Jest problem z wolnymi miejscami w miejskich żłobkach. Gliwice wypadają blado na tle innych miast

PB

Dopiero 34-te miejsce zajmują Gliwice wśród 48 miast na prawach powiatu, w rankingu użłobkowienia przygotowanym przez samorządowe pismo „Wspólnota”.

Magistrat przekonuje, że każdego roku zwiększa w tej dziedzinie środki, ale spojrzenie w dane statystyczne pokazuje, że to ciągle za mało.

– Nasz ranking oparty jest na wskaźniku liczby dzieci do lat 3 objętych opieką żłobkową lub przedszkolną w stosunku do całkowitej liczby dzieci w wieku od 1 do 3 lat na terenie gminy – informują autorzy. – Uwzględnione zostały dzieci w żłobkach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych, punktach przedszkolnych i zespołach przedszkolnych w wieku 3 lata lub mniej – tłumaczą.

Wśród miast na prawach powiatu najlepiej wypada Koszalin, który otrzymał 61 punktów. Następnie Świnoujście i Tarnów. W czołówce rankingu próżno szukać miast z województwa śląskiego. To nie przypadek, bo cała aglomeracja jest gęsto zaludniona, a na stosunkowo niewielkim terenie rodzi się wiele dzieci. Najwyżej sklasyfikowano Sosnowiec i Tychy (odpowiednio 21 i 22 miejsce). Gliwice zajęły dopiero 34 miejsce zdobywając 34 punkty rankingowe. Co na to gliwicki Magistrat?

– Zwiększenie liczby miejsc w Żłobkach Miejskich oraz dofinansowanie z budżetu gminy do żłobków niepublicznych wpłynęło na znaczny wzrost liczby miejsc żłobkowych w ostatnich latach – mówi Agnieszka Paszta, p.o. Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Gliwicach. – Do 2012 r. miejsc żłobkowych było 170, a obecnie dostępne są 664 miejsca, z czego 241 w Żłobkach Miejskich i 423 w żłobkach niepublicznych. Opieka nad dziećmi sprawowana jest również w klubie dziecięcym z 30 miejscami dla dzieci oraz przez 27 dziennych opiekunów, z których każdy może mieć pod opieką maksymalnie 8 dzieci – dodaje.

Statystyki pokazują jednak, że zapotrzebowanie jest dużo większe niż przewiduje to miejska oferta.

Do czterech żłobków publicznych (241 miejsc) nie przyjęto w tym roku (według danych na połowę października) aż 114 dzieci. Ta liczba mogłaby być jeszcze większa, bo sporo rodziców, znając sytuację, już na wstępie rezygnuje z próby wnioskowanie o miejsce w żłobku publicznym. Dość powiedzieć, że w ubiegłym roku na świat w Gliwicach przyszło 2322 dzieci, z czego 1685 zostało zameldowanych na pobyt stały. To obecnie dzieci jednoroczne, czyli z reguły dzieci rodziców najbardziej zainteresowanych pomocą świadczoną przez żłobki.
Dla tych, którym się nie udało, pozostają placówki niepubliczne, dofinansowywane przez Miasto. Z budżetu gminy dotowanych jest 337 z 423 wszystkich dostępnych miejsc.

Magistrat podkreśla, że na żłobki z każdym rokiem zwiększana jest suma środków finansowych. Od 37 tysięcy złotych w 2013 roku do 940 tysięcy złotych w tym roku. W tym czasie liczba miejsc w żłobkach wzrosła ze 170 do 664. Statystyki wyraźnie pokazują jednak, że Miasto postanowiło przede wszystkim skoncentrować się na dofinansowywaniu placówek niepublicznych, niż budowie miejskich jednostek. W tych drugich przez 6 lat przybyło tylko 60 miejsc.

