Koleją na defiladę w Katowicach? Bez szans. Tłumy na dworcu, mdlejący ludzie, ścisk. “Porażka”


Organizacyjna porażka Kolei Śląskich, kompletny brak przygotowania – internauci na zostawiają suchej nitki na regionalnym przewoźniku, który najwyraźniej źle oszacował ogromne zainteresowanie defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego, zorganizowaną w tym roku w Katowicach.

Kto liczył na to, że łatwo dojedzie do Katowic, bardzo szybko zderzał się z brutalną rzeczywistością. Zapowiadane od kilku dni bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi okazały się dla większości potencjalnych pasażerów czystą teorią. Tłumy na dworcu, całkowicie zapchane krótkie składy odjeżdżające w sporych odstępach czasowych, nie dawały szans na dostanie się do Katowic.

“Ludzi bardzo dużo, a wspaniałe mądre głowy z Kolei Śląskich puszczają pociąg z czterema wagonami. Połowa ludzi zostaje, ktoś zemdlał. Pokazaliście klasę mistrzowie logistyki” – pisze na naszym facebooku Wojtek.


“Bardzo niezorganizowane przewozy koleją. Ludzie zostawali na peronach. W pociągu 11.12 z Gliwic przepełnienie. Na 12.09 połowa ludzi nie wsiadła z prostego powodu, że się nie zmieścili” – komentuje Morosława.

fot. Grzegorz

Dostanie się do pociągu wcale nie oznaczało końca problemów. W wielu przypadkach było wręcz odwrotnie, część pasażerów rezygnowała i wysiadała z przepełnionych wagonów.

“Ściśnięci jak sardynki staliśmy w zamkniętym pociągu, który nie chciał za cholerę ruszyć” – relacjonuje Artur. “Co chwila ktoś próbował się jeszcze dobić do środka na sile, dzieci placzą, co chwila ktoś krzyczy, że mu bąbelka miażdżą, po 15 minutach z braku tlenu dużo ludzi zaczęło przepychać się, żeby wysiąśc z pociągu, a że miałem dość, to i ja poszedłem za falą. Postałem jeszcze kilka minut na peronie, pociąg ani drgnął. Za chwilę widziałem medyka z noszami idącego w stronę SOK-istow przy jednym z wejść. Zapewne ktoś z tego wszystkiego zemdlał. Spokojnie już ponad 30 minut opóźnienia, a pociąg dalej stoi, pociąg który miał być tym pociągiem wcześniejszym, pociąg, do którego wsiadła może ćwiartka tego co czekało na peronie, pociąg, który przecież ma po drodze jeszcze stacje pośrednie. Jak wychodziłem z dworca to strumień ludzi, którzy się poddali i postanowili iść w stronę centrum był porównywalny ze strumieniem ludzi, którzy napływali na dworzec. A przecież wiadomo, że im bliżej 14:00 tym będzie tylko jeszcze gorzej. Ja wniosek po tym wszystkim mam tylko jeden, Śląsk nie jest jeszcze gotowy na imprezy tej skali” – podsumowuje Artur.

fot. Grzegorz

Jarosław zwraca uwagę, że pociągi będą się jeszcze po drodze zatrzymywać w kolejnych miastach, gdzie również oczekują chętni na dostanie się do Katowic.

“Porażka Kolei Ślaskich. Tysiące!!!! ludzi w Gliwicach i jeden pociąg na godzinę, jeszcze w połowie pełny nie chce myśleć co będzie na kolejnych stacjach i drodze powrotnej. Wielkie namawianie na skorzystanie z transportu publicznego, a przygotowania zero. To nie warszawka tylko metropolia Śląska!!! Lepiej było jechać autem i dojść choćby 5 km, pewnie byłoby szybciej. Ja zrezygnowałem po staniu 40 minut na peronie w pełnym ścisku.”

Co na to wszystko Koleje Śląskie? “Do godziny 14:00 pociągami KS przejechało 60 tys. osób” – czytamy w komunikacie na facebooku. Kilka minut przed oficjalnym rozpoczęciem defilady przewoźnik poinformował o podstawieniu dodatkowych składów. “Dodatkowe specjalne pociągi na odcinkach: Czechowice-Dziedzice-Katowice, Katowice Ligota-Katowice, Sosnowiec- Katowice. Pociągi uruchomione by zabrać czekających pasażerów.”

