“Dzień dobry, tu kontrola trzeźwości”. Sprawdzony może być każdy kierowca, trwa to kilka sekund

KMP Gliwice

Nie znasz dnia, ani godziny. Gliwicka Policja przeprowadza w różnych miejscach błyskawiczne, wyrywkowe kontrole trzeźwości.

Dla przykładu w czwartek w godzinach porannych dojazdów do pracy przez kilkanaście minut kontrolowano wszystkich jadących ulicą Grottgera.

Co warto zaznaczyć, kontrole spotykają się z pozytywnym odbiorem większości kierujących.

Lotna kontrola trwa w danym miejscu kilkanaście minut, przed patrolem zatrzymuje się pojazd, kierowca proszony jest o dmuchnięcie w urządzenie pomiarowe i odjeżdża. Przed godziną 7.00 kierowcy przejeżdżający ul. Grottgera byli kontrolowani ręcznym miernikiem trzeźwości. Kontrola jednego kierowcy trwa kilka sekund.

 
Urządzenie w mgnieniu oka sprawdza, czy kierowca jest trzeźwy. Wystarczy, że kierowca dmuchnie w niego z pewnej odległości i niemal natychmiast zapala się dioda w odpowiednim kolorze. Zielona oznacza, że jest trzeźwy, pomarańczowa — sugeruje obecność alkoholu, natomiast czerwona podpowiada, że kierowca pojedzie… na badania stacjonarnym alkomatem lub na badania krwi. (KMP Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Alicja Giel

Wszyscy podejrzani a jak !!! Nie piłeś to jedno dmuchnięcie Ci nie zaszkodzi! A nóż przy takich kontrolach wyeliminują choć część kierowców na podwójnym gazie. Oby więcej takich kontroli !!!

Jacek Wielgus

To jest nielegalne

Jerzy Kozioł

A jazda po pijaku ??? Boisz się? ??

Alicja Giel

Jacek Wielgus nielegalne czy legalne… może wyeliminować kilku “ZUCHWAŁYCH” – sam widok radiowozu powoduje, że kierowcy zwalniają…, a sama kontrola trzeźwości to kilka sekund-nikogo nie zbawi, a może zapobiec tragedii… Rozumiem jeśli broniłoby się tu czegoś co szkodzi obywatelom, ale pisząc że akurat kontrola trzeźwości jest nielegalna – broni się czegoś co nam pomaga ! Ile się słyszy o wypadkach spowodowanych pod wpływem lub po spożyciu…

sdffr4
sdffr4

Dodaj komentarz To moze kupie spluwę I bede strzelał, a nóż zabiję jakiegoś złodzieja, morderce, bandytę….cóż za tok rozumowania????

Alicja Giel

Antoni Henryk Walukiewicz co do godziny to nikomu się nie dogodzi, jedni do pracy jadą na 6, inni ną 8, 9, 10…a jeszcze inni na 22 :) grunt, żeby były i wyłapywały tych co kierują po % :)

Tomasz Szpil

A wypity da im “w łapę” i pojedzie dalej ;)

Antoni Henryk Walukiewicz

Tomasz Szpil Tobie jeszcze się komuna chyba śni….. Spróbuj…. daj łapówę to zobaczysz gdzie Święta Bożenarodzeniowe spędzisz :D

Łukasz Perek

No, nie radzę próbować korupcji

Bajtek
Bajtek

A czy wszyscy oburzeni rzekomym naruszeniem swobody, chcieliby, żeby jakiś pijany bydlak zabił im dziecko na drodze? Nie? No to zastanówcie się co jest ważniejsze, parę sekund na dmuchnięcie czy życie najbliższych.

123
123

prawda jest taka że takie wyrywkowe kontrole poza generowaniem korków niczego nie dają, nie łapią pijaczków, nie odbierają im samochodów, pomijam kwestię domniemania niewinności którą to zasadę takie kontrole łamią na wszelki wypadek gdyby przypadkiem faktycznie kogoś taką lotną wyrywkową kontrolą mieli złapać aby nie miał się czym zasłaniać w sądzie. Róbcie je, tylko nie chwalcie się “pracą”

123
123

btw nie mogli urządzić punktu przed skrzyżowaniem? takie miejsce na skrzyżowaniu naprawdę kiepskie pod względem bezpieczeństwa

11.05.2017
11.05.2017

oj nagle inne miejsce kontroli i wszyscy niezadowoleni?? trzeba promować jeszcze podawać kto i gdzie jaki rekord dnia?? moze zdjecie samochodu??