– Coroczny wzrost środków przeznaczonych na dofinansowanie dzieci w żłobkach niepublicznych wpływa na stały rozwój sieci tych placówek w naszym mieście. Aktualnie w Gliwicach działa 12 żłobków niepublicznych i planowane jest powstanie nowych placówek. Równocześnie zwiększono liczbę miejsc w Żłobkach Miejskich. Biorąc pod uwagę powyższe na dzień dzisiejszy nie jest planowane otwarcie nowego oddziału Żłobków Miejskich – podsumowuje biuro prasowe Magistratu.

Rankingi “Wspólnoty” to regularne zestawienia działalności samorządów przygotowywane przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego, na które wielokrotnie powołuje się także gliwicki Magistrat (ostatnio w lipcu, gdy opublikowano ranking najzamożniejszych gmin).

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Wagabondo
Wagabondo

O Świnoujściu gwarantującym KAŻDEMU dziecku miejsce w żłobku i przedszkolu pisałem w swojej “wakacyjnej korespondencji” z tego miasta. Może przypomnę jeszcze coś ta temat komunikacji. 100% autokarów z klimatyzacją. Przejazdy (wycieczki itp.) grup szkolnych bezpłatne. Zero opłat za przewóz dużego bagażu psów ,kotów . No i te ich ścieżki rowerowe. No cóż. Tam rządzi dobry gospodarz tu dobry Pinokio.

Stan
Stan

A w ilu szkołach w Świnoujściu jutro będzie obchodzony “Tęczowy piątek”? Bo w Gliwicach w ani jednej. Tak się boją Rydzyka i lokalnych bigotów.

Wagabondo
Wagabondo

Tego nie wiem. Prezydent tego miasta nie wypiera się w swoim życiorysie wątku związanego z PZPR oraz SlD . Nikomu z miejscowych to nie przeszkadza. Jest zwyczajnie dobrym gospodarzem . Temat szkół (boiska) szkoły muzycznej czy tzw. budżetu obywatelskiego stawia to miasto jako wzór do naśladowania.

Wagabondo
Wagabondo

Zapomniałem o najważniejszym o Miejskim PAKIECIE DLA SENIORA ! ( nie pamietam 60 lub 65 lat sprawdzcie w internecie).To oferta dla mieszkańców zameldowanych w tym mieście 200stu GWARANTOWANYMI REALIZOWANYMI (co sprawdzałem) świadczeniami ze strony miasta. Są to bezpłatne bilety na wydarzenia kulturalne, wizyty u specjalistów rehabilitantów itd. itp. A sam tunel (800 mln)do którego tak ochoczo podczepia się rząd (Morawiecki) w CAŁOŚCI FINANSUJE MIASTO I UE . Dlaczego o tym wszystkim piszę .Ano dlatego iż pewien zadufany w sobie **** (sam wygwiazdkowałem) w monologu pod Palmiarnią nakazał niezadowolonym rekonesans w innych miastach…………………….Panie Frankiewicz .BYŁEM. ZOBACZYŁEM jako gliwiczanin PRZEGRAŁEM

SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO !
SZCZĘŚLIWE DZIECIŃSTWO !

ŻŁOBKÓW w ogóle nie powinno być !. Dzieci w tym wieku powinny przebywać z rodzicami !. Wszystkie żłobki powinny być zlikwidowane w Gliwicach ! .Dajmy dobry przykład dla całego kraju !

Sama radość
Sama radość

Rodzicom -świadomym wyborcom”nowego (starego) składu rządzących miastem, ,składam gratulacje i życzę powodzenia w poszukiwaniu miejsca w żłobku/przedszkolu dla swojego malucha!Bąďźcie optymistami,przecież mieszkacie w jednym z najlepiej zarządzanych miast.

Lokis
Lokis

W miastach z władzami o lewicowej wrażliwości nie ma takich problemów. Gliwice są prawicowe i efekty są jakie widać.

kolega
kolega

“W miastach z władzami o lewicowej wrażliwości nie ma takich problemów”- bo tylko ocet i musztarda na półkach….

asdf
asdf

Prezydent jest z PO, czy to jest prawica?

MariannaA
MariannaA

Franio, włącz światło na mieście wieczorem (i z rana), bo ktoś zginie! Bierzesz na swoje sumienie? Oszczędzanie na ludziach to Twoja specjalność!

kanalia52
kanalia52

Wybraliście despotę, to teraz macie.