(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Przemyslaw

Bylem widzialem pojechalem samochodem

:)

Rany, nie mogłeś zabrać kolegi “Rozsądnego”, który wbrew nickowi przyjął propozycję Dudy, Morawieckiego i Błaszczaka i chciał pojechać pociągiem? Z daleka widać, że jest za krótki na rządową a nawet wojewódzką limuzynę i pewnie z tego powodu tak się stara w internetach, ale mogłeś zrobić dobry patriotyczny uczynek i przynajmniej zawieźć na paradę hiperpatriotę i tam go zostawić. Przy promilu hurrapatriotycznego zapału, którym wręcz eksploduje, załapałby się na drogę powrotną z czołgiem i wrócił, powiedzmy, na gąsienicy.

AndrzejD

hehe, organizatorzy tego turbo patriotycznego spędu, mogli się zwrócić o pomoc do Owsiaka – jego ekipa wie jak sprawnie przetransportować setki tyś ludzi ludzi na i z Polandrock-u/Woodstocku :)

Cliper

Dobrze ze gliwiczanie byli i zobaczyli totalny obraz nędzy i rozpaczy organizacyjnej i kulturowej.obraz własny Polaka-chama!tylu obelg rzuconych w kierunku rowerzystów nie słyszałem nigdy w życiu.cieszę się ze wróciłem z tej imprezy cały i zdrowy i obiecuje sobie ze nigdy więcej!

:)

Spotkanie patriotów w odświętnym nastroju głębokiej wspólnoty wypadło blado, żeby nie powiedzieć dołująco i wrogo? Myślałem, że tam zbierają się jednomyślni, życzliwi sobie Polacy o sercach przepełnionych miłością do sióstr i braci Lechitów. Pomocni i otwarci, gościnni i wyrozumiali. A ty opisałeś patriotyczno-kościelno-narodową uroczystość jakbyś trafił w epicentrum LGBT na Marszu Równości. Szczerze ci współczuję. Taka trauma może potrwać.

Remember

A jeszcze rano byłeś taki chwat, co to się smrodu i hałasu nie boi. Po kilku godzinach wyglądasz jak ten czworonóg schowany pod dywanem.

paszczak

A my pojechaliśmy na rowerach z Gliwic i żadnej obelgi nie słyszeliśmy… drogi opustoszałe, dopiero wlot ul. Gliwicką zapchany autami, ale rower zwinniejszy

Cliper

Paszczak..a może byles w Rybniku na gliwickiej?

Zoom

Bo ludzie tam jechali głównie robić zdjęcia. Zdjęcia sprzętu wojskowego i żołnierzy. Poubierani w mora z dziećmi ubranymi w mora, z balansem bieli w aparatach ustawionym na kolor “oliwkowo-ziemisty”. Fluorescencyjny różowy, żółty, pistacjowy i obcisłe lateksowe kalesony nawet w Photoshopie są nie do usunięcia, więc nie dziw się złości.

Rozsądny

Katastrofa! Dziesiątki, jeśli nie więcej tysięcy ludzi z każdego z miast aglomeracji, wściekłych i pomstujących na czym świat stoi!! Rodziny z dziećmi, ze starszymi rodzicami, dziadkami, w smutku, zawiedzione, zawracające z dworców do domów bo nie mogli wsiąść do żadnego z podjeżdżających, krótkich pociągów! I żałujące że posłuchały apeli by jechać k.ś a nie swoimi samochodami lub autobusami! Katastrofa komunikacyjna i kolejna kompletna porażka kolei śląskich (specjalnie piszę z małej litery) i niestety województwa. Przecież ci wszyscy ludzie chcący uczestniczyć w tej defiladzie, podobnie jak ja uznawali to również jako element patriotyzmu, o który tak przecież Polsce chodzi.. Zostali ponownie… Czytaj więcej »

ja234

Napisz reklamacja do K.Ś. Ochłoń.
Nie masz się co rzucać, to są efekty rządów pisiorów. Oni nie umieją nic zrobić porządnie i solidnie.
Oczywiście, że można to było przeprowadzić z głową, rozsądnie i przemyślanie, ale nie oczekuj tego po pisiorach.To jest ich styl.Za niedługo tak (byle jak) będzie wyglądać cały kraj.(1702)

432aj

Dlatego właśnie Frankiewicz z PO nie ma tego problemu. Zlikwidował tramwaje, powoli likwiduje komunikację autobusową. W końcu ludzie nie będą mdleli w kolejce do autobusu, jeżeli komunikacja autobusowa nie będzie istnieć.

