Jazzowy czwartek z gwiazdą w klubie przy ulicy Siemińskiego. Wystąpią muzycy Sundial Trio

fot. materiały organizatora

Trąbka, klawisze i perkusja – to instrumenty, na których grają muzycy Sundial Trio. 19 lipca wystąpią w Gliwicach w ramach Czwartku Jazzowego z Gwiazdą.

Grupę tworzą doświadczony trębacz Wojciech Jachna oraz dwóch młodych muzyków – pianista Grzegorz Tarwid i perkusista Albert Karch. Ich wspólny projekt to jazz w odmianie minimalistycznej i zdyscyplinowanej, w którym wyraźnie słychać każdy z trzech instrumentów. Mocną stroną Sundial Trio są ciekawe aranżacje.

– Nowa płyta tria, zatytułowana po prostu „Sundial II”, zawiera 9 nowych kompozycji napisanych przez poszczególnych członków formacji i pokazuje konsekwentny progres zespołu od momentu debiutu, zarówno w wypracowywaniu wspólnego brzmienia, jak i w interakcji. Wszystkie współczesne inspiracje – od delikatnej kameralistyki, poprzez nowoczesny akustyczny mainstream, aż po elementy improwizacji free – słychać na płycie, która aż skrzy się od pomysłów – mówi Daniel Ryciak, prezes Śląskiego Jazz Clubu, organizator koncertu.

Zespół wystąpi w klubie muzycznym 4art (ul. Siemińskiego 22) 19 lipca. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety w przedsprzedaży będą kosztowały 20 zł, w dniu imprezy 25 zł.

(żms)/UM(mm)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
zyz
zyz

Siemińskiego … to na Wieczorka?

Nie – Siemińskiego to na Siemińskiego

ja234
ja234

Siemińskiego to wieczorka. siemińskiego=wieczorka.
Pisiory zmieniły nazwę.