Wasz Franek
Wasz Franek

Serdeczne podziękowania na ręce redakcji za umieszczenie tego materiału po wyborach. Będę o Was kochani pamiętał.

Michał
Michał

Nie ma nad czym płakać, bo gliwiczanie głosują bardzo świadomie. Dlatego dużo wolnych miejsc jest w hali Arena. ;-)

oko
oko

Sytuacja w Gliwicach była by znacznie lepsza gdyby Neuman biznesowo zamiast w apteki poszedł w żlobki

black_horse
black_horse

Gliwice za to mają Frankiewicza z największym poparciem, z największym budżetem, z największą halą, z największym ego. Co tam jakieś żłobki, przedszkola, że podstawówka w Sośnicy nie mieści się w budynku.

Pamiętliwa
Pamiętliwa

O szkole na Ziemowita już nie wspominając

MariannaA
MariannaA

I SP 28 przy ul. Strzody. To jest centrum, panie Frankiewicz. Dokąd mamy wozić swoje dzieci? Do Knurowa, czy Pilchowic?

treya50
treya50

W SP 28 dzieci uczą się w piwnicy, zabrano jedną salę świetlicy na klasę, dzieci gnieżdżą się w jednej sali i nie ma kucharek tylko catering 100% droższy niż cena poprzednia i obiady nie są tak smaczne. Panie kucharki wiedziały co dzieci lubią. Moje wnuczki często przychodzą głodne, bo im obiad nie smakował. To wszystko mamy do zawdzięczenia minister żembatej i jej reformie. Szkoła teraz pęka w szwach. Tak, że nie tylko w żłobkach jest źle.

"Na lipę" J Kochanowski
"Na lipę" J Kochanowski

Jest po wyborach wiec pora pisać. Czyli….Jest problem. Niestety nie będzie. Przekładamy na póżniej.Nie zrealizujemy. W dalszym ciągu gromadzimy dokumentacje. Zmieniamy wariant. Przekładamy. Pojawiły się nieprzewidziane okoliczności.Są opóżnienia. A Wy w 72 % wyborcy mądrzy tańcujcie z radości. To nie larum grają a tylko taniec chocholi . Wiadomo” on nie boli “

krzysztof
krzysztof

Dopiero 34-te miejsce zajmują Gliwice frankiewicz leć do gazet pochwalić się miastem dobrze zarządzanym gdzie przyszłość jest tu , ale on się rozkręca jeszcze i tak 25 lat WSTYD MIESZKAŃCY WSTYD ALE CHWALCIE PANA SWEGO ZA ROZWÓJ.

przedszkolak
przedszkolak

Gliwice wypadają blado…też mi nowina. No cóż jednak ponad 70% zakodowanych łbów widzi to inaczej

kanalia52
kanalia52

No to podziękujcie Frankiewiczowi. Na halę bankrut wystarczyło.

Wasz Franek
Wasz Franek

W tym sęk, że nie wystarczyło. Zaciągnięty na jej budowę kredyt, przy dobrej koniunkturze Twoje wnuki spłacą.

Pan
Pan

Sprawdziłem to Świnoujście. Wiecie kto tam rządzi ? Prezydent z SLD wiecie kto zajmuje 9 z 11 miejsc w Radzie Miasta ? SlD ! No ale tam Ani Hodury nie mają ani pajaca z grubym złotym “kajdanem” na szyi z bozią na krzyżyku.

Wasz Franek
Wasz Franek

Zobaczcie tego słodkiego,ufnego bobasa na fotce powyżej. Chcecie zmiany ? Powieście mój wyborczy plakat nad jego łózeczkiem

jurek
jurek

A po co żłobki i przedszkola gdy Gliwice mają halę BANKRUT

doinformowany
doinformowany

Informacja z premedytacją została przez 24gliwice opublikowana dopiero po wyborach. Ciekawa dlaczego? Widać, że współpraca portalu z Frankiewiczem układa się bardzo dobrze.

