SLD udziela oficjalnie poparcia J. Moszyńskiemu. “Jego program jest najbardziej spójny z naszym”

Fot. screen Marek Balt

“Sojusz Lewicy Demokratycznej podjął decyzję o poparciu Janusza Moszyńskiego, który już udowodnił swoim bogatym doświadczeniem, że jest dobrym samorządowcem”

– deklaruje Marek Balt, wiceprzewodniczący SLD i poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej. Krótki film z oświadczeniem w sprawie popieranego przez SLD kandydata na prezydenta Gliwic pojawił się m.in. na Facebooku.

– Był wiceprezydentem Gliwic (Janusz Moszyński – red.), a następnie marszałkiem województwa śląskiego. Po przeanalizowaniu programów wszystkich kandydatów, uznaliśmy, że jego program jest najbardziej spójny z naszym, lewicowym programem. To program gwarantujący zielone Gliwice, walkę z niską emisją, budowę nowych parków, ale także programy prospołeczne dla rodzin z dziećmi i seniorów – wymienia europoseł.


Tak wyraźna deklaracja poparcia z lewej strony dla p.o. prezydenta Gliwic, Janusza Moszyńskiego to niewątpliwie kłopot dla jego największego konkurenta Adama Neumanna. Osłabia bowiem lansowaną przez byłego wiceprezydenta teorię, jakoby bezpartyjny Janusz Moszyński był w wyborach prezydenckich kandydatem PiS. W Gliwicach, w których wyniki wszystkich wcześniejszych wyborów wskazują na stosunkowo niewielkie poparcie dla rządzącej partii, przypięcie komuś “łatki kandydata PiS” jest chętnie używane jako element negatywnej kampanii. (mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Anty

Najpierw PiS teraz SLD hahaha od prawej do lewej, czego się nie robi żeby się dorwać do władzy.

:)

Gdyby KO zależało na Gliwicach, to poparłaby Gorniga lub Moszyńskiego. Ale ci ludzie bawią się tylko w oksymorony nazywając swoją platformę “obywatelską”, tak jak towarzystwo wzajemnej adoracji, Gliwicka Inicjatywa Obywatelska, która chociaż istnieje od 2001, jeszcze nic dla obywateli tego miasta nie zrobiła i aktywizuje się tylko w obronie władzy, której za nic nie chce oddać ani się podzielić z mieszkańcami. Zajmuje miejski lokal opłacany przez podatników, ale czy kiedykolwiek ktokolwiek coś dzięki niej zyskał? Ostatnia emanacja GIO, jak zwykle wirtualna, to konto na fejsie założone 28 października, z jednym do zarzygania przekazem.

Zaduma

A co Gornig i Moszyński gwarantują Gliwicom? Gornig lubi być dyrektorem, prezesem, o siebie dba jak najbardziej. I ten szpital w Mysłowicach…

:)

Neumann lubił być wickiem, a teraz członkiem rad nadzorczych. Wiem tylko, że Neumann gwarantuje, że będzie tak, jak było. Czyli jest gwarantem nawet nie stania w miejscu, a cofania się względem oczekiwań mieszkańców. Mnie to już dawno znudziło. Bez fermentu nie ma postępu.

GRAŻYNA Z WSI DOLNEJ !

Mozna SIĘ spodziewac, być może wkrotce Komisarza Moszynskiego odwiedzi PREZYDENT Kwaśniewski z panem Biedroniem i przekażą mu wyrazy poparcia !!!
Jestem bardzo wzruszona !
TAK PIS i SLD w jednym, czy można chcieć więcej ?
CUDOWNOŚCI !

Anty Anty

albo nie oddać władzy puki co to Nuemann uczciwy a ma skazanie sądowe i 2 pozwy….

parKing

Chyba od lewej do lewej

Stasiu

Tutaj nie chodzi o partie polityczne, bo nie są to wybory do sejmu czy senatu, tutaj choć o wybranie najlepszego kandydata na prezydenta Gliwic. Moszyński faktycznie na te stanowisko wydaje się być najbardziej rozsądny, wszyscy dostrzegają, że Neumann to tylko i wyłącznie marionetka w rękach Frankiewicza, która nie potrafi nic samemu zdziałać. Wcale nie dziwi mnie to poparcie. Nie zdziwię się jak do wyborów Koalicja Europejska również poprze Moszyńskiego, a jedyne poparcie Neumann będzie miał od swojego szefa, czyli Frankiewicza.

