Gliwicki Finał WOŚP na Rynku. Tak wyglądało laserowe Światełko do Nieba

Punktualnie o godzinie 20:00 tradycyjne Światełko do Nieba rozświetliło gliwicki Rynek. W tym roku nie zobaczyliśmy fajerwerków, ale pokaz laserów.

Gliwicki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenia, koncerty, a przede wszystkim ogromna, pozytywna mobilizacja wolontariuszy i wszystkich zaangażowanych w zbiórkę środków dla placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności – czyli takich, na których są leczone dzieci ciężko chore.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mąż Haliny
Mąż Haliny

WOSP to super sprawa … jak jest się w szpitalach i widzi się te serduszta to docenia się nią bardziej:-)

Tedd
Tedd

Jak sie miedzka w szpitalu to sie moze widzi

#muremzajurkiem
#muremzajurkiem

Jurek, kto jeśli nie ty i kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać. Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia. Jurek nie zostawiaj nas! Nie teraz!

Tak gramy!
Tak gramy!

Zebrano już ponad 92 miliony złotych. To kolejny rekord!

Jesteśmy wstrząśnięci atakiem bandyty na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

Basia
Basia

Ponad miliard zł w 27 lat dzięki ludziom dobrej woli i wielkich serc! Tak czyni się dobro. Nie poprzez głupie komentarze nastawione na konflikty.

ja234
ja234

No i bardzo fajnie.
Pamiętajcie, że ten sprzęt mógł/może uratować życie waszego dzieciaka/wnuczusia.

Ampuła
Ampuła

A gdyby ten gość mógł zakupić na targowisku miejskim 17-strzałowego Glocka czy AR-15 z półki w Lidlu?
Najpierw Fort Trump i wyrzutnie Patriot, a potem amerykańska broń dla polskich cywilów. Rynek nasz to kilkanaście milionów potencjalnych nabywców broni palnej. W dodatku rynek trawiony kompletną pustką, poza bronią służbową służb mundurnych i specyficznymi pukawkami myśliwych. Czy amerykańscy producenci i handlarze bronią palną podołają lobbystycznie przepchnięciu Ustawy o Powszechnym Dostępie do Broni Palnej dla Polaków? Podołają w tydzień. I to Ustawie o Przymusowym Zakupie Broni Palnej przez Polaków.

Raven
Raven

Niedawno twierdziłeś że nikt nie kupi biletów do hali na imprezy za kilkadziesiąt zł.bo drogo to już widzę jak ludzie kupują glocki za kilka tysi jak można bez zezwolenia kupić czarnoprochowy rewolwer za ok 2000 zł a jakoś nie słychać o strzelaninach a w rękach prywatnych jest ponad 200 tyś sztuk.

Danzig
Danzig

W poniedziałek w całej Polsce odbędą się marsze przeciw agresji i przemocy. Śląski oddział Komitetu Ochrony Demokracji na swoim facebookowym profilu w niedzielę wieczorem poinformował o demonstracji, która o godz. 18 zostanie zorganizowana pod Teatrem Śląskim w Katowicach.

Beton
Beton

Przykre jest to, że na bazie spowodowanego przez psychopatycznego idiotę nieszczęścia w Gdańsku, natychmiast pojawili się ludzie i organizacje usiłujące ugrać na tym coś dla siebie, tworząc marsze, protesty, posty i zdurniałe wypowiedzi.
Gdyby Śląskiemu oddziałowi Komitetu Ochrony Demokracji na prawdę zależało na pozytywnym wizerunku, jego członkowie już grupowo oddawaliby krew na potrzeby ratowania tego biednego człowieka i nie tylko jego. Po prostu mogli by zrobić coś pożytecznego.

