Jezdnia i chodniki do remontu. Od czwartku zmiana organizacji ruchu w Bojkowie

Ulica Rolników była naprędce naprawiana w 2017 roku ponieważ wiodła tamtędy trasa Tour de Pologne. fot. 24gliwice.pl

W czwartek, 30 maja, rozpocznie się remont ul. Rolników w Bojkowie. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe.

W czwartek o godz. 7.00 na ul. Rolników w Bojkowie wprowadzona zostanie tymczasowa organizacji ruchu. Zmiany związane są z rozpoczynającym się remontem chodników i jezdni ul. Rolników na odcinku od ul. Dożynkowej do ul. Łanowej.

Prace będą prowadzone odcinkami, w tym czasie zaplanowano ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się w IV kwartale. Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca prac, prosi kierowców o zachowanie ostrożności.

(żms)/UM(mf)

fot. arch.24gliwice.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imię
Imię

Jeśli ul. Rolników była naprawiana w 2017 to dlaczego nie zrealizowano tego remontu dobrze?

Karaś
Karaś

Bo remonty w Gliwicach robi się tak jak ksiądz w filmie “Kler” tłumaczy gosposi-nałożnicy zbieranie pieniędzy na remonty: Ma być zbierane, a nie zebrane i zaprzestanie zbierania. Podobnie w Gliwicach remonty robi się w taki sposób, żeby na okrągło remontować, a nie wyremontować.

asdf
asdf

Zrealizowano na tyle, żeby ulica “jakoś” wyglądała w czasie Tour de Pologne. Priorytetem wtedy nie była jakość i trwałość, tylko szybkość wykonania. Mieszkańcy są zadowoleni z takiego podejścia, co wyrazili w trakcie wyborów. Lubią jak ktoś marnotrawi ich podatki.

Imiu
Imiu

Tour de Bojków przez Pologne. Franca, wstawaj z wyra! Zegnales się!
…i tak będzie PO Gliwicku :-D

Beton
Beton

To może ja się zapytam ( a może Redakcja to pytanie zada gdzieś dalej ) tak: Czemu ekipa remontująca ulicę Portową uciekła z tejże ulicy? Wymieniono raptem może 300 metrów asfaltu i koniec, a tu od SCL aż do Łabęd koła można pogubić.

Imiu
Imiu

Teraz będą robić w Bojkowie 500 metrow wiec jest postęp! Praca wre! Na Portową przyjadą na poprawki albo borowanie;-)

Marek
Marek

Na Ligockiej od miesiąca remontują 100 metrów chodnika (tzn. wymieniają na kostkę betonową). 1/4 jezdni zablokowana, a fachmani nie potrafią się uporać z remontem. I tak jest lepiej niż wcześniej, bo jeszcze niedawno mieli zablokowany cały jeden pas na potrzeby remontu chodnika.
Mogę się założyć, że w mieście jest co najmniej kilka takich miejsc rozbabranych, w których “budowa” trwa, trwa i nie może się skończyć. Mówi się tylko o Jagiellońskiej, a takie opóźnienia są wszędzie, bo tak właśnie wygląda “gliwicki wirtschaft”.

gość
gość

nawet po zrobieniu chodnika często jest to tandeta, po kilku latach kostka się rozłazi nikt nie poprawia tego, czy urzędasy w Gliwicach wiedzą co to są kary umowne za niewykonanie należycie zamówienia

gość
gość

czy też zamówienie wykonują szwagry co nie wypada im zwracać uwagę

Fiku Miku
Fiku Miku

@Beton. Może dlatego, że mieli zakontraktowane i zapłacone tylko za wyremontowanie 300 metrowego odcinka.

Beton
Beton

@Fiku Miku. To akurat rozumiem, tylko nie wiem dla czego nie zaplanowano i nie zakontraktowano odnowienia ( bo to, co zostało tam wykonane, to nie był remont ) na reszcie zniszczonej nawierzchni ulicy.