Cabanka
Cabanka

W Gliwicach nie ma żadnego problemu! To kłamstwo! Jest KO!

ja234
ja234

No oczywiście, że w glajwicach na wstecznym jest problem.
Urzędasy nie przejmują się jakimiś tam drobiazgami jak żłobki, przedszkola…po co na co?jest rozwój i przyszłość na wstecznym.
Z drugiej strony są żłobki płatne, prywatne,płaćcie za swojego bachora.

Bebok
Bebok

Miejsc w żłobkach jest za mało to fakt. Ale niżej od Tychów gdzie jest jeden żłobek miejski? Moja dwójka chodzi do żłobka i spokojnie z Żoną możemy iść do pracy. Mam wrażenie, że większość negatywnych komentarzy pisała jedna osoba :)

ta z sikornika
ta z sikornika

TO wszystko wina PiS u i ich 500+ !!!

tak
tak

pewnie najlepiej niech robią Ukraińcy, co mają ewentualnie rodziny na Ukrainie wtedy nie trzeba żłobków i szkół i porodówek, a robol jest

pytek?
pytek?

Mobilizacja maruderów po wyborach widzę wzmożona :) Jakie to uczucie, że 70 % mieszkańców was nie popiera? Pewnie są głupi bo nie myślą ta jak wy hahahha

Zuza
Zuza

Ale w czym problem, chyba nie o miejsca w złobkach chodzi tylko takie zorganizowanie matkom pracy/płacy żeby takie maluszki nie musiały być oddawane dożłobków

Stary komuch
Stary komuch

@Zuza . A kto niby ma matkom pracę organizować/płacę ? Dzisiejszy pracodawca ? Tak było za komuny, którą to Solidarnościowa dzicz śpiąca na styropianach obaliła. Wżięliście wszystko likwidując państwowy socjal. Więc Zuza “na siebie i 500+licz”

The Tiger@
The Tiger@

@Stary komuch: Komuna się sama rozwaliła, bo była ekonomicznie niewydolna. Solidarność była tylko wypadkową tej ekonomicznej niewydolności.

Stary komuch
Stary komuch

@The Tiger Zapytam wprost (bez urazy) W jakim jesteś wieku ? Czy w czasach słusznie minionych ,żyłeś,pracowałeś,dzieci do żlobka,przedszkola zakładowego wysyłałeś. Też na kolonie do sanatorium,prewentorium ? Dlaczego u nas komuna była ekonomicznieniewydolna. ano nie przez państwowy socjal. Była niewydolna przez “korzystne transakcje” w tzw. rublu transferowym oraz kwotom przeznaczonym na zbrojenia w Układzie warszawskim. Była niewydolna dzięki złodziejstwu obywateli (głównie PGRy)Pozdrawiam

The Tiger@
The Tiger@

@Stary komuch: Jestem w wieku 30-40 lat. Ale znam się bardzo dobrze na ekonomii i historii gospodarczej. Komuna upadła nie przez transfer i zbrojenia, chociaż te ostatnie w pewnym sensie też się do tego przyczyniły, względnie to uwidoczniły, ale przez mało efektywny system gospodarczy – centralne planowanie. Spójrzmy jaki wielki krok cywilizacyjny i gospodarczy zrobiliśmy przez ostatnie 30 lat pomimo ułomności systemu w Polsce (za mało liberalnego). Pozdrawiam

mic
mic

a jaką to uczelnię szanowny kolega ukończył?padło pytanie proste w jakim jesteś wieku a Ty podajesz przedział 30-40 lat , ekonomia to ścisłe zagadnienia, a z tego co widzę u Ciebie to raczej czytać ze zrozumieniem nie potrafisz o historii gospodarczej już nie mówiąc,Mówiąc o skoku cywilizacyjnym to nie zasługa obalenia niby socjalizmu a postępu techniki i elektroniki lecz co do komunizmu i socjalizmu to on napędził świat patrz Chiny i inne kraje wschodu