Rozsądny

Pi..lisz. ponieważ świadomie kłamiesz. W zarządzie k.ś rządzą cały czas ludzie z Po kumple niesławnego A. Matusiewicza. I tu jest problem

Remember

Ciekawe, że na Woodstock pociągów nie było, ale jak Mateusz nakazał, że mają być, to nagle się znalazły. I kto tu pi..li? Wyszło na to, że Mateusz olał swoich wyznawców.

Tom1983

No ale skąd **** komentując wyżej o tym może wiedzieć :)

SLD

Całkiem już wam odbiło z tym PIS? To nie wina tego, czy innego ugrupowania politycznego tylko GŁUPOTY. Głupoty, która jest apolityczna, zaraźliwa i szerzy się jak zaraza wszędzie, gdzie tylko mądrość zostawi odrobinę wolnej przestrzeni.
Cały ten incydent, to kolejny argument świadczący na korzyść samochodu. Obnażający delikatnie mówiąc niedoskonałość alternatyw proponowanych przez tych, którzy tak się obnoszą z tym swoim “my wiemy lepiej jak należy żyć”

Ja.

I dodam ja coś od siebie, że gdyby nie przypadkowo spotkany znajomy, który przyjechał samochodem, to zapewne do tej pory byśmy stali na peronie w Katowicach nie mając szans na normalny powrót.
Tragedia.

Remember

Panie niby Rozsądny! KŚ miały robić sondaże, wypożyczać tabor? A za czyje pieniądze? Czemu ja mam finansować pański źle rozumiany patriotyzm? Na imprezę zaprosił pana polski rząd a nie KŚ. To rząd powinien zrobić sondaże i zapewnić tabor dla zainteresowanych. Chryja to będzie jak się pan nie przyzna do PiS-u, którego w ogóle pan nie uwzględnił w pretensjach i wiadomo czemu. Wiadomo po co plucie na KŚ, z których pan korzysta od wielkiego dzwonu. Ci rzekomo wykształceni ludzie PiS zamawiali transport KŚ i nikt nie zapytał ile będzie pociągów? Na to są za mądrzy? Zagadka dla pana Rozsądnego: dlaczego dzisiejsza… Czytaj więcej »

Rozsądny

Odpowiadam: Powinni, i to za nasze pieniądze, ponieważ taką uroczystość organizuje wspólnie rząd i samorząd, nasz rzad i nasz samorząd. Przypominam iż uroczystość została zorganizowana na Śląsku by uczcić też Powstania Śląskie, docenić Śląsk i nas Ślązaków i są świetną promocją Śląska. A na takie uroczystości jako Ślązak godzę się chętnie, by przeznaczać pieniądze z moich niemałych podatków. I dlatego szczególnie zależy mi by w takich dniach organizacyjnie wszystko było zorganizowane perfekcyjnie , a dziś nie było.I to mnie cholernie zaskoczyło. Inne regiony już podnoszą iż chętnie u siebie zorganizują kolejne takie święto- ciekawe dlaczego, prawda? Dziwię się iż muszę… Czytaj więcej »

Ubaw po pachy

Zaraz ci patriotyczna żyła pęknie. “Ślązacy, jeszcze kilka lat temu „zakamuflowana opcja niemiecka” i „patologia”, stali się pieszczochami PiS. Bo jak głosi hasło czwartkowej defilady, są „wierni Polsce”. Byli sprzedajni i zdradzieccy, ale już nie są. Jeszcze wczoraj chcieli oderwać Śląsk od Polski, ale zmądrzeli i stali się wierni. Tak uznał Kaczyński i jego partia. Wyobraźmy sobie, że w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego ktoś wywiesza na Pałacu Kultury i Nauki hasło „Warszawa wierna Polsce”. Coś takiego uwłaczałoby godności warszawiaków, bo nikt nie ma prawa przyznawać im (a tym bardziej odbierać) świadectwa patriotyzmu i moralności. Na trzy miesiące przed wyborami PiS,… Czytaj więcej »

Rozsądny

Ja pier…e ale masz k.. zryty żółcią beret. Czytając powyższego posta chciałem podjąć polemikę ale jego rasistowskie zakończenie ad personam skutecznie mnie do tego zniechęciło. Tak się kończy dyskusja z “ynteligentnymii” inaczej po-wskiej proweniencji. ? “ciulu śląski”? Chyba się k.. nie dogadamy poj..bie, nie wiadomo skąd.

