Kajetan Gornig i Adam Neumann w wyborczym pojedynku w studiu 24GLIWICE. Debata 1 na 1


Zaskakujący początek miała pierwsza z cyklu debat kandydatów na prezydenta Gliwic. W studiu 24gliwice spotkali się były wiceprezydent Adam Neumann i były radny PO, Kajetan Gornig.

Obaj kandydaci zaledwie kilka dni temu spierali się na sali sądowej w związku z niedawną wypowiedzią Adama Neumanna dla portalu 24gliwice. Właśnie od tego wątku dość niespodziewanie rozpoczęła się debata.

Jakie tematy poruszono podczas spotkania? Kajetan Gornig pytał m.in. o kontrowersyjną lokalizację marketów w pobliżu zabytkowej Radiostacji Gliwickiej. Zapytał również o wycinkę drzew: “Ile drzew jeszcze planuje Pan wyciąć w Gliwicach, które rosną w skrajni drogi”? Pojawiło się również pytanie o wzrost kosztów wywozu odpadów i pomysłów na zahamowanie podwyżek.


Adam Neumann pytał m.in. o to, z czego jego konkurent pokryje wydatki na obiecane przedsięwzięcia i jakie ma pomysły na wpływy do budżetu. Pytał również o to jak naprawdę Kajetan Gornig zamierza poznawać opinię większości mieszkańców Gliwic. Wyraził też wątpliwość czy wszyscy będą potrafili skorzystać w tym celu z aplikacji na smartfonach.

Na zakończenie każdy z kandydatów miał minutę na podsumowanie.

– Chcę mieć lepszy kontakt z mieszkańcami, chcę, żeby prezydent był bardzo blisko ludzi. Na tylnym fotelu nie siedzi były senator, były prezydent, prezes partii, żadna parta polityczna. Siedzą koło mnie mieszkańcy – deklarował Kajetan Gornig.

– Chcę zaoferować Gliwicom doświadczenie i odpowiedzialność. Mój program wyborczy jest oczywiście kontynuacją programu wyborczego Zygmunta Frankiewicza, z którym pracowałem przez ostatnie 13 lat jako zastępca prezydenta. Jest to program kompleksowy i odpowiedzialny, najlepszy program dla Gliwic – podsumował Adam Neumann.


W debatach prezydenckich w formule 1 na 1 pytań nie zadają dziennikarze. Oddajemy pole kandydatom, pilnując jedynie rygoru czasowego. Każdy z uczestników debaty zadaje swojemu konkurentowi 3 pytania, na które ma po 30 sekund. Czas na odpowiedź to 90 sekund, odniesienie się do odpowiedzi – 15 sekund. Na koniec debaty, każdy z kandydatów ma równo minutę na podsumowanie i przekonanie widzów do swojej wizji miasta.

W kolejnej debacie, na którą zapraszamy już w niedzielę, zaprezentujemy wyborczy pojedynek Kajetana Gorniga z Januszem Moszyńskim, aktualnie pełniącym funkcję prezydenta Gliwic.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bajtek

Ładny gest na początku debaty ze strony Neumanna. Mimo wszystko za zwycięzcę zdecydowanie uważam tu Gorniga. Z wypowiedzi Neumanna wyłania się ten ciągły niedasizm i niedostrzeganie szczegółów. Nie stać nas na ławki i toalety, ale stać na halę. Drzewa w skrajni są niebezpieczne, remondis najlepszy. U Gorniga widzę entuzjazm, nowe pomysły, widać, że mu się chce. Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję, ale tu zdecydowanie punkt dla Gorniga.

Zaduma

Przeprosiny Neumanna były niepotrzebne bo każdy kto obserwuje co się dzieje, widzi, że Gorniga i Moszyńskiego wspiera ta sama partia. Członkowie PIS razem z rodzinami robią im dobrą prasę w internecie. Pewnie mają też wsparcie organizacyjne i inne..

ta z sikornika

zaduma -zadumaj sie nad tym co piszesz ! SKAD WZIĄŁES TAKIE WIADOMOSCI ZE GORNIG POPIERA PIS ??? W gwiazdy patrzysz ? czy za duzo pijesz ?

