“Jest ustalony kandydat na prezydenta Gliwic. Mam nadzieję, że będzie to nokaut w I turze”

Porozumienie Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza poprze w najbliższych wyborach samorządowych obecnie urzędującego prezydenta – wynika z wypowiedzi posła Nowoczesnej, Pawła Kobylińskiego.

Zaskakująca deklaracja padła w sobotnim programie “Minęła 20” TVP Info.

– Jest ustalony kandydat w Gliwicach. Będziemy popierać jako koalicja obecnego prezydenta Zygmunta Frankiewicza. Życzę mu powodzenia, będziemy go wspierać ze 100 procent sił – powiedział poseł.

Prowadzący rozmowę dziennikarz dopytywał. o jaką koalicję chodzi, czy porozumienie zawarto na szczeblu centralnym czy w Gliwicach. Nie uzyskał jednoznacznej odpowiedzi.

– Z tego co wiem, wszyscy będziemy popierać. Zarówno Nowoczesna, Platforma Obywatelska jak i szerokie porozumienie sił, które wspiera obecnego prezydenta. Mam nadzieję, że to będzie nokaut w I turze, trzymam kciuki. Będę wspierał obecnie urzędującego prezydenta Gliwic

– zadeklarował Paweł Kobyliński.

Wypowiedzią posła zaskoczony jest przewodniczący gliwickiego koła Platformy Obywatelskiej, Zbigniew Wygoda.

– Nieprawdą jest, że dyskutowano już jakiekolwiek kwestie personalne. Może warto, by mnie, jako szefa PO w Gliwicach pytano o zdanie.

Zbigniew Wygoda potwierdza jednak, że do rozmów z Nowoczesną doszło.

– Odbyło się spotkanie moje z przewodniczącą Nowoczesnej. I tyle prawdy. Planowane jest porozumienie w wyborach samorządowych, natomiast nieprawdą jest, że zdecydowano już o poparciu dla Zygmunta Frankiewicza. A przede wszystkim – trudno udzielić poparcia komuś, kto oficjalnie nie zgłosił jeszcze zamiaru kandydowania – napisał Wygoda na profilu społecznościowym.

O budzących umiarkowany entuzjazm planach wsparcia obecnego prezydenta przez Platformę Obywatelską spekulowano już od dawna. Pomysł zdecydowanie nie podoba się części radnych PO, krytycznych wobec urzędującego od 25 lat Zygmunta Frankiewicza. Wypowiedź posła Kobylińskiego może być zwykłą medialną wpadką, albo, co bardziej prawdopodobne, sygnałem, że partyjne “doły” nie wiedzą co już dawno zaplanowano “na górze”. (mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Fiodor
Fiodor

Jak się przyjęło pofrankiewiczowskie odpady do N i PO to teraz nie ma się co krygować panie Wygoda. Decyzja zapadła dawno temu bez pana udziału. Może pan spokojnie uprawiać lansik w celu wskoczenia na senacki fotel. Miasto i mieszkańców od lat macie poniżej pleców. Mam nadzieję, że w wyborcy wam za to odpłacą.

Maria
Maria

Nie Wygoda przyjmował tylko Budka. On gra na siebie. Wygodę dawno olał bo ten z polityki nie żyje. A Budka tak. Aż dziwne że Wygoda został szefem PO.

śledź
śledź

@ Maria, wyznanie o jednoosobowym podejmowaniu decyzji w PO było tak wzruszające jak nieprawdziwe. Na tej samej zasadzie musielibyśmy uwierzyć, że o przyjęciu do PO i i kandydaturze na prezydenta Wrocławia Ujazdowskiego jednoosobowo zdecydował Schetyna. Śmiech. Renegatów z N. do PO przyjęto więcej niż posłankę Golbik. Wzięto też wieloletniego pupila Frankiewicza – Wolańskiego, który niczym w publicznej działalności nie może się pochwalić. Co nie znaczy, że nie jest przydatny, tylko nie wiadomo dla kogo bardziej – dla PO czy dla Frankiewicza, jako ucho i agent wpływu jak Golbik. Opowiedz jak dokonała się wymiana Budki na Wygodę, bo ja pamiętam to… Czytaj więcej »

gość
gość

bo pewnie jest figurantem, lekarz zawsze lepiej wygląda niż lawirant i nierób czyli zawodowy polityk, niech raz policja zrobi coś pożytecznego zamknie za coś Budkę, nie da się patrzeć ani czytać

