Godna pochwały postawa 12-letnich chłopców. “Nie przeszli obojętnie koło drugiego człowieka”

fot. SM Gliwice

Trzej chłopcy natknęli się na mężczyznę leżącego w trawie. Co ciekawe, nie wezwali policji, a straż miejską, której numer (986) nie jest tak powszechnie znany, jak kontakty do służb ratunkowych.

Sytuacja miała miejsce we wtorek.

Wczoraj do dyżurnego zadzwonił chłopiec, który zgłosił, że w trawie leży mężczyzna, który potrzebuje pomocy. Nasi funkcjonariusze zareagowali natychmiast i na miejscu zastali trzech 12-letnich chłopców, którzy wskazali, gdzie przebywa osoba – informuje straż miejska w serwisie facebook.com.


W gąszczu traw leżał upojony alkoholem bezdomny mężczyzna, którego ostatecznie przewieziono na Izbę Wytrzeźwień. Na pochwałę zasługuje postawa nastolatków, którzy zareagowali wzorowo i nie przeszli obojętnie koło drugiego człowieka

– widnieje dalej we wpisie.

O tym, jaką obojętnością potrafią wykazać się osoby dorosłe, świadczy choćby sytuacja sprzed kilku miesięcy, gdy mężczyzna przewrócił się na przejściu dla pieszych. Wiele osób minęło go nie reagując. Oczywiście znalazły się też takie, które zainteresowały się leżącym człowiekiem, jednak nikt nie potrafił mu skutecznie pomóc. Mężczyzna zmarł.

(nmm)/Straż miejska w Gliwicach(fb)
fot. SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Armin

No – to rzeczywiście “szacun”. Nie jestem taki pewien, czy mając 12 lat sam bym tak postąpił.
Tym razem był to alkoholik, ale przecież nie każdy, który bezwładnie leży na chodniku jest pijany….

gosc

różne są przypadłości, że alkohol szybciej ścina przy niewielkich ilościach nie od razu alkoholik, uroda “alkoholika” może również pochodzić od chorób wątroby nie od picia, jednak raczej małe szanse że się ktoś dowie o tym od służb medycznych, szczególnie jak ma nawyk używania alkoholu

Ksenomorf

Z wiekiem i nabytym doświadczeniem życiowym przejdzie im .

kanalia52

Ten nawalony to czasem nie kolega Janiaka?

wiesiek paleta

Chłop by się przespał, przetrzeźwiał i by poszedł do domu, a tak będzie musiał płacić rachunek za najdroższy hotel w mieście.

RamPamPam

Z pewnością go ureguluje. Pewnie już to zrobił Blikiem. Jak to bezdomny.

Imiu

a co ma płacić? Wypijesz na ulicy piwo i już cię prawnie mogą zawinąć na wytrzeźwiałke za 250-300zl a później w pakiecie możesz GRATIS otrzymać zarzuty lub mandaty. IDEA dobra ale wykonanie Polskie?

SKS

W nagrodę za godną pochwały postawę, pobyt pijanego bezdomnego mężczyzny na Izbie Wytrzeźwień sfinansują rodzice chłopców.