PYTANIE DO REDAKCJI 24GLIWICE

Szanowna Redakcjo !
Odnośnie zapowiadanej na końcu artykułu debaty 18 grudnia.
Dziennikarze 24Gliwice i Nowin Gliwickich to oczywiście zrozumiałe !
Ale OSOM ?
O ile dobrze pamietamy osoby z OSOM startowały na radnych z list PIS-u w wyborach w Gliwicach w 2018 roku ?
Prosimy o wyjaśnienie.

Dziadek

Kto prosi?

UCZCIWOŚĆ I TRANSPARENTNOŚĆ !

Z list PIS-u !!!! na radnego startował NAWET Szef Ośrodka Studiów o Miescie w Gliwicach.
Nasuwa się pytanie !
Kogo OSOM będzie reprezentować w tej debacie ?

Lbj

Działacze osom byli też na liście PO. SŁABY TROLLING.

Zawroty Głowy !

Owszem są wasi dzialacze KTÓRZY startowali z list PISU w wyborach 2018 r a wybory wcześniej z list Frankiewicza, ktorego wychwalali pod niebiosa !

PP

OSOM nigdy nie miał “szefa”. Stowarzyszenie od początku istnienia posiadało zarząd Kolegialny. W wyborach samorządowych do Rady Miasta część członków zgłosiła swój udział w dwóch ugrupowaniach. Jak się skończyło przypominać nie trzeba.

OSOM Gliwice

W stowarzyszeniu OSOM Gliwice panują na szczęście bardzo zdrowe zasady i nikt nikomu nie zabrania startu w wyborach. Stowarzyszenie ma pewną wizję rozwoju miasta i jego członkowie są co do niej zgodni. Jeżeli ktoś chce wystartować w wyborach, to ma do tego pełne prawo – tak do tego podchodzimy. Przypomnijmy, że członkowie stowarzyszenia mieli być na listach dwóch komitetów wyborczych, ostatecznie potoczyło się to inaczej, ale nikt nikogo z tego tytułu nie skreśla.

:)

@ OSOM Gliwice.
Oportunizmu uczyliście się od czasów klakierowania Frankiewiczowi. Dorośliście, rozczarowaliście się i zmieniliście sympatie, ale oportunizm ciągle pozwala wam trzymać w swoim gronie osoby, które legitymizują antydemokratyczne działania rządu zjednoczonej prawicy. Lustra macie z mchu, czy z kostki brukowej? Co się stało, że po 30 września 2017 wasza aktywność wyraźnie ograniczyła się do “zapieprzu” na fejsie?

ŻAŁOSNE !!!

ŻAŁOSNE ! ŻAŁOSNE WYTŁUMACZENIE !
Oprócz startu z list PIS-u,
przynajmniej cześć z was jest czynnie zaangażowana w kampanię Komisarza Moszynskiego, czyż NIE ?

Zawroty Głowy !

@OSOM
Moze zajrzyjcie sobie na stronę internetową partii Gowina koalicjanta PIS-U !
To może niektórzy z was przypomną sobie kim są i jakie pełnią funkcje !

Marcin

Neumann nie miał żadnych dowodów, sąd się nie doszukał tego rzekomego poparcia, a Zaduma dalej idzie w zaparte. Bo a nuż ciemny lud uwierzy, a nuż komuś zostanie ta myśl w głowie. Wyjątkowo haniebny sposób prowadzenia kampanii wyborczej – za pomocą kłamstewek i oszustw. Ale czego się spodziewać więcej od wyborcy Neumanna? Samego Neumanna sąd już utemperował, szkoda że nie można jego wyborcom zakazać rozpowszechniania nieprawdziwych informacji.

Zaduma

Neumann nie chciał się babrać w tym błotku wyborczym, sprowadzić kampanii na gorsze tory, wywlekać nazwisk, sytuacji. Dobrze zrobił; to co on wie o przebiegu tej kampanii, wiedzą też nawet przeciętnie rozgarnięci obserwatorzy gliwickiego życia politycznego.

Dziadek

@ Zaduma.

Babra się,babra w błotku wyborczym a miło..;)…raczej nie miło!!

