Gliwice bez neurologii i udarówki. “To jest niebezpieczne dla mieszkańców, dla całego powiatu”


Oddział Neurologii oraz Oddział Udarowy gliwickiego szpitala Vito-Med przy ulicy Radiowej od 1 lutego zawiesza działanie. Powodem mają być braki kadrowe. Na razie przewiduje się, że nie będzie wykonywał świadczeń medycznych do maja.

Zarząd spółki VITO-MED sp. z o.o. w połowie stycznia złożył wniosek do Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, w którym zwraca się o wyrażenie zgody na czasowe zaprzestanie działalności oddziałów. Wniosek obejmuje okres od 01 lutego 2020 r. do 16 maja 2020 r.

O planowanym czasowym zaprzestaniu działalności wymienionych Oddziałów poinformowano również Śląski Wojewódzki Oddział NFZ.

Wszczęcie procedury zmierzającej do zawieszenia działalności Oddziałów szpitalnych zostało wymuszone przez braki kadrowe lekarzy specjalistów neurologów.


VITO-MED sp. z o. o. nie zaprzestaje starań w poszukiwaniu dodatkowej kadry medycznej, tak aby do zawieszenia działalności Oddziałów nie doszło, bądź okres zawieszenia był krótszy niż wskazano we wniosku. W przypadku konieczności zawieszenia działalności, okres ten wykorzystany zostanie do przeprowadzenia niezbędnego remontu pomieszczeń szpitalnych, który spółka planowała wykonać w późniejszym czasie – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej szpitala przy ul. Radiowej. – O wszelkich zmianach zaistniałej sytuacji spółka informować będzie na bieżąco.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, powodem odpływu lekarzy z placówki mogą być lepsze warunki finansowe oferowane przez oddalony zaledwie o ok. 37 km szpital w Kędzierzynie-Koźlu.

Po zawieszeniu pracy gliwickich oddziałów neurologii oraz udarowego, pacjenci będą odwożeni do placówek w Zabrzu, Tarnowskich Górach, Świętochłowicach, Rybniku i Mikołowie. – Jest to niebezpieczne dla mieszkańców. Dla całego powiatu – mówi nam osoba blisko związana z tutejszym środowiskiem medycznym.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Jan

Agonia Gliwic ,ciąg dalszy.

... jaka agonia ?!

Dorobek i dzieło.

:)

Morawiecki w Jaworznie: Od Tokio po Davos pytają nas o sukces gospodarczy.

Agnieszka

I to jest pokłosie rządów Frankiewicza i PO w Gliwicach, kiedy ważniejsza była budowa PODIUM w Gliwicach , a nie szpitali.

Gitniak

ale tu nie o budynki chodzi tylko o kadrę

Dunia

Jak nie wiesz to nie gadaj….A tak na marginesie PIS wykańcza szpital po szpitalu.

Fubu

Arłukowicza ci trzeba widzę brakuje!!!

:(

Szpital na Radiowej nie zapał się na PiSowską listę “sieci szpitali”, wiesz o tym doskonale.

KolA

Gdyby wykańczał szpital po szpitalu to lekarze by byli na bezrobociu a nie poszli pracować np.do Kędzierzyna gdzie lepiej zarobią gdzie gospodarz dba o zdrowie miejscowych.

Fiku Miku

A nie marszałek Grodzki?

Lucek

To jest pokłosie rządu PiSu dużo obiecać rozdawać i …. zwalic na samorząd a kasy brak w kasie proszę wpływały zmniejszone np z podatków podwyżki dla nauczycieli itd

KolA

Zamieszkaj w Warszawie.

MariaMaria

Wybudowana hala stoi pusta nie zarabia a utrzymanie jej co dzień kosztuje .. Te pieniądze mogły iść na służbę zdrowia i nie zwalajcie wszystko na PIS.