realista
realista

Nigdy nie bylem za PO bo to partia ewenement bez zadnego programu-poprostu wstyd i zenada.
Nowoczesna jeszcze gorzej .Obecnie z w/w powodow zostaje wiec PIS ,ktory jestem zmuszony popierac , choc mam oczywiscie zastrzenia do niektorych rzeczy. programowych .Jednak maja swoj program nad ktorym mozna dyskutowac.
Oczywiscie,ze wybory wygra w naszym miescie pan Frankiewicz,ktory duzo zrobil dla Gliwic majac dotychczas jakas swoje wizje rozwoju miasta i dzieki niemu -czy sie komus podoba czy nie- Gliwice rozwijaja sie.
Nie ukrywam,ze obecnie przydalby sie juz nowy kandydat na prezydenta, z nowymi pomyslami i ze “swieza krwia.”NIESTETY TAKIEGO OBECNIE NIE MA.

śledź
śledź

Nie chcę wchodzić w polemikę, ale wybierając kogoś (kogo do cholery?) z PiS zamiast Frankiewicza, wykonujesz odważny krok w przepaść. Może już lepiej zostać w domu i pozwolić dokonać wyboru tym, którym zależy?

realista
realista

Chyba masz cos z glowa .Przeczytaj co napisalem ,potem palnij sie w leb i pomysl jeszcze raz.
Strzelam w ciemno, na 100% jestes za PO lub Nowoczesna .

śledź
śledź

Cytuję: “Obecnie z w/w powodow zostaje wiec PIS ,ktory jestem zmuszony popierac” (pisownia oryginalna). I to ja mam coś z głową? Dobrze, że ją mam, bo ty masz tylko wyobrażenie o jej posiadaniu. Jak inaczej wytłumaczyć twoje strzały w ciemno, jeśli ma się mózg niezdolny do pojęcia co wyżej napisałem? Myślę że uczciwiej będzie nie udawać rozczarowanego poplecznika PO, tylko śmiało zadeklarować się wyborcą PiS. Tak będziesz czysty jak diament. Chyba warto?

KIKA
KIKA

Zanadto chwalisz REALISTO , obecnego prezydenta Gliwic !!Zrobił więcej zła w GLIWICACH ,niż jak Ci się wydaje ..”.dobra”, no cóż jak widać nie pamiętasz już czasów , gdy po mieście sunęły TRAMWAJE – jedyna nadzieja ,na nieco zdrowsze powietrze , no i lepsze zdrowie mieszkańców piastowskiego GRODU…Przypomnę , że nieszczęsna decyzja Pana Frankiewicza i Jego EKIPY o likwidacji TRAMWAJU w naszym mieście ,zapadła ok. 2009 roku …zresztą właśnie wtedy ,tłum przewidujących warunkj smogowe w Gliwicach ,próbował zorganizować referendum odwoławcze dla znienawidzonego prezydenta i jego ŚWITY. Referendum udało się przygotować , ale leniwi Gliwiczanie po prostu zawiedli w listopadowy dzień i… Czytaj więcej »

Diabełek z fontanny
Diabełek z fontanny

Cały czas wypominacie tramwaje- ok są ekologiczne , ale sens mają gdy torowisko jest poza jezdnią tak jak było na Chorzowskiej. W innych miejscach dramat jak tramwaj jadący Dolnych Wałów lub Daszyńskiego się zbuntował powstawało zamieszanie bo nie ma jak go objechać. Tak samo jak ktoś mi mówił, że jest szybszy , w jaki sposób jeżeli przed nim jedzie TIR 5km/h to go tramwaj nie wyprzedzi. Trolejbus tak , tramwaj tylko jak torowisko będzie poza jezdnią dla samochodów.

KIKA
KIKA

DIABEŁKU …Jeśli najważniejsze jest zdrowie ,to nawet te sporadyczne koreczki np. na ul. Dolnych Wałów ,nie powinny nikogo denerwować .Jest niewiele miast ,również w Europie Zachodniej , gdzie nie ma osobnych pozajezdnych torowisk , a mimo to TRAMWAJE mają się tam całkiem dobrze i nikt zdrowo myślący nie zamierza ich likwidować .Trolejbusy się w Gliwicach pewnie nie sprawdzą , chociaż Ekipa Franka powinna o tym pomyśleć. No cóż , panowie z Ratusza mieszkają na ogół poza Gliwicami , w swoich DOMKACH , więc nie czują takiego smrodu jak my w mieście . Zresztą tu nie chodzi tylko o zapachy ,… Czytaj więcej »

ds
ds

I tak nastala era autobusow hybrydowych za chwile przejdziemy na 100% elektryki nie ma co plakac za tramwajami – W Gliwicach uwazam byl marny pozytek z tego srodka transportu

Adam
Adam

Co oznacza że się rozwijają? Jaka jest definicja rozwoju?

