Ekskluzywne wakacje w dalekiej Azji

Azja to ogromny i niezwykle zróżnicowany kontynent, który oferuje podróżnikom i turystom niezwykle różnorodne możliwości wyjazdowe. Od wysokogórskich trekkingów po wypoczynek nad Oceanem, przez poznawanie pustyni, zwiedzanie miast i kontakt z lokalną kulturą. W Azji każdy znajdzie taki sposób podróżowania, jakiego potrzebuje. Także luksusowe wakacje, które w ogólnym odczuciu z Azją kojarzą się w mniejszym stopniu. Tymczasem to możliwe, a szczególnie dobre warunki do takich wyjazdów daje Azja Południowo-Wschodnia.

 

Rajskie wyspy Azji

Azja bardzo często kojarzona jest przede wszystkim jako kontynent dla backpackersów i poszukiwaczy przygód. Wielu osobom umyka zupełnie inne oblicze azjatyckiej turystyki. To luksusowe miejsce przeznaczone dla wymagającego klienta nastawionego na wszechstronny wypoczynek i najwyższą jakość usług. Na tego typu wypoczynek najlepsze są wyspy Oceanu Indyjskiego i Spokojnego.

Azjatyckie rajskie wyspy zapewniają zarówno możliwość cudownego wypoczynku na piaszczystych, złotych plażach, jak i spotkania z lokalną kulturą. Szczególna jest pod tym względem Sri Lanka, gdzie wypoczynek na najwyższym poziomie można łączyć z udziałem w safari, podglądaniem zwierząt, wizytami w buddyjskich świątyniach, poznawaniem plantacji herbaty i przypraw oraz przejazdem jedną z najbardziej znanych, widokowych linii kolejowych świata.

Egzotyczne plaże to także Indonezja (https://nomade.pl/Indonezja), gdzie obok bardzo dobrze znanego turystom Bali można wypoczywać na przykład na wyspie Lombok. Indonezja to wspaniała mozaika kulturowa, barwna, egzotyczna i fascynująca. Jej poznawanie jest idealnym uzupełnieniem wakacji na plaży, w wysokiej klasy kurortach.

Filipiny – wschodząca gwiazda Azji Południowo-Wschodniej

Od kilku lat dla wielu osób na prawdziwą perłę turystyczną Azji Południowo-Wschodniej niepostrzeżenie wyrastają Filipiny. To już nie tylko raj dla niskobudżetowych turystów, którzy przyjeżdżali tu masowo jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś na filipińskich wyspach, takich jak Bohol czy Boracay, wyrosły kurorty, które nie odbiegają poziomem od tych znanych z Malediwów czy Seszeli. Wyjazdy luksusowe na Filipiny pozwalają, dzięki swobodnym transferom między wyspami, cieszyć się pobytem w kilku miejscach. Tutejsze złociste plaże i błękitne, przejrzyste morskie wody to prawdziwy raj dla plażowiczów. Do tego rafy koralowe, możliwość nurkowania i podziwiania podwodnego świata, wycieczki łodziami na mniejsze wyspy czy uprawianie sportów wodnych pozwalają na wszechstronny relaks.

Filipiny to także fascynujące miejsce dla miłośników poznawania innych kultur. Podczas luksusowego wyjazdu można połączyć kameralne wycieczki w towarzystwie miejscowych przewodników z odpoczynkiem na plaży. Od tętniącej życiem Manili, gdzie nowoczesność styka się tradycją i lokalnym kolorytem, po wspaniałą przyrodę wysp, takich jak Bohol, Filipiny pełne są zakątków wartych poznania. Wystarczy wymienić tylko Czekoladowe Wzgórza, sanktuarium tarsjuszy czy plantacje przypraw – te doświadczenia sprawią, że pobyt na rajskich wyspach będzie niezapomniany. 

materiał partnera