Gastronomia na obrzeżach parku Chopina. MZUK przygotuje teren do dzierżawy

Działka przy ulicy Berbeckiego miała być sprzedana, jednak miasto zmieniło wobec niej plany. Teraz MZUK przygotuje teren pod działalność gastronomiczną, która ma ruszyć w przyszłym roku.

 
Fragment gruntu obok siedziby firmy Wasko, o nieregularnym kształcie, nie nadawał się specjalnie pod żadne sensowne (i pożądane w tym miejscu) inwestycje. W czerwcu pojawiły się pierwsze zapowiedzi dotyczące potencjalnych planów miasta wobec terenu, który jeszcze do niedawna miał trafić do nowego nabywcy. Informowano wówczas, że rozważane jest wykorzystanie działki pod sezonową gastronomię. Wkrótce wykonano kolejny krok w kierunku zagospodarowania tej nieruchomości. Pod koniec lipca w BIP Urzędu Miejskiego pojawiło się zarządzenie Prezydenta Miasta dotyczące przekazania części działki w dzierżawę.

Przedmiotową nieruchomość wydzierżawia się na okres do dnia 30.09.2021 r., z przeznaczeniem terenu pod utworzenie tymczasowych stanowisk handlu obwoźnego

– czytamy w dokumencie.

Wiadomo już co kryje się za tym sformułowaniem. Tuż obok parku Chopina, w niedalekim sąsiedztwie restauracji McDonald’s mogą się pojawić stanowiska gastronomiczne.

Sprawą zajmuje się Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Przygotowują dokumentację niezbędną do zawarcia umowy. Na jej podstawie możliwa będzie w przyszłości dzierżawa terenu pod utworzenie stanowisk gastronomicznych. W planach MZUK jest m.in. podłączenie prądu i rewitalizacja zieleni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, gastronomia będzie mogła pojawić się tam w następnym roku – poinformowała Maja Lamorska-Gorgol z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej gliwickiego magistratu.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ręce opadają

Jak zwykle dyletanci z UM podjęli najgłupszą decyzję z całej palety decyzji do podjęcia. “Fragment gruntu obok siedziby firmy Wasko, o nieregularnym kształcie, nie nadawał się specjalnie pod żadne sensowne (i pożądane w tym miejscu) inwestycje.” Sensowna i pożądana inwestycja w tym miejscu to … no urzędnicy! nie wszyscy na raz… żaden na to nie wpadnie? TRAWNIK d…le zwykły trawnik. Gastronomia mała czy duża = hałas i syf w parku, bo o rzetelnym i regularnym sprzątaniu w przypadku Gliwic mowy być nie może. Najlepiej od razu walnijcie w środku parku strzelnicę, diabelski młyn i automaty do cymbergaja. Co za wieśniaki,… Czytaj więcej »

gliwicjus

A ile taki trawnik, zwykły trawnik przekaże do kasy UM za to, że może rosnąc na tym terenie? No, ile?

I nie wyrywaj się z tymi pomysłami, bo właściciele dmuchanych zamków i zjeżdżalni i tak już przebierają nogami.

Tymon

Wiele byś się nie pomylił, wielu urzędników (w tym naczelników) jest spoza Gliwic. Także może chcą mieć jak u siebie ‘na prowincji’.

aaa

Tak to jest, jak się indywidua wybiera do władz miasta. Jak powiedział klasyk “głowa psuje się od góry”

Ręce opadają

Ciuchcie na kołach, jak w Międzyzdrojach tam jeszcze puśćcie. Dżizas! Nawet dzieci wiedzą, że do parku chodzimy się NAŻREĆ.

helcia

Już teraz jest totalny syf w parku, no to będzie jeszcze tylko gorzej. Władcom Gliwic odbiło zupełnie. Już żadnego głosu na nich nie oddam

aaa

Rychło w czas się obudziłaś

mietek powroźny

Cyt. “dzierżawa terenu pod utworzenie stanowisk gastronomicznych. W planach MZUK jest m.in. podłączenie prądu i rewitalizacja zieleni”.
Jak na trawniku postawią budy to co chcą rewitalizować? Wystarczyło w tym miejscu posadzić drzewo i kwitnące krzewy. I po temacie.Czy jedynym sposobem urzędasów na zagospodarowanie ostatnich zielonych wolnych miejsc jest stawianie bud i inne głupie pomysły?

666

Drzewa i trawa w warunkach miejskich generują koszty a gastronomia generuje dochód. Co tam hałas i brud, przecież to już nasz problem nie urzędu a tym bardziej radnych godnie nas reprezentujących za circa 3 koła miesięcznie. Kurka wodna ja nawet takiej emerytury nie mam.

helcia

Dodam tylko ” Gdzie była/jest Rada Osiedlowa”???!!!

Yyyyy

Była zajęta liczeniem drzew do wycinki i trzymaniem głowy w … urzędników.

666

Jest tam gdzie słońce nie dochodzi, tak samo jak większość z nich, czyli budzi się od czasu do czasu.

hanek mały

Nie ma ani słowa o tym jakiego rodzaju ma być ten handel obwoźny ! czyli, że możemy się równie dobrze spodziewać w tym miejscu namiotów z chińskimi majtasami.

Obserwując

Pewnie chodzi o szalenie modna w glajwicach fudtraki, takie pseudo knajpy na kołach.

Kibic Piasta

Park to nie jest miejsce na gastronomię ! Park to miejsce na odpoczynek, spacer na świeżym powietrzu a nie wdychanie oparów kuchennych.

Asia

Czy tylko ja czegoś nie rozumiem? Dzierżawa jest DO 30 września 2021, a uruchomienie zaplanowano na przyszły rok?

Obserwując

Urzędasy niekompetentne są, zagięły samych siebie.Ktoremuś słońce przygrzało i nasmarowali bzdury.

Obserwując

Kolejna bzdurna decyzja urzędasów.Kolejna, obwoźna tym razem, buda “gastronomiczna”. Jakby knajp było za mało w tej wioseczce na wstecznym.
No i oczywiście byk jak wół,dzierżawa do końca września. Urzędasy, zróbcie przysługę wszystkim i zwolnijcie się z pracki.

Perez

oooo, pisalem jakis czas temu zeby wybudowac tam ladne budynki i wynajac za przyslowiowa zlotowke.
Zobaczymy jak to sie skonczy, szkoda tylko ze calosc jest robiona w polowie sierpnia!!!!!