KAROL

Jakie pokłosie rządu Pis!!! jak Frankiewicz rządzi 20 lat w Gliwicach, to jest właśnie syndrom platwormersów, podnosić podatki, nic nie robić, zadłużyć szpitale i inne instytucje j sprzedać w obce ręce. Potem zawinąć dywan, przejść do innej partii a burdel zostawić następcom i za nic nie odpowiadać. A w zanadrzu mieć trzy domy i miliony na kącie, bo przecież z pensjąą 30,000 tyś zł na miesiąc można tyle uzbierać jako wiceprezydent Frankiewicza no i tyle w temacie !!!

ewa

Za twoje leczenie odpowiada ten, który składki z ciebie ściąga, a nazywa się NFZ, miasto może dać budynki, może kupić sprzęt, ale wykształcić lekarzy nie może.

ewi

Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem!!!!!

jerzy

Oczywiście że wina poprzedniej władzy .Szanowna Agnieszka zapomniała że tamta władza odeszła 4 lata temu .Jak pis jeszcze spieprzy w ciągu najbliższych lat wszystko co się da to i tak ciemnota pisowska mówić będzie że to wina Tuska . A według mnie winą Tuska było to że nie pozamykał tego draństwa do kryminału .

lechu

Wstyd i hańba.

krzysztof

PO CO TEN PŁACZ Wybraliście kontynuatora to teraz troszkę pocierpicie tak z 3 lata ,a później jak dalej dupowato wybierzecie to dalej brać manto pokornie.Lament frankiewicza o kasę bo on biedny – im ze wschodu ciągle mało.Za kasę przez tyle lat dla miernot piłkarskich byłby szpital i doskonała kadra medyczna , a co macie – klubik z darmozjadami.Takie są fakty , a najwięcej co boli to głupota mieszkańców Gliwic że tyle lat dają się wodzić za nos tej,,,,,,,,,,i tu sam wykropkowałem

danuta

Proponuję na studia medyczne w zawodzie pielęgniarki albo lekarza pielęgniarki odchodzą na emeryturę nie zamierzających dalej podejmować pracy w tym zawodzie. Certyfikaty unijne kosztują bardzo drogo osoby te zarówno pielęgniarki jak i lekarze płacą prywatnie zaciągajac kredyty . Młodzi mają w nosie pracę za miskę ryżu w kraju. Wiedza i umiejętności kosztują. Zapraszam na wolontariat są szkolenia i się wie jak to jest. A co powiecie moi drodzy że narodowy fundusz zdrowia nie chciał, podpisać kontraktu dla hospicjum , urwano 20 procent z Hospicjum domowego. To zbrodnia na narodzie i nie w wykonaniu prezydenta Gliwic.

treya50

PIS urywa gdzie może, najlepiej od tych najbiedniejszych i najbardziej poszkodowanych (vide – niepełnosprawni), rozdawnictwo przecież kosztuje. Starzy, chorzy i inwalidzi niech poumierają, da się patologii kolejne pieniądze+.
A swoją drogą tak wszyscy narzekali na francę i co, kto wybrał jego przyd***sa i kontynuację agonii Gliwic ? Tu tylko samochody maja rację bytu. Pieszy nie może sobie nawet włączyć zielonego światła, musi czekać na kolejny cykl. Coś tu jest nie halo w tym mieście.

Obserwujący

Więc właśnie.Glajwicki suweren zamiast wybrać dobrego gospodarza, wybrał kontynuację rządów zygmunta, co zwiał do senatu.I będą się cieszyć “rozwojem” na wstecznym.W telewizji, glajwice wyglądają jak zapyziała wiocha, którą są.

The Tiger@

A Ty mieszkasz w ogóle w Gliwicach?

RealistA

Ta wiadomość to dramat… Oczywiście, odpowiada za to rząd PiS, ale oczekuje od gliwickich radnych oraz nowego prezydenta Gliwic konkretnych działań by te oddziały uratować . Pan Neumann powinien wyjść do mediów i publicznie apelować do premiera czy nawet do marszałka województwa. A gdzie jest Marszałek Województwa? Brak reakcji ze strony władz Gliwic będę odbierał jasno: godzicie się na likwidacje tak ważnych oddziałów. Obserwujcie owoce teraz,nie w kampanii wyborczej…

RealistA

Tak się składa, że głosowałem na PiS… Ale jeśli coś nie gra to nie zamiatam tego pod dywan… Pozdrawiam;)

MariaMaria

Pan Budka powinien pojechać do Brukseli i nagłośnić tę sprawę -jest teraz tak ważną osobistością. Pokazać na co Go stać.

kiedys gliwice

Pan Budka nie jest idiota powiatowym, nie ten “sort”,… uzywajac waszej terminologii.

xxx

Nueman nie wyjdzie do ludzi, nic nie zrobi z kilku powodów: 1) ma to w doopie, 2) jest niedorajdą, która sama decyzji nie podejmie – czeka na wytyczne, 3) boi się ludzi.

