Jest nowy termin zakończenia remontu ul. Jagiellońskiej. Miasto podpisało porozumienie z Tauronem

Drogowcy wracają na ul. Jagiellońską. W najbliższych dniach wznowione zostaną prace w tym rejonie miasta. Po wielu miesiącach oczekiwania na dokończenie robót, władzom miasta i przedstawicielom spółki Tauron udało się w końcu podpisać porozumienie.

Długo wyczekiwany remont nawierzchni ulicy Jagiellońskiej rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku, a jego zakończenie przewidywano w IV kwartale 2018 roku. Niestety, na drodze jego szybkiego ukończenia stanął kabel energetyczny odkryty przy okazji wykonywania robót. Prace zawieszono jesienią, a miasto przez ponad pół roku nie mogło dojść do porozumienia z właścicielem tego elementu infrastruktury energetycznej – spółką Tauron.

Sprawą zainteresował się gliwicki radny Zbigniew Wygoda, który na początku tygodnia złożył do prezydenta miasta zapytanie o to, kiedy prace zostaną wznowione. Dwa dni później Zarząd Dróg Miejskich opublikował w witrynie internetowej komunikat na ten temat.

Wszystko wskazuje na to, że po długim okresie prowadzonych negocjacji problem został zażegnany.

Wielomiesięczne zabiegi ze strony magistratu i Zarządu Dróg Miejskich doprowadziły do wypracowania i osiągnięcia porozumienia na mocy, którego jeszcze w maju będą mogły ruszyć roboty zmierzające do zakończenia prac na ul. Jagiellońskiej – czytamy w komunikacie na stronie ZDM.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace prowadzone na odcinku Jagiellońskiej, od skrzyżowania ulic: Konarskiego-Jagiellońskiej-Zabrskiej do ul. Ks. Hlubka, powinny zakończyć się za około 3 miesiące. Drogowcom, w zakresie realizacji prac pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni jezdni i chodników, a także budowa odcinka ścieżki rowerowej.

(żms)/ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cookie Monster
Cookie Monster

Nowy termin? To trochę tak jak w tym dowcipie o facecie który pyta kolejarza
– panie ! po co ten rozkład jazdy jak wszystkie pociągi sa spóźnione?
– jakby nie było rozkładu to by pan nie wiedział że są spóźnione
I tę samą funkcję spełniają terminy zakończenia prac.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Czyli co najmniej pół roku jeszcze to potrwa

marcin
marcin

Te wielomiesięczne zabiegi ze strony magistratu i Zarządu Dróg Miejskich powinny być przeprowadzone jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Wstyd, że miasto wstrzymuje remont na kilka miesięcy, bo nie potrafili wcześniej zadbać o podpisanie odpowiednich porozumień z Tauronem. Ale takie to już mamy “gliwickie zarządzanie”. Rozbabrać ulicę, a potem pół roku kombinować co dalej.

AndrzejD
AndrzejD

…bo to jest stado tępych amatorów i dyletantów ! To samo było z Dolnych Wałów gdzie odkryli “historyczne kable telekomunikacyjne” i na 1.5 roku musieli wstrzymać prace bo Orange się na nich wypiął. Podczas gdy każdy średnio ogarnięty osioł, doskonale wie że jeszcze kilka lat wcześniej w budynku poczty była główna centrala telefoniczna.
Wystarczyło zrobić wizję przedprojektową żeby zauważyć tam w chodniku ok. 15 szt studni kablowych telekomunikacyjnych.

Janek
Janek

No i Tauron postawił na swoim. Pomimo, że kabel należy do nich, miasto za wszystko zapłaci. I to według magistratu nazywa się “porozumienie”. Całe szczęście, że wykonawca remontu nie zażądał (dotychczas) postojowego.

Iks
Iks

Miasto musiało w końcu wybrnąć z tego pata. Miastu zależało a tauronowi to zwisało, bo kabel mu niepotrzebny. Proste. Płaci ten komu zależy

marcin
marcin

Wykonawcą jest PRUiM. Taki przestój im na rękę, bo mogli robotników przenieść gdzie indziej.

Dawid
Dawid

Kto Ci powiedział że kabel należy do dystrybutora siecij?

