Kaski snowboardowe, które uchronią Cię od problemów na stoku

Kaski snowboardowe stanowią ten element wyposażenia, bez którego nie powinniśmy uprawiać sportów zimowych. Teoretycznie niewielka skorupa przez wielu riderów może być brana za zbędne obciążenie, a jednak jest czymś, co jest w stanie uratować ich życie w razie nieszczęśliwej sytuacji.

Warto więc nad posiadaniem i zakładaniem kasku zastanowić się tyle razy, aż jednak się do tego przekonamy. Jazda na snowboardzie należy bowiem do sportów ekstremalnych i potrafi być bardzo niebezpieczna – my możemy w nasze siły wierzyć, ale nigdy nie wiemy, na kogo trafimy na swojej drodze. Dzisiaj sprawdzamy jakie kaski snowboardowe są warte uwagi i jak powinno się je dobierać.

Dobry rozmiar to podstawa

Kaski snowboardowe, aby były skuteczne muszą być idealnie dopasowane do głowy użytkownika. Za duża skorupa może wywołać jeszcze bardziej niebezpieczne sytuacje, niż jej całkowity brak. Taka konstrukcja może między innymi opaść nam na oczy w najgorszym możliwym momencie, a luzy w niej zamiast amortyzować uderzenia mogą wywołać dodatkowe uderzenie głowy kaskiem. Za mały model również nie jest rozsądnym wyborem, gdyż będzie on powodował stały ucisk, który może skończyć się nieprzyjemnym bólem głowy i koniecznością znacznie szybszego opuszczenia stoku.

Dopasowanie do pozostałych elementów wyposażenia

Niektóre z elementów naszego wyposażenia na stok powinny być ze sobą idealnie spasowane, by zapewniały nam maksimum komfortu. Kaski snowboardowe najlepiej jest kupować w parze z goglami, by te do siebie wzajemnie przylegały i nie tworzyły między sobą niepotrzebnej przerwy. Warto również rozważyć dobór kasku pod względem kolorystyki naszego stroju i reszty sprzętu, by nie okazało się, że ten zupełnie nie będzie pasował do reszty. By rozwiązać problem spasowania skorupy z goglami i nieco ułatwić sobie ten zakup, możemy zdecydować się na kupno kasku z szybką. Taka konstrukcja zapewni nam doskonałą ochronę głowy i oczu, sprawdzi się zarówno u osób bez wady wzroku, jak i tych, które muszą nosić okulary korekcyjne.

kaski snowboardowe

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Technologie poprawiające bezpieczeństwo

Kaski snowboardowe w obecnych czasach są coraz lepiej wyposażane technologicznie, dzięki czemu są w stanie jeszcze lepiej chronić nas przed urazami. Ich lekka konstrukcja najczęściej bazuje na zastosowaniu skorupy In-Mold. Wkładka EPS pozwala na lepszą ochronę głowy podczas upadku lub uderzenia. Liczne systemu dopasowania dbają o to, by możliwie jak najdokładniej kask przylegał do naszej głowy nie powodując przy tym ucisku, a także dobrze trzymał się brody. Stosowane nauszniki pozwalają nam ochronić uszy przed mrozem, często można je całkowicie wyciągnąć by kask nadawał się również na cieplejsze dni, a także umożliwiają dobre słyszenie otoczenia, dzięki czemu jesteśmy natychmiastowo ostrzeżeni o zbliżającym się niebezpieczeństwie. W kaskach ważna jest także zastosowana wentylacja oraz możliwość dopasowania przepływu powietrza do własnych potrzeb. Dla osób, które chcą lepiej ochronić swoją głowę, a przede wszystkim mózg, powstały technologie takie jak MIPS (multi-directional impact protection system). To ona odpowiada za ochronę najważniejszego z naszych organów podczas upadków i uderzeń obrotowych. Kaski z tą technologią są oczywiście odpowiednio droższe, jednak należy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo jest bezcenne – zwłaszcza podczas bardziej ekstremalnych odmian jazdy na snowboardzie.

Kaski snowboardowe zdecydowanie należą do ważnych elementów wyposażenia miłośników sportów zimowych. Ich zakup nie powinien być traktowany jako kolejny wydatek, ale inwestycja w nasze bezpieczeństwo. Jakkolwiek wysokie nie byłyby nasze umiejętności, to nie zawsze możemy mieć idealne warunki, czy towarzyszy jazdy. Należy więc z uparciem zakładać kask, a po jakimś czasie przekonamy się, że weszło nam to w nawyk i przyzwyczailiśmy się do tego tylko pozornie niewygodnego elementu wyposażenia.

Wykorzystaj ostatnie dni sezonu narciarskiego 2019/2020! Kup sprzęt i odzież online w sklepie internetowym -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:
Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

(materiał partnera)