Zapewniam w swoim i kilkudziesięciu osób imieniu,że Swoje wiemy,a czy Ty zaliczysz nas do przeciętnie rozgarniętych….Twoja sprawa!

Gliwiczanka niegazowana !

BRAWO! PANIE PREZYDENCIE NEUMANN ! Świetny wywiad ! Profesjonalizm, wiedza o mieście, przemyślane niepochopne podejście do problemów miasta, perspektywiczne myślenie !. WIDAĆ JAK PAN PREZYDENT NEUMANN UCZY PANA KAJETANA GORNIGA JAK FUNKCJONUJE MIASTO ! Każdy CHCE wydawać NASZE PIENIĄDZE ! Natomiast pytanie jak je zarobić pozostaje BEZ odpowiedzi !!! Niemniej Szacunek !!! dla Pana Kajetana Gorniga za ODWAGĘ, za wierzę DOBRĄ wolę ! Pan Gornig ma przed sobą przyszłość – to nie ostatnie wybory !. Pod względem taktycznym obecne kandydowanie to bardzo mądre posunięcie !!! NATOMIAST WIADOMO CZEGO NIE CHCEMY ! NIE CHCEMY PIS-U W NASZYM MIEŚCIE ! Polityka ogólnokrajowa… Czytaj więcej »

... Czy tak ?.....Czy siak ?..

PREZYDENT JEST TYLKO JEDEN !!!
ADAM NEUMANN !
I to wszystko w temacie wybory prezydenckie w Gliwicach !
Dziekujemy !

Nie prezydent tylko rezydent

Kto dziękuje?

Dziadek

Przewodniczący Rady Nadzorczej w PWiK Gliwice.

JAś

On niech na emeryturę się uda a nie do rządu

Jest faja

I znowu z printscreenem do szefa po premie

Dziadek

Kajtku…Adasiu…jesteśmy sąsiadami…rąsia w rąsię…zabrakło jeszcze…..buzi…buzi i powitania “niedżwiedzi”..ot cała debata !

Gliwiczanko Niegazowana!!Wyjaśnij KOGO reprezentujesz pisząc CZEGO NIE CHCEMY…swoją rodzinę?,urzędników magistrackich?,koleżanki?Radę Miejską?członków Rad Nadzorczych spółek miejskich?,zawodników Piasta?

Edmund

Zgadzam sie gliwiczanka niegazowana , wiec niech spada twoj kandydat, on ma w **** Gliwiczan, jest sterowany frankiewiczem i jeszcze wspierającym go PO, niema własnych pomysłów ani żadnej własnej inicjatywy, wiedze to ma taką jak by mieszkał w Zabrzu a nie w Gliwicach, a to co piszesz że kasa jest nasza to tekst adama, traktuje urząd i kasę podatników jak swoją własność, wiec Dość Tego ,kazdy tylko nie ON !!!

Tomasz

Czyżby znowu “Gliwiczanka” znana z profilu samego Zygmunta?
Znana radna, pani S???

Marcin

Słabością Neumanna jest to, że nie ma własnego programu wyborczego. On po prostu zamierza realizować to, co wcześniej zaplanował Frankiewicz. Chce kontynuować jego program. A może się okazać, że po prostu będzie w dalszym ciągu wykonywał jego polecenia. Tylko dla odmiany wydawane nie z gabinetu na ul. Zwycięstwa, ale z Warszawy. “Niedasizm” i niedostrzeganie szczegółów to również kontynuacja tego, co już było. Frankiewicz miał taką politykę – da się tylko to, co sam sobie wymyślił. Wszystko inne jest niewykonalne. Bo nie ma kasy, bo nie ma możliwości prawnych, organizacyjnych, technicznych itd. Jeżeli mieszkaniec potulnie głosował na Frankiewicza, to był dobrym… Czytaj więcej »

CZERWONY KAPTUREK

BARDZO DOBRZE, ŻE CHCE KONTYNUOWAĆ PLAN FRANKIEWICZA !!!
Gliwice to jedne z najlepiej zarządzanych miast w POLSCE !
We wszystkich poważnych, obiektywnych i policzalnych rankingach porównawczych znajdują się w ścisłej czołówce !
TOP !. EKSTRAKLASA POLSKICH MIAST !
A to co piszą ludzie zacietrzewieni i partyjniacy nieprzygotowani do rządzenia /bez programu/, których jedynym celem jest przejęcie stołków w miejskich przedsiębiorstwach – jest bez znaczenia !
GLIWICZANIE TO WIEDZĄ I DAJĄ TEMU WYRAZ OD 26 LAT !
U TYM RAZEM NIE BĘDZIE INACZEJ !