Lola
Lola

Tauron to bagno. Z nikim się nie liczą a już najmniej z inwestycjami miejskimi.

elemele
elemele

A co, prowadzisz rozmowy w sprawie inwestycji miejskich?

JAś
JAś

Czyli znowu cyganią nie dawno dostałem maila ze prace zakończą do końca pierwszego pół rocza teraz data się przesuwa a gdzie remont zabrskiej jak narazie tylko połowę odcinka rozkopali a co dalej totalnie olewanie mieszkańców

marcin
marcin

Remontu Zabrskiej na razie nie będzie, bo jeszcze nie zrobili projektu. A remont Jagiellońskiej trzeba było zacząć przed wyborami, żeby było czym się chwalić. Po wyborach z zakończeniem remontu już się nie spieszą.

JAś
JAś

Jak ktoś nie wierzy to mogę maila udostępnić a nie krytykować głupio

JAś
JAś

Zarząd Dróg Miejskich odpowiadając na Pana e-maila z dnia 25.04.2019 r. w sprawie remontu ul. Jagiellońskiej informuje, że dołoży starań, aby związane z pracami remontowymi uciążliwości dla mieszkańców nie potrwały dłużej, niż do końca I połowy bieżącego roku. Tu jest fragment dla niedowiarkow

AndrzejD
AndrzejD

@JAŚ
…zamiast się wku……ć , zbierzcie się (z mieszkańcami Jagiellońskiej) i złóżcie pozew zbiorowy przeciwko ZDM-owi (zwłaszcza ci którzy mają sklepy / firmy przy tej ulicy)
Dodatkowo, zainteresujcie tematem media np. TVN, Polsat, itd itp
Ruszcie łbami i zróbcie dym na maxa gdzie się da
Z jednej strony wybudowali wam ścianę do nieba a z drugiej zrobili bagno – i to w centrum jakby nie było drugiego co do wielkości miasta na Śląsku.

JAś
JAś

Ja już do Frankiewicza pisałem i zaraz coś się zaczęło ruszać a powinni inni też coś zrobić a nie siedzieć na tyłach w domu w końcu płacimy podatki z których urzędnicy mają wypłaty a oni jak narazie mają ludzi w d….. żeby tyle czasu robić remont to się w głowie nie mieści a za paliwo ludzią też powinni oddać bo jak by nie patrzeć to trzeba jeździć na około a zawieszenie aut o butach już nie ma co mówić bo teraz po tych deszczach trzeba by w gumiakach chodzić a jak narazie UM się tym nie interesował bo i po… Czytaj więcej »

Las Vegas
Las Vegas

Jasiu, czytaj maila ze zrozumieniem. ZDM nie napisał, że zakończy prace do połowy roku, tylko że dołoży starań. To jest różnica.
Gliwiccy urzędnicy są świetni w takim laniu wody.
Prezydent w kampanii też obiecywał, że podejmie starania, będzie się ubiegał itd. Ludzie uwierzyli, że coś zrobi, a on tylko obiecywał, że będzie się starał i próbował.

AndrzejD
AndrzejD

@JAŚ
…powiem Ci kiedy będzie remont Zabrskiej – zacznie się mniej więcej miesiąc przed następnymi wyborami samorządowymi. Następnie miesiąc po wyborach będziesz miał to samo co aktualnie na Jagiellońskiej.
BTW: Na kogo głosowałeś w ostatnich wyborach ?

JAś
JAś

Ja akurat na Frankiewicza nie

Perez
Perez

Wielomilionowa inwestycja polegla na jednym kablu energetycznym. Komedia niczym z filmow Bareji :P

MariannaA
MariannaA

Barei.

Anomin
Anomin

Ależ jałowy przekaz…

czestochowska
czestochowska

a czy miasto podpisało także umowe na wyciągniecie starych latarni z Częstochowskiej. Teraz nie dość że auta parkują tutaj z ul. Kłodnickiej to jeszcze zrobiliscie przystanek dla autobusów i kilka samochodów nie może tam parkować. Frankiewicz i spółka co wy się k.. uwzieliście na tą ulicę ?

czestochowska
czestochowska

co za k..*wy mnie minusują. Co jest źle napisane – wspomnienie o biurwach które zawalają umowy ?