Przemo

Moszyński to marionetka w ręku lokalnych działaczy PiS. Nigdy by sam nie wystartował, gdyby nie dostał propozycji od PiS i TAJNEGO układu, że w razie wygrania ma się podzielić fruktami z lokalnymi radnymi. Dzięki temu dostał nominację na komisarza od Morawieckiego. Skończy podobnie jak pani komisarz Walus w Sośnicowicach, koleżanka wojewody PiS z Gliwic i synowa byłej radnej w Sośnicowicach. Układ i układzik. Pan Moszyński, mimo, że kampanię organizuje mu cały sztab ludzi PiS (Chmielewski, Kowalski, Kłosowski – pełnomocnicy wyborczy) , nadal będzie twierdził, że jest niezależny. Tylko naiwni dają się na to nabrać! Na szczęście widać, że jedynie Neumann… Czytaj więcej »

BRAWO TY !

TAK ! Tylko prawda nas wyzwoli !
W uzupełnieniu – to ludzie PIS i ich koalicjanta
Porozuminia gowina, którzy są również członkami Osrodka Studiów o Mieście /OSOM/.
Dlatego proponowanie debaty wszystkim kandydatom, której gospodarzem miał być OSOM plus dwie redakcje gazet uważamy za największą HUCPĘ ! tej kampanii wyborczej.
To nie zostanie zapomniane !

Pucio

Nawet komuchom nie po drodze z kandydatem PO, Neumannem. Zostało mu jedynie namaszczenie zwykłego senatora.

Przemo

Myślę, że Moszyński sprawdził sondaże i wyszło, że nawet z Gornigiem przegrywa i nie wchodzi do drugiej tury, stąd taki desperacki krok. Moszyński zapłacił za ustawkę w debacie z Gornigiem.
Neumann jest kandydatem bezpartyjnym.
Poparło go PO, mimo tego, że nic im nie obiecał i odmówił jakichkolwiek targów politycznych.
Co obiecał Moszyński za poparcie PiS i SLD?
Druga tura to pewnie Neumann – Gornig.
Kampania nabiera rumieńców.

Zaduma

“Nawet z Gornigiem” – więc same cienkie Bolki. Może z tego powodu drugiej tury Neumann potrzebował nie będzie.

Sodomia i gomoria

Druga tura może nie być potrzebna tylko przez matematykę. Wszystkie głosy zasiedziałych pierdzistołków skupią się na Neumannie a głosy przeciwników dynastii rozłożą się na Moszyńskiego i Gorniga.

KDZ

Jak Komisarz to jasne, że jest popierany przez postkomunę!

Przemo

Gliwice twierdza bezpartyjna!!!

Radek

To żadna niespodzianka. Gopodarczo PiS to skrajna lewica. Socjaliści pełną gembą. W wielu punktach programy tych partii są identyczne. I proszę nie udawać że Moszynski nie jest popierany przez PIS. Kto zrobił z niego komisarza ??? Proszę o krótką odpowiedź.

kanalia52

SLD już się sPiSdziło.

NajbardziejWkurzajacyKomentarz

“walkę z niską emisją” – jeśli tak, to popieram. Wreszcie skończy się promowanie eko-głupstwa i eko-szaleństwa.

Rychu

Facet który jest p. o. prezydentem z nadania Morawieckiego popieranym przez lewicę, koniec świata.

Zaduma

To świadczy o desperacji Moszyńskiego skoro szuka tak egzotycznego poparcia. Bo to nie jest poparcie spontaniczne ale uzgodnione. A ponieważ prezentów w polityce się nie robi to Moszyński powinien poinformować swoich sympatyków co w zamian obiecał SLD-owcom? Pewnie zna wyniki różnych sondaży i dlatego brzytwy się chwyta.

