Halloweenowe “straszki” można wykonać podczas eko warsztatów w Forum. Cykl spotkań z rękodziełem

fot. zdj. poglądowe

Dla każdego coś pięknego i unikatowego, a dla dzieci strasznie fajne warsztaty z duszkami, w dodatku w duchu eko. Niepowtarzalne ozdoby i przedmioty codziennego użytku będzie można kupić podczas kiermaszu w Forum.

W sobotę – 26 października, w godzinach 11:00-18:00, zaprezentują je lokalne rękodzielniczki.

Można im pozazdrościć manualnych zdolności. Dzięki nieprzeciętnym talentom tworzą prawdziwe arcydzieła rękodzieła, używając do tego przeróżnych technik i materiałów. Często pochodzących z recyklingu, co dodatkowo podnosi walory wytwarzanych przedmiotów.


Podczas sobotniego kiermaszu będzie można nie tylko kupić większość z nich, lecz także poznać autorki prac. Specjalizują się one we florystyce, biżuterii artystycznej, dziewiarstwie, koronkarstwie i hafcie artystycznym.

Z okazji zbliżającego się Halloween dużo strasznie fajnej zabawy czeka dzieci.

Od godz. 13:00 do 14:30 jedna z artystek poprowadzi warsztaty w duchu eko. Maluchy z foliowych woreczków będą wykonywać śmieszne straszki.

Wydarzenie wspierają i współorganizują gliwicka Rada Dzielnicy Śródmieście i Rada Seniorów. Sobotnia impreza jest pierwszą z nowego cyklu spotkań z gliwickim rękodziełem. Kolejne zaplanowano na listopad i w okresie przedświątecznym.

Kiermasz oraz warsztaty odbędą się w lokalu Forum Inspirujących Spotkań (ul. Lipowa 1, CH Forum, parter, obok sklepu C&A). Wstęp i udział bezpłatny.

fot. materiały organizatora, px

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Prosty robotnik

W sumie to dosyć smutne. Pamiętam, że za komuny – dajmy na to brydżyści – zgłaszali się o dofinansowanie do TPRR (Towarzystwa Przyjaźni Polsko Radzieckiej) – żeby zorganizować turniej szachowy z okazji rocznicy rewolucji październikowej. Oczywiście rewolucję wszyscy mieli gdzieś, ale ponieważ marksizm-leninizm dominował rewolucja była dobrym pretekstem na wydębienie dotacji. Teraz zaczyna dominować poganizm-ekologizm i nawet warsztaty dla dzieci się tym uzasadnia…

lubamieczak

Co zrobić bez Google

RealistA

A może by tak coś w duchu chrześcijańskim??? Wszak zbliża się Wszystkich Świętych!!!

:)

Jeszcze się tego ducha nawdychasz. Wyznawcy już rozpoczęli masowe wypalanie chemii na cmentarzach. Potem tysiące ton tego syfu trafią na wysypiska śmieci. Wszystko w duchu chrześcijańskiej ekologii.

Ziemia krąży wokół Słońca

Źródło?

:)

Każdy cmentarz w Polsce. Ty raczej nie bywasz.

Laszlo_egesz

“Wszystkich świętych” ma silne pogańskie korzenie. Chrześcijaństwo nie mogąc wyplenić pogańskich kultów adaptowało je na swoje potrzeby.

:)

Źródło?

Gruntowy przymrozek

Pierwsze z brzegu: Dziady Mickiewicza :)

:)

“Dziady” jako źródło pogańskich tradycji? Dobre, jak “Pan Wołodyjowski”. Ale konkretnie, skąd ta “wiedza”? Rozdział, strona, akapit… We dwóch chyba dacie radę?

The Tiger@

Gdyby link nie przeszedł: wpisz w powszechnie znaną wyszukiwarkę “pogańskie obrzędy w kościele katolickim” i pierwszy link to artykuł z 31.10.2014 – tam to jest wytłumaczone przez prof. Mikołejko.

:)

Ty tak serio? Chyba tak, bo się spiąłeś, a mnie zależało na Dziadach Mickiewicza. Wiesz, żeby się dowiedzieć z jakich to stron te pogańskie wierzenia przeniknęły do katolicyzmu, bo nie do chrześcijaństwa przecież.

''

wszystkie historyczne

''

Ameryki nie odkryłeś, nie jesteś Kolumbem wysłanym przez Izabelę pierwszą Katolicką, Chrześcijaństwo to w ogóle konglomerat pogańskich bóstw i świąt zaadaptowanych na potrzeby bieżącej polityki kościoła.

Analogicznie

Jak chcesz ducha chrześcijańskiego, to włącz TVPIS

Imiu

Halo, NBP dewastacja Waszych piNędzy…Mimo to grosze ze zdjęcia się nie marnują :-)

Fiku Miku

Cyt.:”…jedna z artystek poprowadzi warsztaty w duchu ,eko. Maluchy z foliowych woreczków…”
kobieta + ekologia = to tak, jak dać małpie brzytwę