Już za miesiąc Silesia Outlet znajdzie się pod dachem. Największe takie centrum na Górnym Śląsku

Postępy przy budowie centrum wyprzedażowego Silesia Outlet są coraz bardziej widoczne. Na przełomie sierpnia i września powstający obok Auchan przy ul. Rybnickiej obiekt ma osiągnąć stan surowy.

Centrum Silesia Outlet realizowane jest w dwóch etapach. Otwarcie fazy pierwszej o powierzchni 12 tys. mkw. GLA z 70 sklepami zaplanowano na wiosnę 2019 roku. Faza druga to ponad 50 sklepów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. GLA. Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG.

– Na trwającej od grudnia 2017 roku budowie Silesia Outlet widać już znaczące postępy. Gotowa jest cała konstrukcja żelbetowa, wykonano warstwy podbudowy pod posadzkę obiektu i kanalizację. W 70 proc. zrealizowane są już prace murarskie, obecnie trwa montaż konstrukcji stalowej dachu z warstwami pokrycia. Generalny wykonawca buduje już ściany zewnętrzne – mówi Krzysztof Bębacz, Project Manager w firmie BOIG, odpowiedzialny za proces budowy i wykończenia Silesia Outlet.

Zaplanowane na najbliższy czas prace dążą do tego, by na przełomie sierpnia i września obiekt osiągnął stan surowy i znalazł się pod dachem 

– dodaje.

Poziom komercjalizacji Silesia Outlet sięgnął 70 proc. Kolejnych 10 proc. umów jest już uzgodnionych. Zostało kilka ostatnich powierzchni sklepowych do wynajęcia. Niebawem ruszą przygotowania do drugiego etapu inwestycji.

Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA, finansowanie projektu zapewnił Bank Zachodni WBK SA.

(żms)
fot. ŁG/24gliwice, wiz. Silesia Outlet

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
KAPITAŁ
KAPITAŁ

Oj rzuci się powiat i spec strefa na tanie szmaty dzięki niewolniczej pracy Azjatów, Hindusów i Afrykanów..

krzysztof
krzysztof

beton tylko beton

Gabi21
Gabi21

Ja zastanawiam się w jaki sposób te tłumy klientów dojadą do tego Outletu ??? Może planują dla nich jakiś most powietrzny ponad ul.Rybnicką ?

rocki
rocki

Czyli jeszcze większe korki w mieście. Korzyści nie bardzo widzę

Imiu
Imiu

każdy kto polubił twój komentarz i polubi nie ogrania tematu, no chyba że widłami.
Korki w mieście to nie wina inwestycji na obrzeżach “miasteczka” a włodarzy co nie potrafią wraz ze sztabem decydentów poprowadzić logistyki, szlaków komunikacyjnych czy nawet drogich autobusów. Tramwaje potrafili zlikwidować bo firemka córeczka czy siostrzyczka musiała zarobić szybki hajs.

AMF
AMF

Pominąłeś jeden “błahy” szczegół: inwestycja w miejscu gdzie zdecydowanie preferowanym sposobem dotarcia jest samochód.

PS: przed tramwajem zlikwidowano również GKW, tak dla przypomnienia.

Cookie Monster
Cookie Monster

Zas kolejny Outlet, a szukałem Inleta ui nie znalazłem. Do d… z takim handlem

Ampuła
Ampuła

A w Zabrzu IKEA nie tylko nie kładzie dachu nad MegaGiga Centrum Rozrywki Wypoczynkowej Przy Składaniu Regałów, ale porzuciła zamysł wstępnego zdarcia darni. Zgodnie z nawrotem potrzeb przodowników pracy socjalistyczno-narodowej, Dom Szlagrów i Dęsu pozostanie w Zabrzu jedynym miejscem, gdzie ubawi się po pachy i wypoci z nich trud miejscowy lud.

bajki na dobranoc
bajki na dobranoc

Dziadku, opowiedz jak to było z budową IKEA w Gliwicach.

Ampuła
Ampuła

W Gliwicach to nie wiem kompletnie, ale w Zabrzu było ciekawie. Po ogłoszeniu powstania Zintegrowanej Przestrzeni Sklepowo-Rekreacyjno-Spacerowo-Grillowej, w idealnie skomunikowanych z bezrynkowym centrumem szczerych polach, euforyczne nastroje popchnęły miejscowych do runu na firmy pożyczek szybkich. Na razie po informację. Dwa lata przewidziane na budowę IKEA ZPS-R-S-G wydawały się w sam raz na osiągnięcie czy przywrócenie zdolności kredytowej. Z nią zakup nowej ceraty stołowej antypoślizgowej, packi Fjollmundarv na mole spożywcze, popielniczki w kształcie słonecznej Sardynii, taboretowej narzuty Gvikkglutten z sierści plastikowej czy uniwersalnej łyżki Vykkeb (do gumofilców i kompotu z owoców pestkowych) miał się stać świętem familijnym w familokach. Godnym sproszenia… Czytaj więcej »

ja
ja

A co na to lekarze?

Alon
Alon

Brawo!!!!

Imiu
Imiu

mam nadzieje że obok powstanie KINO (MultiKino czy AjMaks), aquapark albo jakiś centrum sportowe z boiskami, czy torem.
Bo coś na pewno powstanie a kolejny sklep niepotrzebny. Outlet Center będzie jak Fashion House / Designer Outlet Sosnowiec, więc nie dla mnie, nie lubię przewracać szmatami.

MPO
MPO

Obok już masz park rozrywki, marzycielu. Potocznie nazywamy go wysypiskiem.

Imiu
Imiu

korzystam z wymienionego przez Ciebie parku.
Fajna sprawa taki park, niestety Gliwice się nim nie chwalą żeby nie przyciągać ludzi, więc ludzie głupi i często tego nieświadomi świadomie śmiecą po kątach a najwygodniej do rowu lub przy torach, polach czy palić ścierwo na działkach.

