Happening na gliwickim rynku. To element międzynarodowej akcji „Every Can Counts”

Studenci Politechniki Śląskiej w oryginalny sposób zwrócą uwagę gliwiczan na temat segregowania odpadów i recyklingu. W sobotę, 17 października, między godz. 12:00 a 14:00 na Rynku odbędzie się happening „Wrzucaj puszki do żółtego”.

„Każda Puszka Cenna” to hasło, które przyświeca organizatorom akcji happeningowej na Rynku oraz nazwa strony na Facebooku, na której publikowane są informacje na temat tak zwanej selektywnej zbiórki odpadów, ze szczególnym naciskiem na aluminiowe puszki.

Warto pamiętać, że aluminium wrzucamy do tego samego, żółtego pojemnika na odpady, co plastik i inne tworzywa sztuczne.

Tyle teorii, a w praktyce i dla lepszego utrwalenia tej wiedzy, warto zajrzeć 17 października na Rynek. Pojawi się tam instalacja z aluminiowych puszek skombinowanych z żółtym pojemnikiem na odpady. Będzie to element międzynarodowej akcji „Every Can Counts”.


(żms)/UM Gliwice
fot. 24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Alex

Najlepszym sposobem na segregowanie “żółtych” odpadów jest kaucjonowanie opakowań zwrotnych: puszek alu, butelek PET i przechodzenie na opakowania szklane. W wielu krajach funkcjonuje to znakomicie.

Marzanna

A może by tak protest przed siedzibami przedsiębiorstw,ktore są największymi trucicielami?

Smog

Największymi trucicielami są:
/ bezpośrednio /
Ostropa, Wójtowa wieś, Brzezinka, Wilcze gardło, Stare Gliwice, Bojków, Żerniki
/ pośrednio /
Urząd Miasta, który lekką ręką wydaje pieniądze podatnika na betonowe kółka do puszczania samolocików tudzież inne idiotyzmy jak instalacja fantastic-bombastic przy radiostacji zamiast rzetelnie podejść do polityki anty-smogowej.

Blofeld

Nie mieszkam w żadnej z tych dzielnic, ale na mojej ulicy – kilkadziesiąt domów – przez ostatnie dwa lata tylko w jednym wymieniono ogrzewanie na gazowe. Zadeklarowani dymiarze, których jest zdecydowana większość, walą do pieców węgiel i nie tylko, bo zimą w nocy jedzie plastikiem aż miło. Zachęty ze strony władz miasta to jedno, ale koniecznością są zdecydowane działania antysmogowe w postaci uchwał RM. Czyste powietrze to właśnie przyszłość a nie propagandowe hasełka.

Zerniki pale wunglem

I tak samo potrzebni konfidenci mających sie za miłych sąsiadów jak ty

Beton

Żeby się nie skończyło hasłem EVERY CAN HAVE GOT A COVID-19…

Obserwujący

Lepsze hasło COVER THIS BEAUTIFULL FACE.
I jeszcze WEAR MASK.

#bądź mądry-noś maseczkę

Laszlo_egesz

Puszki alu można wyrzucać gdzie się chce, są na tyle atrakcyjnym towarem dla “hakerów”, że zostaną wydobyte z kontenera dowolnego koloru.

Cliper

Alum jest odzyskany przez utylizatorow

Obserwujący

Proponuję hepening pt.wywalanie urzędasów, radnych i prezydenta.

#bądź mądry noś maseczkę