Gliwice protestują przeciw wetu budżetu UE. Na godzinę zgasną latarnie, jest też apel do rządu

W Gliwicach zgasną światła w ramach protestu przeciwko wetowaniu budżetu unijnego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek, 1 grudnia o 17:00, w wielu polskich samorządach, w tym w naszym mieście, na godzinę wyłączone zostanie oświetlenie uliczne (w wybranych miejscach).

 
W czwartek radni przyjęli uchwałę z apelem do rządu RP wzywającym do zawarcia porozumienia w sprawie budżetu Unii Europejskiej (większością 14 głosów. W tekście czytamy, że efektem braku porozumienia w kwestii uznania zasady praworządności, a co za tym idzie budżetu Unii Europejskiej na najbliższe lata, będzie pozbawienie naszego miasta ogromnych środków przeznaczonych na rozwój oraz walkę z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Podobnej treści apele przyjmowane są obecnie przez wiele samorządów zrzeszonych w Związku Miast Polskich.

Przeciwko przyjęciu uchwały głosowali wszyscy radni PiS oraz Stanisław Kubit (KdGZF).

Wstrzymali się Tadeusz Olejnik (KdGZF) oraz Zbigniew Wygoda (KO).


Władze Gliwic alarmują, że efektem braku porozumienia polskiego rządu z większością państw UE w kwestii uznania zasady praworządności, a co za tym idzie budżetu Unii Europejskiej na najbliższe lata, będzie pozbawienie naszego miasta ogromnych środków przeznaczonych na rozwój oraz walkę z kryzysem związanym z pandemią koronawirusa.

Miasto korzysta z funduszy unijnych, od kiedy tylko stały się dostępne.

Od początku członkostwa w UE Gliwice pozyskały z tego źródła kwotę ponad 1 miliarda zł, realizując duże projekty inwestycyjne, takie jak np. Nowe Gliwice, modernizacja kanalizacji czy Drogowa Trasa Średnicowa, ale również szereg działań w dziedzinie edukacji. Warto pamiętać, że po środki unijne sięga nie tylko miasto. Dzięki projektom centralnym powstały chociażby autostrady A1 i A4, ogromne środki unijne pozyskiwała i pozyskuje Politechnika Śląska, środki pomocowe zasilają też bezpośrednio wiele gliwickich firm.

Gliwice przyłączą się akcji mającej na celu zwrócenie uwagi rządzących i mieszkańców na trudną sytuację finansową miejskich budżetów oraz zagrożenia wynikające z pozbawienia samorządów środków unijnych. 1 grudnia o godzinie 17.00 zgasną symbolicznie światła i latarnie w wybranych punktach kilkudziesięciu polskich miast. Tego dnia w Gliwicach przez jedną godzinę wyłączone będzie oświetlenie ul. Zwycięstwa oraz iluminacja Urzędu Miejskiego.

– Inicjatywa ma pokazać, do jakich konsekwencji może prowadzić kontynuowanie polityki osłabiania finansów samorządów oraz nieodpowiedzialne podejście do utrzymania dostępności środków unijnych – przekonują władze miasta.

(oprac. Żaneta Mrozek-Siewierska)/UM Gliwice(lor)
fot. emfab

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszkaniec

Jakoś nikt nie protestuje że cena za wywóz śmieci wzrosła o połowę. Nikt nie protestuje przeciwko zadłużaniu miasta. Nikt przeciwko chorej i kosztownej hali widowiskowej. Nikt nie protestuje przeciwko brudnym zaniedbanym kamienicom. Nikt nie protestuje przeciwko układom kolesi w spółkach komunalnych. Nikt nie protestuje że ulica Bohaterów Getta i nieczynny tunel, dziadowski Plac Piastów albo pusty teren po hucie powodują że centrum miasta wygląda jak najgorszy slums. Nikt…

Kasiek

Ale protestuję przeciwko wynikom drzew na Mickiewicza, i jest. Wilczyn dolom

Borys

A jakie te drzewa mają “wyniki”? I kto to ten Wilczyn?

HEY PISIORY !

