Janusz Moszyński: “Startuję jako kandydat niezależny, bezpartyjny i wyłącznie pod swoim nazwiskiem”


– Zdecydowałem się na start w wyborach prezydenckich, został już zarejestrowany mój komitet wyborczy – ogłosił na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Janusz Moszyński, pełniący funkcję Prezydenta Gliwic.

– To jest komitet wyborczy Janusza Moszyńskiego, więc startuję jako kandydat niezależny, bezpartyjny i wyłącznie pod własnym nazwiskiem – deklaruje prezydent.

Janusz Moszyński nawiązał do czasów swojej wcześniejszej wiceprezydentury (był zastępcą Zygmunta Frankiewicza do 2006 roku). – Biorę odpowiedzialność za wszystko, co się wydarzyło do listopada 2006 roku, kiedy odszedłem do Katowic i objąłem funkcję marszałka województwa śląskiego. Do tego momentu byłem przez wiele lat we władzach miasta, dwukrotnie jako zastępca prezydenta, łącznie przez 10 lat, albo jako przewodniczący jednej z ważniejszych komisji w radzie miejskiej.


Punkt widzenia “z ulicy” jest kompletnie inny po czasie niż punkt widzenia z gabinetu prezydenta. Stąd jestem głęboko przekonany, że dobrym pomysłem było ograniczenie ilości kadencji. Dwa razy po 5, czyli 10 lat, to jest wystarczająco dużo czasu, żeby swój solidny “ślad na ziemi” zostawić.

Miasto ma wylane solidne “fundamenty” pod rozwój i dalsze bytowanie. Natomiast cały ten mechanizm w wielu miejscach naprawdę wymaga w tej chwili “naoliwienia”. To nie chodzi o rewolucyjne zmiany, chodzi o to, że zbyt długie trwanie bez konfrontacji z jakimiś nowymi pomysłami z reguły prowadzi do zastoju. Ja przynajmniej, objawy tego zastoju zacząłem obserwować. Z rozmów z przyjaciółmi, znajomymi i mieszkańcami miasta, doszedłem do wniosku, że mój pogląd nie jest odosobniony – podsumował Janusz Moszyński.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krzysztof

nie oliwić , wypalać rozgrzanym żelastwem,decyzyjnych ,uległych urzędasów frankiewicza wywalić ,powołać młodych i nimi mądrze pokierować , aby miasto wyglądało na miasto , a nie na opuszczony,zaniedbany kołchoz.Czyli nie rewolucyjne zmiany to dalej kierunek wyznaczony przez urojenia i wizję frankiewicza ,i w tym momencie już nie ma mojego głosu.
W Gliwicach jest potrzebny gospodarz z jajami ,który posprząta tę stajnię

TAK TYLKO PYTAM ?

A TEN PAN CO NA POCZĄTKU FILMU PODAJE MIKROFONY BEZPARTYJNEMU PREZYDENTOWI MOSZYNSKIEMU TO NIE STARTOWAŁ CZASEM Z LISTY PIS-U NA RADNEGO ?
Przypadek ? Nie sądzę!

FAZA GLIWICE

Ta kampania pana Moszynkiego to amatorszczyzna.
BEZPARTYJNY KANDYDAT A OBOK DZIAŁACZE PIS-U
He he he !

Hmm

Spoko, ale wyłącz już tego Caps Locka.

WAŻNE

Wystarczy również przeczytać komentarz Pani – nick MOKRA WŁOSZKA /na dole/, KTO TAM BYŁ JESZCZE na tej konferencji !
I tyle w temacie BEZPARTYJNY kandydat JANUSZ MOSZYNSKI !
ŻENADA !

Hmm

Nie trzeba być geniuszem, żeby widzieć, że te komentarze pisze jedna i ta sama OSOBA. Żałosne.