Krank
Krank

Obrzydliwe jest to co napisałeś. Masz jakiś mentalny problem z KOD i nic nie wiedząc zaprzeczasz, że jego członkowie i sympatycy właśnie oddają krew. A oni zapraszają wszystkich ludzi na manifestację. Wszystkich. Gdybym miał takie blokady i złe intencje jak ty, to bym napisał, że przeciwnicy Adamowicza i PO od próby zabójstwa piją szampana, wyśmiewają dawców krwi i zbierają na prawnika dla bandyty. Powtarzałbym głupoty Kurki i Pawłowicz. KOD robi coś pożytecznego – to próba połączenia ludzi przeciw agresji i przemocy. Twoja “pożyteczna robota”, to obrzydliwy komentarz.

Gość
Gość

Problem w tym, że przeciwnicy polityczni Adamowicza potępili ten atak a KOD nic nie napisał o oddawaniu krwi. To po pierwsze. Po drugie Adamowiczowi było ostatnio nie po drodze zarówno z Pis jak i z PO a także z PSL. Po trzecie jakaś niespełna rozumu babka w tv śniadaniowej TVN powiedziała, że w tej sytuacji widać, że nasze państwo jest papierowe. Zapomniała, że to nie była państwowa impreza. Impreza była ochraniana przez (niby) profesjonalną firmę. Policja był za sceną. Każda sytuacja jest dobra żeby komuś dowalić. Owsiak zresztą też uderza w państwo. W sumie nie popieram Pis więc też ich… Czytaj więcej »

prawda
prawda

Kiedys lubilem wos,obecnie gdy pan Owsiak wmiezal sie do polityki wisi mi to.

GOŚĆ
GOŚĆ

Owsiak się nie mieszał do polityki! To takie Pawł…..e i wcześniej karaczany chcieli grać na jego scenach, by wymościć sobie krzesełka i troniki w rządzie.

Inka
Inka

Przeciwnicy Adamowicza wezwali do oddawania krwi? Może sami oddają? Nie, oni “potępiają, ale rozumieją”. Przyzwoici ludzie oddają krew bez specjalnych apeli, ale jak ma się złe intencje ze wszystkiego zrobi hejt – choćby z braku wezwania do wykrwawiania. Owsiak w coś uderza? Aaa, to stąd to puste dudnienie w TVPiS i prawicowych internetach. :-))))

Beton
Beton

@Krank. KOD nie leży w zakresie moich zainteresowań ani w sposób pozytywny, ani negatywny. Nie zaprzeczam, że jego członkowie oddają krew, bo nie wiem czy oddają, czy nie, lecz twierdzę że powinni ( z resztą nie tylko oni i nie tylko teraz ). Nie mam żadnych uprzedzeń do KOD, ani złych intencji. Wku..ia mnie natomiast, że ktoś wpadł na pomysł organizacji protestów i marszów natychmiast po tym, co stało się w Gdańsku, co jest jednoznacznym znakiem o przedmiotowym potraktowaniu tej sprawy i chęci zdobycia kapitału politycznego. I to, drogi/a Krank jest obrzydliwe. Nie wątpię, że inne ugrupowania pójdą podobną drogą,… Czytaj więcej »

Krank
Krank

Rozumiem, że nie rozumież, że protesty na ulicach są czymś naturalnym. Kiedy młodzież organizowała protesty i czarne marsze przeciw przemocy po zabójstwach ich rówieśników, też byłeś wku…ny. Kiedy ludzie zorganizowali protest pod sosnowieckim klubem w proteście przeciw segregacji rasowej i wyrzuceniu kolorowych klientów z tego klubu, to też byłeś wku..ny. Kiedy odbywały się “marsze smoleńskie” też byłeś wku…ny. Kiedy w USA po każdej masakrze w szkole są uliczne protesty, to osiągasz apogeum wku…nia. Ty chyba cały czas jesteś wku…ny. Załóż żółtą kamizelkę i ruszaj na ulice. Wyżyjesz się lepiej niż anonimowo w internecie. Tylko maski na twarz nie zapomnij. Albo… Czytaj więcej »

