Jak stworzyć własną kokedamę i jak ją pielęgnować? Dowiecie się podczas finałowych warsztatów w CH Forum

Bezpłatne warsztaty z sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach, które odbędą się 31 marca w CH FORUM, będą zwieńczeniem akcji ekologicznej, której celem jest wspólne sadzenie lasu pod Gliwicami. Za ponad miesiąc przybędzie aż tysiąc drzew.

 
W marcu Centrum Handlowe FORUM opanowały akcje ekologiczne. Każdy, kto odwiedził gliwickie centrum mógł wziąć udział w konkursie edukacyjno-ekologicznym. Na jego terenie stały kubiki z kodami QR. Ich zeskanowanie umożliwiało start w quizie. Wystarczyło odpowiedzieć na cztery pytania dotyczące ekologii, aby uzyskać szansę wygrania hulajnogi elektrycznej lub przepięknych roślin.

O wynikach konkursu uczestnicy zostali poinformowani mailowo, a nagrody zostaną przyznane 31 marca podczas warsztatów sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach.

Warsztaty orientalnej sztuki sadzenia roślin są bezpłatne. Ta wywodząca się z Japonii budowa naturalnych donic wykonywanych z ziemi i mchu odbywać się będzie w czterech turach: o 12:00, 14:00. 16:00 i 18:00. Zajęcia te są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Każdy uczestnik nauczy się jak stworzyć kokedamę i jak ją pielęgnować. Własnoręcznie wykonane ekologiczne ozdoby można będzie później zabrać ze sobą do domu i zazielenić swoje najbliższe otoczenie.

Nasi klienci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, które dają praktyczną wiedzę na temat technik upiększania swojego otoczenia. Kokedamy to wspaniałe donice z naturalnych materiałów, które fantastycznie ozdobią dom lub mieszkanie

– mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Warsztaty sadzenia skrzydłokwiatów w kokedamach odbędą się na scenie głównej, na poziomie 0. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać. Jeżeli jednak chcecie zarezerwować sobie miejsce na określoną godzinę to dzwońcie: 32 335 73 00 lub piszcie: klik@forumgliwice.pl.

Organizatorzy marcowych akcji ekologicznych – CH FORUM oraz Dotlenieni.org – chcą nie tylko prowadzić edukację z zakresu ekologii, ale również działać na rzecz środowiska. Dlatego właśnie miesiąc po zakończeniu wszystkich, marcowych działań pod Gliwicami, posadzonych zostanie 1000 drzew. We wspólnym sadzeniu udział weźmie każdy, kto zechce własnoręcznie pomóc w stworzeniu nowego miejsca pełnego zieleni.

Dołączcie do wspólnej ekologicznej zabawy z FORUM!

materiał partnera