Kolejny dzień protestów w Gliwicach. Tłumy skandowały “Trzeba było nas nie wk***ć” (TV)

Wtorek był kolejnym dniem intensywnych protestów ludzi wściekłych na wyrok Trybunału Konstytucyjnego”. Masa młodych ludzi po godzinie 20:00 ruszyła ze skweru Doncaster (za Urzędem Miejskim) na Rynek. Później na plac Krakowski, po drodze zatrzymując się pod Katedrą.

 
Temperatury protestów na pewno nie obniżyło dzisiejsze wystąpienie prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji “jest całkowicie zgodny z konstytucją”. – Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło.

Na trasie protestu znalazła się m.in. Katedra, manifestanci zachowali się spokojnie, nie odnotowano żadnych incydentów. Organizatorzy wcześniej apelowali o spokój, niewchodzenie do kościoła i unikanie prowokacji.


Pod Katedrą widać było pojedynczych narodowców w biało-czerwonych szalikach, którzy prawdopodobnie zareagowali na apel Kaczyńskiego wzywającego do obrony kościołów. – Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła – powiedział wicepremier.

Dzisiejszy protest zakończył się na placu Krakowskim. Kolejny zapowiedziano na środę.

Protesty w całej Polsce

Protest Kobiet trwa od czwartku w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, do jakiego dojdzie, o ile wyrok TK zostanie opublikowany w “Dzienniku Ustaw”. Przypomnijmy, że organ ten uznał aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu za niezgodną z polską konstytucją. Oznacza to, że kobiety w Polsce utracą prawo do decydowania o tym, czy są gotowe donosić taką ciążę.

(emfab)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła

Dyktatorek Kaczelnik polecił młodzieży PiSocjalistycznej bronić proboszczów przed gwałtami innymi, niż ze strony ministrantów i odarciem ze złoceń, jakimi te pasożyty kamuflują się dla beztroskiego żerowania na społeczeństwie. Po obśmianiu żałosnego występu stwierdziłem, że jest to pewnie niskogatunkowe naśladownictwo orędzi Orbana, budowniczego “chrześcijańskiej demokracji”. W której apetyczne i gorącokrwiste Węgierki nie tylko mają już za jedyną antykoncepcję wlewy z gulaszu, ale za samą myśl o nielegalnej aborcji czeka je zsyłka do turańskich haremów. A tu figa. Węgry dyktatorka Wiktorka to kraj, gdzie aborcja jest legalna do 12. tygodnia ciąży. Co więcej: termin wykonania aborcji wydłuża się tam do 18. tygodnia,… Czytaj więcej »

Xsenofob

W Holandii można zabić swoje dziecko nawet rok po urodzeniu. Nazywają to eutanazją.
To jest dopiero postęp i nowoczesność. Żadne tam średniowiecze.
Jak ci się dziecko nie spodoba, bo … – to eutanazja i już.

Ampuła

Jestem za tym, żeby natychmiast, wielkim Antonowem i z państwowymi fanfarami, wyeksportować z Polski do Holandii choćby tylko 10.000 klero-pasożytów. Holandia jawi się jako istna ziemia obiecana pod ewangelizację. Lista występków przeciw moralności i pogwałceń sumienia jest tam tak długa i tak upowszechniona wśród rozlicznych ras i płci, że rzucony na dno tego tygla klecha z Polski powinien w tydzień zapomnieć, że na plebanii w Pierdziszewie Zakościelnym z nudów fantazjował o ministrantach w komeżkowych peniuarach i ekscytującej uległości kaleki bez rąk i nóg. Niestety, dam sobie uciąć drzemkę, że klechy wytypowane do opuszczenia zewangelizowanej na wylot Polski z misją ewangelizowania… Czytaj więcej »

Tolik

Dorzuć wszystkich pedofili, dodaj i wyeksportuj molestujące Hollywood, pasożytów z piasto-porażki zawodowo zasysających kasę z miejskiego cyca.

wku*wiony

Polańskiemu pogratulowałeś dup*czenia? Miałeś okazję, był w Gliwicach.

parKing

Przecież już wszyscy z kilkoma szarymi komórkami połączyli kropki i wiedzą, że ta prowokacja Trybunału Konstytucyjnego jest tylko po to żeby zwalić winę nieradzenia sobie z wirusem na garstkę protestujących. Na TVPaskach jest kolorowo.