The Tiger@
The Tiger@

@mic: Uczelnie różne ukończyłem – w Polsce państwowe o dobrej renomie, a zagranicą też na solidnej uczelni. Podaję przedział wieku z premedytacją: gdybym to podał w połączeniu z moim nickiem i uczelniami, które ukończyłem to można by mnie z imienia i nazwiska zidentyfikować, a tej przewagi nie chciałbym moim współdyskutantom dać. Wracając do przedziału – w statystyce używa się właśnie przedziałów i podany przedział daje na temat mojej przynależności generacyjnej wystarczająco informacji. Chętnie przystąpię do debaty z Tobą w realu. Podejmiesz rękawicę? Może też być test na czytanie ze zrozumieniem. Przypominam, że ChRL zaczęła się rozwijać jak wprowadziła kapitalizm. Ponadto… Czytaj więcej »

mic
mic

wracaj na zmywak do UK od kiedy Chiny są kapitalistyczne skończ szkołę podstawową tam się dowiesz o ustroju w ChRL jesteś z pokolenia musztardy i octu bo o tym słyszałeś w tv.nie będziemy polemizować bo jesteś za młody i wiedzy nie posiadasz.

The Tiger@
The Tiger@

@mic: Nigdy nie byłem na zmywaku w UK. W ChRL jest kapitalizm – mamy własność prywatną, mamy swobodę działalności gospodarczej i bardzo mało regulacji pod tym względem. A najmniej to jest socjalu. Jestem przekonany, że w debacie publicznej bym Cię wypunktował bez większego wysiłku.

The Tiger@
The Tiger@

@zorro: Moi rodzice są bardzo dumni ze mnie. Z pewnością dumniejsi niż Twoi z Ciebie, ponieważ nie obrażam ludzi w internecie.

Kapitalista Praktyk
Kapitalista Praktyk

@ The Tiger Panie teoretyk historii i ekonomi – posłuchaj pan starszych – tych którym przyszło prowadzić dorosłe życie w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. I przede wszystkim douczyć się (od praktyków ) jak wyglądała transformacja po 1989r. Coś tam słyszałeś o centralnym planowaniu, ale – za przeproszeniem, pieprzysz od rzeczy. Było dokładnie tak jak napisał @Stary Komuch. Polska jako kraj satelicki ZSRR i członek RWPG była zobowiązana (jak zresztą pozostałe kraje RWPG) produkować na rzecz sowietów – i na to szła większość produkcji wszystkich zakładów ! Rozliczane to było albo barterowo, albo właśnie w rublu transferowym (oba sposoby… Czytaj więcej »

tak
tak

najbardziej liberalna była ustawa ministra Wilczka o działalności gospodarczej, potem było tylko gorzej, najgorzej jak zaczął sterować gospodarką Balcerowicz z ferajną farbowanych solidaruchów

The Tiger@
The Tiger@

@tak: Z pierwszą częścią się zgodzę. Z drugą już nie. Balcerowicz zrobił tyle na ile miał polityczne przyzwolenie. Niestety miał za mało wpływu na Polską gospodarkę.

The Tiger@
The Tiger@

@Kapitalista Praktyk: Mógłbym się podpisać tak jak Ty. Ale oprócz dużej praktyki w gospodarce posiadam jeszcze podbudowę teoretyczną. Jak wyglądała transformacja doskonale wiem od praktyków, którzy w tym czasie zarządzali jednostkami gospodarczymi. Napisałeś wywód do którego prawidłowości nie mam zastrzeżeń – i doskonale znam te fakty, więc nie muszę niczego googlować. Ale teraz wracając do sedna: socjal był tylko jednym z mniejszych elementów. Głównym było nieefektywne zarządzanie zasobami. No i nie tylko w Polsce, ale w całym obozie – więc komuna upadła bo była nieefektywna ekonomicznie przede wszystkim w ZSRR, a Polska jako państwo satelickie nie dość, że sama była… Czytaj więcej »

Pro memoria
Pro memoria

Pan jako 30 -40 latek pamięta reformy Wliczka ? Gratuluje pamięci. Osobiście z czasów mojego przebywania w żłobku nie pamiętam nic .Nawet kreskówki “Wilk i zając”

The Tiger@
The Tiger@

@Pro memoria: ja pamiętam moje 3 urodziny. Więc pamiętam także reformy Wilczka.