:)

Trzeba będzie się przeprosić z uchodźcami i błagać ich o pomoc. Tak się kończy eksperyment 500+, który okazał się totalną klapą.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Rozwiń swoją myśl. W Kędzierzynie-Koźlu mieszkańcy mają więcej czy mniej dzieci, co wpływa znacząco na budżet?

:)

Zapytaj o Rzeszów.

black_horse

Już nie wspominając o porównaniu liczby mieszkańców tych dwóch miast.

:)

O urodzie i atrakcjach K-K też nie wspominaj, tym niech się zajmuje Krystian Tomala. Z plotki wyciągnęliście radosnie głupi wniosek, że K-K to kraina szczęścia, a tamtejszy szpital jest najlepszy na Śląsku. Z opisu wynika, że to warunki pracy w tej prywatnej spółce są tak żałosne, że nie poraz pierwszy, nie ma chętnych do pracy. Ale wy na pewno podjęlibyście pracę w dziadowskich warunkach za dziadowską pensję. Zabrakło wam tylko kwalifikacji. Kwalifikacje macie tylko do kretyńskich komentarzy przypominających bezmyślne gdakanie bab z bazaru. Kogo teraz, niepodnosząc kultury pracy zatrudni spółka? Kadrę bez doświadczenia, bo względnie tanią? To również opieka będzie… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Nie odpowiedziałeś na pytanie zadane pod twoją tezę. Teraz czepiasz się Kędzierzyna-Koźla, że wygląda jak wygląda. Co to ma do rzeczy? Możesz odpowiedzieć ad rem a nie pajacować?

:)

Zadajesz pytania tak głupie, że nie ma na nie odpowiedzi. Możesz sobie pajacować do woli i domniemywać, że lekarzom jest bliżej do K-K i/lub mają tam po prostu lepiej niż w prywatnej spółce przy Radiowej. Dzietność w K-K nie ma tu nic do rzeczy, ale ty z czarnym kucykiem wiecie lepiej, więc z pewnością nie jest wam obca wiedza o klęsce nieurodzaju w dziecioróbstwie i konsekwencjach wzrostu cen dzięki PiSiemu 500+. A skoro to wiecie, to piszcie do VITO-MED sp. z o. o, że musi podnieść atrakcyjność zatrudnienia w prowadzonym przez siebie szpitalu, bo za chwilę może się okazać, że… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

500+ okazał się być ogromnym, jeśli nie największym sukcesem rządu PiS, 3 miliony małpek dziennie nie może się mylić.

Lucek

Właśnie tak jest co sukcesem jest PiSu to klęską miast miasteczek jak się człowiek otworzy jakiś portal to czyta te miasto wiele miast miasteczek pokazuje ile ma mniej wpływów z podatków itd a Kaczyński ogłasza sukces PiSu a reszta zaczyna wegetację … Bój o przeżycie ale w sumie ktoś vs te formacje głosuje

Fubu

Arłukowicza tam poślij załatwi sprawę :)

:)

Nie sądzę. Należy tam posłać fachową pomoc duszpasterską. A co tam, klechy i zakonnice same powinny się tam rano ustawić w kolejce do pomocy. Podobno po to żyją.

KolA

Tylko pamiętaj w ostatniej godzinie nie posyłaj po nich.

:)

Twoja równie głęboka, co ślepa wiara w to, że kiedykolwiek będę chciał mieć do czynienia z oszustami jest przezabawna.

Fiku Miku

Lepiej jest wysłać prof. Grodzkiego, zasili kopertami swoją kieszeń a może i dług szpitala pójdzie na rekord i przekroczy 91 milionów złotych. Ale zaraz, lekarz jest teraz politykiem, lekarzem będzie fryzjer albo spawacz.