:)

Czym jest rasizm też nie wiesz. I to też pozycjonuje cię jako ciemnego wyznawcę PiSu.

do "Rozsądny"

Słownictwo masz takie pięknie polskie, chłopskie.

AndrzejD

…bo z niego taki Ślązak jak z koziej d.oopy saksofon

Rozsądny

Acha i jeszcze jedno: mój patriotyzm akurat jest przeze mnie jak i większość mi znanych osób wyjątkowo dobrze rozumiany i finansuję go sobie sam a i dla innych by trochę wystarczyło i łachy nie potrzeba.

LOL

Łolaboga! Pisiaki nie dojechały na pisiakowy spęd. Idole wystawili ich do wiatru, a ci zamiast uczciwie przyznać kto ich wydmuchał, szukają winnych wśród niewinnych. Dokładnie to samo ten sam powstały z kolan suweren odwala co weekend w Zakopanem. Różnica jest taka, że tam zapłacił za dojazd i stoi 6 h w kolejce do płatnej kolejki na Kasprowy, ale o dziwo nie kwiczy, łez nie wylewa i winnych nie szuka. Mógłby wejść na szczyt w 2,5 h i coś zobaczyć, ale woli stać jak osioł oglądając inne osły. Tu i tam refleksji nad własną głupotą brak.

Dobra zmiana

“Dobra zmiana” a rzeczywistość :
Kuchciński z Piotrowiczem w skórzanych fotelach Gulfstreamem za 200 mln, a suweren zapchanym pociągiem jak sardynki w puszce.
“Bliżej ludzi”, no bardziej się już nie da. :))))

ola

będą głosowali za PIS – trzeba by było być debilem aby oglądać ten cyrk w Kato. wystarczyłoby inaczej zorganizować cała logistykę ale do tego trzeba rozumu. wystarczyłoby aby podzielić ludzi na grupy tak aby każdy mógł pojechać. np. skład ma 300 miejsc jedna grupa po 300 osób odstęp kolejna itd. ale zaraz byłaby awantura

Ciekawy

Po co takie kombinowanie? Wystarczyło dać dłuższe składy i po problemie. A nie, czteroczłonowe Elfy na max 300 ludzi, do tego kursujące co pół godziny. Choć może i dobrze, że wszyscy nie dojechali, bo na miejscu była i tak masakra. Ja z pociągu zrezygnowałem, do Katowic dojechałem Uberem.

Ludu pracujący Śląska!

Katastrofa! Dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy ludzi o małym rozumku, bez wyobraźni. Dla każdego myślącego człowieka to obraz polskiej głupoty, która śmieszyła od zapowiedzi defilady w Katowicach, aż po żale wylewane po tym, jak ciemny lud nie załapał się nawet na piknik. Ciekawe jakie są straty na dworcach, w pociągach i w Katowicach po patrioidiotycznym tsunami? Pomyśleć, że cały ten cyrk był tylko po to, żeby przekonać Ślązaków, że Pinokio jest fajny, kiedy każde dziecko wie, że jest. Ale tylko ten drewniany.

do "Rozsądny"

Władze województwa zachęcały, żeby przyjechać za darmo pociągiem do Katowic na defiladę. Te władze to marszałek Chełstwowski (PiS) i wojewoda Wieczorek (PiS). Marszałek Chełstowski (PiS) dziś się tłumaczy: – Zawsze coś można było zrobić lepiej. Liczba mieszkańców, która przyjechała do Katowic, podskoczyła o 100 proc. Szacowaliśmy, że na defiladę przyjdzie 100 tys. osób, a było 200 tys. osób – mówił polityk PiS. Przyznał, że brakowało miejsc w pociągach KŚ, ale przypomniał, że na co dzień przewożą one 35 tys. pasażerów na dobę, a w czwartek było ich 100 tys. Wojewoda Wieczorek (PiS) – milczy. “Rozsądny” (PiS) – milczy. Może wreszcie… Czytaj więcej »

HAHAHAHA do Pisiaków

Marszałek Jakub Chełstowski przeprasza pokrzywdzonych:
– Mogę te osoby, które poczuły się pokrzywdzone, przeprosić. Ale liczby są nieubłagane. Wszystkie dostępne składy Kolei Śląskich były na torach. Nie jest tak, że można coś dołożyć, bo tego fizycznie nie ma. Nie wszyscy mogli wsiąść do pociągów, ale takie było zainteresowanie. Były dodatkowe autobusy, maksymalnie włączyła się też metropolia.