Heheh

Będzie za to wspierał organizowanie parad równości w Gliwicach :)))))

Bajtek

A skąd informacja, że szukał tego poparcia? Poparli to podziękował i tyle. SLD również ma swoich zwolenników, to tylko dobrze świadczy o Moszyńskim, że potrafi być ponadpartyjny i nie będzie wikłał Gliwic tak jak Neumann sterowany przez Frankiewicza w wojny PO PiSowe,

Przemo

Moszyński ponadpartyjny jego resume partyjne jest bogatsze od Czarneckiego z Wrocławia, tylko samoobrony brakuje.

Kipuś

A ukazały się jakiekolwiek sondaże poparcia dla tych kandydatów?Coś słabo to medialnie wygląda.No,ale w ten sposób został obalony mit o braku koalicyjności przez PiS.

RealistA

Poparcie SLD dla pana Moszyńskiego pod względem moralności to niezbyt chlubne wydarzenie, ale wiadomo: w dniu wyborów liczy się każdy głos. Na szczeblu prezydenta miasta moralność też ma znaczenie czego przykładem są wygrane wybory prezydenckie w Warszawie, przez kandydata PO pana Trzaskowskiego, który jak widzimy zajął się po wygranej sexedukacją w szkołach… Oczywiście nie sądzę żeby pan Moszyński skompromitował się jak pan Trzaskowski, ale warto to mieć na uwadze. Nie mniej daleko mi do krytykowania pana Moszyńskiego, który podobnie jak pan Gillner nie unikają debaty z udziałem wszystkich kandydatów. Pan Neumann i Gornig niestety nie popisali się odmawiając udziału w… Czytaj więcej »

RealistA

Ok. Dziękuje za odpowiedź. Oczywiście Wasza odpowiedź jest wyczerpująca. Niestety nadal jestem rozczarowany podejściem 24gliwice do sprawy debat a szczególnie niepokoi mnie ten fragment Waszej odpowiedzi: “(…)To niestety niemożliwe, więc z góry musieliśmy ograniczyć spotkanie do trzech kandydatów, którzy we wszelkich badaniach i dość powszechnej ocenie mają największą szansę na przynajmniej II turę. Pan Andrzej Gillner nie jest raczej faworytem tych wyborów. (…)”. Jestem przekonany, że powinniście dokonać głębokiej refleksji w tym zakresie bo z pewnością nie tak powinno wyglądać podejście do organizacji debat. Pozdrawiam.

ZUZA Z ŻERNIK

@Redakcja
” trzech kandydatów, którzy we wszystkich badaniach”
Jakich badaniach ?
Może Redakcja poinformuje kto je przeprowadził i poda wyniki choćby jednego z nich.

Obserwujący

No i dobrze.
Będę się cieszył jak nojman przegra.Patząc na nojmana mam wrażenie, jakby kandydował zygmunt, co zwiał do senatu.
Swoją drogą, coś cienko mu idzie ta “kampania wyborcza”,jakby nie patrzeć, kampania potrwa tylko do świąt.Potem suweren otumaniony świąteczno-sylwestrowym obżarstwem (pójdzie?) na wybory.

Zaduma

SLD jest partią skompromitowaną, z zerową wiarygodnością, partią która najdotkliwiej oszukiwała przez lata swój elektorat. Takie “poparcie” to jak pocałunek śmierci bo co sobie pomyśli bogobojny pisowski elektorat bez którego Moszyński nie istnieje? A Moszyński jest kandydatem PIS – mianował go PIS-owski premier na wniosek PIS-owskiego wojewody. To nie “etykietka”, to żelazny fakt.

Po bandzie

“SLD jest partią skompromitowaną…”
PiS taką nie jest? PO?
Czym się skompromitowała? Konstytucją? Wprowadzeniem Polski do NATO i UE? Prawda jest taka, że SLD zawsze skupiało najmądrzejszych polskich polityków. No może było jedno potknięcie w 2015r, ale zdecydowana większość czołowych postaci SLD to politycy będący klasą samą w sobie. Kwaśniewski, Borowski, Miller, Oleksy, Senyszyn, Kalisz, Cimoszewicz.
Kogo? co? masz dzisiaj w polityce.