Tymon

W zasadzie intrygująca teoria…i w sumie szpitale polowe będą gotowe na szczyt zachorowań.
Choć podkręcą jeszcze sytuację wprowadzając strefę czarną w całej Polsce..

Gliwiczanin

To nie jest żadna teoria tylko rzeczywistość w jakiej znaleźliśmy się odkąd doszła do władzy skrajnie nieodpowiedzialna banda nieudaczników. Nic nie dzieje się bez przyczyny, począwszy od forsowanych za wszelką cenę Wyborów Prezydenckich, od kompromitującej i skrajnie nieodpowiedzialnej decyzji TK, pod płaszczykiem której wprowadzono ustawę o obowiązku szczepień, skończywszy w efekcie na wywołaniu manifestacji i strajków, podczas gdy szaleje pandemia. Wszystko po to aby przykryć nieudolność władzy, która w każdej dziedzinie leży na łopatkach. Teraz odpowiedzialność za ogromny skok zakażeń zostanie przerzucona na “nieodpowiedzialnych” ludzi i opozycję, która organizuje strajki, co zresztą już się dzieje na wspomnianych wyżej TVPaskach. To… Czytaj więcej »

Gliwiczanka

Przecież to opozycja chciała by wybory odbyły się na jesieni.
Powinni spisywać demonstrantów i wyrazie zachorowań nie przyjmować do szpitali bo sami narażają się na zachotowania

Renia

Tu Pani ma rację. Strajki organizują w okresie pandemii, w dodatku osoby nieletnie lub starsze, które nie rozumieją ustawy . Te starsze Panie w Sejmie protestujące godne pożałowania. Chcą zniszczyć polską kulturę, atakują kościół,ale nigdy na to nie pozwolimy. BÓG HONOR OJCZYZNA było, jest i zawsze będzie na pierwszym miejscu.

Stoperan

Gdy pozbyliście się ROZUMU to Bóg wam nie pomoże, Honor to dla was Honorata po kuracji hormonalnej a ojczyznę właśnie sukcesywnie niszczycie.
Jednej rzeczy nie pojmujecie i chyba nigdy nie pojmiecie – To nie jest tylko wasza ojczyzna.
Nieumiejętność dzielenia się ojczyzną, dążenie do posiadania jej na wyłączność wąskiej grupy fundamentalistów, próbę jej całkowitego zawłaszczenia jak nazwać?

Shotei

Rozumiem, że bluzgi na ulicach, atakowanie wiernych oraz niszczenie kościołów i pomników, to nie są żadni fundamentaliści, tylko kulturalni, odpowiedzialni za Polskę obywatele? Tacy, którzy nie chcą niczego zawłaszczać? I to ci podpowiada ten ROZUM, którym wydaje ci się, że jesteś obdarzony?

Barbara

Rozumiem, że zrzucanie kobiet ze schodów tylko dlatego, że chcą decydować o swoim losie i zamanifestować swój głos w koście, który powinien je bronić jest zgodnie z naukami Jezusa Chrystusa i świadczy o głębokiej kulturze obrońców wiary?

Renays

Oj!!! Kiedy ostatnio sprawdziła ilość swoich szarych komórek.

Emi

Przykro mi, ale nikt nie atakuje Kościoła. Czy Pani, jako osobie wierzacej, nie jest przykro, że Polska została podzielona na ludzi wierzących- złych i tych nie-wierzacych (też zlych)? Czy nie chodzi o to, żeby nie musiała Pani pisać takiego komentarza pod postem, bo nikt nie chce zniszczyć polskiej tradycji? Wiele osób protestujących to też osoby, których nie wykluczył Kościół, ale ogólna nagonka. Te podziały… homo – nie homo, kobiety -mezczyzni, prawicowcy- lewicowcy… A gdybyśmy tak po prostu byli Polakami? Razem? Do tego nie wiem o jakiej Pani ustawie mówi. Żadnej ustawy jeszcze nie było. Tylko opinia TK. Zróbmy razem coś,… Czytaj więcej »

