Etui na telefon – zadbaj o bezpieczeństwo swojego sprzętu

Szkło hartowane na ekran smartfona, folia ochronna, etui silikonowe — zabezpieczenie telefonu może przyjmować bardzo różną formę. Warto jednak o nie zadbać, ponieważ naprawa uszkodzeń, szczególnie w najnowszych modelach smartfonów może naprawdę wiele kosztować. 

 

Co chroni telefon przed upadkiem? 

Telefon przed upadkiem z pewnością chroni nasza uważność i korzystanie z niego w taki sposób, aby nie ryzykować upadkiem czy uszkodzeniem mechanicznym sprzętu. Wiemy jednak, że smartfony są z nami dzisiaj właściwie wszędzie i nie brakuje okazji do tego, aby uległy uszkodzeniu. Jeśli więc chcesz chronić telefon i uniknąć kosztownych napraw sprzętu, pomyśl o tym, jak efektywnie zabezpieczyć telefon. 

Z pewnością etui na telefon to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie smartfona. Część tego typu akcesoriów ma odpowiednio wyprofilowany kształt, który chroni nie tylko tył urządzenia, ale przy wielu upadkach może ochronić sam ekran telefonu. Istnieją oczywiście także etui, które przypominają zamknięte z każdej strony opakowanie na telefon, co chroni całość urządzenia. Ciekawym i powszechnym właściwie rozwiązaniem jest także zabezpieczenie ekranu przez nałożenie szkła hartowanego. 

Etui dopasowane do konkretnego modelu telefonu 

Etui iPhone 15 to absolutna konieczność. Uszkodzenie tego nowego modelu telefonu może wiązać się z naprawdę poważnymi kosztami. Nie warto więc oszczędzać, tym bardziej że naprawdę skutecznie etui to wydatek rzędu 200 zł. Etui chroni tył i boki smartfona. Najczęściej wykonane jest w mikrofibry, silikonu, poliwęglanu czy TPU i różnych mieszanek tych materiałów. W żaden sposób nie wpływa na czułość ekranu i codzienną jego pracę. Do wyboru masz bardzo różne etui, które spełniają nie tylko funkcję ochronną, ale i estetyczną:

  • bardzo popularne są przezroczyste etui, które pozwalają zachować oryginalny wygląd telefonu, a jednocześnie odpowiednio go zabezpieczają, 
  • jednokolorowe silikonowe etui to szansa na błyskawiczną zmianę estetyki telefonu, 
  • nadruki, niebanalne hasła, grafiki na etui pozwalają ci się wyróżnić. 

Warto pamiętać, że etui musi być dobrane do modelu telefonu. Jeśli kupiłeś iPhone Pro z najnowszej linii, to szukaj etui iPhone 15 Pro.

Szkło hartowane na ekran telefonu 

Co jeszcze chroni telefon przed upadkiem? Z pewnością szkła hartowane, które są najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia samego ekranu telefonu. Folie ochronne naklejone przez producenta to tymczasowa ochrona i do tego jedynie przed zarysowaniem. Jeśli nie chcesz ryzykować zbitej szybki we właściwym ekranie smartfona. Postaw na szkło hybrydowe, hartowane i naklej je na powierzchni ekranu. Nawet jeśli przy upadku się ono zbije, to tylko ono, a wymiana takiego zabezpieczenia będzie kosztować znacznie mniej niż naprawa ekranu telefonu.

materiał partnera