:)

Nie trzeba RYCZEĆ, żeby załapać, że dopóki PiS nie wystawi własnego kandydata, to Moszyński jest jego “słabo zawoalowanym” kandydatem. A takiego zamiaru nie ma. Moszyński nie ma własnych środków, ani niepartyjnego, obywatelskiego zaplecza, bo nigdy takiego nie budował, ani w takim nie uczestniczył, bo od dawna jest solistą do wynajęcia. Dokładnie takim samym “bezpartyjnym” był Frankiewicz i dokładnie takim samym “bezpartyjnym” jest Neumann, co potwierdziła Platforma Obywatelska. Czy Gornig, z jego historią jest inny? Widuch nie udaje i nie musi, bo wiadomo, że jest nieznanym chłopcem z obcego podwórka, który ciągle wraca i ciagle zbiera cięgi, jakby to lubił. Przykro… Czytaj więcej »

mistrzostwo

bo aktualna władza robi co uważa za słuszne, nawet wydają dyspozycje kto ma zostać prezydentem po franki traktując ludzi ja tłum bez własnego zdania który wykona potulnie narzuconą “wolę”

Jbl

Po ostatnich akcjach z używaniem trolli i fałszywych kont przez redaktora konkurencyjnego portslu mocno mnie odrzuca od A. Neumanna. Może i o tym nie wiedział ale dziwnym trafem trolle atakują tylko jego przeciwników A szef trolli parę dni temu przeprowadził z nim cukierkowy wywiad. Chyba przyda się przewietrzyć ten urzad miejski.

:)

Przypomnieć trolla z kampanii oczerniania oponentów Frankiewicza, którym okazał się rzecznik Jarzębowski? Wtedy urzędnicy miejscy pod nazwiskiem zapisywali się do pocztu jego sympatyków. Wszyscy oni wiedzieli czyja to robota, ale nawet skazujący wyrok sądu nie spowodował usunięcia go ze stanowiska i pobocznych synekur. Zdaje się, że komisarz Moszynski też pozostawił go na etacie, tylko przyczaił do wyborów.

Fejkowa tradycja, czyli ......
:)

Ciekawe jak do sprawy odnosi się PO, która po umowie z Frankiewiczem jest zakładnikiem A. Neumanna, a co za tym idzie, chyba też metod jego zwolenników. O stanowisko Nowoczesnej jestem spokojny, bo to przecież starzy dobrzy znajomi i członkowie kolesiowego układu w UM. Posłowi Budce powinno być podwójnie łyso, a nawet potrójnie lub poczwórnie, biorąc pod uwagę, że przygarnął uchodźców z N. którzy także są wieloletnimi fanami ekipy Frankiewicza.

Hmm

Można więcej szczegółów? Co to za akcja z trollami?

Jbl

Naczelny Dzisiaj w Gliwicach został przyłapany na prowadzeniu fejkowego konta na FB z którego były wpisywane hejterskie komentarze pod adresem kontrkandydatów A. Neumanna. A samo DwG dostaje spore pieniądze z budżetu miasta (jest to jawne w BiPie) więc ich niezależność jest nieco wątpliwa.

Hmm

To faktycznie słabe.

4-Alpha

Tak było o dawna, opłacani nawet na Skyscrapercity we “współpracy” z moderatorem usuwają wpisy, usuwają konto – takim totalnym tam trollem jest “Luki”.
Informacja była odpowiednio preparowana… Kiedyś obrót portalu to setki postów na tydzień – a dziś kilka…nie ma sensu kopać się z koniem.

Jbl

Redaktor “ulubionego” portalu Gliwiczan został przyłapany na prowadzeniu fałszywych kont z których wylewał hejt na przeciwnikow A. Neumanna. Na tym samym portalu pojawiają się wyłącznie informacje o A. Neumannie i oczywiście tylko pozytywne. Jednocześnie ten portal otrzymuje od miasta od kilku lat po kilkadziesiąt tysięcy rocznie, jak wynika z BIP. Trochę to niesmaczne po prostu.

:)

Myślisz, że w czasach kampanii referendalnych i wyborów municypalnych robił coś innego na forach dyskusyjnych i portalach informacyjnych? To jest stały element “dialogu z mieszkańcami” ekipy Frankiewicza. Tym w internecie zajmował się Jarzębowski, Morawiak i Fedorczyk. I pomyśleć, że Morawiak karierę zaczynał jako prezes gliwickiego oddziału stowarzyszenia Koliber, od pikiet pod UM przeciw korupcji urzędników samorządowych. Szybko przeszedł na drugą stronę.