Słoneczny poranek

Łooo matkoicórko! Koment jak z przemówienia Frankiewicza. I taka sama hipokryzja.

Tomasz

A jak już o stołkach mowa…
Jak to było ze zmianami w radach nadzorczych tuż przed wyborami?
Czy to prawda że eks wiceprezydent Gliwic Tomala przez 8 lat pod jedną d… trzymał stołek wiceprezydenta Gliwic i dyrektora MZUK, a teraz wrócił na ten ostatni po bezpłatnym urlopie?
Czy utrzymywanie tymczasowego p.o. dyrektora w jakiejkolwiek firmie to przejaw dobrego, odpowiedzialnego zarządzania i troski o rozwój przedsiębiorstwa?

black_horse

@Czerwony kapturek – Nie rozśmieszaj mnie, bo mi usta pękają.Takie miejsce w rankingach można kupić w każdej gazecie z rankingami. Walutą jest reklama w owej gazecie.

Max

Wg mnie Gornig to może i ma pomysły. Ale na ich podstawie można by bajki pisać, a nie kierować miastem.
“Świetne pomysły” rozbuja się o pustą kasę.

Marcin

O słabości Neumanna świadczy to, że potrzebuje poparcia Frankiewicza, żeby w ogóle zaistnieć w świadomości wyborców.
Bez Frankiewicza i jego poparcia Neumann byłby nikim. Nawet jego program wyborczy to stwierdzenie “będę kontynuował dzieło Frankiewicza”, czyli zero własnych pomysłów.

Eryk

A kim byłby Gornig bez Dragona i sympatii PIS-u? Neumann przez lata był wiceprezydentem, wiele się nauczył, teraz ma przed sobą tylko szczebel wyżej. Dla Gorniga to ocean nowych spraw. No ale Gornig jako wice byłby zauważalny bo on mąci i robi koło siebie masę szumu.

Mj

Daj chodź jeden powód sympatii pisu. Dla Gorniga ocean nowych spraw może i tak ale z pasją do ludzi i chęcią do działania nie tylko zasiadania w wygodnym fotelu w ciepłych kapciach

Wyczekana szansa dla miasta

Z takimi wypalonymi, zasiedziałymi “z zawodu dyrektorami” jest faktycznie problem. Bo co z nimi zrobić? W dół takiego (nie wiedzieć czemu?) nie wypada, do normalnej roboty sam też nie pójdzie, więc w Polsce ciągle funkcjonuje system, że połowa najważniejszych etatów to “przechowalnia” dla byłych. Dla ludzi, którzy najbardziej ze wszystkiego cenią już sobie spokój. Spokój czyli stagnację. Może być ch….o, byle było stabilnie. Tacy ludzie nie podejmują wyzwań, nie mają wizji, nie śledzą trendów, nie nadążają za światem. Dbają żeby jutrzejszy dzień pracy zbytnio nie obfitował z “nowości”.

black_horse

Dlatego mój głos ma ten kandydat, który dyrektorów będzie powoływał na 6 letnie kadencje na zasadzie konkursu. W komisji mogą zasiadać np radni, radni osiedlowi oraz np specjaliści z danej dziedziny która dotyczy działalności prezydenta.

:)

Z przemilczania przez Gorniga tematu zatrudnienia Tomali i Neumanna w radach nadzorczych spółek miejskich na chwilę przed utratą stanowisk wiceprezydentów możemy wnosić, że jemu takie zwyczaje panujące w UM odpowiadają i je akceptuje? A jest jeszcze była wiceprezydent, Caban, obecnie dyrektorka od niewadomoczego w MZUK.