Shotei

Taa, przydzie “skrajnie odpowiedzialna grupa fachowców” z PO i wszystko naprawi. Już pokazali jacy są sprawni w grabieniu pieniędzy np. poprzez zwiększanie podatków czy skok na kasę z OFE

Shoot

Na kogo działają jeszcze te puste frazesy i bzdury powtarzane przy każdej nadarzającej się okazji? PiS prowadzi jawnie do wojny domowej a cymbał będzie o skoku na OFE kwiczał.

matematyk

Puste frazesy? Ty masz 12 lat i nie pamiętasz 2007-2015?

Adrian

Matematykę zakończyłeś chyba na szkołę podstawowej fundamentalisto kościelny.

Anja

Ale niestety POLACY NAJPIERW wybierali A później myśleli,przecież to było do przewidzenia.POLSKA RZADZI ZDEGENEROWANY KOSCIOL KATOLICKI I PIS.i tak będzie przez cały czas ich r,zadow

Gliwiczanin

Wystarczyło przeprowadzić konsultacje społeczne i dać ludziom wybór, a nie narzucać swoje chore ideologie. Nie na tym polega demokracja i tolerancja. PiS uruchomił lawinę, której już nie zdoła powstrzymać.

Ostatni Sprawiedliwy

Masz duży problem za zrozumieniem znaczenia słów: demokracja i tolerancja.

Gliwiczanin

Nie w przeciwieństwie do ciebie wiem doskonale, natomiast dyskusja z fundamentalistą jakim zapewne jesteś jest porównywalna do rozmowy z automatyczną sekretarką.

ziomek

narzucanie komuś swojego światopoglądu z demokracją nie ma nic wspólnego, wróć pod kamień spod którego wypełzłeś

Gliwiczanin

ziomek jaki jest przepis na bycie głupcem? demokracja to rządy większości zapewniające prawa mniejszości, w tym prawo wyboru o którym piszę ale chyba masz zbyt daleko do mózgu żeby zrozumieć sedno, o tolerancji nawet nie wspomnę, bo o tym raczej bladego pojęcia nie masz.

The Tiger@

@Gliwiczanin – dosadnie, ale słusznie.

zaq

Najpierw poczytaj dokładnie konstytucje, na która się wielu powołuje, a potem zabieraj głos…I co ważne teraz to modne nie hejtuj i nie obrażaj innych, a Ty widzę ubliżasz już tutaj niektórym, szanuj ze ktoś może mieć inne zdanie

David

do zaq..no proszę, kolejny oderwany od rzeczywistości fundamentalista z mentalnością bolszewika.

Barbara

No tak, poszanowanie Konstytucji RP to faktycznie znak rozpoznawczy PiS. Zamilcz kmiotku, bo robisz z siebie zwykłego idiotę.

DD

Manipulanci oraz obłąkani władzą i kasą z każdej dobrze zapowiadającej się formy ustroju zrobią opresyjny reżim. Więc ostrożność, i zdrowy rozsądek należy używać na co dzień a nie tylko jak kryzys już zaistniał się budzić.

Ola

Widzę,że wiesz najlepiej i na wszystkim się znasz. Takich to nic nie przekona,że średniowiecze się skończyło

Ostatni Sprawiedliwy

@Gliwiczanin. Zakładasz, że jestem fundamentalistą. Zatem analogicznie zakładam, że jesteś idiotą. Udowodnij swoją tezę i przy okazji obal moją. Czekam na merytorykę. Mówię sprawdzam.

Gliwiczanin

Najpierw trochę poczytaj o demokracji i tolerancji a następnie porozmawiamy o myśleniu fundamentalisty.

Tomasz

poziom dna

matematyk

Jeszcze nie tak dawno darłeś ryja KONSTYTUCJA. Już zapomniałeś?

AN

Trybunał zrobił co musiał zrobic, cztaj atr. 38 konstytucji

Dagmara

Jestem dumna z gliwiczanek!!! To jest moje miasto!

Gollum

To miassssto jessst moje!