11.05.2017
11.05.2017

na światłach czekasz dalej, a miejsca gdzie stoja są znane wszystkim, nagła zmiana i płacz co złapali kogoś z rodz…

11.05.2017
11.05.2017

ludzie nie cenią życia swojego i innych do pewnego momentu …. bum i juz po was

Tomasz Kik

Korona z głowy Wam spadnie? Nie piłem to czego się mam obawiać?

Jacek Wielgus

Bo to nielegalne działanie policji. Dziś to a jutro prewencyjne przeszukanie

Krawężnik
Krawężnik

A jak mrugasz światłami ostrzegając , że w pobliżu jest policja to robisz to legalnie? Tylko nie fanzol mi tu , że ty taki święty i nie mrugasz .

vitis
vitis

W ja nie mrugam, bo uważam, że jak ktoś jedzie za szybko, to jest potencjalnym mordercą, więc lepiej jeśli dostanie mandat niż kogoś zabije.

Heniek
Heniek

A ja mrugam takim co bardzo szybko jadą z naprzeciwka . Zerkam w lusterko i zawsze widzę jak gościu natychmiast daje po hamulcach / zaświecają się światła stop / – dobre i to chociaż zapewne na krótko .

vitis
vitis

Dobre!

Zbigniew Wielgosz

Tyle razy było tłumaczone że jest legalne, ale jak ktoś nie chce zrozumieć, to nie zrozumie…

Adman
Adman

Idąc tym tokiem… Więc powiedzmy że policjant prewencyjnie zamknie Cię na 48h… Bo ma wrażenie że popełnisz przestępstwo… Póki co podstawą do badania jest popełnienie wykroczenia… Cel tych łapanek jest słuszny!!! I tu nie będę nawet dyskutował, ale prawo jest prawem… I policja nie ma uprawnień do jego łamania.

Promil
Promil

Jeśli o 7 rano łapali na ulicy Grottgera to…………………………………………………………………. napracowali się jak cholera

Bernard
Bernard

Łapanie rzekomych pijakøw o 7 rano to pozorowanie działań a nie poprawa bezpieczeństwa. Raczej mało kto wstaje o 5-6 i zaczyna dzień od flaszki. Ludzie piją głównie po pracy, wieczorami i to wtedy powinny być kontrole. O 7 rano można złapać co najwyżej jakiegoś “wczorajszego”, który po przespanej nocy i śniadaniu jest już niegroźny, ale we krwi zostanie mu na tyle, żeby załapać się na mandat.
Przyczyną rannych wypadków jest pośpiech i brak dobrego snu a nie alkohol!

Grzegorz Marcin Krawczyk

Korona koroną..u nas stoją i kontrolują bez sensu..a 100m dalej jest szkoła sklep 40 ograniczenie, duża górka i wszyscy lecą po 60..70, dlaczego tam nie staną z suszarką?

Tomasz Kik

Grzesiu ale tu chodziło o kontrolę trzeźwości. Ja jestem za bo nie ma nic gorszego jak pijany za kierownicą. No ok jest, kierowca piszący sms’a…

Grzegorz Marcin Krawczyk

I byłbym za tym, by nie marnowali czasu swojego i innych na dmuchanie, a zajęli się czymś co bardziej realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa.. Czasem owszem, ale nie 3 razy w tyg w tym samym miejscu :/

11.05.2017
11.05.2017

no tam byli jak kojarze pierwszy raz? od co najmniej kilku miechow a miejsce takie ze pija nie zjedzie w boczną uliczke ( bo ich tam nie ma ) co najwyzej płatny parking:>

AndrzejD
AndrzejD

eliminowanie nawalonych kolesi za kierownicą nie wpływa realnie na poprawę bezpieczeństwa ? Weź ty się stuknij w łeb! Każdego gnoja który siada po alkoholu ( i / lub narkotykach) za kierownicę należy eliminować natychmiast z ruchu zanim kogoś zabije.

