Fragment ul. Młyńskiej będzie jednokierunkowy. ZDM tłumaczy to wzrostem natężenia ruchu pojazdów

Za kilka dni nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ulicy Młyńskiej. Na odcinku obok komendy policji będzie ona jednokierunkowa. Lepiej o tym pamiętać, żeby nie narazić się w tym miejscu na mandat.

Nowe zasady na ulicy Młyńskiej zostaną wprowadzone od poniedziałku, 26 kwietnia.

Na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jasnogórskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu. O wprowadzeniu zmian zdecydował wzrost natężenia ruchu pojazdów na ul. Młyńskiej, po wyłączeniu z ruchu ul. Siemińskiego – poinformowała Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.


Zmieniona organizacja ruchu przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania ulic: Młyńskiej i Powstańców Warszawy. Zmiany poparli Radni Dzielnicy Śródmieście, którzy przychylili się do ich wprowadzenia – dodaje Stiborska.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. 24gliwice.pl/żms

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Engelbert

To oczywiście spowoduje wzrost natężenia ruchu na jakichś innych ulicach, które znowu za jakiś czas trzeba będzie zamknąć. Życzę UM dalszej radosnej twórczości drogowej.

Stoi jak byk napisane

W razie czego ZDM ma jeszcze asa w rękawie, po którego sięgnie na sam koniec i wybawi ludność miasta z opresji, które sam wygenerował. Po zepsuciu wszystkiego co się da i całkowitej utracie kontroli nad sytuacją, uratuje nas wszystkich i zainstaluje co? Dobrze! ŚWIATŁA, które oczywiście nic sensownego nie wniosą. Ale wtedy nikt już nie zauważy różnicy. Ze światłami czy bez, ta sama ch… będzie.

gwarek

Wyłączyli Siemińskiego z ruchu? Nie zauważyłem, ruch tam odbywa się normalnie

poziom

Pytanie do autora o zwrot strzałki w jakim kierunku będzie jednokierunkowa?
Jak w artykule od Powstańców do Jasnogórskiej (z natężeniem ruchu nie zmieni si raczej nic i skrzyżowanie nadal będzie niebezpieczne) czy od Jasnogórskiej do Powstańców (wtedy tylko Policja tam jeździć będzie….).
Należało by to klarownie podać moim zdaniem.

Informacja Turystyczna

No to teraz 10 lat rozkmin co wymyślać by uzasadnić, że powstałe miejsce nie może zostać przeznaczone dla ruchu rowerowego/UTO. Gdyby chociaż kawę z prądem żłopali byłaby jakaś wymówka.

PS: może by tak zmienić oznaczenie podjazdu na alei przyjaźni? Zamiast kilka miesięcy kłaść nawierzchnię postawić tabliczkę “Tor downhillowy pod wezwaniem tęsknoty do najlepszego prezydenta w galaktyce Zygmunta Frankiewicza” pokropić i będzie nie tylko cacy ale i na premię więcej zostanie.

gmG

Znowu się czepiacie, ZDM musi próbować rozwiązać w jakiś sposób problemy … które sam wygenerował.

Janusz

Nic to nie zmieni, jeżeli daną drogą ma przejechać określona ilość pojazdów to należy zastosować rozwiązania systemowe, od mieszania herbata nie robi się slodsza

ruch

W którą stronę będę się odbywał na ul. Młyńskiej, po wprowadzonych zmianach ?

Stoi jak byk napisane

“– Na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jasnogórskiej obowiązywał będzie jeden kierunek ruchu.”
Policja będzie miała nowy komisariat, więc już nie ma potrzeby stamtąd wyjeżdżać na Pow. W. Cywile nie potrzebują dwukierunkowej. Mogą jeździć na około.

ruch

Jeden kierunek ruchu ale w którym kierunku, a dokładniej używając matematycznego języka o jakim zwrocie ?

Stoi jak byk napisane

“…od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jasnogórskiej…”
Poza tym zdanie “– Zmieniona organizacja ruchu przyczyni się także do poprawy bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania ulic: Młyńskiej i Powstańców Warszawy.” ma sens jedynie w przypadku jednokierunkowości od P.W. do Jasnogórskiej. Gdyby jednokierunkowość była od Jasnogórskiej do PW to żaden zysk dla skrzyżowania P.W – Młyńska by nie zaszedł.

ruch

“Na odcinku od ul. Powstańców Warszawy do ul. Jasnogórskiej”
Dlaczego nie przytoczyłeś całego tego zwrotu, bo w tym brzmieniu nie tłumaczy kierunku, po za tym żadnego zysku z tego nie będzie bo kierujący zamiast po prostu z ulicy Jasnogórskiej skręcić w Młyńską, będzie zmuszony najpierw wjechać na ul. Powstańców Warszawy i dopiero z niej skręcić w Młyńską co właśnie będzie wzmagało ruch na ul. Powstańców W-wy i skrzyżowaniu z ul. Młyńską.

Stoi jak byk napisane

Rozrysować ci to? Podjedź sobie na Młyńską od D.Wałów albo od Jasnogórskiej, wszystko jedno i ustaw się w kolejce do skrętu w lewo z tejże Młyńskiej. Najlepiej tak po 15:00. Wtedy się zorientujesz ocb.

ruch

Po 15:00 tak jest na każdym skrzyżowaniu w Gliwicach dla każdego skręcającego w lewo, zorientowany jestem od wielu lat.

Stoi jak byk napisane

“…zysku z tego nie będzie bo kierujący zamiast po prostu z ulicy Jasnogórskiej skręcić w Młyńską, będzie zmuszony najpierw wjechać na ul. Powstańców Warszawy i dopiero z niej skręcić w Młyńską co właśnie będzie wzmagało ruch na ul. Powstańców W-wy i skrzyżowaniu z ul. Młyńską.”
No tu gadasz z sensem i jestem skłonny przyjąć twój punkt widzenia. Faktycznie tak prawdopodobnie będzie.