Jak nie powinno się jeździć autem? Ten kierowca (z zakazem kierowania) popełnił szereg wykroczeń (TV)

Miał zakaz kierowania pojazdami, ale to nie przeszkodziło mu znowu zasiąść za kierownicą samochodu. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zebrał za jednym razem kilka kolejnych mandatów. Może się tylko cieszyć, że przed wejściem w życie nowych, znacznie wyższych stawek.

 
Policja zaprezentowała film zarejestrowany przez nieoznakowany radiowóz gliwickiej drogówki.

 
Niedzielny patrol na DK 88 w Gliwicach. Kierowca volkswagena nie przejmuje się sądowym zakazem i przepisami ruchu drogowego – komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Policjanci podsumowali wyczyny młodego mężczyzny. Zaproponowali mandaty: 500 zł za złamanie zakazu wyprzedzania, 200 zł za przekraczanie linii podwójnej ciągłej, 100 zł za wcześniejsze (poza publikowanym filmem) niesygnalizowanie zmiany pasa ruchu, 100 zł za niestosowanie się do ruchu prawostronnego i 100 zł za przewóz pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierowca przyjął zaproponowane mandaty, a następnie jego pojazd został odholowany na policyjny parking – informuje Słomski.

Policjanci wykonali także dokumentację początkującą sprawę karną za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot., wid. KMP Gliwice

30 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Perez
19/10/2021 14:00

co za idiota!!!!!!! co mu to dalo? i tak do bramek musial jechac w “sznurku”.

eol
19/10/2021 15:30
Reply to  Perez

Bramki na dk 88???????

???????
19/10/2021 15:54
Reply to  eol

W Kleszczowie dk 88 kończy się bramkami.

Ksenomorf
20/10/2021 09:14
Reply to  Perez

Pewnie na strefę do roboty jechał .

Agentka
19/10/2021 12:13

Niepoprawnym (gdy dostali już szansę) powinno się konfiskować samochody, trudno, narzędzie przestępstwa powinno ulegać przepadkowi – tak zresztą jest w kodeksie.

Frog
19/10/2021 12:19
Reply to  Agentka

Dlatego kupię sobie parę hebli po 1000 zł. na takie okazje.

Norbi
19/10/2021 12:40
Reply to  Frog

Ty kup sobie lepiej rozum…..

Frog
19/10/2021 12:51
Reply to  Norbi

Naiwnie sądzisz, że jak tylko jeden kupi sobie rozum to problem się natychmiast rozwiąże ?

ktoś
21/10/2021 13:34
Reply to  Frog

U ciebie na pewno tak

Frog
25/10/2021 08:52
Reply to  ktoś

Ty pa pewno też nie potrafisz podać kompleksowego rozwiązania.

robert
19/10/2021 17:23
Reply to  Agentka

bedzie trzeba kupić 15 autek po 1000 zl i sprawa załatwiona

ktoś
21/10/2021 13:37
Reply to  robert

A tatuś sfinansuje to -wątpie

Ksenomorf
20/10/2021 09:19

Tu wychodzi ułomność naszego prawa . Po za mandatem / grzywną jest też kara aresztu , jakby jeden z drugim trafił na tydzień albo dwa do paki nabrał respektu dla kodeksu drogowego .

Obserwując
19/10/2021 13:33

Wam to trzeba wlepiać mandaty po 200 tys i konfiskować ałteczka.Oprócz tego mandat prewencyjny powinien wynosić 5 tys tytułem kary za głupotę,bezmyślność,szybką jazdę.

Od ilu jest już szybko ?
19/10/2021 14:05
Reply to  Obserwując

234. Takie prywatne pytanie mam. Gdybyś mógł, to jakie “ałteczko” byś kupił?

względność
19/10/2021 14:22

Już jeden młodzieniec się przekonał od ilu jest szybko, kiedy fotoradar zrobił mu zdjęcie na rowerze.

dolewka oleju
19/10/2021 12:01

Szajswagen i wszystko jasne.

... oleju w głowie
19/10/2021 12:09
Reply to  dolewka oleju

A są jakieś inne? A przepraszam, są jeszcze koreańskie padaki, amerykańskie złomy i nieszczęsne samochody na “F”.
Ty jeździsz porządnym samochodem rodzimej produkcji. Polskim samochodem.
Przypomnij nam proszę markę?

dolewka oleju
19/10/2021 12:13

W moim Fiacie padła tylko niemiecka skrzynia biegów, przypominam ci markę a mianowicie Getrag.

... oleju w głowie
19/10/2021 13:56
Reply to  dolewka oleju

Multipla … i wszystko jasne

dolewka oleju
19/10/2021 14:01

Miałem wcześniej Phateona co walił niebieskim dymem z dwóch rur że aż ciemno było więc dopłaciłem, zamieniłem na Multiplę i stała się jasna strona mocy.

Unia Europejskiego Chaosu
19/10/2021 13:04

Dzięki Niemcowi Schulzowi za niedługo po wprowadzeniu normy Euro 7 pożegnasz się z ukochanymi niemieckimi samochodami, no chyba że wyemigrujesz do Argentyny bo akurat tam będą tylko sprzedawane w zamian za tamtejsze płody rolne, dlatego Eurokołchoz przygotowuje się już i czyni pierwsze kroki do likwidacji polskiego rolnictwa aby nie stanowiło niepotrzebnej i szkodliwej konkurencji, więc i polskimi specjałami też się pożegnaj a za argentyńską żywność zapłacisz tyle co za niemiecki samochód, więc przypomnij sobie rodzimą markę rowerów z Bydgoszczy (lub z Bydgoszczu, jak to minister Rostowski odmieniał) i wyciągnij z piwnicy zakurzony Wigry II, który dostałeś na pierwszą komunię i… Czytaj więcej »

na "F"
19/10/2021 13:41

W moich fszystkich niemieckich samochodach psuły się po kolei niemieckie koła dwumasowe LUK.

... oleju w głowie
19/10/2021 14:00
Reply to  na "F"

Ja ja. Nauczcie się jeździć to nie będą wam się psuły dwumasy i skrzynie.

na "F"
19/10/2021 14:16

Mocno spóźniłeś się ze swą radą, Subaru już uczyło ludzi jak się używa sprzęgła w samochodzie, choć Subaru to kupują raczej ludzie zamożni co w niejednym samochodzie już sprzęgło puszczali.

względność
19/10/2021 14:44

@…oleju w głowie I dlatego koncern Renault produkuje Mercedesowi samochody ?

klaudia
19/10/2021 17:19

fiat126

Emeryt
19/10/2021 17:18

I tak Pis bedzie zamykał w kiciu ludzi ,a kto na was bedzię pracował. Nie będzie komu robić.

suweren
19/10/2021 19:57
Reply to  Emeryt

Nie będzie komu robić na Niemców.

wesołe jest życie staruszka
19/10/2021 20:52
Reply to  Emeryt

To weź się wreszcie do roboty bo ledwo wiążesz koniec z końcem a podwyżki cen energii dopiero przed tobą, obniżony wiek emerytalny to PiSowska ściema.