OPRÓCZ TEGO PUSTEGO BEZSENSOWNEGO BEŁKOTU !!! NIE MACIE NIC ! DO ZAPROPONOWANIA NASZEMU MIASTU. MIASTU NAJPIEKNIEJSZEMU NA ŚLĄSKU ! /ktoś uważa inaczej ?/.
WSZYSTKO WTÓRNE !
ŻADNYCH WŁASNYCH PROPOZYCJI I ROZWIĄZAŃ ! /pokazały to dobitnie ! ostatnie wybory prezydenckie i samorzadowe /.
GLIWICE TO LIDER WSZYSTKICH RANKINGÓW MIAST W POLSCE I NA ŚLĄSKU – WE WSZYSTKICH ASPEKTACH ZWIĄZANYCH Z ROZWOJEM ORAZ STANDARDEM ŻYCIA MIESZKAŃCÓW ! /matematyki nie da się zakłamać !/
JAKIE SĄ WASZE WŁASNE ! /podkreslam własne a nie wtórne / ROZWIAZANIA DLA NASZEGO MIASTA ? /oprócz objęcia stołków i rozumiem wyburzenia hali /.
WYMIENCIE TRZY NAJWAŻNIEJSZE ;
1….
2 …..
3….

rudolf

Rozwój miasta leży w gestii samorządu a nie rządu . Pozdrawiam

aku

Drogi Rudolfie! A Samorząd to sam DRUKUJE pieniądze?

Steed

Dostaje je od podatnikow, czyli mieszkańców drogi madralo

gmG

“NASZEMU MIASTU. MIASTU NAJPIEKNIEJSZEMU NA ŚLĄSKU ! /ktoś uważa inaczej ?/”
Tak uważam. Polecam piękny obraz ul. Chorzowskiej od Zabrza w stronę centrum , wiadukt nad torami kolejowymi na Zabrskiej, “kompleks” handlowy przy Chorzowskiej/Poniatowskiego, urokliwe inaczej kamienice dokoła rynku, ruiny teatru Wiktoria, od 30 lat niedokończona obwodnica , likwidacja linii tramwajowej, niedoinwestowane ciepło systemowe, porównanie stanu kompleksu budynków sąd okręgowy kontra szpital nr 4 (dawny wojskowy) – faktycznie samo piękno a można tak w nieskończoność.
Lider rankingów ? rankingi wygrywa ten kto da więcej wyłącz komputer i systematycznie przespaceruj się po mieście

OSIOŁ !- STUDIA O MIEŚCIE

Większość wypowiadających się tutaj osób nie ma zielonego pojęcia o tym
jak funkcjonuje miasto !.
DZIECIĘCE ROZUMOWANIE !
Wydaje im się, że można zaprojektować, zbudować i wyremontować wszystko co w ich mniemaniu jest dla miasta konieczne i dalej przez kolejne DŁUGIE lata cieszyć się pięknym miastem, gdzie wszystko funkcjonuje bez zarzutu.
Miasto to nieustanne remonty i prace budowlane, jedne się kończą zaczynają drugie.
Ponadto finansowanie, ogólna sytuacja gospodarcza w kraju itp..

Żool

Za dofinansowanie na styropianowe elewacje i kostkę na ścieżki rowerowe nadstawiać się brukselskim biurokratom…?

INSPEKTOR !

Pracującym tu na etacie przypominam, że po godz. 21 należy się dodatek nocny ! do wynagrodzenia !

aku

Pisaċ i liczyċ uczyłeś się chyba w internecie?!

STOP dziadersom

Już 96 popiera protesty które się nie odbywają. Masz zaczyn to wyjdź z nim na ulice i protestuj zamiast głupio pytać w internecie. Chyba że pytasz dla jaj bo ani to co wyliczyłeś ani prawa obywatelskie nie są dla ciebie ważne. Dla tych 96 klikaczy też nie.

aku

Tutaj nie chodzi o składki do SKO tylko o Miliardy! Nie rozróżniasz?

Anna

Pani Mrozek siewierska jest w bledzie i to wielkim Tylko niektirzy Gliwiczanie sa przeciwko wetu j zwlaszcza ci ktorzy sa zdeklarowanymi wrogami kraju My jestesmy za!!!!!!!

The Tiger@

@Anna: Zwarzywszy na wyniki wyborów w Gliwicach – zarówno samorządowych jak i ogólnokrajowych (do Sejmu / Sentatu / etc.) oraz stosunek wybieranych w Gliwicach osób jest wysoce prawdopodobne, że się mylisz.

