Kobieta zaatakowana na ulicy pałką teleskopową. Kto rozpoznaje, kogo zarejestrował monitoring?

AKTUALIZACJA: Do policji wpłynęły informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość tej osoby.

Nieznajoma, zaprezentowana na zdjęciach z monitoringu, poszukiwana jest w związku z zajściem na zbiegu ulic Zwycięstwa i Dubois. Doszło tam do ataku na młodą kobietę. Pokrzywdzona została uderzona przedmiotem przypominającym pałkę teleskopową w prawą rękę, którą zasłoniła twarz.

Postępowanie sprawie uszkodzenia ciała prowadzi III Komisariat Policji (RSD-933/21). Do zdarzenia doszło 25 lipca ok. godz. 3.00 w nocy.


O czyn podejrzewana jest kobieta o długich ciemnych włosach, spiętych z tyłu głowy w kucyk, ubrana w jasną bluzkę z kolorowym motywem (rękaw krótki), jasne spodnie i buty. Na prawym ramieniu miała zawieszoną czarną torbę. Kobieta oddaliła się pieszo ul. Zwycięstwa, a następnie Bohaterów Getta Warszawskiego, w stronę wiaduktu – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Detektywi z wydziału kryminalnego przeprowadzili szczegółowe dochodzenie, ale niestety, dotychczasowe czynności nie doprowadziły do ustalenia tożsamości kobiety. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że ktoś z internautów rozpozna lub domyśli się, kogo zarejestrowały kamery

– dodaje Słomski.

Informacje w tej sprawie można przekazywać anonimowo, bezpośrednio do prowadzącego postępowanie aspiranta sztabowego Andrzeja Pietrzaka, tel 47 859 0305, andrzej.pietrzak@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki kontaktowej „powiadom nas”. Osoby informujące, jak zawsze, nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone. Każde typowanie zostanie dokładnie zbadane.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

25 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Unia Europejskiego Chaosu
19/10/2021 10:41

Kiedyś kobiety wyzywały się od zdzir, czochrały sobie fryzury i pazurami rwały na sobie ubranie a tu nagle taki cywilizacyjny europejski postęp.

BezpieczneGliwice
19/10/2021 11:11

Po pierwsze czy ktoś monitoruje to co się tam dzieje czy tego nie robicie bo bedzie trzeba wysylac tam Policje.
Jakość nagrań !!! Kupiłem na allegro kamere za kilksaset zł. Nagrania są lepsze. Kto w Gliwicach robi zamówienia na takie rzeczy ?

ile
19/10/2021 11:37

Racja, monitoring ma już kilka lat i się zestarzał a technika poszła naprzód, dlatego trzeba go wywalić na złom i zakupić nowy.

Zamienił stryjek ...
19/10/2021 11:50
Reply to  ile

Wygląda na to, że był on zestarzały zanim miasto go kupiło. Ale miasto tak ma. Parkometry też kupiło jakby z poprzedniej epoki. A pamięta ktoś parkometry na pl. Inwalidów w latach 70′ jakie były? Ja pamiętam. Małe ustrojstwa na słupkach. Wrzucało się pieniążka, kręciło gałką aż czerwone półkole zmieniło się na żółte. Wot technika! A teraz. Ech…

ile
19/10/2021 11:58

Bo rządząca miastem platforma też jest z poprzedniej epoki, tylko że taki stan rzeczy bardzo odpowiada mieszkańcom Gliwic z poprzedniej epoki.

Ech...
19/10/2021 18:59
Reply to  ile

Gliwicami nie rządzi ani platforma ani pis…..ce. Gliwicami rządzą maluczcy.

Tadeusz
20/10/2021 15:11
Reply to  ile

Nie platforma tylko koalicja Frankiewicza.

Aa
20/10/2021 17:39
Reply to  Tadeusz

A Franek to co? Założyciel platformy. Niby się wypisał ale nadal popiera platformę a platforma jego

Marcin
19/10/2021 19:34

Jeżeli się dobrze orientuję (niech mnie ktoś poprawi w razie błędu) obsługą monitoringu miejskiego zajmuje się ŚSM.
Patrząc na ostatnie afery i zamieszanie wokół tej spółki (https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/tag/ssm/), to należałoby się nawet cieszyć, że jakiekolwiek nagrania są.

rovit
19/10/2021 10:09

Ile to senatorski geniusz wydał na monitoring w mieście?

ile
19/10/2021 10:57
Reply to  rovit

No i została sfilmowana za pomocą tego monitoringu czy nie, czy może monitoring jest niekompletny i kamery powinny być zsynchronizowane z karabinami maszynowymi, które powinny ją od razu rozstrzelać ?

kapiszon
19/10/2021 14:48

Trochę nie na temat, ale okolice dworca PKP są niedaleko i wydaje mi się, że oświetlenie przed budynkiem dworca PKP nie jest wyłączone przypadkowo. Jak pamięcią sięgam, różne męty grasujące przed dworcem zazwyczaj miały ochronę pewnych osób powiązanych z miastem. Założę się, że osoba odpowiedzialna za oświetlenie w tym rejonie ma swój grosz z częstych rozbójów przed dworcem.

zamokły
19/10/2021 14:54
Reply to  kapiszon

Cały czas odkąd pamięcią sięgasz za oświetlenie w tym rejonie jest odpowiedzialna jedna i ta sama osoba ?

robert
19/10/2021 17:33
Reply to  kapiszon

ciemnosci egipskie to nastąpią po nowym roku. wówczas jak podrozeje powiedzmyo 40% prąd, zacznie się oszczędność i zaciskanie pasa

suweren
19/10/2021 19:41
Reply to  robert

PiS obiecał dopłaty.

na pewno
19/10/2021 19:55
Reply to  suweren

Nikt ci nie da tyle co PiS ci obieca.

SS3
19/10/2021 22:53
Reply to  na pewno

No pod tym względem to sobie zawody z PO spokojnie mogą zrobić.

Danus
19/10/2021 19:52

Z lipca? Co to jakieś żarty są
Co się dzieje w tych Gliwicach

robert
19/10/2021 17:29

w czas się obudzili

SS3
21/10/2021 22:55

Jakby zamachnęła się nie głowę tylko w krzyż toby sami znaleźli następnego dnia.

pałka teleskopowa
19/10/2021 07:47

Nie odeszłam do lamusa ? Dobra zmiana dała dobry przykład.

Stop gimbusom
19/10/2021 09:56

Ale co ma piernik do wiatraka?

pałka teleskopowa
19/10/2021 10:34
Reply to  Stop gimbusom

Nie wiesz co się w kraju dzieje to i głupie pytania zadajesz.

Stop gimbusom
19/10/2021 12:52

Jak czegoś nie rozumiesz to nie musi to być głupie.
Spróbuj odpowiedzieć bez napinki…..

pałka teleskopowa
19/10/2021 13:13
Reply to  Stop gimbusom

Odpowiedziałam ci już a ty przez ten zmarnowany czas kiedy się napinałeś mogłeś sobie przypomnieć ostatnie historie.