Dzień Dziecka przed Areną Gliwice. Muzyczną gwiazdą PODWÓRKA będzie zespół Czereśnie

Fot. 24gliwice /archiwum

Szykuje się soczysta zabawa, nie tylko dla najmłodszych – zespół Czereśnie będzie muzyczną gwiazdą PODWÓRKA, czyli wydarzenia z okazji Dnia Dziecka w Gliwicach.

 
Koncert rozpocznie się w niedzielę, 28 maja o godzinie 18.00 na scenie pod Areną Gliwice. Chociaż impreza organizowana jest głównie z myślą o dzieciach, wierzcie – Czereśnie sprawią, że także ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie będą bawić się świetnie.

Czereśnie to zespół (grający dla starszej publiczności jako “Hańba”), który dba o wartościową muzykę i teksty z przekazem. Artyści śpiewają o ważnych zagadnieniach, jak przyroda, zawody, ekologia. Czereśnie sięgają po takie instrumenty jak ukulele, buzuki, banjo, gitara basowa, tuba, klarnet. Melodyjne utwory porywają do tańca!

Koncert zespołu Czereśnie będzie jedną z zaplanowanych atrakcji.

Impreza zacznie się o 13.00. W tym roku bawić będziemy się pod hasłem “Ale cyrk!”, a plac przed Areną Gliwice zmieni się w wielkie cyrkowe miasteczko, gdzie spotkacie kuglarzy, żonglerów, mażoretki i spróbujecie swoich sił w robieniu sztuczek. Na kreatywnych warsztatach zrobić będzie można kukiełki, maski, instrumenty (np. marakasy), zabawki (bączki, klik-klaki) i inne rekwizyty potrzebne do wystawienia sztuki teatralnej we własnym domu. Dla dzieci ze szczególnymi potrzebami powstanie kącik ciszy, gdzie w bezpiecznej i wygodnej przestrzeni, najmłodsi będą mogli się wyciszyć (m.in. dzięki specjalnym słuchawkom). Odpocząć będzie można także w strefie relaksu, gdzie staną foodtrucki.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na ckvictoria.pl.

Organizatorami Podwórka są Centrum Kultury Victoria i Arena Gliwice. Zaprasza Prezydent Gliwic Adam Neumann.

Publikacja: CK VICTORIA