Beton
Beton

@Krank, ty na prawdę jesteś krank ( z jęz. niemieckiego )
Chyba powinienem oddać ci ksywę “beton”. Do ciebie lepiej pasuje

Krank
Krank

@Beton, ty naprawdę jesteś beton (z jęz. polskiego). Na pewno ucieszy cię info, że PAD zaprosił do Pałacu szefów parlamentarnych partii politycznych, by omówić inicjatywę zorganizowania jutro w Gdańsku wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści. Myślę, że wszyscy z zadowoleniem przyjmą propozycję, żeby w pierwszym rzędzie poszła Krysia Pawłowicz z matką kurką i Betonem. Pozbijacie sobie kapitał.

FAKTy
FAKTy

Minister Brudziński też przedmiotowo wykorzystał zamach na prezydenta Gdańska?
Po zgłoszeniu przez posła Nowoczesnej, na wniosek ministra Brudzińskiego policja zatrzymała 41-latka, który po ataku na Adamowicza groził w mediach społecznościowych prezydentom Poznania i Wrocławia. O dziwo ani przeciwnicy obecnej władzy, ani geje i lesbijki, ani obcokrajowcy nie posuwają się do gróźb karalnych i wzywania do mordów. To domena “prawdziwych Polaków”.

PolitycyToŚcierwa
PolitycyToŚcierwa

@Krank
…akurat KOD tak samo “łączy ludzi” jak PIS.
Jedni i drudzy powinni schować mordy w kubeł, i jedni są warci drugich.

Memoriam
Memoriam

@ Jeżeli nie WOŚP, nie KOD i nie PiS, to kto łączy ludzi? Kto łączy was?

Danzig
Danzig

Beton już najlepiej wie, kto oddaje krew. Zna już krytyczny stan psychiczny sprawcy, który do wczoraj był zdrowy. Pamiętajcie wszyscy ciemni hejterzy hucpiarze, że jeżeli Adamowicz umrze, to na pewno będzie wina KOD-u. Tak się rozwijają “myśli” zaprezentowane przez, nomen omen, Beton.

Stach
Stach

Beton, motyw polityczny wskazał sam przestępca. Głośno i ze sceny chwilę po ataku. Wezwanie KOD jest zwykłym ludzkim odruchem solidarności z ofiarą i sprzeciwu wobec przemocy. Równie dobrze mogła to być zwykła osoba, hufiec harcerski albo klub modelarza. Jak ktoś tego oczywistego banału nie rozumie i od razu szuka niecnych ukrytych powodów, to co to może oznaczać o takiej osobie? Prezydent Duda chce zorganizować w Gdańsku wspólny marsz, czyli wg twojej teorii, chce coś ugrać. Jak widzę, jesteś ekspertem dla tutejszej ciemnoty, więc wyjaśnij, co takiego chce ugrać Prezydent Duda?

Jest faja
Jest faja

Jakże łatwo to było przewidzieć.
Teraz różne Komitety Obrony Dostępu (do koryta) i ich zleceniodawcy, będą wykorzystywać tę tragedię politycznie, tak samo jak Pisiory wykorzystują Smoleńsk.
Obie strony są tak samo obrzydliwe w tym swoim szaleńczym parciu do władzy, do stanowisk, do pieniędzy…

Gość
Gość

100% racji

Zygmunt
Zygmunt

Ty razem z Betonem od obrońców krzyża i marszów smoleńskich?

Jest faja
Jest faja

Zygmunt, ty od tępaków, że przeczytanie ze zrozumieniem paru linijek tekstu cię przerasta?

Kati
Kati

Jak się macie hejterzy betony, goście, faje? Lepiej niż do popołudnia? Wstyd mi za was, mali “ludzie”.

Kredek
Kredek

Oddajcie fajerwerki! Nie rozumiem tej chorej mody, że wszędzie z nich rezygnują…

GOŚĆ
GOŚĆ

Jak to nie było fajerwerków. Około 21 3o jakaś nieuczesana trąba waliła ogniami w okolicach Rynku!

