Już kilka tysięcy wniosków od mikrofirm w gliwickim PUP. Czas oczekiwania na przelew 5000 zł to…

px

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców oraz osób samozatrudnionych, udzielane w ramach Tarczy Antykryzysowej cieszą się sporym zainteresowaniem. Możliwość umorzenia pożyczki w wysokości 5000 zł z pewnością stanowi dodatkową zachętę dla mikrofirm korzystających z tej formy pomocy.

Do czwartku (30 kwietnia) do Powiatowego Urzędu Pracy w Gliwicach spłynęło łącznie 3896 wniosków, z czego 690 zostało już pozytywnie rozpatrzonych.

Ideą pożyczki, było szybkie dofinansowanie najmniejszych mikrofirm, pozwalające na zachowanie płynności finansowej, pokrycie bieżących kosztów, opłacenie przynajmniej części zobowiązań. Jak to w życiu bywa, teoria rozminęła się z praktyką. Docierają do nas sygnały o ciągle nierozpatrzonych wnioskach złożonych jeszcze w pierwszej połowie kwietnia.


I rzeczywiście, przeciętny czas oczekiwania na rozpatrzenie to 14 dni – informuje Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach. Całej procedury na pewno nie przyspiesza wymóg dostarczenia umowy w formie “papierowej”, nawet jeśli dokumenty wcześniej zostały podpisane i złożone przez platformę elektroczną. Od pozytywnego rozpatrzenia wniosku do wysłania przelewu powinny upłynąć dwa dni (przynajmniej teoretycznie).

Gliwicki oddział PUP zapewnia, że nie ma możliwości, żeby papierowe dokumenty gdzieś “przepadły” po drodze. Takie obawy pojawiły się z powodu kiepsko zabezpieczonej skrzynki podawczej stojącej przed siedzibą urzędu. – Skrzynka podawcza w trakcie jej opróżniania jest cały czas obserwowana przez pracownika PUP – zapewniają urzędnicy.

(emef)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
manek

Złożyłem wniosek elektronicznie. Jeśli to prawda, że mam go jeszcze dostarczyć fizycznie do skrzynki to w tym całym PUP powinno się wyłączyć prąd i zabrać komputery, bo na jaką cholerę im takie dobrodziejstwa cywilizacyjne. I przy okazji zamienić długopisy na kopiowe ołówki. Będzie taniej i zgodnie z tradycją prawilnego urzędasa.

Barbara

Proszę mi podpowiedzieć jak znajdę wniosek. Jaka strona? I czy można sobie samej z tym poradzić.
Pozdrawiam
B.R

Elwira

Wniosek jest na stronie Pup Gliwice..trzeba kliknąć Tarcza antykryzysowa..i na dole wchodzimy w -pożyczka dla mikroprzedsiebiorcy ..następnie poszukać załącznika..wniosek o udzielenie pożyczki

manek

Nie korzystać z wniosków na stronie PUP Gliwice. Tylko przez praca.gov.pl. Nie załącza automatycznie umowy kredytowej i wtedy trzeba ją dostarczyć na papierze. Na stronie gov.pl wszystko działa poprawnie.
Ciekawe, czy to tak się im rypło, czy im gorzej tym lepiej jak twierdzą pewne “oświecone kręgi”.

Bajtek

Wypełniałem wniosek przez praca.gov.pl, dołączyłem umowę, a mimo to urzędnik z pup dzwonił do mnie z prośbą o dostarczenie jeszcze raz umowy, tylko w wersji papierowej, podpisanej, w dwóch egzemplarzach. To nie jest problem strony, z której się wysyła wniosek, tylko problem z konkretnymi urzędnikami w Gliwicach, którzy nie rozumieją co to jest podpis w profilu zaufanym.

manek

Czyli trzeba będzie zasięgnąć informacji w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej czy taka praktyka jest zgodna z ogólnymi zarządzeniami w tym zakresie. Bo faktycznie wygląda to na kolejną bzdurę wymyśloną przez urzędasów z “miasta z przyszłością”.

manek

Proszę bardzo.
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/wyborUrzedu?dest=TARCZA
Proste i bezbolesne. Profil zaufany uzyskujemy z wykorzystaniem własnego konta bankowego.
Pozdrawiam i powodzenia.

