Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej już w sobotę. Wstęp wolny

fot. Polski Klub Ekologiczny

Polski Klub Ekologiczny zaprasza na kolejną edycję Gliwickiego Kiermaszu Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – Dobre rolnictwo-dobra żywność – 5 października.

XXIV Kiermasz, odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej GÓRNYCH WAŁÓW w Gliwicach, w godzinach 9.00-17.00.

Jak zwykle będzie można zaopatrzyć się w produkty rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego. Oferta wystawców będzie urozmaicona: warzywa, owoce, przetwory, miody, wędliny, sery itp. Nie zabraknie również innych produktów jak wyroby z drewna naturalnego, kosmetyki, rękodzieło.

REKLAMA

W programie imprezy odbędzie się wykład dotyczący pestycydów mających wpływ na zdrowie człowieka i wpływ na środowisko. Będzie też sporo atrakcji towarzyszących: degustacja, warsztaty dla najmłodszych oraz konkurs z nagrodami.
Wstęp wolny.

fot. Polski Klub Ekologiczny

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Elka

Fajna ta “naturalna sól himalajska” pod tabliczką “polskie naturalne ” :))))))))))))
Nooo, jak już Himalaje w Polsce wyrosły, to ja gratuluję ;))

Ostatni Sprawiedliwy

@Elka. Nasz polska sól kłodawska niczym nie ustępuje. Może tylko brakiem, nad wymiar nadmuchanym marketingiem.

HAL

Jaki macie problem z publikacją komentarza odnoszącego się do informacji podanej przez posła Kobylińskiego o zatrutej wodzie w Gliwicach?


MOD: Komentarz nie ma żadnego związku z artykułem o kiermaszu. W razie wątpliwości, zachęcamy do zapoznania się z zasadami publikacji komentarzy (punkt 3g): https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/zasady-publikowania-komentarzy-do-artykulow-na-portalu-24gliwice-pl/

Alex

Takie tam czary-mary pod szyldem eko. Przy współczesnej, wysokowydajnej produkcji żywności, upodlonej wszelkimi dodatkami, zjeść normalnego, pachnącego pomidora czy jabłko, czy napić się mleka z kożuchem jest nie lada gratką. Tego niestety na żadnych targach i kiermaszach nie uświadczysz

Ostatni Sprawiedliwy

@Alex. Targ na ul. Lipowej – w każdy wtorek i piątek. Poszukasz to znajdziesz.

''

I taż mają kiełbasę z kieleckiego, salceson i kiszkę.

eede

Będę na pewno po maść z ogona krokodyla arktycznego.

''

Tylko się nie pomyl w zakupach i nie bierz maści spod ogona krokodyla arktycznego ;-]]

DD

Na tym padole ludzkim manipulanci wszystko przewartościowali dla pomnażania potencjalnych zysków na naiwnych.

Gliwiczanin

Teraz jest moda na wszystko eko a prawda jest taka że ten sam produkt zapakują w inne opakowanie i żądają dwa razy tyle pieniędzy po prostu pic na wodę

''

Ekologia to była w latach 50tych, 60tych, no jeszcze gdzie nie gdzie w 70tych, kiedy pola były orane konnymi zaprzęgami, co jest nie do pomyślenia dla obrońców praw zwierząt, dzieci od najmłodszych lat pracowały na gospodarstwie, pomagały rodzicom, pasały gęsi, krowy, 6 letnie dzieci opiekowały się młodszym rodzeństwem sic! a 2-3 letnie były zamykane same w domu, kiedy to rodzice pracowali w polu, co jest nie do pomyślenia dla prokuratora. Starsze około 10 letnie już plewiły z chwastów pola, które to chwasty były przywożone furmanką do zagrody, gdzie chwasty zjadały gęsi. Rolnicy nie używali żadnych chemicznych środków ochrony roślin czy… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Raczej sobie odpuszczę. Lubię gluten i popieram GMO.

''

Za rosołek VIFONa oddałbym życie.

Laszlo_egesz

Marek i Wacek nagrywali dla tej wytwórni (wtedy muzycznej, nie fabryki zupek).

''

No ale pisany Wifon, mam Maanam, Maanam 1981.

Laszlo_egesz

Rzeczywiście. Pamięć ludzka zawodna bywa.

''

A tak naprawdę to na codzień w3,14eprzasz gulasz mocno po3,14eprzony i zapijasz Tokajem ?

sort ekologiczny

Jo tusto jodom, broda mi sie śklo.

ja234

Tiaaa….to mi przypomina “jarmarki świąteczne” na rynku…też tam mają ponoć ‘ekologiczne’ produkty…
Niech wywieszą informacje ze składem wędlin, miejsca produkcji warzyw, owoców, miodów…by coś było naprawdę ekologiczne musi mieć certyfikat..
Poza tym, produkty eko nie zawsze są lepsze od produktów sprzedawanych w np.marketach.
Pewnie ceny maja wysokie, przecież słowo “eko” kosztuje a naiwni się znajdą…uważajcie ludzie na to co kupujecie i od kogo…(1305)

''

Prawdziwa ekologia jest wtedy, gdy pole uprawiane jest pługiem zaczepionym do rowereczku.

Putrament

Zgadzam się, na Bożonarodzeniowym jarmarku jest sklepowy syf.

DD

Żeby nie chorować to trzeba uodpornić organizm na wszystkie bakterie i wirusy, a ten jarmark to najlepsza okazja ku temu, no i te wędliny i ciastka na ladach w sklepach też dają możliwość wzmocnienia układu odpornościowego.

DD

To po cholerę mi te służby opłacane z naszych podatków, jeżeli mamy za nich robotę robić. Czy są jeszcze jacyś normalni ludzie w tym porąbanym kraju.

''

Jest ich cały sort.

DD

Oczywiście, że są ale gapią się tylko na to codzienne wariackie życie i nic nie robią aby cokolwiek zmienić, w nic się nie angażują. Urzędów różnej maści się namnożyło a jak przyjdzie coś poważnego załatwić to trzeba za nich robotę wykonać, i za nie jedną usługę zapłać bo inaczej nie załatwisz. Ta demokracja to nadaje się tylko do obalenia.