Jak przyjemnie spędzić czas w pogodny dzień? Na przykład na Kąpielisku Leśnym

Kąpielisko "Leśne", fot. Mosquidron

Można już korzystać z kąpieli na terenie Kąpieliska Leśnego. Obiekt został otwarty w piątek, 3 lipca. Działa w godzinach 10:00-19:00 (kasy do godziny 18.30).

Na terenie obiektu obowiązują zaostrzone zasady sanitarne, m.in. zamknięte są szatnie, a limit osób przebywających na obiekcie wynosi 5760. Są także ograniczenia dotyczące korzystania z wody.

W nieckach basenowych może przebywać jednocześnie: duży basen – 121 osób, basen sportowy – 32 osoby, brodzik – 60 osób.

Czynne są toalety, jednak personel będzie weryfikował liczbę korzystających z nich osób. Trzeba też zachować 2-metrowy odstęp w kolejce do kasy. Ceny biletów pozostają bez zmian – 6 i 12 zł.


Do Kąpieliska Leśnego można dojechać (i powrócić) liniami autobusowymi nr 32, 32N, 126, 692, 710. Rozkłady jazdy poszczególnych linii znajduje się w wyszukiwarce ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/.

(nmm)/UM Gliwice
fot. Mosquidron
Grafika: Kąpielisko Leśne (fb)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko

Czyli tak . Wchodzi na teren kąpieliska 5760 osób a do basenów może wejść 213 .A pozostałe 5560 , co ? Siedzi na brzegu i się przygląda ? Stoi w jakiejś kolejce społecznej dookoła basenu ? Gra w “Stary niedźwiedź mocno śpi “?
Akurat.

parKing

Czyta statystyki koronawirusa czy się czasem nie zwiększyły

Eee tam

“Na terenie obiektu obowiązują zaostrzone zasady sanitarne,…” Szkoda, że nie obowiązują normy emisji hałasu.

Arletta

Czego się czepiasz? Przecież sÓweren kocha, jak z głośników leci nieustanny ryk. To samo jest nad Bałtykiem: non stop na3.14erdalanie Zenkiem M.
Tymczasem wystarczy pojechać 100 km na zachód, do “Enerde” a tam: cisza, spokój, nikt nie drze mordy, nie “uprawia parawaningu”, nawet dresy mówią rano “…morgen” po drodze na plażę. Do tego ścieżki rowerowe w lesie równiusieńkie, nie trzeba się przeciskać między samochodami. Pełna kultura.
No tak, ale przecież “nikt nie będzie nam mówił w obcych językach”, że nie wolno się nam zachowywać jak schlane bydło.

Darek

I lotnisko będzie w Berlinie. Czego chcieć więcej

Lolek

Nie, “będzie”, ale jest. Poza tym dużo dalej ze Śląska, do Berlina nie ma, niż do tego planowanego CPK. Inna sprawa, że większość ludzi i tak będzie korzystać z tych pobliskich lotnisk, jak Katowice, Kraków, Wrocław.

I jakie są efekty budowania lotnisk przez obecną władzę, mamy świetny przykład w Radomiu.

Wk.....y do białości

A czy kąpielisko mogłoby generować mniejszy hałas z głośników? Czy naprawdę trzeba zgłosić to do wydziału ochrony środowiska?
Podobnie zresztą jak buczące cały weekend nad miastem samoloty.

Żaba .

Ciekawe kto i jak z personelu tego obiektu zapanuje nad limitem osób w basenach .

Armin

Kąpiący bardzo chętnie i skrupulatnie przestrzegają limitów napełnienia basenu: przed każdym wejściem liczą ilość osób już znajdujących się w NIECCE, co dla starszych jest gimnastyką wzroku a dla młodszej dziatwy ćwiczeniem praktycznych umiejętności nabytych podczas lekcji matematyki serwowanych przez Narodową Telewizję podczas kwarantanny. Wszyscy wchodzą również do basenów tylko i wyłącznie przez wyznaczone. Przy wyznaczonych tworzą się co prawda spore kolejki, ale wszyscy czekają karnie na swoją kolej, nie wchodząc do basenu inaczej, jak tylko przez wyznaczone.
Szczególnym również wzięciem cieszy się również linia autobusowa 32N, kursująca na kąpielisko w środku nocy.

Eee tam

W takim basenie jest tyle chemii i moczu, że żaden wirus tam nie przetrwa kilku sekund.

qwe

Na kąpielisko warto pojechać autobusem nr 32N aby nie stać w kolejce do wejścia a basen.

lesnyskrzat

przyjemnie spedzam czas w kazdych innych miejsach niz takich spędowiskach komercyjnych -i to w dodatku w okresie konvida. A i grosików tez wiecej zaoszczedzone.

Imiu

Autobusami mozna dojechac? Chyba tylko siebie, oczywiście z zachowaniem reżimu ;-D

Greg

Ciekawe czy standardy higieniczne też będą zachowane takie jak od czasu przejęcia kąpieliska przez prywaciarza czyli brud smród i dziadostwo. Ale bilety 3 razy droższe. Jak właścicielem był GAT to było czyściutko i patologii nie było widać. Ehhh szkoda.

gliwicjus

Stanowczo za mało jest płacht reklamowych porozwieszanych na płotach wokół kąpieliska. Ludzie powinni wiedzieć gdzie skupują palety, kto tynkuje miksokretem i gdzie najkorzystniej kupić blachodachówkę!

dory

Czy w basenie też obowiązuje dystans społeczny?