Józek

Słuszna uwaga,ale żeby było inaczej to władze miejskie nie mogą być skostniałe.Ale inaczej nie będzie jeżeli jedyna opcja od lat sprawuje władzę,to kolesiostwo będzie coraz bardziej się rozwijać,tak jest od lat,cóż przy każdych wyborach są szanse żeby to zmienić,ale widocznie tym mieszkańcom którzy głosują na te kolesiostwo jest wszystko obojętne.Pewnie przez dalsze lata będzie podobnie,nawet najlepsza władza się w końcu popadnie w korupcje,taka kolej rzeczy,tym bardziej jak obserwuję działania, to niema widoków na lepsze,pytanie dlaczego bo nie mają prawdziwej konkurencji która by mogła to zmienić.Jak opozycja słaba to władza niema motywów żeby lepiej działała,podobnie jak i w Warszawie,wszyscy się okopali… Czytaj więcej »

TakJest

Nie Gliwice protestują tylko mr president sam lub wespół w zespół postanowił coś pokazać. Bowiem wydaje się radnym czy prezydentowi że to ich prywatny folwark… I będą sobie wyłączać lub włączać.. To pokazuje jak słaby mamy zarzad miasta… Czyżby Gliwice chciały się odłączyć od Polski…

Marek

U nas te rządy są przekazywane z dziada pradziada

Niedoświetlony

Z latarniami czy bez, nie widzę specjalnej różnicy. Zwłaszcza na Zwycięstwa. No chyba, żeby wyłączyć ozdoby świąteczne, które dają więcej światła niż latarnie.

katastrofa

Tu nie chodzi o efekt -tu chodzi o głupawe medialne zaistnienie .
Napiszą ile żarówek “wyłączyły” i będą sie tym asić ,czyli w ich umyśle sukces.

precz z komuną

Na znak sprzeciwu, przecie brataniu się Gliwic z komunistami z Brukseli na na godzinę zgaszę dziś światło w dużym pokoju

***** ***

Próżne łzy. PISIE dni są już policzone.

w pogonii za octem

jak wygracie wybory to będziecie sobie rządzić,żadne pucze ani majdany tego nie zmienią,chyba że na prawde dążycie tylko do wojny domowej i rozlewu krwi

Szwed

Zrób wybory za tydzień, za miesiąc, za pół roku, a jedyne co będziesz mógł zrobić, to wyemigrować do Rosji, albo do Iranu.

Urko

Jak wygrają wybory , to przyjdą po ciebie . Pociesz się , że raczej nie w pierwszej kolejności .

oddajcie Polskę

Jak wy się boicie dziewczynek i kobiet. Jak wy się boicie lesbijek i gejów. Pucze! Majdany! Rozenki! Niemcy was biją! :)))

Dziadek

Iluminację Urzędu Miejskiego powinno się na stałe wyłączyć…będą symboliczne oszczędności…i nie będą przeszkadzać niektórym mieszkańcom w pobliżu .

amper blat

Taki pstryczek mogła tylko wymyśleć przysłowiowa feministka “blondynka”

Oświecony

Tylko, że to nie ma nic wspólnego ze strajkiem kobiet.

w pogonii za octem

chodzi o blondynkę, radną tego miasta- budkową

Oświecony

Nie wiedziałem, że ma ona taki wpływ na samorządy w całym kraju.

MICHAŁ

TARGOWICA

Gruntowy przymrozek

PiS nosi znamiona Targowicy, włącznie ze sztamą z ołtarzem. Kościuszko wieszał zdrajców biskupów.

aniołek

Jak zwykle u oszołomów -gdy się nie ma argumentów to winien KK.
Halo! Tu Ziemia,Tu Ziemia!

łabędziak

-„Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród” – „Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa… Czytaj więcej »

Tymon

Nasza historia w ogóle jest pokręcona. 95% Polaków ma korzenie chłopskie. Gdzie owi chłopi byli ciemiężeni przez wieki przez szlachtę i kościół. I mimo wieków niewolniczej pańszczyzny nowocześni chłopi dalej im w tyłki wchodzą…
Kościuszko marnie skończył bo właśnie tymi słowami i swoim dzaiałaniem naruszył ówczesny porządek świata.

Boryna

A ilu szlachciurów ma pochodzenie jewrejskie?

