Festiwal Miasta i Rodzinny Piknik Seniora. Dwudniowa impreza w parku Chopina

fot. J. Szymik/UM Gliwice

Koncerty i warsztaty, dmuchańce dla dzieci, obozowisko Wikingów i konstruowanie nowego „dostawczaka” z gliwickim Oplem – weekend 7–8 września w parku Chopina będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny.

Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 7 września w samo południe. Z Rynku do parku Chopina przejdzie barwny korowód przebierańców. W paradzie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoim pomysłem na ciekawy kostium. Uwaga: w czasie przejścia korowodu w rejonie ul. Zwycięstwa wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Kierowców proszeni sa o uważną jazdę.

Na scenie w parku nie zabraknie atrakcji. Podczas Festiwalu Miasta będą występy artystyczne – taneczne i teatralne – oraz pokazy mody.

W centrum wydarzeń – oczywiście Gliwice i znani mieszkańcy miasta. Na godzinę 13:30 zaplanowano bajkę dla całych rodzin – „Pieskie życie” – a o godzinie 18:00 rozpocznie się niezwykły, interaktywny spektakl „Zmysły”.

REKLAMA

Między godziną 13:00 a 17:00 włączymy się w akcję Narodowego Czytania. W tym roku przypomnimy sobie osiem słynnych polskich nowel, między innymi „Dym” Marii Konopnickiej i „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Podczas udanej imprezy plenerowej nie może zabraknąć koncertów. W parku Chopina będzie bardzo różnorodnie. Na początek zagra KSW Blues. To będzie muzyczna podróż do delty Missipsipi, gdzie powietrze wibruje gitarowym smutkiem.

Około godziny 17:00 na scenę wejdzie Sylwia Lipka – idolka nastolatek. Imprezę zakończy koncert Mateusza Mijała, obdarzonego wyjątkową barwą głosu wokalisty.

Także 8 września, podczas VIII Rodzinnego Pikniku Seniora, czeka nas mnóstwo występów na scenie. Zmienimy muzyczny klimat i będziemy się bawić razem z gwiazdami śląskiej biesiady. W parku Chopina zagrają Jorgusie, Karpowicz Family i Krzysztof Koniarek. Do łez rozbawi nas Kabaret Rak.

A przez cały weekend:

– dmuchańce i animacje dla dzieci;
– warsztaty – tworzenia biżuterii, malarskie, ceramiczne, florystyczne, papierowe;
– Strefa Sporu – treningi z piłkarzami Piasta Gliwice, naszymi mistrzami Polski oraz konkursy rzutów osobistych z koszykarzami GTK Gliwice;
– obozowisko Wikingów, którzy wprowadzą nas w arkana życia we wczesnym średniowieczu;
– tworzenie prototypu samochodu dostawczego, który wejdzie do produkcji w fabryce Opla w 2021 roku;
– Strefa Relaksu, czyli chillout w fotelach, pod baldachimem;
– Jarmark Festiwalowy – tam kupicie piękne rękodzieło: ceramikę, haftowaną pościel, ubrania, biżuterię i inne cuda;
– Strefa Urody i Zdrowia – w sobotę porady kosmetyczne i dietetyczne, a w niedzielę badania słuchu, pomiary cukru i ciśnienia.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

(żms)/UM(mm)
fot. J. Szymik/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Zainteresowany

Czy można gdzieś znaleźć program na sobotę i niedzielę? Interesują mnie godziny rozpoczęcia koncertów. Np w sobotę zespół KSW Blues – termin “na początek zagra KSW Blues” jest trochę niedokładny :) A w niedzielę mają być Jorgusie, Karpowicz Family i Krzysztof Koniarek – ale o której?

:)

Obejrzałem klipy i bez udziału kabaretu RAK (to oni żyją?!) łzy stanęły mi w oczach. Nurtuje mnie pytanie, z jakiego powodu od jakiegoś czasu są wyłącznie festyny i pikniki rodzinne, a nie ma już po prostu festynów i pikników? Czy to jest komunikat dla osób samotnych, żeby się na tych żałosnych imprezach nie pokazywały?

Gliwicjus

Z tego samego powodu, dla którrego nie ma już “dzieci” a wyłącznie są “dzieciaki” i nie ma “pomocy” a jest wyłącznie “wsparcie”. Aha, i jeszcze korowód jest obowiązkowo “barwny”.