To jak towarzysze? Przebaczycie? No! Przebaczycie jak was proszą o przebaczenie, czy nie? :))))))))))))

Miś

A z Wejcherowa do Gdyni pociągi jeżdżą co kilkanaście minut – nawet jak nie ma defilady!

mieszkaniec "metropolii"

Przecież mieszkamy w “metropolii” – czego jeszcze chcecie ?

Agata

Mało tego! Tak sprawną SKM zorganizowało PO. A tutaj 4 lata “zarządzania” przez PiS i taka tragedia!

Ja.

Jestem ciekaw, kiedy ludzie się nauczą, że za konkretne rzeczy odpowiadają konkretni ludzie na konkretnych stanowiskach a nie partie polityczne..
Idąc takim myśleniem to jeśli Pani osiągnie sukces w swojej pracy na swoim stanowisku to powinniśmy raczej podziękować PO, Schetynie czy Tuskowi? Zamiast uhonorować Panią za solidną robotę.

:)

A ja jestem ciekaw, kiedy zrozumiesz, że to nie jakaś osoba ma sukces w pracy, tylko zespół ludzi. A kasę na projekty typu SKM czy KŚ rozdają lub nie właśnie partie polityczne, a nie jakaś “pani Agata”, od której nic nie zależy. Za solidną pracę należy się umówiona wypłata, za wybitną pracę premia, nagroda, awans. Ale w Polsce się przyjęło, że wypłata a od niedawna nawet nagroda należy się tylko za to, że się przychodzi do pracy. Stąd zapewne twoje marzenie, żeby solidną pracę traktować jak osobisty sukces wymagający specjalnego nagradzania.

Ja.

Nie zrozumiałeś tego, co napisałem drogi Internauto.
Ale idąc Twoim tokiem myślenia – jeżeli za wszystko odpowiada grupa ludzi – jeśli z Twojej grupy współpracowników ktoś przyjdzie pijany i spowoduje wypadek w pracy, to solidarnie powinni zwolnić także i Ciebie obciążając jednocześnie ewentualnymi odszkodowaniami i rentami dla poszkodowanych.
A jeśli na przykład “pojazd alternatywny” poruszający się po przyszłej supernowoczesnej ulicy Zwycięstwa dopasowanej do latarni potrąci rowerzystę, to należało by ukarać prowadzącego czy pasażerów również jako grupę ludzi znajdującą się w tym “pojeździe alternatywnym”
W drugim zdaniu Sam sobie zaprzeczasz. Natomiast z resztą wypowiedzi się zgadzam.

:)

@Ja. Jasne, nie nadążam. Drugie zdanie mówi o tym kto przyznaje środki i nie wiem jak mógłbym w nim sobie zaprzeczyć, ale to już twój ból głowy. Bardzo wąsko myślisz i wcale nie idziesz moim tokiem. Przykłady negatywne jako odpowiedzialność zespołowa, np. za wypadek spowodowany przez kierowcę? Trzeba złej woli albo głupoty, żeby w ogóle takie przykłady brać pod uwagę i się nad nimi rozwodzić. Ale nawet usiłując sprowadzić proste zasady do absurdu wyłożyłeś się na własnej skórce banana. Otóż pijany nie podejmuje pracy ot tak sobie. Ktoś go do niej dopuszcza, ktoś obserwuje co robi, itp, itd. Jeżeli nie… Czytaj więcej »

dog

SKM zorganizowało PO???
To cię poniosło hehe

Czytelnik

Byłem tam. Oczywiście nie wsiedliśmy do pociągu. Musieliśmy jechać samochodem. To co zrobiły koleje to faktycznie porażka!!! Miałem złe wspomnienia z kolejami, widziałem jednak, że infrastruktura kolei się rozwija, idzie ku lepszemu… Myślałem, że coś tam się zmieniło, ale myliłem się. Jestem bardzo oszczędny w słowach, bardzo!!!Takich tłumów dawno nie widziałem. Totalna klapa!!! Były problemy z poruszaniem się po peronie. Przeprosiny nie wystarczą. Opisuję tylko to co wydarzyło się w Gliwicach na dworcu. Nie piszę o innych miastach na trasie do Katowic jak Zabrze, Chorzów…