GĄSKA BALBINKA

TO NIE JEST TEMAT ARTYKUŁU !
Idź z tym do Sądu czy gdzie chcesz a nie mieszaj tutaj bo to nie ten temat.

Wczoraj w Gliwicach

Poczytaj co na gowork.pl piszą o pracodawcy byli pracownicy DwG. Osobliwe jest, że redakcja DwG to tylko jedna osoba – Marek Morawiak, innych pracowników nie wymienia chociaż pracuje kilka osób.


RED: Prosimy o powrót to tematu. Nie jest nim tutaj na pewno prywatna działalność gospodarcza p. Marka Morawiaka.

Głosujący

Być może na niego zagłosuję. Na chwilę obecną wiem jedno, że na pewno nie zagłosuję na kandydata Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Głosująca

A ja nie zagłosuję na Prezydenta Moszyńskiego powołanego PRZEZ PIS !
JA nie chcę PIS-U w moich kochanych Gliwicach !!!!

ANIA ZŁOTOWŁOSA

JA TEŻ NIE ZAGŁOSUJE NA PANA MOSZYNSKIEGO BO TEŻ NIE CHCE PIS-U W GLIWICACH !!!

papcioSmerf

PiS, Pis, pis jest zły, pis ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w mieście pisa ten na lipy (na Mickiewicza) prędko zmyka. Ja też nie chce pisa to na złość odmrożę sobie uszy i wybiorę STARY dobry dwudziestosześcioletni układ biznesowo-samorządowy.

KONSTYTUCJA !

A JA TO O JUŻ NA PEWNO NIE ZAGŁOSUJĘ NA PANA MOSZYŃSKIEGO BO NIE CHCE PIS-U NIE TYLKO W GLIWICACH ALE CAŁEJ POLSCE !

4-Alpha

Super jedynym wykładnikiem jest PIS a nie człowiek czy jego wizje miasta, a wiesz że wcześniejsi to post komuniści? I to Ci pasuje…

mam_dość

najlepiej zostańmy przy aktualnej władzy nieważne jak nas ru….a bo nie chcę pis-u, a ja wole PIS i zmiany niż kontynuację tego gównianego układu jaki istnieje

Hmm

Gdy nie ma sensownych kontrargumentów, zaczyna się straszenie PiS.

MIŚKIEWICZ

OJ ! Można się bać !

Olek

A ja I maja rodzina zaglosujemy.

SYLWESTER

Panie Prezydencie Moszynski kiedy powola pan WICE PREZYDENTÓW ?
Czy w tym mieście nie ma nic do roboty ?

SYLWESTER

Proszę ujawnić swoje zaplecze kadrowe i POLITYCZNE i ułatwić WYBÓR mieszkańcom.
Sam pan będzie rządził ?
CZEKAMY !!!

Dziadek

@ SYLWESTER !Czy to wezwanie dotyczy WSZYSTKICH kandydatów,czy tylko tego jednego?

Dziadek

Ustawa ZABRANIA Komisarzowi p.o Prezydenta Miasta powoływania zastępców!!

Iwa

Wicie rozumicie ten tego… Dyzma + Kononowicz w jednej osobie.

ZOSIA

BEZPARTYJNY KANDYDAT ???
A na sali ludzie zwiazani z PIS- em.
Oczywiście znaleźli się tam CAŁKIEM przypadkowo !
He, he, he !!!
Wcześniej w mediach społecznościowych pisowscy działacze reklamowali tą konferencję.

harry portier

Może i bezpartyjny, ale na pewno nie niezależny.