AndrzejD
AndrzejD

“Miasto i mieszkańców od lat macie poniżej pleców. Mam nadzieję, że w wyborcy wam za to odpłacą.” Obawiam się że niestety nie będą mieli jak tego zrobić. Dramatem tego miasta jest brak rzeczywistej opozycji, której kandydat mógłby zagrozić Frankiewiczowi. Niestety, trzeba się pogodzić z faktem że Gliwice nie są już miastem w którym mieszka inteligencja która ma coś do powiedzenia. Gliwice pod rządami Frankiewicza, stały się węzłem drogowym obudowanym halami magazynowymi i składalniami zatrudniającymi prostą klasę robotniczą, której wisi kształt i charakter miasta, i wisi jej kto miastem rządzi. Wystarczy spojrzeć jak wygląda kultura w Gliwicach, choć w zasadzie nie… Czytaj więcej »

śledź
śledź

Wyżej widać, że POPiS jest trwały w Gliwicach. Nawet gdyby Frankiewicza zwyciężył pisowski kot prezesa, to w UM i spółkach nic by się nie zmieniło oprócz kont, na które by szły przelewy z budżetu miasta. To może lepiej już nie rozmywać odpowiedzialności i pozwolić frankiewiczom zajechać tę dziurę na amen. A potem niech ją sobie obgryzają nienażarci PiS-owcy. Ku pokrzepieniu żołądków.

Łon
Łon

Powiadają, że ryba psuje się od głowy, u ciebie śledziu już dawno jej brak, niestety. Współczuję;)

śledź
śledź

Kiedy ktoś szczerze współczuje, to się nie szczerzy jak głupi do sera. Chyba że polski zakłamany katolik, ciemny jak tabaka w rogu. Powiadają też, że Polak mądry po szkodzie. A potem refleksja ich nachodzi, że Polak po szkodzie głupi jeszcze bardziej. Historycznie to ma większy sens. Winszuję.

Łon
Łon

Biedny śledziu wystarczyło trochę prawdy i co? wyszlo z ciebie “szydło z worka” niestety:)

KIKA
KIKA

ŚLEDZIU …jest w Tobie za dużo OCTU , stąd ten zjadliwy ton odpowiedzi , czy nie można tego zrobić bardziej elegancko ( mam na myśli nieobrażanie Twych adwersarzy )—a już niewybaczalne jest sypanie jadem w stronę KATOLIKÓW . Jakim prawem oceniasz czy ktoś “jest ciemny jak tabaka w rogu “.Zjadłeś wszystkie rozumy –dobra rada –zmień dietę !!!

Marian
Marian

Kobylański ? Zdrajca swoich wyborców nigdy posłuchu ani poważania w Gliwicach mieć nie będzie .koniec kropka.

ta z sikornika
ta z sikornika

a kto to ten kobylinski ?

ja234
ja234

Kobyliński to syneczek kobylińskiego seniora. Senior muzykiem był/jest, ponoć “znany” w glajwicach.

Teresa
Teresa

Nie znam

Pro memoria
Pro memoria

Może i nokaut w pierwszej turze będzie. Będzie niewątpliwie nokaut ,który zaliczą w drugim kandydowaniu błazny polityczne takie jak Golbikowa i Kobylański. Przepadną za nieszanowanie swojego elektoratu.

w pogoni za octem
w pogoni za octem

każdy tylko nie ten szkodnik,on niech teraz zarządza swoją halą bankrut….

gość
gość

najpierw niech odkupi za swoje od miasta potem niech zarządza

Stary ale jary
Stary ale jary

Dokładnie. Stworzył sobie okazję by się wykazać jaki z niego zarządca manager, więc do dzieła – bierz pan halę pod zarząd a miastu daj już odetchnąć.

