Fala potrąceń w Gliwicach. Kolejny nieostrożny kierujący “zahaczył” studenta

Przy jednym z gliwickich sklepów doszło do potrącenia studenta. Chłopak ma ciężkie obrażenia.

Zdarzenie miało miejsce na parkingu pod marketem przy ulicy Pszczyńskiej. 22-letni student został potrącony przez 60-letniego kierującego. Rzecz działa się po zmierzchu.

Gliwiczanin, wyjeżdżając z parkingu przy markecie i zbliżając się do lewej krawędzi wyjazdu, potrącił 22-letniego pieszego. Pokrzywdzony został uderzony lewą przednią częścią pojazdu

– informuje nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

W wyniku wypadku student doznał poważnych obrażeń ciała, ma skomplikowane złamania kończyn z przemieszczeniem, dlatego został odwieziony do szpitala. Kierującemu zatrzymano uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B.

Postępowanie prowadzi KMP Gliwice.
(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
kierowca
kierowca

Fala potrąceń w Gliwicach. Kolejny nieostrożny PIESZY. No, chyba, że samochód potrącił go w parku a nie na parkingu

AMF
AMF

” wyjeżdżając z parkingu” przepisy **** czytacie równie dokładnie? Sadząc po tym co się dzieje na drogach to najwyraźniej tak.

Masztalski
Masztalski

Którędy człowiek ma wyjść z tego LIDLA? Przefrunąć nad autami?

jimbo
jimbo

Pewnie sie spieszył na rosól z torebki

ja234
ja234

Kierowca ma obowiązek uważać na pieszego zamiast ryć się na trzeciego.
Kolejny “śpieszący się” kierowca.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@(żms) W tytule jest określenie ‘”fala potrąceń”. Opisany jest jeden wypadek. Brak następnych czy piszący używa słów bez znajomości ich znaczenia?

Bajtek do OS
Bajtek do OS

To już co najmniej cztery osoby w ciągu kilku dni. W zeszłym tygodniu śmiertelne na Rybnickiej, kolejne dwie osoby potrącone na Górnych Wałów. Czepiasz się.

Nobody
Nobody

Jak można potracic kogoś na parkingu? Obowiązkowe badania kierowców co 5 lat i skończą się slepcy w samochodach. Życzę dużo zdrowia poszkodowanemu.

ja234
ja234

To nie żadna fala.
Bez przesady.

Beta
Beta

Nie dziwi mnie to. Porobili parkingi przy samych drzwiach sklepowych, wychodzi się wprost pod samochód. Zero bezpieczeństwa! Człowiek w starciu z autem jest bez szans :(

AMF
AMF

PiS w ramach “co by tu spi… ” planuje wprowadzić parkingi pod samymi oknami zatem i klatkami. Widać szykują drugi etap planu, że jedyne co ma być z drzew to krzyże. Ciekawe czemu prestytutki praktycznie kompletnie o tym milczą.

beton
beton

Jak spowodujesz kolizję na parkingu, nie dostaniesz mandatu, bo to nie jest droga publiczna. A za potrącenie pieszego kierującemu zabrano uprawnienia. To nagle parking stał się drogą publiczną ? Jaki był stan trzeźwości potrąconego ?

Cyt: “Gliwiczanin, wyjeżdżając z parkingu przy markecie i zbliżając się do lewej krawędzi wyjazdu, potrącił 22-letniego pieszego. Pokrzywdzony został uderzony lewą przednią częścią pojazdu ”

Taka wypowiedź może trochę wskazywać na wlezienie pieszego tuż przed samochód !

kot
kot

Mandat dostaniesz tyle że bez punktów. Większość spraw potrąceń pieszych kończy się w sądzie. A potem płać odszkodowanie na rehabilitację z powództwa prywatnego. OC nie ochroni Ciebie.

Valdorf
Valdorf

Za niedługo pojawią się dzikie rowery z magistratu śmigające po chodnikach między zaparkowanymi ciasno autami katując przechodniów i wyskakujących na przejściach dla pieszych gdzie nie jednokrotnie refleks kierowcy będzie wystawiony na próbę a zaczyna się sezon i kosiarki już śmigają po mieście przyspieszając do 100km/h w 3,5s tu się przyda przewidujący refleks……kosmity.

Masztalski
Masztalski

Samochodowe Gliwice w AKCJI! Pieszy nie powinien wychodzić z domu, nawet do Starego Miasta. Dziki Wschód-“Przyszłość” już tu jest!

Pomocnik
Pomocnik

Pomogę poszkodowanym, w uzyskaniu wysokiego odszkodowania, zapewnię bezpłatną opiekę i poradę prawną. Zapraszam do kontaktu gdzie przedstawię kancelarię i wszystko wyjaśnię 517 214 148

gliwiczanka
gliwiczanka

Hiena to Ty ?

kierowca
kierowca

Jestem kierowcą. Natomiast jest jedna rzecz bardzo ważna: co by się nie działo to kierowcę chroni kawał dobrej blachy a pieszy jest bezbronny. Dlatego zawsze zwalniam w miejscach w których widzę przejście dla pieszych. Apeluję o rozwagę!

gliwiczanka
gliwiczanka

I myślę że tutaj jest istotne pytanie do Pana Słomskiego. Co Pan robi aby temu przeciwdziałać. Moim zdaniem siedzicie na tyłku. Widziałam jeden patrol który spisywał kogoś na ul Konarskiego a na ul. Czestochowskiej prawie zostałam potrącona. Na na dwóch pasach zatrzymały mi się samochody na trzecim gdy dochodziłam do końca jezdni przejechał samochód godz. 16 wtorek. Odskoczyłam i to pewnie uratowało mi życie lub nie jeżdżę na wózku. CO POLICJA Z TYM ROBI ? Pewnie teraz ktos napisze ze wysyłają patrole ? Pytam się ile ? 2 na całe miasto ? i to jeszcze w niektóre dni ?