Kolejna ekipa filmowców pojawi się w centrum Gliwic. Zdjęcia będą kręcone w kilku terminach

Studio ABM Silesia poszukiwało niedawno osób chętnych do zagrania w serialu, do którego sceny kręcone mają być na Śląsku, w tym m.in. w Gliwicach, Zabrzu czy Chorzowie. Teraz filmowcy wkraczają na jedną z ulic naszego miasta.

 
Mieliśmy już w Gliwicach ekipy realizujące zdjęcia do filmów „Raport Pileckiego” czy ostatnio „Strzępy”, a także serialu „Stulecie winnych”. Teraz będzie powstawać tu kolejna produkcja, tytuł niestety nie jest nam dokładnie znany (możemy się tylko domyślać).

Zarząd Dróg Miejskich w mediach społecznościowych uprzedził o utrudnieniach, jakie pojawią się w sobotę, 2 lipca, a dotyczyć będą ulicy Wyszyńskiego.

Kolejna ekipa filmowa korzystać będzie z uroków Gliwickich uliczek. W dniu 02.07.2022 r. rozpoczną się zdjęcia do kolejnego filmu. W związku z tym zostaną częściowo wygrodzone miejsca parkingowe i chodnik przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego w rejonie budynku nr 2 (Budynek Sądu). Utrudnienia w parkowaniu będą też miały miejsca w dniach 29.07.2022 r., 30.07.2022 r. oraz 05.08.2022 r. – czytamy w komunikacie ZDM Gliwice.

Terminy wspomniane przez ZDM pokrywają się niemal z tymi, które wymienione zostały w formularzu zgłoszeniowym Studia ABM Silesia do serialu „Lokatorka”, w reż. Michała Otłowskiego – sceny w Gliwicach mają być kręcone 2, 30 i 31 lipca oraz 5 sierpnia. Staraliśmy się dopytać agencji czy to właśnie ekipa tego serialu pojawi się w najbliższą sobotę (2.07) na ulicy Wyszyńskiego w Gliwicach, na razie nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej.

(żms)
fot. 24GLIWICE.PL/emfab

17 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Sol
02/07/2022 09:16

Plac przed Dworcem PKP jest świetny na plan filmowy. Krajobraz księżycowy, a jak słońce przygrzeje, to lepiej niż na Saharze.

Kaz
02/07/2022 11:26
W odpowiedzi na  Sol

Plac Piastów też zamienia się w patelnie, zero zieleni….

Hmmm
02/07/2022 17:50

A dlaczego nie płac przed PKP. Miał być skon żony do końca roku.. Potem zmieniono termin na koniec czerwca. Ekipy tam żadnej. Ludzi nie ma. Wszystko ogrodzone więc nie trzeba nawet organizacji zmieniać..

Krzysztof
03/07/2022 00:05
W odpowiedzi na  Hmmm

Ludzie czemu Wy wszystko krytykujecie
Pomyślcie co było w Gliwicach 20 lat temu
Jest Super
Zafascynowany Waszym miastem Tarnogórzanin

Piastol
03/07/2022 08:08
W odpowiedzi na  Krzysztof

niby co jest super? Dopiero teraz rozebrano na dworcu i placu Piastów budy z lat 90 tych. tak mocno Gliwice są zapóźnione, a to reprezantacyjna cześć miasta. Nawet taki skostniały trup jak PKP zdążyło wcześniej wyremontować sam dworzec. Zamiast budować nowe linie tramwajowe, likwidacja i powrót do autobusów które zużywają paliwo i opony. Zieleń w mieście jest planowana bez głowy. Obsadzają drzewami pas drogowy, zasłaniając znaki, przejscia i oświetlenie. Dopiero teraz wpadli na pomysł że na Rynku brakuje zieleni. Wybudowali halę Podium aka Arena Gliwice, to jest tak ogromnym obciążeniem że szkoda gadać, w imię czego? Co przeciętny obywatel z… Czytaj więcej »

Gliwiczanin
03/07/2022 20:15
W odpowiedzi na  Krzysztof

20 lat temu w Gliwicach, czyli od dworca PKP do Rynku było super. Teraz tylko banki. W wielu miejscach w Polsce nadal są knajpki i sklepiki.

