Kolędowanie w Europie Centralnej już w najbliższy weekend

Do wspólnego śpiewania utworów związanych z okresem świątecznym zaprasza Europa Centralna już w najbliższy weekend. Akcja startuje 12 grudnia o godz. 13:00.

Wtedy w specjalnej muzycznej strefie w pobliżu wejścia A pojawi się zespół Hello My Sunshine, który publiczności może być znany m.in. z udziału w programie Must Be The Music, a także z bardzo energetycznych rytmów i interpretacji znanych przebojów. O godz. 14:00 scenę ?przejmą? podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach. Najpierw wystąpi zespół Stereo z udziałem solistów, a następnie zespół ?Gwar?. Artyści z MDK zaprezentują się także ponownie ok. godz. 16:00.

Drugiego dnia, 13 grudnia, na miłośników świątecznych dźwięków czeka spora niespodzianka. Około godz. 13:00, 15:00 i 17:00 zaprezentuje się chorzowskich Chór Gospel ?Z miłości?. Artyści udanie koncertują ze sobą już od ponad 10 lat. Pochodzą z różnych części naszego regionu. Część z nich jest amatorami, cześć profesjonalistami. Jedno, co ich łączy, to z całą pewnością śpiew. Podczas wizyty w Europie Centralnej zaprezentują nieco inne od tradycyjnych inspiracje świątecznych utworów. W najbliższą niedzielę na świątecznej scenie muzycznej zaprezentują się również uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha. Ich prezentacje planowane są na godz. 14:00 i 16:00.


Wstęp na wszystkie koncerty i występy w ramach akcji jest darmowy.