11.05.2017
11.05.2017

widzisz tu jest inaczej. jak zobaczysz to ogarnie cie wrazenie ze wiekszosc osob stwierdza piles jedziesz itp pozwolenie z kazdej strony. nie mowiac o 80 i wiecej letnich dziadkach ktorzy jezdza od 40 lat na jednym i tym samym prawku wydanym za prl , miga w prawo skreca w lewo ( gdzie badania lekarskie od odpowiedniego wieku , itp.mżna wymieniac wiele przykladow mlodzi nacpani a ludzie w podeszlym wieku??

Beton
Beton

@Grzegorz, to zaproponuj jakiś program poprawy bezpieczeństwa… Może go wdrożą…

Darıusz Dobosz

Bo statystyka by się nie zgadzała. Tu nie chodzi o bezpieczeństwo. Tylko o statystykę!!!

Michal Majkel

wszyscy podejrzani czy w charakterze swiadka?

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
Polska to dziwny kraj i wcale nie jestem pewien czy normalny. Walka z patologią, jaka by nie była, zawsze w tym kraju wywołuje sprzeciw przynajmniej części społeczeństwa, najczęściej tej, która permanentnie ma prawo i porządek za nic. Pijak. łobuz i zwykły społeczny gnój rzadko kiedy spotyka się tutaj z potępieniem czy chociażby krytyką. Pijany na drodze czy przekraczający dozwolona prędkość, wyprzedzający na ciągłych liniach czy “na trzeciego”, kretyn gadający przez komórkę, “motocyklista” jadący na jednym kole lub bez tłumika itd,itp nie wywołuje społecznego sprzeciwu, nie jest skutecznie potępiony. Nikt nie odwraca się od takich łobuzów z odrazą. Taki kraj, mały… Czytaj więcej »
heli1b
heli1b
Niestety to wina zbyt liberalnego systemu. Taki “frogizm” na przykład. Wystarczy jeden buc, którego system nie potrafił szybko i skutecznie spacyfikować a, w podatną na takie rzeczy Polskę, poszedł sygnał i mamy proszę klęskę urodzaju białych BMW z kierowcami w obcisłych za krótkich spodniach. Podobnie z tym “żądaniem powodu kontroli”. Wystarczył jeden zarozumiały kozak kontra mało rozgarnięty policjant a fala kozactwa była tylko kwestią czasu. Nota bene kozak, z którym pewien znany, emerytowany już, gliwicki policjant nikłej postury poradziłby sobie w 7 sekund. Facet błagałby o litość i niezabieranie dowodu rejestracyjnego. Statystyczny janusz jak nie ma bata albo marchewki nad… Czytaj więcej »
Ampuła
Ampuła

W starych łbach siedzi utrwalona potrzeba podlegania wszechmocnej kontroli licznych “organów władzy”. Stąd swąd tęsknoty za milicjantem-kurduplem, którego trzeba błagać o litość, bo zawsze jest się winnym. Tę potrzebę bycia kontrolowanym, gnębionym i inwigilowanym przez sadystycznych matołków w mundurach może z tych starych łbów wyciągnąć tylko ziemia. Litościwa ziemia wokół trumny.

Seedorf Tom

Wszyscy podejrzani

Arek Morawski

Prawidłowa pora by sprawdzać trzeźwość -.- jestem za sprawdzaniem ale kur** nie o takich porach a po nocy naj*bani kretyni się bawią Gratuluję !!!

Darıusz Dobosz

Właśnie! Dlaczego nie ma trzeźwych wieczorków??? Bo to statystycznie się nie opłaca. Statystycznie czyli dla policyjnej statystyki wykrytych.

Pioter
Pioter

Niech zwiększą normę tak jak jest w Niemczech i w Anglii np 0.6 mniej złapanych nie rozumiem co 0,5 może wywołać u kierowcy? Po lekach jeżdżą bardziej grozni hej

11.05.2017
11.05.2017

no dzis 0,5 jutro 0,6 a za rok 20 promili przecież nigdy pijany nie jest dośc pijany, choć zostawi buty w przedpokoju ( przed drzwiami samochodu) to dalej widzi droge prosta do domu pracy itp

ja
ja

W Polsce maksymalna dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to poniżej 0,2 promila. W Niemczech 0,5 promila, za wyjątkiem nowych kierowców w okresie dwóch lat od uzyskania prawa jazdy oraz kierowców w wieku 18-21 (ci w ogóle nie mogą kierować pojazdem po spożyciu alkoholu).
Przy tzw. stanie po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) u kierowcy występuje już rozproszona uwaga i wydłużony czas reakcji.
Polska to nie Niemcy, gdzie ludzie są bardziej odpowiedzialni. W Polsce są kierowcy, którzy po solidnej imprezie prowadzą auto, bo stwierdzają, że “oni są odporni na alkohol” albo że “wypadki zdarzają się innym, a nie mnie”.