Anomin
Anomin

Każdy n-2 (Franek i Kobyliński)

Gliwiczanin
Gliwiczanin

To się zdziwią jak Frankiewicz przegra wybory

Bajtek
Bajtek

z kim?

malena
malena

z samym sobą. tak kończą despoci.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Ludzie mają go tak dosyć że zagłosują przeciwko niemu dokładnie w ten sam sposób wybory przegrała po z pis bo ludzie mieli po prostu dość

piętka*
piętka*

Myślę Bajtku, że z każdym prawdziwie niezależnym gliwiczaninem, a ze swoim lustrem to na pewno;) Widziałem i wysłuchałem cierpliwie wczoraj tego pupilka od prezia Pawełka, jak pajacował przed kamerami, żałosne:) Ciekawe ile tych “nowoczesnych” mamy jeszcze w mieście, bo nawet Golbikowa odfrunęła z niej i popisuje się w TVP w imieniu partii Wygodnego.
Panowie, którym naprawdę leży na sercu nasze miasteczko, weźcie się w garść, bo Pawełek tylko zasygnalizował, że pozbycie się powojennego betonu może być niemożliwe i tu ostatnia nadzieja może prysnąć;) Panowie wiem a nawet rozumiem was, gdyby nie ten prezio-wski GNIOT?:)

Zygmunt lll
Zygmunt lll

Przegra tak jak przez te 25 lat

śledź
śledź

Do innych długowiecznych prezydentów nie ma startu – wystarczy porównać jak rozwijają się ich miasta. Ale faktem jest, że wybieranie go od tylu lat świadczy o tym, że gliwiczanie lubią mieszkać w ruinie i syfie.

asdf
asdf

Po prostu większość gliwiczan nie zna nic innego. Ich świat ogranicza się do Gliwic, ewentualnie miast okolicznych. Wielu gliwiczanom wystarczy, gdy jesteśmy lepsi od Bytomia. To szczyt ich ambicji.

Johniee
Johniee

Taka smutna prawda… Ludzie porównują się do Zabrza czy Bytomia. W najlepszym wypadku do Katowic zamiast do Wrocławia, Poznania czy choćby czeskiego Brna czy niemieckiego Drezna. Już kurna Łódź byłaby lepsza…

iti
iti

Jak ruszysz kuper w dniu wyborów jest już szansa o jeden przeciwny głos więcej.

Czerwona kartka
Czerwona kartka

Bankrut polityczny (Wygoda)oraz zdrajca wyborczy (kobylański) tworzą niemoralną koalicje szczurów popierających szkodnika Frankiewicza. Do takich absurdów w Gliwicach mieście sitwy doszło. Więc do absurdów dołączę się ja oraz moi bliscy. ZAGŁOSUJEMY NA PiSiego kandydata. Nawet najgorszego.

Joe
Joe

To jest zła koncepcja. Trzeba się samemu organizować, działać pozytywnie a nie nie w koło peło na pisiorów, pisiory na peło.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nie, tylko nie Zyguś, znowu kolejne lata degrendolady? Tu potrzeba gospodarza, który wreszcie zadba o te miasto , a nie nawiedzonego Zygusia……

asdf
asdf

Nie spocznie, dopóki nie wytnie wszystkich drzew w mieście.

I.
I.

Super kom .

Darek
Darek

Poseł Kobylanski sam nie wie czego chce od życia i do jakiej partii przynależy wypromowal go Paweł Kukiz wszyscy wiemy co później zrobił poseł w podziękowaniu jeszcze z tego wyjdą jaja okaże się że będzie on kondydatem na prezydenta Gliwic wystawiony przez pis

Joe
Joe

Dlaczego o samorządach mają decydować partie i czy na pewno poparcie takich indywiduów jest Franowi potrzebne? Partie w obecnej formie to jakaś zaraza. Obsiadają sejm, z sejmu przełażą do spółek skarbu państwa, potem do samorządów – często poseł kandyduje w wyborach na prezydenta miasta, potem składa mandat (=olewa swoich wyborców sejmowych) i zostaje samorządowcem. Na zwolnione miejsce w sejmie nie ma dodatkowych wyborów – posłem zostaje kolejny z listy. Gdyby wybory do sejmu były w małych okręgach jednomandatowych, nie byłoby takich numerów.

Zez
Zez

W czyim imieniu się wypowiada zdrajca swojego elektoratu nijaki Kobylanski ? Tych ,których głosy zdradził ? Raczej nie. Tych ,których głosów nie uzyskał, do których niczym rzep się przyczepił ? Też nie. Więc dlacego gaeorzenie małego Pawełka się upublicznia ? Wszak nikt on ! Gliwiczanie pamięć panie nikt mają dobrą. Komentarz dotyczy również “panny z mokrą głową” barokową golbikową.

rocki
rocki

Dopiero rano, a już zrobiło mi się niedobrze

Urko
Urko

” Może warto, by mnie, jako szefa PO w Gliwicach pytano o zdanie.”
Ale po co?????

iti
iti

Franek destruktor , biznesmen panujący na wieki – wieków degradacja miasta ciąg dalszy.