Eryk

Bo Gornig jest dyrektorem i prezesem, nie chce rozwijać podobnych kwestii bo wyborcy źle na to patrzą…

Wyczekana szansa dla miasta

Stwierdzenie “będę kontynuował dzieło Frankiewicza” w rzeczywistości oznacza, że miasto będzie się toczyć siłą rozpędu głównie obijając się o bandę po sporadycznych, nieudolnych próbach nadania mu kierunku.

ewa

To są wspólne pomysły realizowane od lat

Dziadek

@ewa.
Nigdy nie odmawiałem inteligencji Z.Frankiewiczowi i nic w tej materii się nie zmieniło..a Ty pisząc ,że pomysły były wspólne…napisałaś coś,co ze stanem faktycznym nie miało NIC wspólnego!

Josef

Jak ma być zmiana, to niech będzie. Zawsze można po czterech latach wrócić do koncepcji i stylu poprzedniego prezydenta jakby co. A na razie wpuśćmy świeże powietrze i zobaczmy co nam przyniesie.

Marcin

Kadencja prezydenta miasta trwa obecnie (po ostatnich zmianach) 5 lat. Problem w tym, że za 5 lat Neumann będzie w wieku emerytalnym. Dlatego on chce zostać prezydentem TERAZ. Gdzie on znajdzie pracę tuż przed emeryturą, jeżeli wyborcy nie dadzą mu stołka w urzędzie?

Dziadek

Się nie martw,sąsiad jak zostanie prezydentem to łaskawie pozostawi Go na stanowisku
Przewodniczącego Rady Nadzorczej PWiK…albo powoła Go na swojego zastępcę…przecież obaj bardzo jasno i jednoznacznie wyrazili wolę współpracy…dla dobra Gliwic..;))

black_horse

@Marcin – po czterech latach. Wybory dotyczą niepełnej kadencji, więc pozostało 4 lata.

ewa

Świeże powietrze z PiSkiem wejdzie do miasta i szybko nie wyjdzie, chyba nam pozostanie emigracja.

Dziadek

W razie czego,do Kanady?Tylko nie wzoruj się na Twojej imienniczce Kopacz…..lecz skutecznie ;)

Przemo

Eksperymentuj sobie na sobie i swoich najbliższych przez 4 lata, Gliwice zostaw w spokoju, ok?

Roman

Neumamn to najbardziej kiepski zawodnik jaki był na listach prezydenckich w ostatnich 20 leciu w Gliwicach.

ewa

nie obrażaj gdy nie masz argumentów.

Jan

Cz któryś z kandydatów poruszy kwestię fatalnej komunikacji miejskiej i jej kompleksowej naprawy? Połączeń kolejowych z Bytomiem?

:)

Najpierw musieliby się przyznać, że autobusem ostatni raz jechali w wieku szkolnym. I pojęcie o komunikacji miejskiej mają dokładnie z tamtych czasów.

papa smerf

Założę się, że to prawda. Co więcej, w ich mniemaniu komunikacja miejska jest dla plebsu, który nie ma auta. Nie rozumieją, że świat poszedł naprzód i ciągle tkwią jedną nogą w latach 80.

:)

Ich “Świat”, to zarządy i rady spółek miejskich w obrębie miasta i województwa, między którymi poruszają się coraz lepszymi brykami, w coraz lepszych garniakach. W debacie Gornig popełnił kardynalny błąd, pokazując się jako kolo przy piwku, bez garnituru, ale nikt nie uwierzy, że tak ubrany przyjechał autobusem. Neumann też nie kupił biletu na autobus, ale szacunek dla byle durnia-widza zyskał. Z realnym życiem ludzi, którzy wstają o 5-6 żeby dojechać do i nocą wrócić z pracy bez konieczności użycia osobistego grata żaden z nich nie ma pojęcia. Dlatego idiotycznym jest idee fix Gorniga jest podest, który od miesięcy buduje dla… Czytaj więcej »

:) : ) : )

No tak ! Najlepiej jakby prezydentem został operator wózka widłowego ze strefy. Taki to najlepiej zna realne życie i problemy w mieście.

słuchać hadko

Operator wózka wiedziałby jak się należy ubrać idąc do studia na debatę wyborczą. Neumann załatwił Gorniga na starcie debaty “przeprosinami”. Nie udało mu się przypiąć Gornigowi maski pisiora, to przedstawił go publiczności jako chłopca z ferajny: … Kajtek znamy się tyle lat …, a Kajtek zaskoczony sytuacją potwierdził: … tak znamy się wiele lat, pracujemy razem…. Wyszło na to, że po co macie stawiać na podróbkę jak możecie wybrać oryginał.

