Gliwicki Lew 2022. Nagroda prezydenta Gliwic trafiła w ręce prezesa i założyciela firmy AIUT

Brunon Gabryś, założyciel firmy AIUT, został uhonorowany statuetką Gliwickiego Lwa za rok 2022. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w czwartek w hali Arena Gliwice prezydent miasta po raz 17. przyznał to prestiżowe wyróżnienie.

 

Gliwicki Lew – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Kalidego – jest przyznawany przez Prezydenta Miasta Gliwice. Statuetka trafia w ręce wybranych przez niego liderów firm oraz instytucji. Tym wyjątkowym wyróżnieniem są honorowane osoby, które dzięki swej pasji, wiedzy i zaangażowaniu, osiągają sukces. Nagroda ma wymiar symboliczny, nie wiąże się z żadnymi korzyściami finansowymi.

Tym razem statuetką został nagrodzony Brunon Gabryś, który ponad 30 lat temu założył AIUT, działający przy ul. Wyczółkowskiego. Firma dostarcza na europejski i światowy rynek kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, IT oraz Przemysłowego Internetu Rzeczy.

Działalność firmy dzisiejszego laureata nie ogranicza się wyłącznie do spraw gospodarczych. AIUT pod przewodnictwem prezesa Gabrysia aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności

– mówił podczas wręczania nagrody prezydent Adam Neumann.

Mieliśmy tego doskonały przykład niespełna rok temu, kiedy Gliwice stały się jednym z miast, w których schronienia szukały tysiące naszych sąsiadów z Ukrainy. Warto więc przypomnieć i podkreślić zaangażowanie firmy, jej władz i pracowników w niezwykły projekt gliwickiej Przystani 35, którą wspólnie stworzyliśmy w Gliwicach przy ulicy Warszawskiej – dodał Neumann. Prezydent podkreślał też, jak ważną cechą tego przedsiębiorcy jest rodzinne kontynuowanie biznesu – obecnie zakładem kieruje już syn laureata.

Przypomnijmy, że Gliwicki Lew wręczany jest od roku 2005. Listę uhonorowanych otwiera pułkownik Marian Jarosz, dyrektor byłego już szpitala wojskowego, zaś za rok 2021 otrzymał ją Grzegorz Wszołek, prezes zarządu firmy EMT Systems. Pełną listę laureatów podajemy niżej (w czasie pandemii nastąpiła dwuletnia przerwa, kiedy to nie przyznawano tego wyróżnienia).

Laureaci Gliwickiego Lwa w latach poprzednich:

2005: płk Marian Jarosz, dyrektor 106. Szpitala Wojskowego w Gliwicach,
2006: Elwira Dziewa, prezes spółki AUTOROBOT STREFA,
2007: Marian Adamek, szef gliwickiego PROFARBU,
2008: Andrzej Meder, dyrektor Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG,
2009: Iwona Guzicka i Elżbieta Więcław, założycielki, a następnie prezes i dyrektor Prywatnego Centrum Edukacyjnego FILOMATA,
2010: Wojciech Wajda, prezes Zarządu firmy WASKO SA,
2011: Henryk Błażusiak, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach,
2012: Grzegorz Krupa, prezes zarządu, Piotr Postawka, wiceprezes zarządu oraz Wojciech Szumiński, główny inżynier – firma Flytronic,
2013: Jacek Jędrzejowski, prezes zarządu i Arkadiusz Patrjas, wiceprezes zarządu spółki Grupa i3d,
2014: Aleksander Czajka, dyrektor krajowy Grupy Plastik Omnium w Polsce,
2015: Marek Śliboda, prezes gliwickiej firmy Marco,
2016: Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej,
2017: Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland,
2018: Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA,
2019: Bogna Dobrakowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach,
2021: Grzegorz Wszołek, prezes zarządu firmy EMT Systems.

3 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze