Kawy ziarniste – jak znaleźć nowe smaki?

Szukasz nowych kaw ziarnistych, które zaskoczą Cię aromatem i głębią smaku? Porównaliśmy propozycje 3 najbardziej znanych marek na polskim rynku. Myślisz, że Tchibo, Jacobs, czy nawet Starbucks nie mają już przed Tobą tajemnic? Sprawdź, czy znasz poniższe mieszanki kaw ziarnistych, starannie wyselekcjonowanych i parzonych.

 

Kawa ziarnista wprost z Ameryki Łacińskiej

Ziarna kawy zza Oceanu Atlantyckiego powinny charakteryzować się wyrazistym, acz delikatnym smakiem. Dzięki temu możesz w zaciszu swojego domu przygotować najdelikatniejsze espresso. Słodkie, dynamiczne nuty znajdziesz w kawie Starbucks Blonde Espresso Roast. Specjalna mieszanka ziaren kawy podkreśla jej kremowy charakter i delikatny smak, najlepszy na latte macchiato. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, kawa Starbucks Verdanda Blend Blonde Roast pozwoli Ci delektować się głębią smaków palonych ziaren. Wyczuwalne nuty kakao i prażonych orzechów przenoszą na moment w tropikalny klimat południowoamerykańskiej uprawy kawy. Kawy Starbucks bez problemu przygotujesz w ekspresie przelewowym lub ciśnieniowym.

Kawy ziarniste od Jacobs – na co można zamienić klasyczną zmieloną kawę?

Chociaż kawa Jacobs kojarzona jest z tradycyjnym i dobrze znanym opakowaniem rozpuszczalnej mieszanki, marka ma dużo więcej do zaoferowania. Na przykład kawa Jacobs Brazil daje odczuć naturalnie występujące nuty orzechowe. Najlepiej sprawdza się w automatycznym ekspresie do kawy – ale bez problemu nada się także do ekspresu przelewowego lub french pressu. Poszukując ziaren, na bazie których powstaną tradycyjne włoskie kawy, z bogatymi czekoladowymi nutami, spróbuj przyjemną słodycz kawy ziarnistej Jacobs Barista Editions Crema Italiano. Kawa przeznaczona dla odkrywców w świecie palonych ziaren to Jacobs Prima Aroma Intenso. Ziarno o intensywności 7 w 10-stopniowej skali zabiorą w podróż do najlepszych kawiarni na włoskim wybrzeżu. Ziarna sprawdzą się do ekspresu ciśnieniowego i przelewowego. Wyrazisty smak kompozycji arabiki i robusty nie pozostawia niedomówień na podniebieniu.

Lekkie propozycje na capuccino od Tchibo

W palarni kawy liczy nie tylko temperatura, ale też czas wypalania ziaren. Jasno palone mieszanki kaw ziarnistych wydobędą to, co najlepsze w latte czy capuccino. Dla miłośników tak przyrządzanej kawy pozytywną niespodzianką będzie kawa Tchibo Exclusive Light Roast. Łagodnie owocowe nuty arabiki oraz starannie zbalansowany smak pozwolą odciąć się od rzeczywistości nad kubkiem przepysznej kawy. Włoska kawa to najczęściej przyrządzany napój, warto więc wybrać ziarna naprawdę wysokiej jakości. Z kolei kawa Tchibo Black&White to równa mieszanka dwóch typów ziaren: arabiki i robusty. Intensywny smak zapewni doskonałą czarną kawę, a po dodaniu mleka stworzy jedne z najsmaczniejszych kaw mlecznych na rynku. Gatunki kawy łączą się ze sobą harmonijnie, dzięki czemu nawet osoby o przeciwstawnych gustach będą mogły korzystać z tych samych ziaren w jednym ekspresie ciśnieniowym czy przelewowym.

 Najlepsza kawa ziarnista – może jeszcze jej nie odkryleś? 

Poszukiwanie nowych smaków kawy ziarnistej to fascynująca podróż przez różnorodność i bogactwo świata kawy. Palone kawy o różnym pochodzeniu i stopniu wysycenia sprawiają, że zaczniesz częściej odwiedzać sklep z kawą. Dzięki eksperymentowaniu z różnymi regionami uprawy, metodami przetwarzania i parzenia, oraz dzięki inspiracji nawet ze strony znanych marek, można ciągle poszerzać swoje horyzonty smakowe i odkrywać przyszłe ulubione kawy. Pytanie, czy jesteś gotowy na tę smakowitą przygodę?

materiał partnera