lokalny działacz partii

Miałem złe wspomnienia z twoim samochodem Tico, ale myślałem, że się odbiłeś od dna i nowy będzie lepszy. Zaprosiłeś znajomych, żebyśmy wszyscy przejechali się twoim nowym wypasionym passatem na wycieczkę. Jakież było nasze zdziwienie i oględnie mówiąc rozczarowanie, kiedy okazało się, że nie jesteś w stanie zmieścić w nim wszystkich przybyłych 200 znajomych. Nawet twój nowy podjazd z garażem nie pomieścił połowy z nich, a w wyznaczonych miejscach na trasie czekali następni. Totalna klapa! Przeprosiny nie wystarczą. Jedna halba gańby nie zmaże. Sam oceń jak powinieneś nam wynagrodzić stracony dzień, ale pamiętaj, że byle czym się nie wykpisz.

realista

POPROSTU SYF I LEKCEWAZENIE LUDZI. ZARZADZAJACY KOLEJA NIECH SIE NA POLU NAJPIERW NAUCZA KOPAC KARTOFLE ,POTEM JEZDZIC DREZYNA A DOPIERO PO PARU LATACH WZIAC ICH NA PAROWOZ Z WEGLEM ALE NIGDY WIECEJ DO ORGANIZACJI TEGO TYPU IMPREZ.

kanalia52

Tak się traktuje zakamuflowaną opcję niemiecką.

slonzak ?

nie bylem nie ogladalem i nic nie stracilem z pisowskiej hucwy w katowicach a na ci—a i tak nie zaglosuje

Imiu

Nic dziwnego. Standardowa Organizacja w Polsce. Hulajnogą dojechałem i było wygodnie ,bez przykrych zapachow. Xiaomi poleca się w Polsce, dziekuje PKP i ZTM oraz Decydentom i Włodarzom od 30 lat niezmienni w swej odPowiedzialnosci.

Kate

To nie wina kś a marszałka! To on kazał kś zabierać tych ludzi w miarę możliwości. Kś nie mają na tyle pociągów, żeby obsłużyć taki natłok ludzi w tak krótkim czasie. Do tego w Katowicach defilada i w Częstochowie pielgrzymki to nie róbcie dwóch imprez masowych w tym samych czasie. PROSTE!

TY

Koleje jsk i miasta się nie podpisały

Ojciec swojego syna

Gratuluję Panie kolego kultury osobistej. Będzie miał Pan Szanowny co potomnym opowiadać. Jestem tylko ciekawy czy w życiu prywatnym też Pan Szanowny jest taki odważny i rzuca na prawo i lewo obelgami. Ten wpis Pana Szanownego jest którymś z kolei nomen omen pełnym jakiejś niewyjaśnionej frustracji i pogardy. Lewak hmmmm…. Największym,, lewakiem,, w dziejach ostatnich 100 lat w Polsce był niejaki Józef Piłsudski który brzydził się prawicą jako taką a o mieszkańcach ziem naszych polskich zwykł był mawiać że,, Polska to piękny kraj tylko ludzie kur***,,. Śmieszne to i straszne że tacy prędcy są dzisiejsi ludzie do ocen i pogardy… Czytaj więcej »

Wungiel

A jednak wkurzające jest to, że redakcja cichcem wygwiazdkowuje istniejące komentarze. Ja niedawno nazwałem prezydenta naszego miasta patafianem, a teraz w miejscu patafiana są gwiazdki. Komentarz uważam był bardzo absurdalnie-dowcipny i prezydent naszego miasta na pewno nie gniewałby się za małpiany epitet.

GLIWICZANINPL

Najgorze jest to że były straszne opóźnienia

MariannaA

Bo to Koleje Zagłębiowskie są. Samo gorolstwo. Zupełnie jak TV Sosnowiec (kiedyś Katowice).