Wyczekana szansa dla miasta

Znam wielu operatorów widlaków i obserwując uważnie przez lata kierownictwo miasta oraz jego poczynania to faktycznie, można z całą pewnością stwierdzić, że operator wózka widłowego wniósłby sporo do jakości zarządzania, do jakości wyłaniania wykonawców, do jakości odbiorów, do jakości weryfikacji kwot na fakturach, etc. Jestem 100% przekonany, że: Żaden operator wózka nie dopuściłby do zamiany żeliwnych, stylowych latarni z Rynku na ogrodowe. Żaden operator wózka nie zapłaciłby miliona za bombastyczną instalację z blaszek i kilkunastu metrów profili stalowych zepsutą już w fazie “projektu”. Żaden operator nie wygenerowałby równie głupiego stanowiska wobec lip na Mickiewicza jakoby jedynym wyjściem było ich wycięcie.… Czytaj więcej »

:)

A dlaczego operator wózka widłowego, a nie jakiś szoferak lub monter kół i działacz związku zawodowego Solidarność w gliwickim PKM? On też, chociaż rzekomo pracuje w zajezdni, autobusami nie jeździ. No ale z racji zatrudnienia jest blisko tematu i gadane ma, jak nie przymierzając, Jan Pietrzak.

Edmund

A co adama obchodzi komunikacja , on ma samochody i ma czym jeździć

ewa

Adres dla tych spraw to Metropolia i Koleje Śląskie

Dziadek

@ ewa !
Według Ciebie potrzeby i interes mieszkańców Gliwic w temacie komunikacji zbiorowej w Gliwicach i regionie…to kandydat na prezydenta Gliwic pan Adam Neuman ..może mieć ….w czarnej dziurze….tej z tyłu ?
On ma ważniejsze sprawy,np.Przewodniczenie Radzie Nadzorczej w PWiK !

krzysztof

DEBATA? DLA MNIE TO BYŁO PITU PITU. A gdzie konkrety ,jeden 13 lat na stolcu vice i będzie się dopiero zapoznawał z ul Mickiewicza ,no chłopek nie zdążył przez tyle lat zadu swojego ruszyć z posad ,ani jeden,ani drugi nic nie zrobi .Debata powinna być z udziałem mieszkańców i to my powinniśmy zadawać pytania kandydatom i oczekiwać konkretnej odpowiedzi,a tak to parodia wyszła-czyli dalej po gliwicku

Marcin

Neumann podobnie jak Frankiewicz całą swoją karierę w urzędzie przesiedział w zaciszu gabinetu, nie interesując się zupełnie tym jak wygląda miasto. A teraz inni kandydaci poszli w wyborach z hasłami “otwarcia się nie mieszkańców”, więc Neumann nie chciał być w tyle.
Ale jeżeli przez 13 lat siedział zamknięty w urzędzie, to czy ktoś uwierzy w tę “otwartość”? Wszyscy wiedzą, że to tylko gra pod wybory. A po wyborach – “nie da się”, “nie można”, “nie mam czasu z wami rozmawiać”.

Eryk

A co Gornig robił dla mieszkańców skoro wysiaduje stołki dyrektora i prezesa jednocześnie i poza Gliwicami? Kasa, kasa, kasa.

Tadeusz

Napewno nie Neuma jak mnie pozbawił przedpokoju wraz z dyrektorem ZGM i do dzisiaj nie są wstanie wyjaśnić ile metrów ma moje mieszkanie

Przemo

A kiedykolwiek miałeś ten przedpokój, czy go sobie zawłaszczyłeś wcześniej?

Słoneczny poranek

Lansowanie Neumanna przez Frankiewicza to sposób na uwiarygodnienie starego “układu”. Konserwa ma się dobrze i ma za zadanie wryć się w główki potencjalnych wyborców. Poprzednia ekipa była przykładem patologii i korporacyjnego stylu zarządzania miastem.