Fantomas
Fantomas
Oczywiście, że tak się powinno zrobić – zwiększyć te chore limity. W większości cywilizowanej Europy jest tak, że można pojechać autem na obiad i wypić do niego lampkę wina, czy piwo. Te wszystkie opowieści, że “pijani” są plagą polskich dróg to po prostu nieprawda. Tworzy się mit nagłaśniając każdy niemal wypadek z udziałem “pijanego” kierowcy, który ma 0.21… A to nie tacy ludzie powodują najwięcej wypadków. Jeśli określa się tak niskie dopuszczalne limity, to człowiek który czuje się zupełnie normalnie i zdolny do jazdy (i w większości UE mógłby usiąść z a kierownicą) staje się pijanym przestępcą drogowym. A są… Czytaj więcej »
asd
asd
Ale nie rozumiesz, że jak Polakowi pozwolisz wypić kieliszek wina, to on pojedzie autem po wypiciu dwóch? Jak pozwolisz Polakowi jechać po wypiciu małego piwa, to on wypije duże piwo? Podniesiesz limit do 0,5 promila, to Polak stwierdzi “mogę jechać z 0,7 promila, zanim mnie złapią, to wywietrzeje…”. Albo “wypiję flaszkę, jak mnie złapią to będę grał na zwłokę i zażądam badania krwi”. Sam piszesz o “cywilizowanej Europie”. Ale w Polsce jest niestety inna mentalność. To kraj kombinatorów i cwaniaków, którzy zawsze są we wszystkim najlepsi i którzy uważają, że zakazy powinny dotyczyć wszystkich, tylko nie ich samych. Oczywiście na… Czytaj więcej »
Fantomas
Fantomas
@asd Wiesz, nie przemawia do mnie Twój tok rozumowania, bo zgodnie z nim wysokość tego limitu jest bez znaczenia:) Skoro i tak w mentalności Polaków jest brak poszanowania dla prawa i zakazów, to to czy limit będzie w wysokości 0.2 czy 0.5 kompletnie się nie liczy. A ja się nie zgadzam z tym żeby dostosowywać prawo (i nakładać obowiązki na wszystkich) do patologicznej mentalności i pozbawionych wyobraźni zachowań garstki idiotów i jednoczesne wrzucanie do worka z napisem “pijany kierowca” zupełnie niegroźnych (przykłady podałem poprzednio) obywateli wracających z obiadu przy lampce wina, tudzież Bogu ducha winnych, jadących do pracy panów, którzy… Czytaj więcej »
asd
asd

Póki żyjemy w społeczeństwie gdzie cwaniacy i kombinatorzy stanowią duża część, trzeba niestety dostosować prawo do tej patologicznej części. W krajach gdzie trafi się jeden kierowca-pijak na 1000 czy 10000 kierowców, można sobie pozwolić na wyższe limity. W kraju gdzie 1 kierowca na 100 jedzie po wypiciu większej ilości alkoholu, gdzie 50% kierowców uważa się za mistrzów kierownicy, którzy łamią przepisy, przekraczają dozwolona prędkość, rozmawiają przez komórkę w czasie jazdy itd. trzeba niestety działać zakazami. Poleganie na rozsądku takich osób nie zda egzaminu

Fantomas
Fantomas
@asd A nie pomyślałeś o tym, że w krajach, które masz na myśli kierowca-pijak trafia się na 1000 czy 10 000 (choć szczerze w to wątpię; nie wiem czy masz jakieś dane, czy wymyśliłeś te liczby na poczekaniu) kierowców właśnie z tego powodu,że mają tam wyższe dopuszczalne limity? :) U nas pijaków zabójców nie jest wcale tak dużo, odnosi się takie wrażenie jedynie, bo o każdym trąbią media. Jednak duża część z nich, to właśnie ci niegroźni (obiadowi czy wczorajsi) ofiary nieżyciowego i populistycznego prawa. Teraz będą już nawet trafiać z automatu do więzienia. A tak nawiasem: nie uwierzę, że… Czytaj więcej »
Przemek Wroński

Należy dodać, że nielegalna

Sławek Ciaś

Otóż już legalna. Zmieniono ustawę

Nowe Spotted: Gliwice

Musi być powód kontroli nietrzeźwości, a nie “rutynowa”.