9999owowoq0091122212EEEEE
9999owowoq0091122212EEEEE

Ciekaw jestem ile kamer/telefonów zostało uszkodzonych i ile ludzi będzie miało problemy ze wzrokiem

Tedd
Tedd

Nie chodzi sie na takie imprezki

Azrael
Azrael

Najlepiej siedzieć z piwem przed TV i narzekać na wszystko.

Nie wszystko "laser" co świeci
Nie wszystko "laser" co świeci

Tiaa, a jedząc GMO rosną nam liście na głowie.

prawda
prawda

Przeciwnicy kościoła uważali, że Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce kilka lat temu są wydarzeniem podwyższonego ryzyka, ale tak naprawdę to wydarzenia związane z organizacją Wielkiej Orkiestry Światowej Pomocy stają się największym niebezpieczeństwem. Dobitnie pokazuje to wypadek jaki miał miejsce w Gdańsku. Ale nic dziwnego skoro Jurek Owsiak szerzy hasło: “róbta co chceta” to później widzimy efekty takiego postępowania.

Jola
Jola

To raczej ludzie tacy jak ty są powodem takich zachowań…

prawda
prawda

A Owsika ich tylko podgrzewa swoimi tekstami. Jak inaczej rozumieć te sformułowanie po napisałem wyżej. Skoro może robić co chcemy to później tak to wygląda jak dziś w Gdańsku.

toto
toto

No i po co pluć tak jadem ? Nie widzisz ignorancie ile dobrego wynika z WOŚP. Nie możesz zignorować faktu,że dzięki tej fundacji nie jedno zdrowie i życie dziecka zostało uratowane. Wystarczy jedna wizyta w szpitalu i się przekonasz ile specjalistycznego sprzętu jest zakupionych właśnie z pieniędzy z WOŚP

Urko
Urko

@toto. Jak to , “po co”? Po 1, 50 PLN brutto od posta . No, niejaki Tedd dostaje 0,70 PLN bo nie potrafi poprawnie pisać:-)

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Może raczej ktoś inny podgrzewa swoimi tekstami i ocenami takich degeneratów, którzy później próbę zabójstwa nazywają wypadkiem

Szota
Szota

Swiatelko do nieba nie dotarlo w Gdansku

Tedda
Tedda

A ja nigdzie nie bylam,przelezalam cala niedziele

Azrael
Azrael

Ciekawe czy ty wszystko bierzesz dosłownie, jest zakaz przechodzenia na czerwonym – nigdy nie przeszedłeś? To podobno katolicki kraj więc powinni przestrzegać przykazań- ludzie kradną, zabijają itd.

Urko
Urko

@Azrael. Dla zachowania precyzji. Ten kraj jest katolicki tylko w 95 % . Niejaki Ostatni Sprawiedliwy błyśnie Ci znajomością matematyki i wyliczy , że pozostałe 5 % to ateiści, buddyści , ewangelicy, muzułmanie i przedstawiciele tzw. wyznania handlowego.

Gość
Gość

Ciekawe, że ludzie w moim otoczeniu do kościołów nie chadzają (piszę w liczbie mnogiej bo chodzi mi o różne wyznania) ale mordki wyimaginowaną liczbą 95% katolików to sobie wycierają.

A tak naprawdę to Wy wszyscy tworzycie ten gnój/dobrobyt w Polsce. Tylko nie macie odwagi się przyznać i wszystko zwalacie na rząd (ktokolwiek by nie rządził) na katolików (zwłaszcza, że mało ludzi praktykuje wiarę) na głupie baby, na równie głupich facetów itd…..

LOL
LOL

To minister Błaszczak jest przeciwnikiem kościoła? Tylko on, czy cały PiS? Przy okazji Dni rozmodlonej Młodzieży zatrzymano parę osób i uznano za terrorystów. Ich losy są nieznane.

fran
fran

prawda to taka sowiecka gazeta więc nick jak ulał