Stary komuch
Stary komuch

@ Kapitalista Praktyk .Dziękuję za wsparcie.O wymianach barterowych nawet wspomnieć nie śmiałem. Natychmiast młodzi nazwali by mnie łgarzem. Wszak nikt z nich nie uwierzy ,że za wysłaną w ramach eksportu precyzyjną tokarkę do bratniej Kuby otrzymywaliśmy w zamian 500 butelek obrzydliwego likieru bananowego marki HABANA. Za Fiata 125 wysłanego do Egiptu 200 kg daktyli lub za 1000 magnetofonów szpulowych Grundig (licencja) wysłanych do ZSRR otrzymywaliśmy 1000kg herbaty z Batumi. Tak niestety było.Pozdrawiam

black_horse
black_horse

Myśmy do ZSRR wysyłali węgiel, a oni za to od nas brali zboże.

The Tiger@
The Tiger@

Dziękuję za przyznanie mi racji.
PS: Brak merytorycznych argumentów właśnie tym jest.

krzysztof
krzysztof

solidarność, związki zawodowe i politycy bez wyjątku to pasożyty,a okazało się to w 1989 r jak wyciągnęli łapy po łatwy pieniądz w polityce i jawnym grabieniu polski z majątku który ludzie wypracowali – przyszli na gotowe okradając ludzi-okazało się że polska jako kraj nie ma majątku i dla podziału na ludzi którzy go wypracowali nie ma nic.To forum nie nadaje się do dyskusji na te tematy lepiej porozmawiaj ze starszymi osobami nie będącymi w żadnej partii

krzysztof
krzysztof

zrozum dalej rządzą takie elity co dawniej pasożytowały na ludziach pracy i dalej to robią tylko pod przykrywką partyjną,ciężko to pojąć mając 20-40 lat

The Tiger@
The Tiger@

@krzysztof: Zawsze rządzą elity. Gdy nie rządzą to jest problem.

krzysztof
krzysztof

i dalej nie zrozumiałeś już nie odpisuj szkoda mojego i twojego czasu

The Tiger@
The Tiger@

@krzysztof: Więc wytłumacz jasno. Ja jestem w stanie wytłumaczyć wszystko.

Zuza
Zuza

To po co dziecu robią jak już kilkumiesięcznymi im się zajmować nie chce? 500+ chcą dostać czy hormony sobie podrasować? Jak chcesz dziecko, to trzeba się nim zająć a nie zrbić i do żłobka podrzucić. Taki maluch najlepiej rozwija się przy kochającej mamie, potrzebuje przytulenia, dotyku,. To nie tobołek tylko żywy człowiek. Dopiero około 3 roku życia potrzebuje towarzystwa rówieśników i jest w stanie być kilka godzin bez rodxiców bez uszczerbku na psychice. Wtedy ma iść do przedszkola. Żłobek to ostateczność w wyjątkowych sytuacjach a nie norma.

Ampuła
Ampuła

Ukłonik dla KOBIETY. Dziecko wynoszone przed świtem, z ciepła kołyski do państwowej przechowalni,
nawet najpiękniej wystrojonej, to powinien być wychowawczy występek jak najszerzej piętnowany.
A nie norma, natarczywie upowszechniana razem z wygodnickimi programami “Za państwowe Ródź i państwu Zwróć”.

Lucyna
Lucyna

Jasne, bo niemowlakom robi zasadniczą różnicę, czy śpią i są karmione w domu, czy w żłobku.

The Tiger@
The Tiger@

Niestety nie ma takiej możliwości, żeby zorganizować na dużo skalę taką pracę. Lub inaczej: matki same są odpowiedzialne za swoje kariery by mogły to pogodzić.