Ostatni Sprawiedliwy

Za denuncjację Polaków, dostawali w nagrodę ziemię lub nawet majątki (głównie w zaborze rosyjskim). Posiadanie majątku nie jest równoznaczne ze szlachectwem. Niektórzy nawet przywłaszczali sobie nazwiska.

Urko

@Ostatni Sprawiedliwy. I to twoim zdaniem zapewne usprawiedliwia to polskie szmalcownictwo w latach 1939-45?Taka tam sprawiedliwość dziejowa ? No to znowu byli sprytniejsi od Polaków. Ci ich denuncjowali za butelkę wódy i torebkę cukru . Całkiem jak w dowcipie . Za 500 PLN ? To dziwkarstwo.. Za 5 K ? To już jest biznes

komusze natarcie

a ja protestuje ;przeciwko komunistycznym nakazom z Brukseli

aku

Jeżeli w Brukseli jest „komuna” w twoim mniemaniu (komuna oznacza bowiem tak naprawdę miasto), to ty jesteś naukowcem-jasnowidzem!

Bazyl

I ja w takim lewackim
mieście mieszkam

aku

To tylko grupka samouków, która się uczy tutaj pisaċ i czytaċ!

Jacek

Jak się ma wyłąxzenie ooświetlenia do bezpieczeństwa gliwiczan ?! I jak się ma do praworządności Her Neumann !

Urko

“Herr”. I ma się to tak jak twój post do jakiegoś sensu

Odpowiedź brzmi

Wyłączenie tego wątłego “oświetlenia” nie ma najmniejszego wpływu na bezpieczeństwo gliwiczan ponieważ:
1. I tak nic nie oświetla
2. Gliwiczanie omijają Zwycięstwa szerokim łukiem

Ola

Jak można dla unijnych srebrników chcieć sprzedać niepodległość Ojczyzny!? PS. Jestem wielką przeciwniczką socjalistycznego PiSu. Ale tu akurat ich wspieram.

Alien

Ślepa, bezmyślna alienacja bez większej sensownej przyczyny to wg ciebie niepodległość?

Ola

Alien. Zapewne jesteś lewicowy. Zamknij oczy i wyobraź sobie 2030 R. Ultraprawicową komisja europejska nakazuje chodzić do kościoła w każdą niedzielę- takie prawo. Jeśli Polska nie dostosuje ustaw zostanie pozbawiona dopłat….

The Tiger@

Tylko, że do tego nie dojdzie… ale nawet jakby, to ta ultraprawicowa KE będzie wynikiem demokratycznych procesów w UE. Podobnie jak to jest w Polsce. Tylko dla mnie UE jest tworem państwowym ważniejszym niż Polska.

Ola

The Tiger. Komisja europejska to urzędnicy nie pochodzący z wyborów! Prośba… poczytaj trochę o systemie UE… a potem zabieraj publicznie głos. Taka prośba. PS Komuniści i międzynarodowka też uważała, że państwa narodowe są niepotrzebne, czcili Związek Radziecki. Ku refleksji: 80 min ofiar komuny i Korea Północna.

The Tiger@

Ależ oczywiście, że wiem jak są wybierani urzędnicy KE. I taki wybór mi się podoba – nie bezpośredni, tylko przez tych co zostali wybrani. W ten sposób jest to bardziej merytoryczne niż wybór bezpośredni.
Ależ ja jestem zagorzałym antykomunistą – i dlatego UE jest obecnie lepsza niż obecny rząd z jego komunistycznymi ciągotkami.

Ola

Poczytaj Łysiaka. On wyjaśnia zjawisko tzw. „Pożytecznych idiotów”. To nie do Pana, ale oddaje ogół stosowanych socjotechnik i inżynierii społecznej w UE. Rządzi tam pokolenie „dzieci kwiatów” komuny hipisowskiej, komuny seksualnej itp, zauroczonej filozofią Francuza Sartre… zachwyconego rewolucją i hegemonią ZSRR.

The Tiger@

@Ola: Znam bardzo dobrze zjawisko tzw. “pożytecznych idiotów”. Wiem kto rządzi w Europie – i są to osoby, które lepiej się znają na geopolityce od tych rządzących w Polsce, którzy popełniają błąd kardynalny: podporządkowują politykę zagraniczną wewnętrznej. To jest śmiertelny błąd, jeżeli jest kontynuowany za długo.