Ag Paw Cia

Nowe Spotted: Gliwice kto powiedzial rutynowa?

Darıusz Dobosz

Ale ustawa wchodzi w życie 20 maja. Póki co nielegalna.

Nowe Spotted: Gliwice

Ag Paw Cia to w takim razie, skoro policjant badał każdego to musiał podać powód kontroli nietrzeźwości, a nie rutynowa kontrola, dmuchaj i spadja.

11.05.2017
11.05.2017
nagle wszyscy stali sie prawnikami. Tak Kazdy polak tak ma bo popatrzcie w lustro i odpowiedzcie sobie na pytanie ja pilem cpalem przekroczylem predkośc itp wiecie o czym pisze każdy z was na 40 jedzie 40 ( chyba rowerem ale nie samochodem ) nawet na 50 jak jade z przepisami to wa…. mnie wyprzedaja na jednokierunkowej, znacie to z zycia:> więc po co to ?? tak policjant winny bo stoi i wykonuje pracę nie w miejscu gdzie mu kazdy obywatel wskaże, najlepiej jak by byl na komendzie, a jak cos sie stanie to pytania a gdzie byla policja?? sami macie… Czytaj więcej »
Grzegorz Marcin Krawczyk

powód .. bo mi kazano.. to badam.. .. ale protokołu z badanie nie zrobią bo nielegalne.. a ustawa.. 20 maja.. nic jeszcze nie slyszalem, poszukam.. bo az mnie zacikawiles.. ..:)

Beton
Beton

No. Wszyscy mądrale, ale jak wpadnie jakiś z promilami, to słychać: dobrze, brawo, całe szczęście, że nikogo nie zdążył zabić, do piachu z nim itd. To jak mają pijaki wpadać, jeśli nie przez tego typu kontrole ? Sami mają się zgłaszać na komendę. HIPOKRYZJA !!!!

11.05.2017
11.05.2017
ktoś zapomniał że około 300m niżej jest przedszkole( prawie róg Grottgera i Warszawskiej , Lublinieckiej, to dla tych którzy nie znają Gliwic) , jak pijak przejedzie dziecko to będzie lament. nie daj boże trafi na ciebie i co??? zmienisz zdanie o 360 stopni???? Osoby piszące komentarz powinny się zastanowić??? pan promil widać gdzieś jakiś SGL nie wie ze ta trasa o tej godzinie stanowi skrót toszecka -> tarnogórska, tarnogórska-> warszawska i dalej w centrum. Dla nieswiadomych łącznik ulic południowych z połnocnymi, wschodnich z zachodnimi ( centrum DTś itd ) omija sie kilka światełek :> więc zyskuje się kilka minut ,niż… Czytaj więcej »
123
123
taaa a broszka miała prawo jechać na bombach bo jej obiad w domu stygł, nie jesteś wcale taki mądry za jakiego się uważasz, każdy Gliwiczanin zna skróty wszelakie, wie jak chamsko zachowują się tam kierowcy ale to nie ci pijaczkowie którzy chyłkiem chcą jechać opłotkami. cały czas wciska się nam na siłę różne rzeczy bo “to tylko dwie, trzy sekundy”, “to tylko 2 złote dziennie”, ” to tylko…” i nagle robi się z tego sznur samochodów, 500 zł miesięcznie wydane na paliwo, itd. Chodzi o to czego nie zrozumiałeś – traktuję się wszystkich jak bydło bo a nuż trafi się… Czytaj więcej »
11.05.2017
11.05.2017
jak widze 123 masz moze racje policjantowi kaza stac ,a co robi dalej prawo to juz chyba nie pretensje do panow policjantow. jezdzisz tamtendy ?? pan policjant stoi i sprawdza taka jego praca ale zobacz , nagle zatrzymanie sprawdzenie ( zwolnienie zwiekszenie uwagi u kierowcy bo wstalem 6:55 a na 7 mam byc w pracy np na strefie ) a jestem na grottgera np to jak w 5 minut dojade na srefę ?? pedzac 100 lub wiecej chocby jeden taki kierowca pomyslal a moze za 500metrow kolejna kontrola i co jade wolniej bezpieczniej itp . wiem napiszesz ze to bajki… Czytaj więcej »
11.05.2017
11.05.2017