4-Alpha

Jakby był inny kandydat i niezależne Budki nic byś nie pisał…

:)

Janusz Moszyński nawet nie czuje skrępowania, że zastój dostrzegł dopiero teraz, w wieku już nieco przejrzałym? Kiedy inni, znacznie młodsi, od dawna krytykowali i postulowali zmiany, on był zadowolony i głuchy na ich argumenty. Olśnienie musiało przyjść nagle i niedawno, bo nigdy przedtem, a miał na to okazje, nie wystartował w wyborach przeciw Frankiewiczowi. Mówi, że to z jego poglądem zgadzają się inni? Pocieszny uzurpator. A poglądy zmienił dopiero w momencie rejterady Frankiewicza. Ciągle nie wiem, czy to tylko kabotyn, czy cyniczny politykier głodny władzy i cierpiący traumę z powodu załamania kariery. Bo, że ciągnie tego wilka do lasu, od… Czytaj więcej »

hanek mały

Jak na razie Pan Kandydat nie wykonał żadnych ruchów w kierunku usunięcia starego układu, a to oznacza, że jego wybór będzie jego pozostawieniem. Uważam, że Wojewoda powinien oczyścić “pole bitwy” i rozwiązać radę miasta, tak aby przy okazji wyboru prezydenta, można było wybrać nowych radnych.

!!!

Aleś ty bystry chłopie, wypowiedzenie to okres 3 miesiecy czyli mniej niz bycie p.o. prezydenta do czasu wyborow wiec sam sobie policz

Ampuła

Skoro nie wolno inaczej, to może tak:
Ujmuje młodzieńczą werwą i zapałem. Od pierwszego zdania widać i czuć, że ma bujne, żywiołowe wizje zmian. Mimo kipiącego temperamentu mówcy, jego przekaz jest klarowny. Nawet w gorączce i malignie stawi się do pracy, żeby nie uronić ani dnia z kontynuacji własnego dzieła wielolecia. Jest stąd i z tutaj. Zawsze był, nigdy nie opuścił. To coś więcej, niż ojcostwo. To kandydactwo idealne.

Pucio

Brawo Ampuła – w punkt! Nic dodać , nic ująć.

Krystyna z gazowni

Panie Januszu, Jak jestes pan taki niezalezny, pod swoim szyldem, swoim nazwiskiem chcesz pan kandydowac, to po co to codziennie powtarzac w kazdym wywiadzie? Chyba ze miedzy wierszami trzeba przemycac gawiedzi sygnal – ide pod reke z PiS, ale oficjalnie jakby co to jestem niezalezny??? Po co udawac i wyrzekac sie tych, ktorzy pana wypychaja i jest pan instrumentem w ich rekach??? Swoja droga mam znajomego w Panstwowej Komisji Wyborczej w Katowicach. I otwarcie powiedzial ze gdyby nie PiS to nie mialby pan wymaganej liczby glosow poparcia, by stac sie kandydatem w wyborach. Dlatego nie ma co udawac i wyrzekac… Czytaj więcej »

Mokra Włoszka

Drogi komisarzu, 1) dlaczego sie tak denerwowales podczas tego briefingu, bawiac sie cienkopisem przez wiele minut? 2) dlaczego briefing i ogloszenie decyzji o kandydowaniu nastapilo w godzinach pracy i w gmachu Urzedu Miasta Gliwice? Za to ci placimy z pieniedzy podatnikow, zebys teraz zasuwal na chwale Gliwic, a nie wykorzystywal przedmiotowo i podmiotowo swoje chwilowe miejsce zajecia? Czy w tym czasie wziales Pan wolne, a sale konferencyjna wynajales Pan, czy po prostu pelniac teraz funkcje komisarza traktujesz mienie publiczne jak swoje? 3) dlaczego kazesz pan sie tytuowac jako p.o. prezydenta, skoro jestes pan tylko komisarzem powolanym do celu przeprowadzenia wyborow,… Czytaj więcej »

Bajtek

Zacząłem czytać ten przydługi post, ale zrezygnowałem już w punkcie 2. Mokra Włoszko, konferencja nie odbyła się w urzędzie miejskim tylko w biurowcu Proximus. Na pozostałe bzdury szkoda mi już czasu..

