Karta eSIM w najlepszej sieci w Polsce

eSIM to alternatywa dla tradycyjnej karty SIM. Nowa technologia wkroczyła do Polski już jakiś czas temu, jednakże jeszcze nie wszyscy użytkownicy zdążyli ją poznać. Dziś eSIM daje wiele możliwości. Jakich? Oto odpowiedź.

 

Co to jest eSIM?

Karta eSIM jest cyfrowym odpowiednikiem klasycznej karty SIM. Ma ona postać modułu z chipem, który na stałe zainstalowany jest wewnątrz urządzenia. Oznacza to, że korzystać z tego rozwiązania mogą wyłącznie posiadacze określonych modeli smartfonów, tabletów lub smartwatchów.

Czy warto przejść na eSIM?

Przejście z SIM na eSIM 5G wiąże się z korzyściami, jakie otrzymuje każdy użytkownik, stawiający na nowe rozwiązania. To przede wszystkim duży komfort. Abonent nie musi stawiać się osobiście w salonie operatora. Dlaczego? Kartę eSIM można zainstalować samodzielnie. Wykupienie usługi odbywa się przez internet, a wszelkie potrzebne do aktywacji cyfrowego modułu narzędzia otrzymywane są drogą elektroniczną.

Nie mniej ważne jest bezpieczeństwo. Użytkownicy, którzy zgubili, lub którym ukradziono telefon, mogli zapomnieć o odzyskaniu urządzenia. Teraz namierzenie sygnału np. smartfona jest o wiele prostsze – karty eSIM nie można usunąć czy też odinstalować bez znajomości specjalnego kodu PIN.

Jakie są inne zalety ma eSIM?

  • Nowoczesność,
  • Miniaturyzacja,
  • Wygoda,
  • Bezpieczeństwo,
  • Łatwa wymiana karty,
  • Szybkie przeniesienie numeru,
  • Uniwersalność,
  • Dbałość o środowisko – eSIM jest wirtualna, a więc do jej wyprodukowania nie potrzeba żadnych tworzyw sztucznych.

Jakie urządzenia obsługują kartę eSIM?

To ważne, aby urządzenie miało wbudowany moduł, który daje możliwość instalacji karty eSIM. Obecnie najpopularniejszymi urządzeniami, które obsługują cyfrową kartę, są smartfony, smartwatche oraz tablety. Należy jednak zwrócić uwagę na specyfikę danego urządzenia i zweryfikować, czy aby na pewno dany model został wyposażony przez producenta w specjalny chip. Na ten krok zdecydowały się już największe marki m.in. Samsung, Apple iPhone, Huawei czy Oppo.

Ile kosztuje karta eSIM?

Koszt karty eSIM w zasadzie jest zerowy – bez względu na to, na ofertę którego operatora zdecyduje się abonent. Użytkownik płaci jedynie za usługę związaną z cyfrowym odpowiednikiem SIM oraz ewentualną aktywację. Może nią być np. wymiana tradycyjnej SIM na eSIM. Są to jednak niewielkie koszty, które wahają się między 5 zł a 25 zł brutto.

W jakich sieciach jest eSIM?

Obecnie każdy duży operator w Polsce ma w swojej ofercie kartę eSIM. Wybór tego odpowiedniego zależy w dużej mierze od stawek oraz taryf. Niezależnie od tego wymiana karty SIM na jej cyfrowy odpowiednik jest bardzo prosta, a związane z tym formalności są ograniczone do minimum. Osoby zdecydowane na zakup nowego telefonu już dziś powinny przykładać uwagę do tego, do jakich rozwiązań zostały przystosowane poszczególne modele urządzeń.

Chcesz korzystać z najnowszych rozwiązań na rynku i wymienić starą SIM na jej wirtualny odpowiednik? Sieć OTVARTA podąża za trendami, jakie wyznacza nowa technologia i jako jedna z pierwszych telefonii komórkowych wprowadziła do oferty kartę eSIM. Przejdź do sieci OTVARTA i już dziś zacznij korzystać z najnowszych standardów.

materiał partnera