Kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu, albo posypią się mandaty. Nowy fotoradar na zjeździe z A1

scr. googlemaps

Na zjeździe z autostrady A1 na A4 często dochodziło do zdarzeń drogowych związanych z nieprzestrzeganiem ograniczenia prędkości. Teraz prawdopodobnie się to zmieni.

Na węźle Sośnica w Gliwicach zamontowano fotoradar. Urządzenie będzie rejestrowało kierowców jadących od strony Knurowa, którzy zjeżdżają z autostrady A1 na A4 w kierunku na Katowice.

O jego instalacji w tym miejscu zdecydowała… brawura kierowców pokonujacych ostry łuk drogi ze zbyt wysoką prędkością. Często kończyło się to utratą panowania nad pojazdem i wjeżdżaniem w bariery energochłonne.

– Lokalizacja urządzenia wynika z bardzo dużej ilości zdarzeń drogowych, została wytypowana w związku z wpływającymi wnioskami w szczególności z KWP Katowice oraz katowickiego oddziału GDDKiA – ustalił Dziennik Zachodni w Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Podobny problem drogowcy wskazywali w Katowicach, na zjeździe z ulicy Murckowskiej na Górnośląską. Tam instalacja urządzenia okazała się właściwym rozwiązaniem. Gliwicki fotoradar ma zacząć działać jeszcze w lipcu.

(żms)/Dziennik Zachodni/Wyborcza.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Bobo
Bobo

jazda między autostradami z prędkością 50 km/h to jakiś żart, po pierwsze – źle wyprofilowano drogę, po drugie – tam można spokojnie jechać 90 km/h, oczywiście jak ktoś myśli o drodze i jest skupiony a nie robi gwałtowne ruchy. Państwo dało ciała i teraz jeszcze chce zarabiać.

Kotka
Kotka

Wpis kolejnego mistrza kierownicy.

Jest faja
Jest faja

Wpis kolejnej fajtłapy drogowej

Kotka
Kotka

Mowa mistrza do czasu aż przywali do czegoś :-). Potem pokornieje taki, jeżeli przeżyje.

kocham to
kocham to

kolejny ciapa zawalidrodroga, ta wasza powolność fajtłapowatość genereuje najwieksze zagrożenie, bo trzeba was jakos wyprzedzić, a ruch jest duży

wojtek
wojtek

za wolno!!! szybciej!!! jeszcze szybciej!!!

eve
eve

Strażnicy miejscy z Gliwic uważajcie ta tych co przyszli z Rybnika

Cliper
Cliper

Ustawiać radary co 5 kilometrów..szczególnie na dk 88..aż skończy się z debilami

Kotka
Kotka

Jeden fotoradar nie załatwi sprawy brawury.

krzysztof
krzysztof

państwo mnie karze i mną się opiekuje w brew mojej woli jak Janosik który jak by nie patrzeć był złodziejem tak samo jak nasze państwo coś obieca ale nim coś niby da to ściągnie haracz za marzenia

ales
ales

Dobrze, że my kierowcy mamy yanosika,bo już w takich miejscach stawiająte fotoradary,że to dramat

łukii
łukii

żarty się skończyły, zawsze mówiłem że ten yanosik to pic na wode…ale jak widać będe musiał go przeprosić xd

Imiu
Imiu

Oznakowanie jest złe! Potrzeba fotoradaru jest tylko z chęci zysku a nie bezpieczeństwa. Nie raz widziałem tam jakieś służby, od policji po straż, na drugim wiadukcie nad DK44 dzieje się to samo. Ktoś pędzi, pstryknie mu selfika po czym raptownie hamuje i wypadek za namową KWP Katowice gotowy. Policja tak samo czai się przy wylocie z Pola na przeciwko wjazdu do Europy Centralnej, najpierw karali za jazdę powyżej 50km/h a teraz za 70km/h bo drogowcy ustawili znaki w końcu. Raz widziałem jak policja łapała na zjeździe do Europy Centralnej, na zjeździe co ma strzałkę na pasie drogi i droga jest… Czytaj więcej »

Lukasz
Lukasz

Ciekawe na drodze ekspresowej 50 km h maszynka do robienia pieniędzy ciekawe ze przed Gorka Nikt nie postawił znaku ze jest fotoradar ciekawe kogo to wymysł warto to sprawdzić

Artur
Artur

To nie droga expresowa tylko łącznica

daroo
daroo

Bardziej chodzi o nabijanie kasy niż o bezpieczeństwo….
Rozumiem fotoradar w pobliżu np szkoły… Ale tu kogo on ma chronić? Ci którzy pojadą z nadmierną prędkością i uderzą w bariery sami są sobie winni i już tako tacy zapłacą za swoją brawurę… Tu zaś mamy do czynienia z maszynką do robienia kasy… Nic innego.

Marcin
Marcin

Pamiętajcie, nie Ci co szybko jadą lecz Ci co blokują i robią gwałtowne ruchy stwarzają zagrożenie na drodze. I napewno nie pomogą fotoradary tylko zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam

Ewa
Ewa

w sumie dobrze. ale to takie miejsce z cyklu :”kura znosząca złote jaja”, i nie ma związku z poprawa bezpieczeństwa, jest parę innych miejsc w Gliwicach gdzie takie żółte cudo poprawiłoby bezpieczeństwo i uratowało parę istnień ludzkich.

wojtek
wojtek

oczywiście, że ma związek z bezpieczeństwem, skoro tam co chwilę leży ktoś na barierkach, na zakręcie mistrzów w katowicach (zjazd z Murckowskiej na A4) po montażu fotoradaru nagle zaczęło być bezpiecznie, a przed montażem też codziennie ktoś przytulał się do barier…

rrolch
rrolch

mylisz się, przez portfel do serca………

naked
naked

jeden fajny winkiel do driftu i jazdy na kolanie

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nauczą się jezdzić przepisowo 500 zł i 10 punktów chacha

ja234
ja234

Wlepiać mandaty po 30 tys i zabierać prawo jazdy. Wtedy piraci drogowi nauczą się jeździć wolniej.

Stachu
Stachu

Popieram. Na hulajnogach.

Imiu
Imiu

hulajnogą można jeździć nawet po pijaku i pod prąd ulicami więc…Na hulajnogach! XD

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tak, tak, popieramy! Mandaty nawet 130 tysięcy złotych, a co!

Zxc
Zxc

Ja234. Sugeruję systematyczną kopulację. Może Ci się troszkę nastawienie do życia zmieni.

Jest faja
Jest faja

Skąd weźmie desperata, który będzie go chciał?

Ad
Ad

przecież ma dwie ręce… chyba…

kocham to
kocham to

taa najlepiej chodzćc pieszo, tak to jest jak teraz każdemu fajtłapie dają prawo jazdy

ja234
ja234

Obowiązkowe powinny być testy psychiatryczne. Większość świrów nie miałaby prawa jazdy.