Dziadek

O mało się nie usmarkałem…ze śmiechu….Kajteczku…Adasiu ..blisko siebie mieszkamy…a dalej papka..juz to, o czym mówili SŁYSZAŁEM ,CZYTAŁEM !

Panowie Kandydaci! Czy Wy zaczniecie mowić o KONKRETACH ISTOTNYCH dla gliwiczan?

Fan

A kto to oglada tu tutaj ci sami ciagle najlepszy jest narrator ampula a gliwiczanie patrza na plakaty dzisiaj spytalem wyznawce frankiewicza coz on takiego zrobil dowiedzialem sie ze drogi zrobil i hale i tyle bylo odpowiedzi

black_horse

Adam Neumann – kandydat na prezydenta Gliwic, niezależny samorządowiec. Obalmy więc kłamstwa i mity 1. Wskazany na kandydata przez byłego szefa Zygmunta Frankiewicza, który kazał mu kandydować. W dalszym ciągu Frankiewicz będzie nim sterował, wszak wystawia go nikt inny jak Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. (dane z gazetki wyborczej Adama Neumanna) 2. Niezależny kandydat. Spójrzmy na drugą stronę owej gazetki – honorowy komitet POparcia – wciąż te same fizjonomie: Frankiewicz, Buzek, Steinchoff i inni, kojarzeni tylko z jedną opcją POlityczną. 3. Niezależny kandydat którego nie stać / nie zdążył / nie ma pomysłu / nie wie co się w Gliwicach… Czytaj więcej »

Dziadek

Świetna diagnoza!!Dodałbym jeszcze to,że A.Neumann konsekwentnie “nie widzi ” problemu z monopolem Remondis w gospodarce odpadami w Gliwicach,a wręcz ten monopol PROMUJE !! Temat PRZYSZŁOŚCI Hali w Gliwicach (celowość jej budowy uważam za zamknięty) jest dla A.Neumanna tematem TABU-Domagam się NATYCHMIASTOWEGO UPUBLICZNIENIA umowy z RADANEM w sprawie zarządzania Halą!! Mam PRAWO znać TEN dokument.Ten apel dotyczy również p.o Prezydenta J.Moszyńskiego ! Szybko się zbliża koniec okresów Gwarancyjnych-stąd BARDZO jestem ciekawy kto będzie ponosił koszty napraw PO GWARANCYJNYCH-operator czy my(mieszkańcy)? Moim zdaniem RADAN przez 5 lat zarządzania zarobi co ma zarobić…i zostawi nas gliwiczan z makowcem z którego mak z bakaliami… Czytaj więcej »

Kevin

Panie Kajtek! Panie pan się na niczym nie znasz, gadasz Pan bzdury, nawet wysłowić się Pan nie potrafisz (brak dykcji, niezrozumiała mowa)! Plan zagospodarowania sam pan uchwalał a teraz pretensje do Frankiewicza! Od kiedy prezydent odpowiada za to co dzieje się z odpadami po odbiorze? Co prezydent na na śmieciarkę wsiąść? Od tego jest przetarg … Już widzę jak Pan stoi na rynku jako prezydent i zbiera ankiety co się komu podoba Prezydent po to ma swoją funkcje żeby był odpowiedzialny a nie pytał się ludzi na ulicy co ma robić! Jak pan potrzebujesz się wszystkich pytać to pan zatrudnij… Czytaj więcej »

Dziadek

@ Kevin.
Prezydent Miasta,Burmistrz,Wójt-to Oni odpowiadają za CAŁOKSZTAŁT gospodarki odpadami do samego końca !!!Nikt z Nich nie zdejmie tej odpowiedzialności. !!!
Przetarg na sam wywóz jest tylko jednym z elementów w całym łańcuchu gospodarki odpadami.
Do innych Twoich uwag się nie odnoszę !

Mieszkaniec

Zgadzam się z Panem

Volt

Bardzo ładnie pan Neumann NIE PATRZY w kamerę. To dość nieszczere zachowanie.

Scheda

Do tego stopnia kontynuuje “dzieło”

black_horse

Bardzo proszę moderatora aby dopisywał do nicków pozostałe nicki których piszący używa pod tym artykułem. Będzie przejrzyściej i sprawiedliwiej.

papa smerf

Popieram!