Zaduma

Zadaj te głupiutkie pytania dawnemu elektoratowi SLD. Okradali Polaków i okłamywali na równi z innymi partiami, to prawda. Tyle, że SLD odwoływał się do najbardziej potrzebujących: biednych i poszkodowanych reformami ustrojowymi, taka w końcu jest rola Lewicy. Ale kawiorowa “lewica” tylko żerowała na ludzkiej niedoli. Dlatego są wyjątkowo skompromitowani. A do EU i NATO wszyscy po trochu wprowadzili – a nie SLD. Zresztą to wątpliwy sukces.

Komunikat Świąteczny

SLD zbratało się z gejami z Wiosny, kiedyś SB tępiło, gnębiło, szykanowało i zbierało haki na gejów teraz są razem z nimi w jednej partii, Lenin się w mauzoleum przewraca. Kiedyś było PZPR, potem SLD a teraz PZPwPR czyli Polska Zjednoczona Partia w Pupę Rżniętych. To masz dzisiaj w polityce.

:)

To i kler zapisał się do SLD?

Komunikat Świąteczny

Zapytaj kler, kiedy przyjdzie do ciebie po kolędzie.

Komunikat Świąteczny

Udajesz, że zapomniało ci się wymienić niejaką Ogórek, niemowę, kandydatkę SLD na prezydenta RP, teraz bryluje w TVPiS i dopiero prezes Kurski nauczył ją jak ma gadać.

Po bandzie

Przecież wymieniłem. Przeczytaj jeszcze raz, i jeszcze raz i jeszcze…

Ampuła

Marksizm, leninizm i PiSocjalizm. W jedną kadencję da się z Gliwic zrobić robotniczą osadę familoków, w krajobrazie zrytym biedaszybami.

krzysztof

@Ampuła Jak ja się cieszę że jesteś , teraz wiem jak myśli IDI,,,,,,,,,,,,,,

Ampuła

Wasza radość i entuzjazm są zrozumiałe. Wizja czerwoną mgłą oczy zasnuwa, w kamień zwiera pięści.
W Gliwicach zwycięży idea sojuszu Sojuzu Lewizny Demagogicznej z PiSocjalizmem i równym krokiem, ramię w ramię, w dzień Przewrotu Pierwszomajowego pod pomnik Józefa Piłsudskiego pomaszeruje Pierwsza Brygada, prowadzona przez przodownika pracy czterobrygadowej z Państwowych Zakładów Naprawczych Obuwia Rolniczego “Gliwice”, a z trybuny pozdrawiać ją będzie PiSocjalistyczny prezydent miasta J. Moszyński. Wśród oficjeli z kurii.
Pamiętajcie jednak, towarzyszu, że w tej rzeczywistości nie będziecie już mogli wyrażać się połowicznie, jakoś tak półgębkiem i wahliwie. Tylko z pełnej piersi, tylko z całą mocą muszą od was słyszeć
“idi wpieriod!”.

krzysztof

jak do mnie pijesz z tym towarzyszem, to wyobraź sobie partyjniaku że, przez całe moje życie nigdy w żadnym ugrupowaniu partyjnym nie byłem i nie będę, żadne ugrupowanie nie jest w stanie mój mózg przeorać i nim kierować, na każdego partyjniaka plwam i szacunku nie mam,aby dostać się na stanowisko gotowi są zostać szujami,kłamcami i złodziejami,honor dla takich karierowiczów to obce słowo.Nie dziwię się że mamy taką władzę-na każdym szczeblu ,gdy takie osoby są wybierane przez otumanionych wyborców omamami i wizjami oszołomów

Ampuła

Gromka deklaracja, aż furczy sztandar. Odniosłem jednak wrażenie, że się rozpłomieniliście, towarzyszu, na widok zbratania SLD i PiSocjalistów w czynie poparcia bezpartyjnego komissara na PiSocjalistycznego prezydenta. Może i myliłem się, ale na samokrytykę nie liczcie.
Były przesłanki!

atas

sld muwi ze program mieli taki jaki ma moszynski ale niema nic komunikacji bez smogu oni chca byc prezydentem a my powrotu tramwaji nie dla smogu

treya50

@ atas. To ma być po polsku ? Skąd żeś tu trafił ?

atas

z treji100 z brexitu