Kibice Górnika z Łabęd: “NIE dla Piasta w szkole z górniczej dzielnicy”. Mamy odpowiedź dyrekcji

Kibice z Torcidy Łabędy protestują, bo wg nich dyrekcja jednej z gliwickich szkół promuje Piasta Gliwice. Na płocie SP nr 32 przy ul. Wrzosowej zawiesili bannery ze swoim stanowiskiem. Tymczasem szkoła zaprzecza, by prowadziła jakąkolwiek kampanię wspierającą niebiesko-czerwonych.

 
“NIE dla Piasta w szkole z GÓRNICZEJ dzielnicy” oraz “Pani B*** WARA z Piastem” możemy przeczytać na transparentach, które pojawiły się na płocie SP.32 – piszą kibice z grupy Torcida Łabędy w mediach społecznościowych. W piątek zamieszczono tam zdjęcia bannerów powieszonych na płocie placówki i obszerny komunikat na ten temat. Banery zniknęły po kilku godzinach.

Pragniemy wyrazić swoją dezaprobatę wobec tych działań, Nasza dzielnica Łabędy posiada wieloletnie górniczo – hutnicze tradycję i stąd nie możemy przejść obok obojętnie wobec akcji marketingowych miasta w szkołach na terenie Gliwic, a zwłaszcza w Naszej dzielnicy narzucając tym samym promowanie niebiesko czerwonych barw, które zaliczamy jako niechętnie widziane w tym miejscu, a które również nie będą przez nikogo tolerowane – pisze Torcida Łabędy.

Szkoły podstawowe w Łabędach to miejsca, do których uczęszcza bardzo wielu młodych fanów zabrzańskiego Górnika, przez co takimi działaniami ze strony dyrekcji mogą poczuć się dyskryminowanym, a rodzice z kolei urażeni stanem rzeczy i zachowań grona pedagogicznego oraz władz szkoły

– czytamy dalej we wpisie (pisownia oryginalna).

Łabędzka Torcida zwróciła się też do wszystkich trójkolorowych rodziców o głośne wyrażanie obiekcji wobec działań podejmowanych ze strony szkół z myślą promocji lokalnego klubu sportowego. Całość komunikatu znajduje się w mediach społecznościowych.

Zapytaliśmy się placówki, czy faktycznie uczestniczy w jakimś miejskim programie promocji klubu Piasta Gliwice bądź indywidualnie zaangażowała się w takie działania. Wygląda na to, że reakcja lokalnych kibiców klubu z Zabrza była nieco na wyrost.

– Zespół Szkolno-Przedszkolny nie realizuje ogólnomiejskiej kampanii promującej Piasta, ponieważ nie wiemy o takiej kampanii. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zostali zaproszeni w ubiegłym miesiącu na szereg imprez sportowych, których organizatorem było Miasto Gliwice. Dodatkowo – rzekomo na jednym z banerów (którego nie wiedzieliśmy przy szkole) zostało podane nazwisko Bartel. Traktujemy to jako złamanie prywatności jednego z pracowników szkoły, a sprawa została zgłoszona jako naruszenie na facebooku – poinformowała Katarzyna Bartel, wicedyrektor ZSP 9, w skład którego wchodzi SP nr 32. Dopytujemy jeszcze szkoły na jakie imprezy sportowe zapraszani byli uczniowie.

Chodziło o imprezy miasta, w programach których były m.in: zajęcia sportowe, spotkania ze sportowcami, warsztaty pierwszej pomocy, animacje i atrakcje dla dzieci, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, piłka ręczna, sporty walki, taniec, strzelnica, sporty rakietowe, i zupełnie nowe dyscypliny

– doprecyzowuje wicedyrektorka.