Tadeusz

Krótko i na temat – WY PIE . DA LAĆ!!!

helcia

Czytam i nie wierzę. Na tym forum prym wiodą cholerni pisowcy, nienawidzący kobiet. ŻAŁOSNE

kretes

A to ciekawe, przeczytałem teraz wszystkie posty i wyszło, że ok 65% obrażających wypowiedzi jest ze strony popierających zamieszki.
Zapraszam do przeliczenia.

Imiu

Na minus:
– reklama/afiszowanie piorunów (organizatorzy)
– teksty typu “kto nie skacze to chłop/hop” (dziecinada)
– udział biorą dzieci i ich matki…co jest sprzeczne z tematem a nawet nie wypada i to doslownie
– prowokacje i dokuczanie napotkanym osobą (nie chodzi o korki itp.)
– zamiast zająć się tematem to zbaczają z kursu

Plusy:
– wyszli młodzi, głównie 18-30-40lat

Podsumowując:
– polityka korzysta i widzą że młodych jeszcze w tym kraju trochę zostalo

ziomek

kup sobie słownik, potem wróć się wypowiadać w trudniejszych kwestiach

Batalion Parasol

Po co mają się uczyć, jak politycy nie słuchają wykształconych ludzi? Jak te dzieci skończą tę edukację, już nie będzie czego zbierać, bo Polska będzie w ruinie. Najpierw więc należy pozbyć się niektórych ludzi przy władzy, a potem wrócić do nauki.

Atinka

Gdybym nie miala w domu malutkiego dziecka przy piersi sama bym wyszla strajkowac. Walczmy o swoje prawa kobiety i mezczyzni, cale rodziny i osoby samotne. Zabiera sie nam wolnosc slowa i pogladow, co jest swoja droga niezgodne z konstytucja. Mamy prawo do wyborow, bo kazdy z nas jest inny! P. S. W dane podawane odnosnie pandemii przez ten zaklamandy rzad chyba nie ma co wierzyc

sceptyczny

Bardzo mi się to podoba. Wreszcie część gliwiczan odeszła od telewizorów i komputerów udając się na spacer. Tylko po co tak klną?

wku*wiony

Zbiorowy zespół Tourette’a?

Prezes

Szczerze podziwiam Pana Prezesa! Jakie On musi mieć fantastyczne kwity na wszystkich z “Żondu”… Robi co chce, mówi co chce, a żaden Prezydent czy inny Premier nawet nie bąknie…

The Tiger@

Trzeba przyznać, ze dobrze to wszystko poukładał i kontroluje. Wykreował sobie zależnych od siebie polityków i nimi rozgrywa. Wbrew pozorom to dobry strateg. Ale wiemy jak niektórzy dobrzy stratedzy w historii kończyli.

meta

Ale jak, skoro politycy są chronieni przez policję i bor czy jakiś sop? noo tych, co nie umieją prowadzić samochodów.

Obserwujący

No to pisiory idą na zwarcie.Jest blisko wojny domowej na ulicach.
Popieram protestujących.
Trzeba pogonić pisowcow tkwiących w latach 60 tych.
Kler niech się nie miesza do nie swoich spraw.

alojz

napiszesz coś nie tak o Reakcji… w 20 minut post skasowany. A powyższe wyżyny intelektualne świecą sobie spokojnie na forum…

Sebastian

Demonstrujący dali wyraz swoim przekonaniom. Biorąc pod uwagę narastającą epidemię czy nie należałoby zawiesić marszów? Przepraszam za uwagę, ale inaczej trzeba będzie ostrzegać innych zmienionym nieco hasłem: „ myślę,czuję, infekuję”..

Dawid

Obyście nie musieli korzystać z łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID.Obawiam się jednak,że będziecie zabierać naprawdę potrzebującym łóżka covidowe. Po drugie czemu nie wiecie dlaczego protestujecie.Bo nie wiecie.Waszymi argumentami są przekleństwa,kalumnie i niszczenie mnienia.Jeżeli ktokolwiek przeczytał Konstytucję RP,również redakcja tego portalu,to powinniście wiedzieć,że wyroku TK naprawdę nie można było się spodziewać innego.Każdy inny wyrok byłby niezgodny z Konstytucją.Ale po co wam uzasadnienia,wy za uzasadnienie macie pałki i wulgaryzmy.Żałosne.Ale damy radę.Poradzimy sobie z wami.Naród Polski obalił komunę.Obali też was.

asdf

Gratuluje protestującym. Najprawdopodobniej jakieś 80% z was już ma koronawirusa. Jak nie chcecie, żeby wasze dziadki i babcie poumierały to lepiej ich nie odwiedzajcie przez najbliższy miesiąc.

