GTW Piastunki Gliwice prowadzi nabór dziewcząt do drużyn w piłce nożnej. Jak dołączyć?

Stowarzyszenie GTW prowadzi nabór do grup treningowych kobiet w piłce nożnej. Do drużyn „GTW Piastunki Gliwice” mogą dołączyć dziewczynki w wieku od 5 do 12 lat.

 
Wygrały powiatowe eliminacje Tymbarku i zajęły ósme miejsce na Śląsku. Reprezentowały województwo śląskie w ogólnopolskich turniejach „Piłkarska Kadra Czeka” w Świdnicy oraz „Młoda Piłkarska Kadra Czeka” w Reńskiej Wsi, wcześniej wygrywając śląskie finały. Na swoim koncie mają też zwycięstwo w Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Knurowie w 2022 roku oraz brązowe medale zdobyte podczas X. edycji Halowej Ligi Podokręgu Zabrze, a w 2021 roku zakwalifikowały się także do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet do lat 14. GTW Piastunki Gliwice od kilkunastu lat z sukcesem kontynuują historię gliwickiej drużyny, która w latach 90. była potęgą piłki nożnej kobiet.

Czasy świetności Piastunek Gliwice sięgają lat 90. XX wieku. Zawodniczki z Gliwic, pod wodzą trenera Józefa Drabickiego, zdobyły wówczas dwa Mistrzostwa Polski – w 1993 i 1994 roku.

Kilka lat później sekcja przestała istnieć. Pierwszą skuteczną próbę reaktywacji piłki nożnej kobiet – w szczególności futsalu – w Gliwicach podjął Wiesław Pawlus. W 2008 roku zawodniczki „Piąteczek Gliwice” zdobyły wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej pięcioosobowej. Po tym sukcesie kobieca piłka nożna zniknęła z Gliwic. Aż do 2015 roku, gdy Stowarzyszenie GTW Gliwice ponownie reaktywowało sekcję pod nazwą GTW Piastunki Gliwice. Jej zawodniczki trenują obecnie w Gliwicach i powiecie gliwickim, osiągając kolejne sukcesy.


Jednym z osiągnięć jest trzykrotne powierzenie stowarzyszeniu organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu. GTW Piastunki Gliwice są także członkiem Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Śląskiego Zrzeszenia LZS oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów i Akademii „Razem dla Piłki”, a klubami partnerskimi akademii są Piast Gliwice S.A. oraz Carbo – Gliwice.

W 2022 roku Akademia zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu „Poznaj Polskę na Sportowo”, realizowanego przez PZPN we współpracy z Ministerstwem Sportu. PZPN przyznał jej także Certyfikat Zielony dla szkółek i akademii.

Akademia otrzymała także dofinansowanie Miasta Gliwice w wysokości 755 tys. zł w ramach Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej na realizację projektu Arena Orkana – Centrum Sportu i Rekreacji. Wspomniana kwota, wraz z wkładem własnym wnioskodawcy, w wysokości 77 tys. zł, zostanie przeznaczona na renowację płyty boiska przy ul. Orkana 8, gdzie odbywają się treningi gliwickich Piastunek.

W ramach zadania zakwalifikowanego do realizacji w 2023 roku teren obiektu zostanie wyrównany i ogrodzony. Zainstalowane zostaną ławki dla rezerwowych, piłkochwyty oraz mała wiata do animacji lokalnych. Poszerzony zostanie także parking.

GTW Piastunki Gliwice wciąż prowadzą nabór do swoich grup treningowych. Do drużyn mogą dołączyć dziewczynki w wieku od 5 do 12 lat.

Jak informują organizatorzy – oprócz systematycznych treningów na zawodniczki czekają także wyjścia rodzinne na mecze Piasta Gliwice, udział w ligach i turniejach, obóz dochodzeniowy oraz kilka dodatkowych atrakcji – niespodzianek.

Szczegółowe informacje na temat akademii oraz aktualnych naborów dostępne są na stronie www.gtwgliwice.pl: w zakładce Sport – Zapisz się – GTW Piastunki Gliwice.

(żms)/UM Gliwice(ml/GTW Gliwice)
fot. GTW Gliwice