* * *
Wiadomo nie od dziś, że w Gliwicach są dzielnice, w których większość fanów piłki nożnej kibicuje klubowi “zza miedzy”. Z drugiej strony, miasto, które wciąż jest największym udziałowcem niebiesko-czerwonych ma interes wyłącznie w promowaniu gliwickiej drużyny piłkarskiej (lub innych lokalnych klubów) – zabrzańską promuje Zabrze. Nic więc dziwnego, że przy okazji imprez organizowanych przez tutejszy samorząd mogą pojawić się akcenty związane z Piastem. Trudno oczekiwać, by szkoła wprowadzała cenzurę na informowanie o wydarzeniach kierowanych do mieszkańców czy swoich uczniów.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/ŻMS, scr. Torcida Łabędy (FB)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Michael Scott

Prosta sprawa. Piast jest miejskim klubem, szkoła podstawowa również finansowana jest przez miasto. Nie podoba się, zawsze możecie wyprowadzić się do wspaniałego Zabrza.

Daniel

\G/liwice wierne Górnikowi .

Michael Scott

Dziecko Ty nie w szkole?

Są jaja

No, no patologiczni ebile, narzucają co kto ma robić, nawet szkoła. Weźcie się lepiej oszołomy za uczciwą pracę.

Szczery

wróć do szkoły, bo umiejętność czytania ze zrozumieniem widzę zanika…

Kris

Łabędy zawsze były za Górnikiem,a jeszcze bardziej za ŁTS-em a nie za Piastem, co to za marudzenie. Do Zabrza nikt się nie wyprowadza ale bardzo chętnie odłączymy się od Gliwic.

POPiS

To wy marudzicie jak małe bachory. Dzielnica nie należy tylko do was, więc może sobie każdy wywiesić flagę Piasta albo nawet Ruchu. A jak coś nielegalnego przez to zrobicie to sobie pokibicujecie zza krat. Patusy.

Serwus malkontenci

…i umrzecie z głodu.

Serch

…i wszystko w temacie

Ahim

Dokładnie tak

T_o_m_1983

… a druga sprawa, ze Piast to gliwicki klub, wiec zabole do zabrza won :)

Aldi

To jest skandal żeby, kibice……tzw Torcidy odnosili się w taki sposób do dyrekcji szkoły. Moja córka jak i ja kibicujemu Ruchowi Chorzów……Może mamy zmienić szkole ,bo lubimy klub który się jakimś idiotom nie podoba

Kris

Kibicujcie komu chcecie, to przecież wasza prywatna sprawa,jeszcze nie słyszałem żeby w Łabędach ktoś się obnosił z R-ką, a drób z Gliwic ciśnie się wszędzie. A tak na marginesie to ja jestem z Łabęd a moja druga połowa z Chorzowa i jakoś się nie lejemy

xxx

bo siedzisz pod pantoflem

Santuś

Do czasu

Umrzyk

A ja za Podhalem Nowy Targ jestem i kto mi zabroni na Łabędach. Każdy może kibicować komu chce Szkoła jest Gliwicka a nie Zabrzańska więc powinna promować lokalny klub. Może wg mądralińskich nasze dzieci z Łabęd powinny jeździć do Zabrza? Też mi Tradycja Łabędzka, bo kiedyś ktoś zaspał w 32 i do Zabrza na mecz pojechał.

Jan

Co za patola…

Pro

Szkoła nie powinna się uginać przed bandytami, bo tylko tyle można powiedzieć o nich. Nie powinno byç ani dzielnic piastowskich ani górniczych, każdy powinien wspierać kogo chce, jeśli nasi marni kopacze mu imponują.

Kek

Kibole wara od dzieci!

Gustaff

Jak wielki górnik promuje się w Lędzinach, Przyszowicach, Toszku i innych okolicznych miasteczkach to jakoś tam nikt nie protestuje a tu wielkie skandal bo Piast promuje się w SWOIM mieście

ŚlepaWrona

Górnik się tam nie promuje. On tam jest od zawsze!

zawszealenigdy

O to masz dziwne postrzeganie znaczenia słowa “zawsze’

Zygfryd de Löwe

Bandyci ze zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym “wyrażają swoją dezaprobatę”, że pedagodzy robią to co do nich należy czyli promują uprawianie sportu wśród dzieci i młodzieży…
Świat staje na głowie, przestępcy i ich mniej lub bardziej świadomi współpracownicy mają czelność oburzać się bo uczciwi ludzie robią coś z kimś kto im się nie podoba.
Szkoda, że już nie ma zomozy…