:)

Czarny biskup z Afryki nie da rady wszystkich wskrzesić, choćby odbywał tournee po Polsce przez cały rok, a po tobie widać, że nawet leczenie nie zawsze mu się udaje.

MariaMaria

Na tych stanowiskach w zachodniej Europie już dawno pracują całe klany uchodźców (muzułmanów, którzy niszczą między innymi polskich lekarzy) .Jeśli ktoś dużo jeżdzi i ma kontakty to chyba wie jak tam wygląda.

kiedys gliwice

o babo, (jesli jestes baba), co ty wiesz na ten temat, tyle co kaczor ci nabajal?? tak dalej i bedzie znowu fejnie, swojsko i przyjemnie w tym ukochanym “Ostblocku” Poiwodzenia! PS. mieszkam w zach. Europie

MariaMaria

Chyba w Niemczech

adi

Dobrze, że arena stoi…

Rysio

Vivat nowy Prezydent!

Xx

Z wielkim przytupem i niesamowitym sukcesem rozpoczęła się kadencja jaśnie naznaczonego przez Franco – Pana Znikąd. Jak widać kontynuacja zabijania Gliwic gwarantowana. Gliwicka lemingoza to stan umysłu, cierpiąca na syndrom sztokholmski.

zgon na SORze

PiSoviet wziął przykład z Platformersów i w dalszym ciągu kształci polskich lekarzy dla zagranicy i w ramach dobrej zmiany mamy parszywą kontynuację.

Ampuła

Lista “zawodów przyszłości” według PiSocjalistów z Ministerstwa Edukacji Narodowej: frezer, tynkarz, spawacz, operator spychacza, kierownik drezyny. Te kierunki znajdą państwowo skoordynowane wsparcie – od przedszkola po doktorat.
Jednocześnie Polska ma najniższy wskaźnik lekarzy na 1000 pacjentów w Unii Europejskiej.
Ten kierunek zostanie wsparty stworzeniem ministerialnej infolinii albo powołaniem pełnomocnika rządu.

Fan

Jestes najlepepszy we wszystkim czekamy na twoje rady

Ampuła

Jak ten PiSocjalizm łby odurzył.
Mam ci doradzać darmo w trybie czynu społecznego, czy dlatego, że mamy jednakie mózgi? Wagowo.

Fubu

Przypomnij sobie kto zajechał służbę zdrowia

Tanie państwo dla swoich

Zamknijcie wszystko i będzie po sprawie . Na pierwszy rzut przemysł , na drugi służba zdrowia na trzeci wszelka infrastruktura i zaorać wszystko.

Obserwujący

No tak, pisiory potrafią tylko niszczyć i rozwalać.Tak według nich wygląda rozwój o demokracji nie wspominając.

Ala

Jak wygladala opieka medyczna za platfprmy

Bobi

Nowe , stare rządy mafii … golbik , franek i inne …..

Ewa

I tak beznadziejny szpital i ta ich cala neurologia. Ludzie umierali, choc nie byly powazne udary, nie potrafili ratowac, tylko sie patrzyli. Zero talentu mieli ci lekarze. Zero powolania. Neurologia w Gliwicach to pomylka, a lekarze powinni miec zakaz wykonywania zawodu

Rysio

A oni nowy szpital budują? Który to będzie? Aga już się gubię. To będzie 4 szpital. Ale taki nowoczesny bez lekarzy! Brawo zabużanie, brawo Frankiewicz!Brawo PO. Twierdza Gleiwitz obroniona!

Piłka

Następna do likwidacji jest Chirurgia Dzieci w szpitalu miejskim nr 4 lekarze złożyli wypowiedzenia ! Przemysław Gliklich Prezes szpitala zmusza lekarzy do jednoosobowych dyżurów które zagrażają życiu pacjentów !!!

Vorenus

Może by tak dla idei jak to proponował jeden który był na urlopie bezpłatnym

Laszlo_egesz

Wchodzisz na oddział udarowy, a tam “Hilti”

Ala

Platworma 8lat miala stery wladzy i co zrobili za ich czasow na endoproteze kolana czas oczekiwania 16 lat teraz 8

kiedys gliwice

babo!!! ironia!!! Hilti!! Bohrhammer!!! ok??? (Platworma)

Max

Zykają wykańczalnię,to dobrze czy żle?