Wiesława

The Tiger: zdaje się, że Ola usilnie tłumaczy, że niezależnie od tego kto w Polsce rządzi, a kiedyś będzie rządził (życzę Ci Twoich) – UE nie ma prawa nam dyktować wewnętrznych spraw! Jeśli raz się sprzedamy to biada przyszłym pokoleniom.

Ola

Wiesławo, ja tak samo bym walczyła o sprawę gdyby obecnie w Polsce rządzili komuniści, lewacy z LGBT, Konfederacja, czy jakas junta. Rządy się zmieniają- niepodległość mamy jedną, nie wolno jej oddawać! Tego The Tiger nie pojmuje.

The Tiger@

@Ola: Ja to pojmuję – ale mam inne priorytety. Na tym polega kultura polityczna: rozumieć poglądy innych, a szanować osoby.

aku

The Tige pojmuje to dobrze ale Ola: jeszcze raz do przedszkola!

The Tiger@

@Wiesława: dziękuję za dobre życzenia. Rządzący się będą zmieniali – i o tym należy pamiętać, bo demokracja polega na tym by respektować innych rządzących. Ale wracając do meritum: UE to my – podobnie jak Polska to my – i nie widzę tutaj różnicy czy wewnętrzne spawy dyktuje państwo Polskie czy organizacja superpaństwowa pt. UE. To nie kwestia sprzedane się, tylko kwestia zjednoczenia się jak po rozbiciu dzielnicowym.

Ola

Komuniści wierzyli w komunizm – system idealny -ale nierealny! Jeśli wierzysz, że najsilniejsze Niemcy i Francja będą dbały o interes Polaków, Słoweńców czy Węgrów, to wybacz ale to nieuleczalna dziecięca NAIWNOśĆ. Kończę więc dyskusję.

The Tiger@

@Ola: każdy w coś wierzy.
Niemy i Francja nie będą dbały o interes Polaków, bo od tego jest każdy sam. Tak samo jak każdy obywatel w każdym państwie. Ponadto w tym do czego UE dąży rola państw narodowych będzie malała – i to jest bardzo fajne.

aku

Praktycznego komunizmu nigdy nie było, bo istniał ten system jedynie teoretycznie. W praktyce przejmowały władzę polityczni szarlatani wykorzystując tę nazwę, jako płaszczyk – dekoracja. A naiwni wierzyli w to! I niektórzy NADAL wierzą, niczego się nie nauczywszy. To rzeczywiście bardzo smutne.

aku

A kto tu się chce sprzedaċ? Chyba ukończyłaś WUML?

anzelm bohatyrowicz

neumann jak wyrażasz zgodę na obniżoną opłatę o 50 procent za śmieci ZGAŚ OŚWIETLENIE ul Zwycięstwa dnia 1 XII o 17,00 Wdzięczny mieszkaniec , a jak jeszcze jakieś pomysły na obniżki podatków to gaś światło w mieście systematycznie

Bożena

W Gliwiczanach jest jeszcze tęsknota za niemieckim butem na twarzy.

Urko

A u niejakiej “Bożeny” dodatkowo tęsknota za unikaniem błędów ortograficznych,

heniek

Bożena ale to ujełaś!Brawooo!!Prawda

aku

Jak ktoś mądrzejszy niż ty, to od razu Niemiec? Amerykanie są inni, czy może Rosjanie? To wolę już tych pierwszych (USA), bo chociaż coś mają, ponieważ są przedsiębiorczy.

Fiku Miku

Ile z tych środków unijnych wyfakturował sobie na lewo “kryształowy Krystian”?

Prondzik

Taki wygłup tylko idiota POpiera!Chwyt POniżej pasa.
Ręka ,która sie tego dopuści POwinna być odrąbana.
To sabotaż skierowany w normalnych Polaków i winien byc srogo potępiony i ukarany

AndrzejD

@Prondzik
Jak otwierasz lodówkę to w środku też widzisz PO ?
Rozumiem że PO, to dla ciebie taki fetysz.

xyz

Nie no fajnie
…. ciemno może jeszcze deszcz i zgaszone latarnie na ul.Zwycięstwa to przepis na tragedię na pasach :/

manek

Czekam na uchwałę w sprawie topnienia lodowców, wzrostu stopy życiowej w Państwie Środka i protestu z powodu suszy na Saharze. Tak samo mi to “loto” jak te wyłączone latarnie.