p.s przepraszam za okreslenie polna droga to tylko taka przenośnia

Artur Szarek

Ojeju, ale wygląda. Raz na dwa lata na pewno robi wrażenie :-D

fader
fader

K*******wa, wyjedzcie w sobotę w nocy na ronda i skrzyżowania w centrum i łapcie debili dryfujących i motocyklistów co zakłócają ciszę nocną lepszej stronie miasta!!!!!!
Od czego wy jesteście panowie Policjanci !!!!, Dlaczego nie ma was na ulicach???!!!!

Tomasz Mihal

Powinni codziennie i na okrągło robić takie kontrole,by blady strach padł na wszystkich jeżdżących na podwójnym gazie,a tych mimo tego jeżdżących tak wyeliminować z ruchu i odbierać im prawko,auta i inne środki transportu,by ograniczyć do minim zagrożenia jakie za sobą niosą tacy ludzie…

Mike J Primo

Ale o co ten hałas

ja234
ja234

No i bardzo dobrze. Niech kontrolują i niech wlepiają mandat.
Takie akcje powinny być jak najczęściej i o różnych porach.
Jeszcze powinni łapać i wlepiać mandaty tym “śpieszącym się”.

Wuit
Wuit

Oni kontrolowali trzeźwość na grottgera, a na Lublinieckiej kierujący 100/h dojeżdżają do skrzyżowania ze światełkami. Byle na zielonym zdążyć. Poprawiła się przepustowość skrzyżowania. Jasne
Ale poziom bezpieczeństwa spadł i policji tam akurat brak. A gdyby posuszyli zza krzaka to mieliby utarg

Adam Kubacki

Super!!Więcej takich kontroli.

Sebastian Gatys

Bravo …….

gornik
gornik

to jest szczyt chamstwa !!! spoznilem sie do pracy przez takich pajacow, sprawdzali przy zjezdzie z A4 do katowic. Zrobil sie korek na pol godziny a ja nie zdazylem na kopalnie. Winda zjechala i musialem wolne wziasc!!!Zeby ludzi spieszacych rano do pracy jeszcze tepic to jest szczyt. Niech sprawdzaja tych co wracaja z zabaw nad ranem a nie ludzi jadacych do pracy

jerry
jerry

Polska policja to lewusy,bezmózgi itp indywidua które nauczone na państwowym garnuszku nic nierobienia wymyślają takie pokazówki a w rzeczywistości na osiedlach typu Kopernik ,Sikornik po 22 ich nie uświadczysz bo im się w pieluchach przelewa ze strachu, a jak już złapią bandytę z przepaloną żarówką to dopiero się zaczyna 15.10 do Yumy.

naked
naked

Prosze o dane dotyczace wypadków w gliwicach pijani powyzej 0.5 promila a ile było potrąceń pieszych na przejsciach przez trzezwych i odpowiedz jest jasna co robi policja i ci wszycy co bronia tych działan rutynowych kontroli

ja234
ja234

Jaki kwik się podniósł, że kontrolują kierowców… Powinny być też regularne kontrole prędkości i wlepianie mandatów.

Darıusz Dobosz

Kiedy Policja weźmie się za bezpieczeństwo na drogach? A nie tylko statystykę?

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pijani-kierowcy-ubezpieczenia-piu,46,0,2314798.html

11.05.2017
11.05.2017

a jak gdzies stoja z szuszarka to dajesz znac np mrugajac swiatlami i ostrzegajac innych , więc takie kontrole sa jak najbardziej na miejscu zobacz ile oburzenia nagle bo policja zmienila miejsce , zmieniac kazdego dnia godziny, minuty niech sito bedzie szczelne:>

Łukasz Gądek

I tak powinno być codziennie na randomowych ulicach