Urko
04/07/2022 07:56
W odpowiedzi na  Krzysztof

20 lat temu w Gliwicach było więcej drzew i zieleni, więcej zabytkowych budynków i budowli .więcej ładu architektonicznego.
20 lat temu w Gliwicach było mniej betonowych shit-kloców udających budynki , ogólnie mniej betonu wszędzie i mniej „fascynatów” z bliższych i dalszych wiosek, mieścin i miasteczek

Serwus malkontenci
04/07/2022 19:54
W odpowiedzi na  Urko

Założę się z Tobą, że 20 lat temu drzew w Gliwicach było mniej. Poważnie.

Serwus malkontenci
04/07/2022 19:51
W odpowiedzi na  Krzysztof

Brawo Krzysztof. Ja tym Januszom próbuje to tłumaczyć od wielu miesięcy. Jak ścianą o groch. Zalecam nawet eksperyment: pomieszkać rok-dwa w Bytomiu lub innym Zabrzu i porównać.
Gliwice są w czołówce najdynamiczniej rozwijających się miast powiatowych od lat!! Powyższy przykład: ekipy filmowe coraz częściej wybierają nasze miasto to coś z czego powinniśmy być dumni. To nie, opóźnienia w przebudowie okolic dworca przeszkadzają. Sam fakt ich występowania jest nieistotny. (Wskażcie budowę bez opóźnienia).

Równaj w dół
05/07/2022 10:15
W odpowiedzi na  Serwus malkontenci

Do kogo porównać ?
„To nie, opóźnienia w przebudowie okolic dworca przeszkadzają. Sam fakt ich występowania jest nieistotny. (Wskażcie budowę bez opóźnienia).”
Co ty p…? Co jest nieistotne? Chcesz budowę bez opóźnienia? Na myśl przychodzą mi całe Chiny. W Gliwicach takiej nie wskażę, podobnie jak nie wskażę niezapadniętej studzienki. Tak wiem, w Kalkucie w ogóle nie mają studzienek.
Kolejny, który uważa, że jak ch..nia przechodzi w stan chroniczny, to należy ją nazwać rozwojem i w ten sposób zalegalizować a nawet zamienić w sukces. Skoro twój wzrok sięga zaledwie na 50km to szkoda, że nie dotarł chociażby do Rybnika.

serio?
02/07/2022 07:20

Polecam ekipie jedną z gliwickich perełek, niezwykle urokliwą Średnią 6

Serwus malkontenci
04/07/2022 19:55
W odpowiedzi na  serio?

Dopisz jeszcze, że stan tego budynku to wina Frankiewicza to yebnę.

Nie k. moja
05/07/2022 10:28
W odpowiedzi na  Serwus malkontenci

A kto zarządzał miastem? Miasto nie ma narzędzi aby robić z takimi obiektami porządek? To ciekawe, że w Krakowie, Wrocławiu, Opolu, Zamościu, Toruniu i Koziej Wólce jakoś ten porządek robią. Tam mają narzędzia a u nas nie mają? Ja myślę, że tam pracują a u nas chodzą do pracy. Ot różnica.

Serwus Malkontenci
06/07/2022 00:38
W odpowiedzi na  Nie k. moja

I wmówisz mi, że tam nie ma opuszczonych kamienic?

Nie k. moja
06/07/2022 08:04
W odpowiedzi na  Serwus Malkontenci

… straszących niezmiennym stanem przez 40 lat? Albo jak teatr Victoria w niezmienionej formie od czasów jak pozostawiła go po sobie armia radziecka? Nie ma.

CŻPG
05/07/2022 22:25

Do Januszy marudzących o wyglądzie Gliwic. 20 lat temu to tu było za wyrażeniem gxxno przez duże G . Mieszkam tutaj 32 lata i wiem co widzę porównując nawet do miast mniej czy bardziej rozwiniętych. W Bytomiu mieszkałem 5 lat temu ledwie 3 msc oprócz dzielnic Miechowice czy Stroszek to reszta straszy wyglądem. Beton przeszkadza wam tutaj? Beton jest w Katowicach ale szczerze rozwinięte centra miast w XXI wieku tak właśnie wyglądają kto chce zielonki to znajdą się takie miejsce po za centrum a kto na prawdę chce samej zieleni to polecam wyjazd na wieś. Docencie co się teraz tutaj… Czytaj więcej »

Ampuła