Pracodawca X
Pracodawca X

@ Zuza .Ja Ci mam coś organizować ? Salkę do zabaw czy podgrzewacz do mleka. A może punkt przewijania pieluch. Do tego lotny czas pracy ? Zapomnij. Dla mnie jesteś numerem na liście płac. Nie podoba się ? Fora ze dwora. Na Twoje miejsce znajdę do dwora Ukrainkę . Pracowitsza i tańszą.

Zuza
Zuza

Sama sobie organizuję. Ty nic nie musisz. Potrafię się zająć dzieckiem bo go CHCIAŁAM. Kariera nie zając a i społeczeństwu bardziej potrzeba dzieci kochanych i wychowywanych przez rodziców a nie podrzucanych tuż po porodzie do byle przechowalni.

Pracodawca X
Pracodawca X

@ Zuza .Problemy z pamięcią ? Przeczytaj własny pierwszy komentarz.

Zuza
Zuza

Prawo powinno być tak skonstruowane żeby kobieta nie bała się zostać z dzieckiem w domu do momentu kiedy skończy 3 lata. Żeby miała gdzie wracać. nikt Ci nie każe z zakładu pracy robić bawialni. zamiast płacić na żłobki, może lepiej zapewnić kobietom, mamom takie warunki żeby to one mogły zajmować się własnymi dziećmi a nie obce opiekunki.

The Tiger@
The Tiger@

@Zuza: Prawda jest taka, że jak kobieta była dobrym pracownikiem to jej pracodawca z otwartymi rękoma ją przyjmie z powrotem. Oczywiście zakładając, że jest to ekonomicznie możliwe.

ja234
ja234

@Pracodawca X, no i co histeryzujesz…przecież to ciebie nie dotyczy…widać, że dbanie o pracowników( kobiety) masz w poważaniu.
Potencjalny pracownik raz, dwa, zwiałby z twojej firmy…
Zapomnij.Jesteś tylko opcją do wyboru.

AndrzejD
AndrzejD

@ Pracodawca Współczuję twoim pracownikom. Jesteś typowym polskim “Januszem Biznesu” – pospolitym bucem z nadętym ego i w białych skarpetkach. Gardzę takimi ludźmi jak ty. Pracowałem kiedyś dla polskiego pracodawcy. Teraz od 12-tu lat pracuje w międzynarodowej korporacji, i nigdy za nic w świecie nie zatrudniłbym się w polskiej firmie !!! Wam potrzeba 500 lat zanim dojrzejecie do zachodniego stylu i kultury pracy. Wiem że w twoim ciasnym geszefciarskim łbie to się nie mieści, ale uwierz – w korpo są żłobki dla dzieci pracowników, podgrzewacze do mleka i punkty przewijania pieluch. Bo zachodni pracodawcy wiedzą że pracownik który pracuje w… Czytaj więcej »

Stary komuch
Stary komuch

@ Andrzej D ….Pięknieś to synku o tych korporacjach napisał. Istny raj. Jako stary i głupi emeryt zapytam czy to prawda co inni niedobrzy( lub dobrzy) ludzie o korporacjach gadają Że wyścig szczurów. Że depresje. Że po pięciu latach pracy nerwica,lęki. Że jednym z najwyższych współczynników samobójczych są te pracowników korporacji.

AndrzejD
AndrzejD

Są korporacje i “korporacje” Inaczej się pracuje w korpo w Warszawie a inaczej (przyjemniej) w regionach. W każdym razie ja – jak już wspomniałem wyżej, pracuję w korpo 12 lat, żadnej nerwicy ani depresji się nie nabawiłem i bardzo sobie chwalę tą robotę i to co za jej wykonywanie otrzymuję. Moi znajomi którzy pracują w innych korpo – również. I myślę że mam dobry punkt odniesienia do wyrażenia tej opinii, bo wcześniej przez 13lat pracowałem w polskich firmach więc mam do czego porównać. Dla Twojej informacji (bo masz prawo tego nie wiedzieć) – w każdej “normalnej” korporacji, jest dział który… Czytaj więcej »