Gabi21
Gabi21

Frankiewicz przyjął “strategię Putina”. Najpierw zarzekał się, że zrezygnuje z kandydowania, a teraz ……………..proszę bardzo fotel do końca życia.

John
John

Frankiewicz na prezesa hali-gniota za 500 mln!!! Jest jej ojcem, zażarcie jej bronił, zbudował, niechaj teraz pokaże jak się na niej zarabia…

gość
gość

żeby “sobie” zarządzać najpierw wypadałoby odkupić od miasta za 500 mln + odsetki od kredytu i oddzielić organizacyjnie, żeby straty były na własne konto

Rzetelność
Rzetelność

Chcecie obrażajcie, ale proszę trzymać się konkretów koszt hali dla Miasto to 350mln.

gość
gość

poinformował pasożyt budżetowy że poprze swego żywiciela

ja234
ja234

Heehehehe…serio? Wygoda nie wiedział, a może słabo ogarnia to swoje przewodniczenie w glajwickiej peło, ewentualnie jest marginalizowany.Lepiej niech się zajmie tylko leczeniem a nie politykowaniem, tym bardziej, że słabo mu wychodzi bycie przewodniczącym.
Oczywiste było, że poprą frankiewicza, niestety.

Maria
Maria

Jasne, że marginalizują. To widać. Budka może się odgrywa, że sam przewodniczącym nie został.

podpis
podpis

Kiedyś po 25-ciu latach było się wolnym( nawet takie hasło było w trakcie 25 lat pożycia małżeńskiego: gdybym cię w dniu slubu zatłukł to dziś byłbym pierwszy dzień na wolności). Pozwólmy i Frankiewiczowi resztę życia spędzić zdala od męczącego siedziska. Na wolności.

ta z sikornika
ta z sikornika

a prezydenci nie odchodzą po 25 latach na emeryturę ??? Praca w ciężkich , szkodliwych warunkach…

krzysztof
krzysztof

czyli już nie trzeba aby mieszkańcy szli na wybory bo pewnie i protokół już podpisany przez komisję czeka na wywieszenie w UM

minor
minor

Mimo że jestem za PO i NOWOCZESNĄ —- NIE ZAMIERZAM głosować NA PANA FRANKIEWICZA !!! Niech ten gościu da innemu pola do popisu, Czekam na przywrócenie tramwajów w Gliwicach i na to żeby nikt pieniędzy podatników nie marnotrawił na idiotyczne pomysły TYPU WNERW na WIeczorka , zmiana nazw ulic na całkiem kretyńskie a także na wydawania kasy na poronione pomysły ze skwerami itp. Przecież to idzie w miliony złotych. Także w pomysł wybudowania PODIUM które to nas za dużo kosztowało , Ponadto fakt że nie mamy Centrum Ratownictwa które tak z pompą było otwarte a teraz nie ma , wyprzedaż… Czytaj więcej »

KIKA
KIKA

Ja tez czekam na powrót TRAMWAJU do naszych “śmierdzących ” Gliwic ..Mam nadzieję , że się kiedyś doczekam — ciekawe KIEDY ???

Minona
Minona

jak się wizja koryta oddala w nieskończoność, to czemu nie poprzeć Frankiewicza, skoro można przy tym ugrać np. STANOWISKO W RADZIE NADZORCZEJ SPÓŁKI KOMUNALNEJ ETC.? Porozmawiajcie z ludźmi – takim z twarzy podobnych do gliwickiego Janusza, Wam powiedzą – a na kogo głosować – mając przy tym nadzieję, że ci już nakradli za tyle a nowi nigdy nie wiadomo :) POLSKA RULES!!

asdf
asdf

Poseł zapewnił o wsparciu 3 grup – chociaż wspierany Frankiewicz nie ogłosił jeszcze nawet planów kandydowania. Wygląda to wręcz na akt desperacji z ich strony. Czyżby grupa wsparcia zaczęła się czymś martwić? Z czego wynika to gorliwe zapewnienie o lojalności i poparciu – ponad 6 miesięcy przed wyborami? Dlaczego koniecznie teraz zdecydowali się ogłosić swoją sympatię do Frankiewicza?

Anomin
Anomin

“żeby było tak jak było, Boże!…

Kajetan
Kajetan

Jedynie Jarosław Wieczorek ma szanse z Frankiem. Kto za łapka w górę

Adam
Adam

Też mi zmiana