Kierowca dostawczaka wyrzucił przez okno śmieci. Miał pecha, kara była natychmiastowa


Kierowca samochodu dostawczego pozbył się śmieci, w możliwie najprostszy sposób, wyrzucając je przez okno. Śmieciarz miał pecha, jechał za nim radiowóz policyjnej grupy SPEED z włączonym rejestratorem.

Rzecz działa się w poniedziałek – co prawda w Rybniku, ale policjantami w nieoznakowanym radiowozie byli funkcjonariusze KMP Gliwice. Młody człowiek, kierowca samochodu dostawczego, wyjechał przed policyjne bmw i po chwili wyrzucił przez okno samochodu śmieci.

Stało się to w gęsto zabudowanej części miasta. Bulwersujące wykroczenie zarejestrowała kamera radiowozu.

23-letni rybniczanin natychmiast został zatrzymany. Mundurowi ukarali go 200-złotowym mandatem, po czym nakazali, by pieszo udało się w miejsce, w którym wyrzucił śmieci, zabrał je i umieścił w przeznaczonym do tego śmietniku, znajdującym się obok miejsca kontroli.


– Leżące na poboczach naszych dróg puszki, pudełka po papierosach czy butelki źle świadczą o stanie kultury osobistej niektórych kierowców. Problem zaśmiecania dotyczy także lasów, szlaków turystycznych, np. górskich – tu odwiedzający wnoszą butelki z napojami, ale już ich nie znoszą… Tego typu zachowania powinny być piętnowane społecznie. Pamiętajmy: sankcja w postaci krytyki kolegów, znajomych, przechodniów ma często większy walor wychowawczy niż mandat – komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

(żms)/KMP Gliwice

Podobne sytuacje niestety nie należą do rzadkości. W Internecie można znaleźć mnóstwo filmików ilustrujących elementarny brak kultury pasażerów i kierowców samochodów. Dowody widzimy codziennie na poboczach dróg.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Qrt

Za coś takiego mandat minimum 1000zl i 100 godzin prac społecznych 200 stówy to jakaś kpina

loko

Ci co minusują to śmiecą?

Szota

Mieć a nie mieć 200 oto jest pytanie

Dziadek

Człowieka zachowującego się w górach, i nie tylko tam-typu niosę w plecaku pełną butelkę płynu 1,5 l(~1,5 kg)..wypijam..opróżniam..i wyrzucam pustą ~35 gramów-uważam za totalne bezmózgowie(zachowanie na poziomie nietresowanego szympansa)!!

treya50

Popieram prace społeczne dla wszystkich chuliganów i śmiecących i mażących po murach, zakłócających spokój itp…

Cliper

Oczywiście należy chamstwo karcić mandatami do bólu..to wydaje się być jedyną metodą na ład i porządek..może kiedyś i u nas będzie tak czysto jak w Skandynawii a nie jak na Sardynii..brudno

Dziunior

Dla niektórych do mandat to nie problem bo mają hajsu jak lodu ale jakby musieli odpokutować pracami społecznymi najlepiej w pobliżu miejsca zamieszkania to dopiero by ich nauczyło

RealistA

Bravo, bravo i jeszcze raz bravo dla policjantów.

NY

W Irlandii za nielegalne wyrzucenie śmieci 10 lat temu kara na poziomie 3000 eur, niezależnie czy był to kubek po kawie czy pet.

Osa

W PL -200 pln to max za to zachowanie, niestety.

ewa

Wszyscy zachwycają się czystością w innych krajach. A u nas tak brudno. To nie prezydent śmieci, nie przyjeżdżają obcokrajowcy, żeby wypróżnić swoje bagażniki, to …………………………. i tu wpisać trzeba siebie, sąsiada lub kogoś innego znajomego.

Damian

Chyba nie o ten filmik chodziło…?

Pan Jezus

50 000 tys i kary a jak nie zapłaci to komornik i urząd skarbowy, tylko tak Polactwo się nauczy kultury