ZeLot

Z przyjemnością zajrzałem w wiadro podrobów z oczekiwaniem, że za chwilę, już w następnym zdaniu, zobaczę tradycyjną frazę o antysemickim rodowodzie kontrkandydata lub bliskich współpracowników. W przeszłości była już wykorzystywana przez frakcję Frankiewicza. Przez PiS też. Wygląda na to, że starzy przyjaciele znowu są w szachu i czekają na wariant niemiecki lub żydowski, ale nie potrafią wybrać, bo nie mają Ślązaka. @Bajtek Jedna wyjęta cegła nie przewraca muru faktów lub oszczerstw zbudowanych na kompromitującej pisowni. Szkoda, że zamiast profesjonalnie odnieść się do treści, wyniośle położyłeś głowę na poduszce. Czy to supozycje, czy oszczerstwa zawarte w komentarzu Krystyny z gazowni i… Czytaj więcej »

Hmm

Mnie też szokuje poziom wypowiedzi. W dodatku te komentarze piszą co najwyżej dwie osoby. Jedna WRZESZCZĄCA, druga bardzo kreatywna w wymyślaniu nowych nazw użytkownika (Krystyna, Mokra Włoszka itd.). Żenada.

Hym Hym

A mnie szokuje ukrywanie prawdy przez pana Moszynskiego, która należy się wyborcom.
Wielkosc liter to sprawa tutaj bez znaczenia.
Trzeba podziękować pani Mokra Włoszka za to co napisała. Wybory powinny być uczciwe.
Kandydaci winni ujawnić wyborcom kto za nimi stoi.

DZIĘKUJĘ PANI

Aby dokonać wyboru !
Społeczeństwu należy się pelna informacja !

Dziadek

@Mokra Włoszka!
Nie jestem “fanem” pana Janusza Moszyńskiego,ale w 3)-punkcie to już się nieco zagalopowałaś,Komisarz jest powołany do pełnienia obowiązków(w tym przypadku -Prezydenta Miasta Gliwice) i NIE tylko do przeprowadzenia wyborów,oprócz powoływania zastępców ,ma dokładnie takie same kompetencje i obowiązki
jak Prezydent Miasta pochodzący z wyboru.Do pełnienia tych obowiązku powołał Go Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

BRAWO TY !

W PUNKT !!!
Nokaut !!!

The Tiger@

Chciałbym się odwołać tylko do jednego punktu: prezydent (miasta), bądź pełniący jego obowiązki podobnie jak członek zarządu firmy nie ma godzin urzędowania. Sam rozmawiałem z panem Moszyńskim dwukrotnie – w sobotę i w święto i w obu przypadkach był wtedy służbowo. Dlatego też czas w którym ten briefing był nie widzę krytycznie, natomiast powiązania z PiS już bardziej.

ewa

Nic dodać nic ująć

Wyborczyni

Czuję podobnie. Kontynuacji “dzieła ” prezydenta Frankiewicza absolutnie nie chcę,wystarczy – co najmniej 10 lat za długo tych “świetnych “rządów .Mam nadzieję, że kandydat Moszyński zdoła mnie przekonać swoim dobrym programem.

Dziadek

Pan Janusz Moszyński jest doskonałym kandydatem na stanowisko Miejskiego Konserwatora Układu Gliwickiego…;)))

Hmm

Odniosłem inne wrażenie obserwując komentarze. Wydaje się, że jest raczej niewygodny.

Marek

Aby przyszło nowe, trzeba DEZYNFEKCJI, a nie wyboru innej choroby zakaźnej.
Jeszcze trochę, a zostanie nam już tylko jedna alternatywa – wyprowadzka do Zabrza.

ślązok

Nizależny kandydant ?:))))))) a kto go teraz tu na to stanowisko nominował ? czy nie premier aktualnego rządu PIS …Kornel Morawiecki ?

4-Alpha

Prawdziwym niezależnym kandydatem był Frankiewicz i jego Komitet, a teraz jego namaszczony następca.

dobre

tak a ci co go popierają (wspierają) robią to z dobroci serca i nic w zamian nie oczekując, dobre “4-Alpha” naprawdę niezła dedukcja

2019

Jak można pod wywiadem z kandydatem umieścić teklamę wyborczą kontrkandydata? Totalne kolesiostwo. Uważam, że Pan Moszyński powinien wytoczyć sprawę cywilną o bezprawne wykorzystanie jego wywiadu i nazwiska.


