Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski o zarzutach, że Polski Ład zmniejsza dochody Gliwic: „Absurdalne”

– Można było wydać z budżetu miasta ponad 400 milionów na halę Gliwice (Arenę Gliwice – przyp. red.), a nie ma 500 milionów na szpital. To kwestia polityki majątkowej i inwestycyjnej miasta – mówi w programie Gość Dnia Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Wojewoda komentuje w ten sposób podnoszone przez władze Gliwic zarzuty, że Polski Ład blokuje m.in. budowę szpitala w Gliwicach.

– Miasto Gliwice w ramach różnych form wsparcia od 2016 roku otrzymało ponad miliard trzysta milionów złotych. Oczywiście tam są programy społeczne, ale co jest jeszcze bardzo istotne, ponad 400 milionów w tarczach gospodarczych dla gliwickich przedsiębiorstw, małych, średnich i w niewielkim zakresie dużych – twierdzi wojewoda.

W programie pytamy też m.in. o kontrowersje wokół obecności arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego na sobotnim ingresie, czy rządowy Polski Ład hamuje gliwickie inwestycje oraz o to czy rozważa start w wyborach na prezydenta Gliwic. Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.


Odcinek zrealizowany w studiu 24gliwice. Program prowadzi red. Michał Szewczyk. Realizacja Łukasz Gawin, Marcin Fabrykowski.