CXZ5

Blado i nudno, bez ikry. Panowie wzajemnej adoracji i tyle. U mnie odpadają

rex

Rozwalić dotychczasowy układ a dziadkom popieranym przez uciekiniera pana F – serdecznie dziękujemy. Wyczyścić wszystkie spółki, spółeczki, wywalić cały dwór klakierów po spadku pana F. Boze jak widze te plakatym na których znowu widnieje ta prześmiewcza twarz pana F to w zyciu nie poprę kogos kto ma jego wsparcie.. Dziadostwu mówimy NIE !

Maxim

“Pytał również o to jak naprawdę Kajetan Gornig zamierza poznawać opinię większości mieszkańców Gliwic. Wyraził też wątpliwość czy wszyscy będą potrafili skorzystać w tym celu z aplikacji na smartfonach.”- no właściwie to wszystko wiem.
Panie Neuman-potrafimy korzystać ze smartfonów oraz dostępnych na nich aplikacji.
A to, że Pan prezentuje typowe podejście reprezentanta z PO do narodu, średniowiecze, zaściankowość to proszę sobie zostawić na Waszych wyborców.

Cookie Monster

Szkoda ze nie będzie debaty wszystkich kandydatów z obecnością mieszkańców Gliwic – np. w Hali Bankrut.

Hfdhy

Z takim nazwiskiem to być tylko prezydentem Zabrza.

Izak

Co macie do pisu, wygrali w calej polsce jedynie male enklawy głosowały za PO. To ze tatus byl partyjny lub w zomo nie znaczy ze taka polska cala jest. Wstyd za gliwice wiecej tu komuchow niz w komitecie

Izak

Szaloom ja tez na Nojmanem jak sie to pisze? Franokowicz go polecil a ze nie mam zdania to juz wiem na kogo zagłosuje

Michał

Słaba debata. Szkoda że taki ekspres zamiast dyskusji

Dariusz

Witam serdecznie . Mam nadzieję że choć jedna osoba przeczyta ten komentarz. Hala widowiskowo sportowa Arena Gliwice ( Podium i wiele, wiele innych nazw ) to swoista porażka miasta. Rozumiem, że obiekt powstał w miejscu “czegoś” co było KULTOWE dla studentów i że działka była miejska ale przecież te pieniądze można było wydać na coś innego, a jak już na ten obiekt to nie w tym miejscu. Od moim skromnym zdaniem ogródki działkowe za podium są wspaniałym miejscem. Centrum miasta, dobra komunikacja ( DTŚ nieopodal ) . Dla Hali nawet UE powiedziała : BEZ SENSU … ktoś się postawił i… Czytaj więcej »

Zaduma

Odczep się od ogródków działkowych, to często wszystko co zostało starszym ludziom. Mają do nich blisko, poza tym mają dobry wpływ na krajobraz, trochę zieleni, swojskiego klimatu, oddechu od miejskiego syfu.

Dariusz

@Zaduma -> wstyd to chyba Tobie że ukrywasz własne imię. I ogródki działkowe nie mają starsi ludzi ( ok w większości ) . Są autobusy, auta mogą dojechać. Na spędzanie wolnego czasu jest pełno możliwości a ogródek jest tylko jedną wielką PRLowską zaszłością . Sam mam ogródek i nie mam problemu z dojazdem a jak ktoś jest leniwy czy coś to już jego problem. Mają dobry wpływ na krajobraz ? RODZINNE OGRÓDKI DZIAŁKOWE OGRODZONE SIATKĄ ? Jaki to ma wpływ na krajobraz ? Właśnie TROCHĘ zieleni bo obecnie nikt nie sadzi drzew itd. głównie trawa i grill … O właśnie… Czytaj więcej »

Anna

Pan Neumann ze mna postąpił po chsmsku i moja rodziną. Dlatego ten Pan nie zaslugujw na zaufanie Gliwiczan. Tak jak Pan już nie powinien być nigdy w przestrzeni publicznej. Starsze osoby radza sobie doskonale z techniką.

Maciej

Jak dla mnie zbyt krotka debata aby mozna bylo ją nazwac przydatną