RamPamPam

Swoją drogą, dzięki dyrekcji,te matoły,które to wypisywaly,pierwszy raz z bliska widziały szkole :)

Gliwice PIAST

szkoła jest na terenie MIASTA GLIWICE w Gliwicach jest klub PIAST i mogą takie akcje w każdej szkole w Gliwicach zrobić promować klub itd a że Łabędy akurat w większości kibicują górnikowi to mają problem ze im się to NIE PODOBA WIDAC ZE BOLI I BARDZO DOBRZE!! GLIWICE TYLKO PIAST!!

anty Piast

Gliwice tylko Piast a gdzie on jest bo na wyjazdach nie ma u siebie na meczach też nie ma tylko po smietnikach widziałem wielu kibiców Piasta zbierajacych odpady

przecinek i kropka

Dla większości polskich patriotów to problem nie do ogarnięcia.
A SP 32 zaprasza

ktoś

A powiedz cwaniaczku kiedy to górnik wygrał ostatnio z WIELKIM PIASTEM GLIWICE

Gennaro

To co napisze to raczej do rodziców uczniów szkoły 32 i innych w Łabędach, chrońcie swoje dzieciaki i nie dajcie się otumanić tej torcidzie Gliwice czy Górnika, to walka o wpływy na dzielnicach, to pospolity gang, niech się pochwalą ilu w ostatnim czasie zostało zatrzymanych przez Policję i mają zarzuty prokuratorskie, za handel narkotykami, bójki, napaście na innych ludzi, zastraszanie małych przedsiębiorców i zbieranie od nich haraczy grożąc pobiciem, młodzież z Łabęd to swoisty klient na przyszłe lata, najpierw ich się skusi na stadion w Łabędach, później ten w Zabrzu,skusi się atmosferą na meczu , małą działką do palenia a… Czytaj więcej »

Stary

A co to za ważna persona, ta pani Torcida ? Jakiś sekretarz, czy co…

RamPamPam

Sekretarz komuny.

Pro

Pewnie coś jak “Corrida”, bo też tak jakoś z hiszpańska brzmi.

Borys

Torcida? Co to znaczy? To coś od tortu? Jakaś organizacja cukierników? Albo miłośników słodyczy?

Archimedes

To jest błąd pisowni: “d” się obróciło o 180 stopni

ziomek

WTF,
Kibole wymordujcie się nawzajem i dajcie ludziom żyć.
Każdy sobie może kibicować komu mu się podoba a wy zajmiecie się sobą.

Patriotka

To się wyprowadzić do Zabrza, Gliwice promuje miasto Gliwice i kluby ze swojego miasta, nawet jak szkoła promuje Piasta to ich prawo nikt nie może tego zabronić.

RamPamPam

Zolta kartka dla dyrekcji szkoły, od cwiercinteligentow z Labed – dyrekcjo,strach się bać haha :)

Hpg

Nie podoba się coś to wyjazd do Zabrza ***** to są Gliwice a w Gliwicach jest Piast a nie gornik

anty Piast

gdzie on niby jest bo wszedzie sie ukrywacie i uciekacie hahahahah

Astra

Śmiech na sali….każdy klub może promować się gdzie chcę. Jak go stać to nie ma problemu. Reszta niech bieduje.

Tomek

Jeszcze nie został górnikiem a już jest półgłówkiem

Myślenie nie boli

Połowa szkół w Zabrzu promuje i jest dumna ze swojego klubu czy ktoś z Gliwic im tego zabrania?