Damian

Niech prezydent Gliwic wezmie sie do roboty!

Largo

Amen

Prondzik

Nie wiem co na to Tauron?
Nie powinno się bez sensu włączac i wyłączać zasillania ,która to czynność szkodzi sieci energetycznej.
Rezultat “protestu” będzie mizerny -wręcz szkodliwy dla decydentów.

Maks

“Ciemność widzę-Ciemność. Nieźleście nas urządziły, siostry!Nie, no nie róbcie z nas pederastów! Kobieta mnie bije…”

Gustaff

Brzmią jak słowa naczelnika Jarosława

Maks

Aleś się wysilił !Jak POkraka.

Jack

Dlaczego ktoś podejmuje za nas decyzje czy ktoś zapytał Gliwiczan o zdanie żeby protestować w naszym imieniu?

Gruntowy przymrozek

Na wyborach był, że teraz jakiś barbotaż uprawia?

parKing

Tak, najlepiej jeszcze niech te światła wyłączą na ruchliwych ulicach gdzie auta lubią zapieprzać o 50+ km/h więcej niż powinny, żeby nie było widać pieszych. Pajacowanie na linii POPiSu zaraz będzie na poziomie dawnej kreskówki Sąsiadów

Rolo

Byle nie zapomnieli z nadgorliwosci ich potem zaswiecic

Wiesława

Tak pisze Polak mieszkający we Francji, cytuję: “Od 30 lat mieszkam we Francji , przez te wszystkie lata mogłem obserwować degradacje tego kraju , nigdy bym nie pomyślał , ze można zrobić z tego kraju prawdziwe śmietnisko ! Rzeczywistość dopadła tzw. elity , polityków , dziennikarzy , celebrytow , ktorzy przez lata wspierali te lewacka rewolucje, ktora zaczela sie tutaj w 1968 roku . O dziwo wszyscy teraz szukaja winnych tego stanu ! Jednak sytuacja jest bez wyjscia , 10 mln. muzulmanow , 9 mln. ludzi zyjacych w ubostwie , okolo 150 stref , które jak powiedział minister spraw wewnętrznych… Czytaj więcej »

The Tiger@

Skąd on ma te 10 milionów muzułmanów?

Żenia

Z rocznika statystycznego.

The Tiger@

Poproszę o wskazanie tego rocznika, ponieważ moje źródła mówią o 4 milionach.

Steed

Tak to jest jak się ma źródła z Wiki.
To jest liczba trudna do oszacowania – poczytaj tutaj:
https://ekai.pl/muzulmanie-we-francji/

Marek

Zróbcie porządek w MZUK i innych ***** to będziecie mieć dwa razy tyle pieniędzy

Obywatel .

Ci wszyscy ,, radni” , którzy głosowali za , w ramach protestu , o jakże większym wymiarze i oddźwięku to lepiej by zrobili , gdyby u siebie w domach kazali odciąć wodę do muszli klozetowej .

Obywatel

Radni muszą zrozumieć że to im ***** da. PiSowi można wiele drobnych rzeczy zarzucić np noszenie ***** maseczek pod ugieciem się presji ( nie wiem tylko dokładnie komu ale tu wszyscy światowi przywódcy dali się otumanić wymyślonemu wirusowi) czy inne rzeczy. Ale jedno jest pewne dbają o nasze sprawy Narodowe i skoro mówią Unii my się was nie boimy bo ideą waszą było nie ingerowanie w politykę wewnętrzna członka Unii. To mają rację dla tych co nie wiedzą PiS przykład tu podam jeśli chodzi o sądy zmian w prawie sam sobie nie wymyślił, bo dokładnie takie same zasady panują w… Czytaj więcej »

The Tiger@

W Niemczech są inne zasady.

The Tiger@

Natomiast co do referendum jestem za:
1. Jestem za wyjście z UE.
2. Jestem za pozostaniem i akceptacją reguł praworządności oraz innych wspólnie wypracowanych reguł.

gmG

Gdyby do protestu w sprawie veta dodali protest w sprawie ocieplenia klimatu i urzędnicy wstrzymali by oddech na pół godziny … ile CO2 mniej..