Bercik Oberschlesien

Dobrze,cze to nie moje święto i nie musialem słuchać wystąpienia wyborczego Matauszka…

sayi baba

Komuś jednak chyba udało się dojechać tymi pociągami

HAHAHAHA

Naprawdę aż tylu ludzi uznało, że będą jedyni??? Hahahaha… Suweren dostał za darmo przejazd i mordę wydziera, że miejsca zabrakło? A w PRL musiał za to jeszcze zapłacić. Pieszo trzeba było iść z rodzinną gromadą, jak chodzą na Ciemną Górę. Albo wynająć taksówkę, za 500+ i 300+ naprawdę raz w roku mogliby poczuć się jak pany, ale nie… bo darmo miało być. A w październiku ciemnota znowu zagłosuje na PiS.

Bajtek

Tu nie chodzi o to, że za darmo, bo płatnej alternatywy nie było. Raczej nikt nie wybrał się na defiladę z powodu 6 złotych oszczędności. Po prostu Koleje Śląskie w ogóle nie przygotowały się na takie zainteresowanie.

HAHAHAHA

Niewiedza, czy jak zwykle kłamstwo? Oprócz składów KŚ płatne są wszystkie inne pociągi, których nie brakuje. Do nich suweren też się pchał bez biletu, bo “mu się należy”. Autobusy dziś nie jeżdżą? Taksówek nie ma? Własne passaty wzięły wolne na matki boskiej zielnej?

kolejarz

zamiast hahahać, kliknij tu https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/przepisy-taryfa-ceny-biletow/cennik/ i policz sam. Powinieneś jeszcze wymienić lot helikopterem czy paralotnią. Widać, że z kolei nie korzystasz i masz marne pojęcie o lokalnych połączeniach.

:)

Raczej zaryłeś nosem w kolejowy żwir, panie kolejarz. Chyba, że jeździsz tylko w jedną stronę, jak nomad. Na zdjęciach z dworców widzę, że solistów tam było mało, zaś pękatych rodzin od groma. Jakby Janusz miał zapłacić 6zł razy 3-5 i jeszcze za dziadka w jedną stronę (i pamiętał, że tyle samo zapłaci z powrotem), to by się podrapał po nabiale, dał z lacia małym patriotom, a Grażynie z liścia i wysłał ją do Żabki. I nikt by nie skamlał w internetach, że się nie wcisnął do przepełnionego składu przypominającego w tym dniu wagony z tucznikami.

Random

Skąd w ludziach tyle nienawiści i pogardy do innych? Kompleksy? Nie wiem, ale to przykre.

Misiu

Random skąd? lemingi już tak mają i to aż tyle:)

Ja.

Bo to je wojna Pjoter. Wojna Polsko-Polska.
A tak naprawdę wszyscy za dużo żyjemy polityką i politykami. Nie ważne z której mańki są.

HAHAHAHA

Pojęcie o cenach też masz takie jak o pociągach, takie za 6 złotych… :)))

Ja.

@Bajtek – Była płatna alternatywa w postaci pociągów Intercity. Niestety, również przepełniona, ponieważ sporo ludzi pojechało bez biletu traktując te składy, jak KŚ.

Remember

I teraz pasażerowie IC z biletami powinni domagać się zwrotu kasy za podróż z *****

Ja.

Heh… A uczciwie zakupiłem bilet (11zł) na Sztygara naiwnie myśląc, że dostanę się do Katowic w miarę komfortowo i sprawnie. Niestety, ani jedno ani drugie się nie udało dzięki tzw. januszom okazji. Reszta pasażerów Sztygara była również w nie małym szoku. Nie wiele brakowało a żeby wysiąść to trzeba by było skakać oknem.

Krist

Czlowieku stać mnie na to żeby polecieć do Katowic nawet samolotem .Alternatywny nie bylo, samochodem zapomni .Zostały pociągi, nawet płatne były zabite do końca. Byłem próbowałem. Więc nie piepsz głupot. Ps.nigdy nie byłem i nie będę za tą partią.

HAHAHAHA

Ale mazut. Może zacznij od zrozumienia pojęcia “alternatywa”. Nie było alternatywy? Załóżmy, że KŚ nie byłyby za darmo, myślisz, że składów byłoby więcej? A skąd? Z innych linii? To które połączenia byś poświęcił, żebyś zamiast InterCity, samochodem, taksówką, rowerem, hulajnogą, pieszo lub czarterowanym samolotem na chama pojechał pociągiem, bo się uparłeś i nie wiesz czym jest alternatywa? Bo ty przecież musisz, a inni tylko mogą, a najlepiej niech nie jadą. Bo się urodziłeś wczoraj a pociąg pierwszy raz widziałeś rano w telewizji? Roszczeniowy ten suweren jak książę Madagaskaru, a tępy jak młot kowalski.