AndrzejD

” Ideą pożyczki, było szybkie dofinansowanie najmniejszych mikrofirm, pozwalające na zachowanie płynności finansowej”
…po przeczytaniu tego, oraz kwoty pożyczki, spadłem z krzesła ze śmiechu.
5kPLN może zapewnić jednie to żeby nie zdechnąć z głodu przez krótki czas a nie płynność finansową jakiejkolwiek firmy.
Nie podejrzewałem urzędników o takie poczucie humoru.

Dziadek Rainhold

Jak śmiesz tak żartować!
Przecież to jest jeden z podstawowych filarów potężnej tarczy antykryzysowej ogłoszonej wdzięcznemu narodowi przez najznakomitszego Polka! Pozwólcie zacytować: “Przed nami prawdziwy maraton wyzwań, kilka pierwszych kilometrów z sukcesem tego maratonu przebyliśmy. Jestem przekonany, że dobiegniemy wspólnie do mety”

Przedsiębiorca

On może dobiegnie, my już zostaliśmy z tyłu :P

Przedsiębiorca

“Całej procedury na pewno nie przyspiesza wymóg dostarczenia umowy w formie “papierowej”, nawet jeśli dokumenty wcześniej zostały podpisane i złożone przez platformę elektroniczną.” – skąd taka informacja? Ani na stronie Urzędu ani w oficjalnej instrukcji nie ma obowiązku składania czegokolwiek w formie papierowej. Jeśli to prawda to znaczy że Gliwice to jakieś osobne państwo? Wszędzie widnieje informacja, że jak ktoś składa elektronicznie przez praca.gov.pl to NIE MUSI nic podpisywać i nigdzie zanosić co jest raczej (a przynajmniej powinno być) oczywiste. Czy ktoś kto już otrzymał przelew mógłby tutaj potwierdzić, że nie zanosił żadnej umowy to Urzędu i wystarczył portal praca.gov.pl?… Czytaj więcej »

Kamila

Po wysłaniu wniosku otrzymałam telefoniczną informację z PUP, że dokumenty muszę dostarczyć do skrzynki…

Agnieszka

Wniosek zlozony do PUP ruda slaska przez praca.gov.pl umowa podpisana przez pup wyslana na praca.gov.pl. Żadnych wersji papierowych, wszystko online.

Mariusx

To samo.w Rybniku , tylko online.

D.

Tak to niestety prawda, złożyłam wniosek elektronicznie, po ok.tygodniu urzędniczka zadzwoniła z prośbą o dostarczenie 2 egz.umowy i wrzucenie do skrzynki podawczej. Po kolejnym tygodniu przelew był na koncie i kopia umowy przesłana goncem.

Jarosław

A jak się dowiedzieć czy wniosek zaakceptowany.? Telefonicznie powiadomia?

Paweł

Widać gliwiccy urzędnicy nie znają oficjalnego stanowiska ministerstwa. Niech lepiej doczytają zanim zaczną wydawać bzdurne zalecenia.
https://businessinsider.com.pl/firmy/dla-firm/pozyczka-5-tys-dla-przedsiebiorcow-podpisywanie-zalacznikow/sbxpbb8.amp

Next

PUP w Gliwicach to jest jakiś żart , pożyczki otrzymamy ale po pandemii lub po zawieszeniu działalności , Czekam już 3 tygodnie i nic nawet nikt nie dzwonił . Złożone wyłączenie online zgodnie z instrukcją .

Daj

Ile te nieroby z pupu beda rozpatrzaly wnioski bo juz miesiac minal a tu zadnej informacji.

JDG

Info z pup
Wielu z Was to uspokoi. Oznacza to żeby czekać jak się ma wątpliwość nt. wniosku.

W przypadku niejasności i nieprawidłowości wniosków nie odrzucamy – dzwonimy w celu naniesienia korekty.
Dokładamy wszelkich starań, aby wnioski realizować na bieżąco, a wydłużony czas realizacji wynika z naprawdę dużej ilości wniosków, które cały czas wpływają do PUP w Gliwicach

Nick

To samo ,zadzwonili żeby jeszcze raz wypełnić wnioski i fizycznie wrzucić do tej rozwalającej się skrzynki mimo wysłania wniosku maillem i właściwym podpisem ,taka to pomoc , łaska i kłody pod nogi .