Kat
Kat

O czym ty bredzisz? Dopiero co miałeś życzenie uprawiać sport przy wysypisku śmieci.

Piastunek
Piastunek

Ja mam nadzieję, że powstanie BIER-OUTLET, bo miłośników przewracania ciuchami jest chyba więcej i niestety nie można z nimi polemizować

AMF
AMF

W Biedro-wyprzedarzach można też poprzewracać elektroniką, sprzętem sportowym czy narzędziami.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Kolejny globalny kryzys się zbliża (wszystko na to wskazuje) a tu szaleństwo budowania blaszaków.
Wydawać by się mogło, że banki powinny mieć nauczkę po tym co się stało 10 lat temu, a tu tymczasem rozdawnictwo pieniędzy na wątpliwe inwestycje trwa w najlepsze….
A potem konsekwencje ponosić będziemy my wszyscy.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Żoliborska Kanalia.
Centrum buduje 6B47 Real Estate Investors AG (Six before Seven – czytaj Szabas przed Niedzielą, wnioski wyciągniesz sam, kto kogo wydoi z kasy ), którzy jak sami piszą cyt.:“Nasza historia rozpoczęła się w 2009 roku, gdy po ogłoszeniu upadłości przez firmę braci Lehman inwestorzy słusznie zażądali większej transparentności i zwiększenia zabezpieczeń w odniesieniu do inwestycji i przedsięwzięć deweloperskich.
Finansowanie projektu zapewnił Bank Zachodni WBK SA. – jak inwestycja plajtnie, to BZ WBK “zabierze” pieniądze z kont zwykłych ludzi w majestacie prawa.

Winnetou
Winnetou

BZ WBK to ten gdzie prezesował i jest udziałowcem premier milioner Morawiecki ? To w PiS jest szabasowy premier czy tylko służy do kolacji ?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Winnetou. PiS gra pod Kneset, PO pod Bundestag. Jak się nie obrócisz d*pa z tyłu.

Urko
Urko

@Ostatni Sprawiedliwy. Straszne !!!! Wszędzie zdrada !!!!!

Pinkerton
Pinkerton

Na dodatek Morawiecki senior i Macierewicz grają pod Kreml, a Kuchciński z Terleckim to agenci Flower Power.

Wlep
Wlep

Urkowy dałem tobie (-) i ampułce także, ale redakcja tak się za was wstydzi, że je zablokowała, dlatego tutaj jeszcze istniejecie yntelygenty :)

Ampuła
Ampuła

To możliwe, że nie jesteś w stanie wstawić mi minusa. Po prostu redakcja ma uruchomiony Automatyczny Program Detekcji Kompletnych Jemiołów. Zdobądź zaświadczenie, że nie jesteś jemiołem i przedstaw redakcji. To powinno wystarczyć i zminusujesz, co tam chcesz.

Wlep
Wlep

jeżeli ciebie to jemiolowy ampułko dotyczy, to zgadzam się w 100%

rrolch
rrolch

Ten mechanizm, niestety, tak działa – gdy człowiek składa komuś ukłon to równocześnie na kogoś innego się musi wypiąć

Pinkerton
Pinkerton

Głęboko się kłaniacie, można rzec, że poddańczo. Albo wypinacie się do klapsa. Albo czegoś bardziej kontaktowego. To bardzo widoczne w PiSie.

Urko
Urko

@Pinkerton No przecież po to wstawali z kolan, nie ? :-)

ja234
ja234

@Ostatni Sprawiedliwy, tak, tak…zapomniałeś jeszcze o spisku iluminatów Żydów, masonów oraz Niemców przeciw pisiorom i pislandii.

AMF
AMF

Wcale PO nie grało pod kreml, a PiS równocześnie pod jankesów. Poza tym wszyscy (łącznie z niby “bezwyznaniowym” SLD”) chętnie gotowi przyjąć błogosławieństwo watykanu.

Pinkerton
Pinkerton

@AMF
Wszystko ci się pomieszało albo nie czytasz ze zrozumieniem. A SLD nigdy nie było bezwyznaniowe – ponad 70% działaczy to konserwatywni katolicy.

AMF
AMF

Skoro nie ogarniasz to napisze Ci tak byś łatwiej zrozumiał: JADĄ NAS NA DWA BATY.
Rozumiem, że problemy z wzrokiem lub monitorem/wyswietlaczem mogły doprowadzić do niezauważenia cudzysłowów ale zignorowanie również “niby” wskazuje na inny rodzaj niesprawności…

Pinkerton
Pinkerton

Prawdopodobne, że ciebie ktoś stale bierze na dwa baty. Inaczej trudno zrozumieć ten bełkot i agresję. Gdzieś ty znalazł słowa o tym, że PO grało na Kreml, a PiS na USA? A jak już używasz cudzysłowu, to po co użyłeś “niby”? Żeby samemu sobie zaprzeczyć? Taki jesteś sprawny, inaczej?

ja234
ja234

@Ostatni Sprawiedliwy, no patrz…straszne. Żydzi mają kasę, wiedzę i chęci do inwestowania.Do tego (zazwyczaj) są świetnie wykształceni.Ewidentnie im zazdrościsz…

“Finansowanie projektu zapewnił Bank Zachodni WBK SA. – jak inwestycja plajtnie, to BZ WBK “zabierze” pieniądze z kont zwykłych ludzi w majestacie prawa.” P0000isz chłopie, nie masz pojęcia o ekonomii i finansach, więc się nie wypowiadaj.Twoja wypowiedz podpada pod pomówienie, uważaj, możesz komuś podpaść…