Imiu

W Polsce nie ma na kogo głosować od 30 lat. Ci dobrzy się nie przebiją:-(

Misiu

Nie musisz krist, bo nas jest wystarczająco dosyć:)

Remember

Misiu, koła nie odkryłeś. Nie od dziś wiadomo, że głupców jest więcej.

Misiu

Pewnie piszesz o sobie Remember, ale współczuję ci bidulo;)

Cliper

Koleje śląskie to nie jedyny przewoźnik który nie sprostał zadaniu.ludzie na przystankach walczyli między sobą o wejście do środka.policjaci niemalże tratowani na skrzyżowaniach przez dziki tłum ludzi nie patrząc na nic i na nikogo.czekam z niecierpliwością na liczbę ofiar tej pseudo imorezy

:)

Pojechali albo chcieli bo zaprosił ich rząd PiS na darmową imprezę z darmowym przejazdem i darmową michą grochówki. Gdyby mieli zapłacić za benzynę, a potem przez pół godziny szukać miejsca na grata ciągle oddalając się o kilometry od imprezy z wizją pieszego dymania tam i z powrotem, albo zapłacić za bilety PKP, za michę, to nigdy nie wybraliby się po raz pierwszy w życiu do Katowic! Nie ma najmniejszych szans. Do Warszawy też nie jeździli. Na Tour de Pologne milion Januszy z Grażynami się nie rzuciło, na świetne festiwale a nawet darmowe koncerty też do Katowic nie jeżdżą. Suwerenie, z… Czytaj więcej »

tt

Kto się tam przejmuje takimi szczegółami jak transport publiczny. Ważna jest silne wojsko, wymachiwanie szabelką, tak aby sąsiedzi czuli respekt. A to że spodnie dziurawe i buty niepasowne to po prostu defetyzm

Poziom

Oby nie było u nas więcej takich debilnych imprez. Pełen paraliż drogowo-kolejowy. Całe szczęście że dzień wolny to i straty nie wielkie…dla Państwa.
A kretynów nie sieją, sami rosną.

Polska

Skonczcie pierd… Tylko pis i po jesteście zjeb… Umysłowo wszyscy jesteśmy Polakami a nie kur… pis ani nie po jeb.. Ich z całych sił oni wszyscy na ładują w hu.. A wy jeszcze o nich się klucicie poje… Was do reszty. Kto mógł wiedzieć że nagle wszyscy będą chcieli jechać jak był marsz powstańców Śląskich to cicho jak piz… W domu siedzieliscie co nie zmienia faktu że koleje dały dupy

Imiu

PKP Poleca ssię na Święta :D

Ampuła

Łatwo można było uzdrowić dramatyczną sytuację na dworcach i ich okolicach. Wystarczyło dostarczyć tę darmową grochówkę spragnionym. Oczywiście nie muzealnie-konnymi kuchniami polowymi, jak z czasów Franka Dolasa, ale po prostu cysternami. I lać ludziom grochową prosto z rury, bez zabawy w porcjowanie. Lać, w co tam kto ma: kubek po sprajcie, reklamówkę, rowerowego buta czy słomkowy kapelusz.
Ale nawet tego nie udźwignęli. Byli zajęci lizaniem się po fiutach, na tle dmuchańców z demobilu.

ja234

Aż dziwne, że suweren nie pojechał auteczkami….a racja, kolej miała być za friko,ale oczywiście zawalili.Masakra.(1556)

Rozsądny

idiotyczny komentarz!
Przy imprezach masowych namawia się do komunikacji zbiorczej, by nie zakorkować dróg. Nie o pieniądze tu chodzi złośliwcze!

:)

A tam, ględzisz. Na fajerwerki pod Arenę prawie wszyscy przyjechali landarami. A mogli korzystać z transportu publicznego.

Rozsądny

Ględzisz, niezły wapniarski zwrot. Porównujesz 2 impry o skrajnie innych skalach. Kilka tysi do kilkuset. Pomyłka.

:)

Wapniarski to jest twój prezes z jedną nóżką bardziej. Nie wiesz jak się porównuje dwie imprezy o różnych skalach? Musisz być jakimś funkcyjnym w PiS, rozsądnych tam nie biorą.