Luxek

Złożyłem wniosek 27 kwietnia mamy 20 maja i nie dostałem jeszcze ani złotówki, pogratulować tempa pracy w urzędzie w Gliwicach w sytuacji kryzysowej dla firm, ciekawe czy osoby lub znajome osób które pracują w urzędzie pracy w gliwicach też tyle czekają?… kolesiostwo jak zawsze, trzeba by chyba zawiadomić prokuratoru żeby się przyjezala sprawie

JDG

Cześć.
Skladalem wniosek 21 kwietnia przez praca gov pl. Do tej pory zero info. Czy ktoś z was dostał już kasę i składał wniosek po tej dacie ?
Dzieki

lukwie

23 kwietnia i też brak odpowiedzi

JDG

Aktualnie kontaktuje się z księgową co robić dalej.
Dodzwonił się ktoś tam ?
Takie to dziwne troszkę….
Rozumiem że mają dużo pracy ale przynajmniej info

Marek

ponoć 12 maja obrabiali dzień 20 kwietnia

ŁZ

Składałem wniosek elektroniczny 20 kwietnia i papierowa umowę 7 maja. Zero odzewu…

Wiola

22 kwiecień, do dzisiaj cisza

JDG

Proponuję trzymać ten wątek, jak ktoś z nas otrzyma może tu dać info.
Będziemy wtedy mądrzejsi….
Powodzenia…

Xl

12.05.złożony wniosek elektronicznie,zero odzewu……czekajà chyba aż firmy padnà

Nik

a ktoś wie do kiedy można składać wnioski ?

Paweł

Wniosek o pożyczkę 5000 zł złożony 29.04 i do dzisiaj (20.05) zero odpowiedzi. Tak samo z wnioskiem o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności, złożony 02.05. Oba elektronicznie poprzez praca.gov.pl. Pytanie do osób składających te same wnioski – czy wpisywaliście pieniądze od ZUSu jako wcześniej otrzymaną pomoc?

marcin

wniosek złożony elektronicznie 27 kwietnia -umowa podpisana w UP 21 maja

JDG

Czyli wnioskuję że mamy jakieś błędy i odrzucili nasze wnioski nie informując nas.
Ja składałem 21 kwietnia – zero odzewu z up.

JDG

Dziś kasa na konto wpłynęła.
Wniosek, wszystko elektronicznie.
Kontaktu z pup nie było. Nie wzywali.
Wierzę że to opóźnienie wynika z natłoku wniosków.
Z mojej strony, lepiej później niż wcale.
Szkoda że nikt nie dał info, typu. Wniosek jest ok, proszę czekać.
Pozdrawiam i powodzenia.
S

Paweł

A kiedy wniosek złożony?

JDG

21 kwietnia

Damian

Wniosek złożony przez praca gov. 22 kwietnia, pieniądze na koncie 27 maja. Najwidoczniej trzeba tylko czekać

Obserwujący

Tak,tak,papierowe dokumenty trzeba wrzucić.
Przedsiębiorcy myślcie.

Też obserwujący

A co tu ma myślenie do rzeczy? Przedsiębiorcy czytają zasady, umowy, instrukcje i postępują zgodnie z nimi ale najwyraźniej to nie wystarczy, bo urzędasy w Gliwicach wymyśliły sobie żeby w trakcie epidemii jeszcze zapieprzać z umowami do skrzynki podawczej i dają taką informację gdzieś w jakichś aktualnościach na swojej stronie a nie w oficjalnej instrukcji. Jestem przekonany, że większość składających wnioski tego nie zrobiła, bo niby dlaczego skoro zgodnie z oficjalnymi dokumentami nie trzeba tego robić? To po co jest podpis elektroniczny? Przyszłość jest tu!

RoMan

Co za bzdury? Czyli mamy złożyć dwa wnioski? Nie wygląda to na naciąganie na podwójna wypłatę??

parKing

Byłem pewien, że jesteś urzędasem, teraz jestem jeszcze bardziej pewien.