Kilka lat temu ruina, dzisiaj zbiera nagrody. Dawny „Krasnoludek” doceniony w stolicy (TV)

Ogólnopolski sukces szkolnego baru sałatkowego prowadzonego przez uczniów „gastronomika” to zaskoczenie nawet dla dyrektora szkoły.

– Zawsze wierzę w realizację moich wizji, ale nigdy nie przypuszczałem, że Kapituła w Warszawie oceni ten projekt tak wysoko i stwierdzi, że to najlepszy projekt związany z promocją przedsiębiorczości i inwestowaniem w umiejętności – cieszy się Krystian Szatka, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych przy ul. Kozielskiej w Gliwicach.

[flashvideo file=”http://24gliwice.pl/tv/20120704_bar_u_stasia.flv” /]Realizacja: Katarzyna Klimek, Paulina Kubczak, Łukasz Gawin


Przypomnijmy, z inicjatywą przekształcenia dawnego „Krasnoludka” w „ośrodek szkoleniowy”, kilka lat temu wystąpił do władz miasta Krystian Szatka, dyrektor ZSE-U. Pomysł podpatrzył w Belgii, gdzie szkoły o podobnym profilu kształcenia prowadzą własne hotele i restauracje, i w taki praktyczny sposób uczą młodzież zawodu. Koncepcja spodobała się władzom miasta, tym bardziej, że ponad 100-letni, należący do miasta, obiekt nie był wykorzystywany od wielu lat.
Gliwicki „Król Staś” jest pierwszym w Polsce szkolnym obiektem tego typu. Cała inwestycja kosztowała ponad 700 tys. zł.

…a tak zaledwie 4 lata temu wyglądał dzisiejszy, zdobywający nagrody bar. Opuszczony budynek niszczał i szpecił okolicę.