Kama

Dostaliśmy – rodzice, wiadomość na dzienniku elektronicznym o temacie:Mecz Piasta dokładnie o tej treści: “Szanowni Państwo, przed nami piłkarski tydzień! Aż dwa mecze w jednym tygodniu. I choć obydwa z Krakusami, to z dwiema różnymi drużynami. W trwających rozgrywkach piłkarskich PKO Bank Polski Ekstraklasy, w których uczestniczy drużyna z naszego miasta – PIAST GLIWICE – nie może zabraknąć naszych uczniów. Dlatego serdecznie zapraszamy młodzież wraz z rodzicami do wsparcia piłkarzy z trybun. Niech głośny doping niesie zawodników PIASTA do kolejnych sukcesów! Klub przygotował specjalną promocję dla najmłodszych: bilet na dowolny sektor dla dzieci do 13 roku życia jest zupełnie za… Czytaj więcej »

BezpieczneGliwice

Czy to źle że dzieciom coś dają za darmo. Czy to źle że ktoś im coś załatwił. Za niedługo to k… nikt nie będzie nic robił bo jakieś ***** będą widziały w tym problem. Za takie banery powinny być kary. Co za głupota niektórych rodziców którzy widzą w tym coś złego. Jeśli komuś coś się nie podoba to niech nie idzie i wykasuje tą wiadomość. Po kłopocie. Morda tego patoloa który to wywiesił na płocie, powinna być przyklejona na tej szkole z napisem kibic Torcidy.

ŚlepaWrona

Odzew będzie mizerny :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Emil

Ale kisnę, jedne grajki mają ból tyłeczka że ktoś śmie kibicować innym.

Sabachan

niektórym to wali na dekiel

Strach się bać

Moje dziecko jest małe, ale aż strach posłać dziecko do szkoły, która zachęca dzieci do aktywności sportowej… /Ironia/. Nie wiem dlaczego takie agresywne grupy, jak ta torcida, jeszcze nie są zdelegalizowane. My z mężem nie kibicujemy nikomu. Czy mój syn musi odpowiedzieć się za jedną z tych dwóch drużyn i potem walczyć za nią ryzykując własne zdrowie? Nie mam nic przeciwko kibicowaniu, ale z kibolstwem należy się rozprawić, bo niszczą ludziom zdrowie i życie, a widać już wciągają w to bagno najmłodszych (uczniowie szkoły podstawowej).

treya50

Po stokroć racja !!!

Sroka

“Dzielnica górnicza’- perspektywa postrzegania otoczenia oczami kreta. ŁTS był łabędzkim klubem i to (na szczęście) nie górniczym, bo hutników i metalowców było i jest znacznie więcej niż góników

Bella Ciao

Ludzie, którzy chcą zyskać fanów, czyli sprzymierzeńców w prezentowany sposób nie nabędą wartościowych jednostek, tylko takie jak obecnie zasilające je w większości osoby potrafiące się wydrzeć, niszczyć, zaatakować, nienauczone podstawowych wartości, które nie wyniosły z domu minimalnego poziomu szacunku do innych osób i ich poglądów.
Prezentowany sposób sprzeciwu do poruszanego tematu to akt desperacji, który wzbudza żałość.

Facetom polecam zabrać się za coś pożytecznego np. skończenie choćby tak atakowanej szkoły podstawowej! Jeśli nie to, to w uwielbianym Zabrzu jest schronisko, w którym kilkadziesiąt psiaków pójdzie ochoczo na spacer ;)

adam

niech miasto Zabrze zacznie inwestować w Łabędach ,torcida Gliwice w 1999 roku paliła herb Gliwic na meczu z Piastem teraz tego samego herbu używaj na szalikach smyczkach gdzie tu logika .Płacąc podatki i pracując w Gliwicach wspomagacie Piasta i to jest najmierniejsze to was już nie boli

anty Piast

przede wsszystkim palili wasze barwy a nie tylko Gliwice odwrocic mozemy kota ogonem paliliscie szaliki Torcidy Gliwice na ktorych jest herb waszego miasta ?? czyli jestescie zdrajcami wlasnego miasta nie ??

obiektywny

Człowieku pomysl chociaż przez chwile, mieszkasz w Gliwicach, a w tym mieście jest klub Piast…, oczywiście ze każdy ma prawo być sympatykiem jakiej drużyny chce, ale żeby z własnego miasta klub nienawidzić i go opluwać, to trzeba mieć naprawdę cos nie tak z głowa…

HKS

Odwaga kibolców Torc… kończy się zazwyczaj na Psychofanach