Nowe miejsca pracy w gliwickiej strefie ekonomicznej. NGK Ceramics inwestuje w rozbudowę

Aż 235 milionów złotych ma zainwestować firma, która działa w gliwickiej strefie ekonomicznej. Producent komponentów do układów wydechowych powiększy zakład o nowe linie technologiczne i zatrudni pracowników.

Do połowy 2019 r. w Gliwicach mają powstać nowoczesne linie technologiczne, a zdolności produkcyjne filtrów GPF zwiększą się trzykrotnie. Obecnie w gliwickich zakładach NGK Ceramics zatrudnionych jest ponad 3500 osób. W związku z planowanymi inwestycjami i zwiększeniem produkcji firma przyjmie kolejnych 100 pracowników.

– Ułatwienia oferowane przez obecność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, dobra współpraca z lokalnymi władzami i dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry powodują, że Polska lokalizacja traktowana jest priorytetowo i zajmuje ważne strategicznie miejsce na mapie biznesowej koncernu NGK Insulators – podkreśla Piotr Słowik, dyrektor administracji NGK Ceramics Polska.

NGK Ceramics Polska jest częścią japońskiej grupy NGK Insulators, która ma siedzibę w Nagoi i działa w 33 miejscach na całym świecie.

Gliwicki fabryka jest jednym z dwóch – obok belgijskiego – zakładów tej grupy w Europie.

Zakład produkuje ceramiczne komponenty układów wydechowych z węglika krzemu i kordierytu, które mają oczyszczać spaliny samochodowe do poziomu spełniającego normy emisyjne. Głównym produktem tego zakładu są filtry cząstek stałych do silników diesla SiC DPF zrobione z węglika krzemu a dodatkowe produkty z kordierytu – między innymi GPF (Gasoline Particulate Filters) – filtr DPF do silników benzynowych.

(żms)/UM(mf)
fot. NGK Ceramics

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Florian B
Florian B

Eto prawielno.Tiepier MY.Wy Paljaki pijaki

liszka
liszka

П’яний ти це зробив

Lech
Lech

W związku z planowanymi inwestycjami i zwiększeniem produkcji firma przyjmie kolejnych 100 pracowników- ale z Ukrainy zapomnieliście dopisać ;)
Pozdrawia

Ed Haris
Ed Haris

Zastanawiam się nad pracą tam polecacie?.

ao
ao

Nie jest żle.Jeśli monotonia cię nie przeraża .Około 2600 na rękę

Gabi621
Gabi621

Przyjmie 100 niewolników poprzez agencję pośrednictwa pracy – pracownicy bez praw pracowniczych !!!

ja234
ja234

Czyli zapierdziel na trzy zmiany za średnią krajową.

Tom
Tom

Ciekawiej 4 brygady.