Bazyl

Więcej w tym manipulacji młodzieży przez środowiska lewicowe niż to wszystko warte, obieranie sobie znaku błyskawicy w takiej formie to utożsamianie się z Waffen SS która takowy miała.

Batalion Parasol

@Zenon Szota głupi to ty jesteś, nie chcę płacić za twoją emeryturę, mam nadzieję, że te dziewczyny i ich dzieci również. Utrzymujesz starucha, a on ci w podzięce wprowadza dyktaturę.

asdfg

Te glupie protestujace nastolatki ktore sie tam zarazaja wirusem pewnie nawet nie wiedza ze aborcja juz po kilku tygodniach ciazy wyglada w taki sposob ze lekarz odrywa malutkiemu dziecku po kolei jego malutkie konczyny.

Janek

Mój kolega, który wracał samochodem w nocy z drugiej zmiany, ok 22:20 mówił mi, że bandyci z placu Krakowskiego rzucali kostkami brukowymi w samochody, które obok placu przejeżdżały. To jest bandytyzm i nic więcej.

gosc

ło matko gdzie tyle oszołoma narobili, żeby się po ulicach rzucało nie wierzę, że w Gliwicach

Wcześniej dobrze POmyśleć

po powrocie do domu zarazicie rodziców i dziadków !
Gratulacje !

Adrian

Gdybyś pomyślał w 2015 r., to dziś mielibyśmy normalną Polskę a na to pisowskie szambo.

Stoperan

Ten rząd odpłynął mentalnie. Powinien odpłynąć realnie. W sensie spłynąć.
A ludzie w podeszłym wieku, zwłaszcza ci, którzy tracą kontakt z rozumem powinni z automatu być pozbawiani ważnych decyzyjnych stanowisk i delektować się emeryturą. Dla bezpieczeństwa swojego i innych. Podobnie jak nie powinni wsiadać za kierownicę.

Jnde

I co ba ranie, chciałbyś tak?!
Też bedziesz starym l

Stoperan

Już prawie jestem stary i tak, chciałbym tak. Nie mogę się już doczekać emerytury i zamierzam wreszcie na niej odpocząć. Podobnie jak zakończę swoją karierę kierowcy, gdy zacznę stwarzać zagrożenie. Czyli niebawem. Włożę niebawem moje zawodowe prawo jazdy do szuflady pt. “archiwum”, sprzedam auteczko i będę cieszył się spacerami, bo nie ma się co czarować i niepotrzebnie oburzać na to, że ludzie w pewnym już wieku tracą władzę nie tylko nad motoryką. Niektórzy mają już urojenia na temat swojej “wielkości”. Jeśli do tego są to urojenia ze sporą domieszką fanatyzmu, nienawiści i oderwania od rzeczywistości przez długoletnie sprawowanie “władzy” to… Czytaj więcej »

Opa

Lepiej po aborcji od razu -za jednym zamachem zalegalizować eutanazję-Chociaz i ty badziesz stary/Jak dożyjesz?/ *****

ziomek

nono, nie można zdecydować o swoim ciele bo “nie, ta zygota to człowiek”, nie można też w spokoju odejść z tego łez padołu bo “nie, nie wolno, tak nie wypada” weź się lepiej zajmij swoim nędznym życiem zamiast dyktować innym jak mają żyć

Sebastian

Czy Pan jest przeciwnikiem tatowania samobójców?

;)

Ja bym się nie wytatuował, ale jak ktoś chce to jego wola. Samobójca, samobójcą, ale zmuszać go do tatuowania też nie powinno się.

Stoperan

A co ci się w eutanazji nie podoba? Kwestionując wolną wolę, kwestionujesz dzieło boskie.

Stoperan

Skąd taki wniosek?

kanalia52

***** *** !