RED: Pan tak na poważnie? Sądziliśmy, że w 2019 roku większość internautów mniej więcej rozumie, w jaki sposób wyświetlają się banery reklamowe.

2019

To dlaczego od razu po komentarzu reklama K. Gorniga została usunięta z wywiadu J. Miszyńskiego?


RED: Nie została usunięta. Wyświetla się rotacyjnie, tak jak inne reklamy, we wszystkich artykułach na portalu. Gdy inny kandydat wykupi reklamę, to też będzie się wyświetlała przy każdym materiale, niezależnie od treści. Proszę nie robić sobie wstydu i przynajmniej spróbować zrozumieć jak działają reklamy w internecie. Warto to wiedzieć, skoro mamy z nimi na co dzień do czynienia.

Egon

Pomiędzy Neumannem a Frankiewiczem jest taka sama różnica jak między Kopacz i Tuskiem dlatego nigdy nie należy głosować na Neumanna

KONSTYTUCJA !

CHCECIE mieć PIS w Gliwicach ?
To głosujcie na NIEGO !

w pogoni za octem

leć poskarżyć się do Berlina.ps.nie zapomnij świeczki,parasolki i koszulki OTUA

Fan

Bardzo dobra decyzja jest czlowiekiem otwartym i z doswiadczeniem reszta sie nie liczy zwlaszcza przyboczni generala franko ktorzy teraz jawia sie jako opozycja do niby el comendante wygaj i wywal wszystkich ze spolek dojnych krow prezesi milionerzy na majatku komunalnym

autobusiarz

Aż zabawnie się czyta, jak przypupasy jedynie słusznego wodza deklarują niezależność, przewietrzanie, wsłuchanie się w głosy ulicy i co tam jeszcze. Wódz, Moszczyński, Nojman, Pszoniak i kto tam jeszcze – to wszyscy ludzie z jednej stajni. A gawiedź się cieszy, że “idzie nowe”.

matka Polka

Frankiewicz doprowadził tego, że Gliwice są w czołówce najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Na pewno nie zagłosuje na osobę, które będzie popiera przez jego osobę oraz człowieka, który doprowadził do takiego stanu rzeczy będąc zastępca prezydenta, a teraz ma czelność jeszcze startować na prezydenta. Myślę, że Moszyński może być dobrą alternatywą.

Zet

Trollu PIS przestan jatrzyc. Idz gdzie indziej.

Co z monopolem na wywóz śmieci ?

Dziadek

Gdyby monopol dotyczył TYLKO wywozu śmieci,to problem można by szybko rozwiązać!
Problemem jest to,że w Gliwicach w jednych “rękach” jest wywóz śmieci oraz ich przeróbka(Śląskie Centrum Recyklingu)!!!

Hmm

Straszenie PiSem zazwyczaj następuje, gdy brak jakichkolwiek sensownych argumentów.

Hym Hym

Stado Miśkiewiczow czeka aby się dorwać do miodu !

RajmundGliwicki

#czucfetor #michalustrzycki :-) i wszystko w temacie :-)

Wuj Tarabuk

Zagadką godną nagrody głównej loterii prezydenckiej jest rozstrzygnięcie, kto jest bardziej upaprany w partyjne układy. Pan J.M. z zapleczem działaczy PIS czy pan A.N. namaszczony przez pana Z.F. z warszawskim błogosławieństwem partyjnym pana Schetyny. Pan K.G. także ma chlubną przeszłość partyjną. Jedno jest pewne: pan A.N. to głaskanie gliwickiej ośmiorniczki, a pan J.M. daje przynajmniej nadzieję (nie gwarancję) na świeże, choć nie młode, spojrzenie na miasto. Poczekajmy na konkretyzację zamierzeń.

Gliwiczanin

Pożyjemy zobaczymy