Głębokie wykopy w parku Chopina. Co tam się dzieje? Sprawdziliśmy

W parku Chopina w ostatnim czasie trwają roboty ziemne, można również zobaczyć konstrukcję umieszczoną w gruncie. Jak się okazuje prowadzone są tam prace związane z budową kanalizacji sanitarnej.

Przy wjeździe do parku z ul. Sienkiewicza powstaje przepompownia tłoczna wraz z rurociągiem tłocznym do ul. Sienkiewicza. Inwestorem zadania jest PWiK Gliwice, natomiast wykonawcą prac PRUiM Gliwice – przekazuje Iwona Janik, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Po zakończeniu prac, wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu i przywrócenia go do stanu pierwotnego

– zapewnia Janik.


PWiK na terenie Gliwic realizuje wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Nakłady inwestycyjne na rok 2020 przewidziano na ponad 31 milionów złotych, w przyszłym roku ma to być 37 milionów.

(żms)/ BIP Gliwice.eu
fot. 24gliwice.pl/MF, ŻMS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ech...

Gdybym był laikiem, to bym powiedział – ale rozwałka
ale, że jestem z branży powiem – wyjątkowo niska kultura prowadzenia prac budowlanych.
Nie widać tu korelacji z dobrą praktyką budowlaną. Za to widać, że nie wykonano pracy pod kątem minimalizacji szkód i takiego rozplanowania robót, aby zasięg destrukcji zminimalizować. Wpadła ekipa na żywioł i tyle. Termin też świetnie dobrany w dobie COVID, gdzie sporo mieszkańców spędzi jednak urlop w mieście.

gliwicjus

Czasami mam wrażenie, że tzw. “fachowcy” uczestniczą w tajnych kompletach, na których omawia się, jak podczas swojej pracy zrobić wokół siebie jak najwięcej syfu. Dotyczy to zarówno takich robót miejskich jak i fachowców zatrudnianych do prac w domu.

punk

Z tego, co wiem, PRUiM jako spółka miejska ma solidne plecy, więc mimo szkód będzie mogła dalej robić, co zechce. Podobno także ta spółka zatrudnia różnych dziwnych podwykonawców, możliwe, że oni też mają udział w rozwałce.

DD

Rozwałka jest konieczna ponieważ trzeba jakoś uzasadnić cenę na którą opiewa umowa.

Fotograf

nazwa spółki mówi w jaki sposób prowadzone są prace:
– Co Państwo tu robicie?
– Ano pruim!

gmG

nic dodać nic ująć … właściwie to trzeba mieć talent by dla takiego zadania zrobić taką rozpierduchę

silverariel

Najlepsza pora na roboty ziemne i wykopy w parku to ..środek lata…

Obserwujący

Prujem..i wszystko jasne.Oni nie umieją zadbać o porządek czy też naprawienie zniszczeń.Metodologia prowadzenia prac też jest…żałosna.Widać braki organizacyjne.
Byle jakość jest tu.

Gliwiczanin

Jak tak dalej pójdzie to pruim będzie wystawiał sztuki teatralne

helcia

Te wykopki trwają już cały rok. Na miejscu poprzednich, tuż przy basenach z rybkami oraz siłowni, do dziś nie przywrócono trawnika do stanu poprzedniego. Zgroza, jak mamy takich wykonawców

Łucja

Gliwice…, i wszystko jasne!

Urko

Brawo gulikarze !!! Brawo projektant. !!! Nie dało rady zaprojektować i wykonać na pustym placu za dawnym “Ikarem” i jeszcze dawniejszą “DeFaKą”, nie ? Absolutnie nie dało rady , nie ?

oczywisty oczywistor

Projektant to projektuje na teren na który mu każą a gdzie to ma być to decyduje miasto.

Imiu

Namiotu jeszcze nie postawili a już sztuczki robio XD

Fotograf

do stanu pierwotnego…stanowisko chronionej rośliny kokoryczy pustej na pewno nie zostanie przywrócone. Wiosną w okresie kwitnienia było widać jak bardzo zostało zdewastowane

Zbyszek

Ostatnio też wzięli się za podobną inwestycje na łabędzkiej pod wiaduktem na wyjazd na strefę.. miesiąc ruch wahadłowy był ..teraz roboty już wstrzymane rozkopane już dwa tygodnie…teraz jak mniejszy ruch na strefie bo sezon urlopowy..bez logiki to wszystko