Handlowcy z Balcerka przeniosą się na ul. Toszecką. Czy to atrakcyjna lokalizacja?

Potwierdza się informacja, którą podawaliśmy w Gazecie Miejskiej w kwietniu.

Toszecka 2 – stanie się nowym adresem kupców z Balcerka. Ci, którzy zamierzają dalej handlować będą musieli się tam przenieść. Choć nie wszystkim się to podoba, nie ma wyboru – obiecanej hali przy ul. Traugutta nie będzie.

Miasto podjęło ostateczną decyzję i w związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej proponuje kupcom teren przy ul. Toszeckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Lidla i w okolicy Selgrosa.

Kupcy muszą opuścić plac przy ul. Fredry – przygotowania do budowy średnicówki są już bowiem na finiszu.


Możliwe, że roboty na odcinku od ul. Kujawskiej do ul. Portowej, obejmującym m.in. Balcerka ruszą jeszcze w tym roku.

– Nieruchomość przy ul. Toszeckiej 2 zajmuje działkę o powierzchni 3525 m2. Stoją na niej 3 budynki o łącznej powierzchni około 5600 m2. Jeden z nich ? obiekt z czerwonej cegły pozostały po fabryce szkła ? ze względu na swoją wartość historyczną nie może zostać wyburzony. Pozostałe dwa można wykorzystać albo nie – informuje magistrat.

Jeszcze nie wiadomo, kto zajmie się urządzeniem targowiska, miejmy nadzieję, że nowy inwestor będzie bardziej wiarygodny niż firma Opal, która obiecała wybudować obiekt przy ul. Traugutta i z obietnic się nie wywiązała.

Ogłoszony przez urząd miejski konkurs na wydzierżawienie nieruchomości, obejmował będzie okres do 20 lat.

– Otwarcie ofert od zainteresowanych firm przewidziano 31 lipca. Cena minimalna stawki czynszowej za jeden miesiąc wynosi 10 500 zł. Przy wyborze dzierżawcy brana będzie pod uwagę zarówno proponowana cena czynszu, jak i pomysł na zagospodarowanie terenu, w tym zwłaszcza duża liczba miejsc dla kupców detalicznych. Wybrany oferent ? niezależnie od tworzonego targowiska ? będzie mógł przeznaczyć część nieruchomości na działalność handlowo-produkcyjną – informuje magistrat. (kk)