Perez
Perez

zalezy Ci na lajkach? Choroba XXI wieku

czestochowska
czestochowska

zależy mi na tym aby ci poj.. głupi gliwiczanie przejrzeli na oczy. Poszli na wybory. W mieście jest chlew. Przez jednego z drugim urzędasem przez niedopatrzenie ponad 6 miesiecy ul. Jagielonska zamknięta i co ? I nic. Tauron postąpił jak rząd z nauczycielami. I tak miasto zapłaci bo jakiś urzędas który nie ponosi za nic nigdy konsekwencji zawalił. Wk.. mnie to że wielu gliwiczan jest tak bardzo “wyrozumialch” zapominając że taplając się w objazdach my za to płacimy. My zwykli mieszkańcy ponosimy koszty. Nie Franek i nie jego biurwy. Zapomnieli wyciągnąć latarni bo jakaś biurwa o tym zapomniała. Każdy to… Czytaj więcej »

Perez
Perez

Napisalem to juz 100 razy, ale powiem jeszcze raz. Nikt kumaty i ogarniety nie bedzie pracowac w urzedzie za 1800zl netto. Pozniej to widac na ulicach miasta. Kiedys bylem na rozmowie w urzedzie. Szukali glownego inspektora do prac elektrycznych przy hali bankrut. Proponowali 3k netto……dla glownego inspektora. O tym ze budowa byla juz w fazie lania betonu, a oni nawet nie sprawdzili projektu pod wzgledem uziemienia nawet nie wspomne. Tak wybudowali hale…tak tez rzadza miastem. Kumaci ludzie pracuja gdzies indziej

kolega
kolega

Kumaci ludzie potrafią wybrać język w ustawieniach klawiatury. No i nie muszą wyjeżdżać do fizycznej pracy zmianowej zagranicą z papierami inspektora w kieszeni.

ciekawski
ciekawski

a Ty jasnowidz? Kocham takich polaczkow :P

kolega kolegi
kolega kolegi

@kolega…ale jesteś ograniczony

ja234
ja234

No, cały czas powtarzałem, że koszty urzędasy powinny wziąć na siebie a nie liczyć na tałrona.
W końcu pisiory z pisiorami się dogadały.
Pewnie się nie wyrobią w terminie, po glajwicku na wstecznym.(10:18)

gmG
gmG

Jak na razie nikt nie zwrócił uwagi na to jak świetnie prezentują się Gliwice na tych fotografiach. Centrum Europy, obrzeże aglomeracji, największa hala widowiskowa… Przyszłość jest tu?

ja234
ja234

Wiadomo, glajwice wyglądają na tych zdjęciach, jak zapadła wiocha z 20 tys mieszkańców.Zapuszczona, zaniedbana, byle jaka, obdrapana, zasyfiona…glajwicka dziura na wstecznym.
Jaka przyszłość…jej już tu dawno nie ma.
Byle jakość tu jest.(14:03)

Cc
Cc

Ciekawe ile miasto musiało zapłacić za Tauronowy kabel.

Mirko
Mirko

Tauron wszystko ma w poważaniu. W Sośnicy są skrzynki energetyczne które nie należą do nikogo. Ani do mieszkańców, których domy są tam podpięte ani do Tauronu. Byle dziecko może je sobie otworzyć, bo brak zabezpieczeń. Czekają tylko na tragedie. Zgłoszenie faktu Tauronowi i wielomiesieczna korespondencja z tymi idiotami jak na razie bezskuteczna.

Andrzej
Andrzej

“Sprawą zainteresował się gliwicki radny Zbigniew Wygoda” wcześnie się zainteresował ma chłopina refleks :)
Doskonale wiedział że ukaże się informacja i postanowił załatwić coś co już było załatwione.

Termit
Termit

I po diabla ta ścieżka. Ciągłe zawężanie ulic. Byle mistrzom pedałowania robić dobrze….kurcze.

ja234
ja234

No patrzcie go jaki biedny auteczkowiec. Oprócz auteczkowców istnieją też rowerzyści, też ludzie i też chcą dojechać do celu.Nie wszyscy mają/ chcą/ mogą mieć auteczko.Dla wielu jest to jedyny środek transportu.Poza tym, auteczka to przeszłość transportu.Więcej zrozumienia.(10:45)

gmG
gmG

po co? można się ubrać w obcisłe…