Katarzyna Kuczyńska-Budka na spotkaniu z mediami: „Chciałabym być prezydentką wszystkich gliwiczan”

Będziemy wracać do idei zielonego miasta i pierwsze co zrobię, to popracujemy nad takim systemem, który zapobiegnie degradacji tej zieleni – zapowiedziała Katarzyna Kuczyńska-Budka, nowo wybrana prezydent Gliwic. Wśród priorytetów na najbliższy czas wymieniła także przyspieszenie sprawy budowy szpitala.

 
Pierwsza w historii naszego miasta kobieta-prezydent spotkała się z mediami. Podziękowała gliwiczanom za głosy oddane za jej kandydaturą i zapewniła, – w kontekście nowego układu sił w Radzie Miasta – że będzie współpracować z każdym, kto chce dobrze zmieniać Gliwice. – Dla nas ważne są Gliwice, a nie barwy partyjne, czy też ugrupowania, w których startowaliśmy – mówiła.

Chciałabym być prezydentką wszystkich gliwiczan. Mam nadzieję, że szybko uda mi się przekonać tych, którzy bądź nie głosowali, bądź zagłosowali na mojego konkurenta. Gliwice naprawdę mogą być lepsze i razem jesteśmy w stanie to zrobić

– zapewniała Katarzyna Kuczyńska-Budka już na początku swojego wystąpienia.


Wśród spraw priorytetowych nowa prezydent Gliwic wymieniła dialog władz miasta z mieszkańcami, a także budowę nowego szpitala. – Z takich rzeczy dużych, i takich zadań trudnych, infrastrukturalnych to jest kwestia budowy szpitala, i chciałabym, żeby ta koncepcja, którą już zapowiedziałam w kampanii, czyli budowy szpitala nie tylko miejskiego, ale z taką nadbudową wielospecjalistyczną wspólnie ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym, stała się faktem, bo to wyjątkowa szansa dla gliwiczan. Może to być szpital naprawdę na miarę XXII wieku i gliwiczanie na ten szpital po tylu latach zasługują – zaznaczała Kuczyńska-Budka.

Briefing prasowy nowej prezydent Gliwic, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki

Opublikowany przez 24gliwice Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Nowa prezydent Gliwic nie zdradziła na razie, kogo może wskazać na swoich ewentualnych zastępców. – 7 (maja, red.) będzie najprawdopodobniej zaprzysiężenie i wtedy zaprezentuję Państwu cały zespół, z którym będę pracowała. Niewykluczone, że w grupie tej znajdą się kobiety, bo jak zaznaczała Kuczyńska, były ważne w jej kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, że startująca z komitetu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Kuczyńska-Budka wygrała w II turze wyborów prezydenta Gliwic, osiągając wynik 50,56% poparcia. Walka z kontrkandydatem – Mariuszem Śpiewokiem z Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza – do końca była wyrównana, o zwycięstwie kandydatki Koalicji Obywatelskiej zdecydowała różnica 540 głosów.

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
63 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze