Gliwicka firma stworzyła bijące “Wirtualne Serce” – projekt ma pomagać studentom medycyny

Projekt realizowany przez The Farm 51, a konkretnie ich dział Reality 51, polegał na utworzeniu pracującego wirtualnego modelu ludzkiego serca, który ma pomóc w procesie edukacyjnym studentów medycyny.

Projekt, który jest współtworzony przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz Uniwersytet Opolski, został również wsparty przez korporację Microsoft. Jest to program nauczania medycyny oparty na najnowszych technologiach, wykorzystujący poszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Jego realizacja pozwoli na jeszcze lepsze kształcenie przyszłych pokoleń lekarzy nie tylko z zakresu anatomii czy fizjologii, ale przede wszystkim z przedmiotów klinicznych.

Ma to również służyć poprawie bezpieczeństwa pacjentów, np. poprzez dokładne planowanie zabiegów operacyjnych.

– Projekt ma na celu wsparcie, za pomocą najnowszych technologii, tworzenia unikalnych projektów medycznych, w tym w szczególności projektowanie dotyczące edukacji medycznej – mówi Wojciech Pazdur, Director of Development w The Farm 51 Group S.A.

Podczas realizacji przedsięwzięcia zastosowano technologie takie, jak m.in. skanowanie trójwymiarowe oraz animacje za pomocą systemów przechwytywania ruchu.

Reality 51 bierze udział w wielu pionierskich projektach wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Oddział jest częścią mieszczącej się w Gliwicach – The Farm 51, która zajmuje się produkcją gier komputerowych, jak np. wydane w tym roku Get Even.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mysza
mysza

super nic dodać nic ująć więcej takich projektów

Krzysiek Urban

Jako osoba po medycynie – nikomu się to nie przyda. Ale wygląda ładnie.

ja234
ja234

Nic takiego.Nie oni pierwsi i nie jedyni.
Jedynie współtworzą i tyle.
Microsoft daje kasę.

Zamaskowany Muczaczo
Zamaskowany Muczaczo

Nie znam się to się wypowiem …