Główne problemy w gliwickich dzielnicach? Można zabrać głos w ankietach

Jakie są potrzeby i oczekiwania społeczności? Czego brakuje mieszkańcom w dzielnicy? Czy poprawy wymaga komunikacja miejska, stan budynków, dostęp do handlu i usług, opieki zdrowotnej, a może do rozrywki i wydarzeń kulturalnych? Gliwiczanie mogą zabrać głos w ankietach dot. rewitalizacji. To odpowiedni moment na wyrażenie opinii.

 
Kwestionariusze, które zawierają pytania z odpowiedziami do wyboru (można zaznaczać kilka), a także z pytaniami otwartymi (można opisać tam problemy i braki w danej dzielnicy z własnej perspektywy), będą dostępne do 23 maja. Aby je wypełnić, należy wejść na stronę decydujmyrazem.gliwice.pl (link), tam zaś wybrać interesującą nas dzielnicę. Uwaga – w pierwszej kolejności na stronie widoczne są konsultacje społeczne dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, ankiety dotyczące podobszarów (dzielnic) znajdują się nieco niżej.

Miasto przygotowuje Gminny Program Rewitalizacji

Już od dłuższego czasu gliwicki samorząd opracowuje gminny program rewitalizacji, czyli dokument zawierający szczegółową diagnozę obszaru rewitalizacji, cele, projekty oraz mechanizmy, które będą wdrażane, by poprawić jakość życia w mieście na obszarach i w lokalizacjach, które wymagają szczególnej troski i działań oraz szeroko pojętych zmian. W tym celu odbyły się już konsultacje, spotkania i warsztaty w różnych częściach miasta, a wiele z poruszonych tam problemów trafiło do ankiet, które teraz zostały udostępnione do wypełnienia.


GPR dotyczy siedmiu wyznaczonych podobszarów rewitalizacji: dzielnicy Baildona, Łabęd, Sikornika, Sośnicy, Szobiszowic, Śródmieścia i Zatorza.

– Czy w Śródmieściu problemem są płachty reklamowe, a może miejskie autostrady? Czy mieszkańcom Sikornika przeszkadza lotnisko, a może brak dobrej komunikacji miejskiej? Czy w dzielnicy Baildona jest za dużo sklepów z alkoholem, czy trzeba lepszego połączenia tej dzielnicy z centrum? Czy na Zatorzu problem stanowią kibice, a może brak poczty i banku? Czy w Sośnicy uciążliwość stanowią akty wandalizmy, a może brakuje tam centrum handlowego? Czy w Łabędach przeszkadza strefa ekonomiczna, czy osoby spożywające alkohol? Czy otwarcie centrum przesiadkowego w Szobiszowicach obniżyło bezpieczeństwo w dzielnicy? – na te pytania, ale także na wiele innych, można odpowiedzieć biorąc udział w ankietach.

Ankiety dotyczące konkretnych podobszarów znajdziecie także tu:

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
62 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze