Kompletnie pijany ojciec leżał na chodniku, obok dwoje malutkich dzieci. Wezwano policję

Przeraźliwy płacz niemowlęcia zaalarmował mieszkankę, która na chodniku zauważyła leżącego kompletnie pijanego mężczyznę. Towarzyszyło mu dwoje malutkich dzieci. Świadek natychmiast wezwała policję.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 15:00. Wszystkie zespoły interwencyjne policji były wówczas zajęte, na przyjazd patrolu trzeba było więc poczekać ponad pół godziny.

Na miejscu okazało się, że w rejonie ulicy Poniatowskiego, na chodniku przy cmentarzu żydowskim, leży nietrzeźwy mężczyzna, a obok niego, w wózku, znajduje się około 6-miesięczne dziecko, wystawione wprost na intensywne promieniowanie słoneczne. Maluch przeraźliwie płakał. Mężczyzna miał pod „opieką” jeszcze 3-letnią dziewczynkę – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Funkcjonariusze zaopiekowali się dziećmi i podjęli próbę odnalezienia matki. Niestety, okazało się, że i ona jest „niedysponowana”. W rozmowie z dzielnicowym komisariatu w Zabrzu ustalono, że rodzina objęta jest już nadzorem kuratorskim

– dodaje Słomski. W tej sytuacji policjanci rozpoczęli procedury zabrania dzieci.

Na miejsce przybyła też wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Na szczęście maluchy nie wymagały pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Gliwicach, którego pracownicy przejęli opiekę nad dziećmi. O sprawie powiadomiono sąd, który podejmie decyzję o dalszych losach rodziny. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, podejrzany jest o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – podsumowuje podinspektor.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Marcell

Doszliśmy do patologicznej sytuacji że socjal pozwala żyć obibokom kosztem ich malutkich dzieci, 500+ zapomoga z mops dopłata do mieszkania a potem informacja na pasku że konkubent zakatował niemowlę gdy matka w drodze z MOPS-u wstąpiła na sekundę do osiedlowego sklepiku po ćwiartkę, 8 piw i fajki dla konkubenta. Do roboty a nie Państwo nadopiekuńcze kupujące głosy za daninę której efekty widać,

Mika

Kastacja i sterylizacja były stosowane w powojennej Szwecji. Tak się zastanawiam…

gliwicjus

A dodawali do najtańszych hmm “trunków” środki antykoncepcyjne?

euroentuzjasta

To jest ta europejska wyższość krajów zachodu.

Marta

świadek wiedziała co robic:) wezwała policję:)

Obserwując

Patologia rozrabia.
Zabrać im pińćeta i bombelki.
Najgorsze jest to,że bombelki są na prostej drodze do powielenia patologii swoich rodziców.

kanalia52

Suweren już świętował dzień dziecka.

Jan

Wyborca PO, załamany spadkiem poparcia.

alleluja i do przodu

Pijany ze szczęścia sympatyk partii Wiosna+ po udanej koalicji z PiS+.

AndrzejD

Suweren świętował kolejne – trzecie “pińset” – bo następny bachor pewnie w drodze.

Ad

“Bachor”… i już wszystko wiem o Tobie.

Wujek dobra rada

Najpierw przeczytaj co to znaczy suweren, bo widzę ze sporo ludzi nadużywa tego słowa na forum, a jego znaczenia nie zna…

Wujek daj sobie spokój

Bo przykład poszedł z góry, to dobrze czy źle ?

Ad

Co to znaczy “kompletnie pijany”? Nie można podać ile miał promili alkoholu we krwi? To tak, jak z tymi policyjnymi statystykami odnośnie “pijanych kierowców”, gdzie 90% z nich miało 0,21 prom. W takich Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji nie wzbudziliby żadnej sensacji i zagrożenia na drodze a w Polce wielki “pijany”.

PS. Żeby nie było wątpliwości – jestem za trzeźwością za kółkiem, ale przeciw propagandzie na potrzeby statystyk.

AndrzejD

…jeżeli leżał na chodniku bez kontaktu ze światem, to 0.21 promila on na pewno nie miał, tylko co najmniej o rząd wielkości więcej.
Tak, jasne ! – na pewno w Niemczech czy Francji nawalony jak stodoła facet a obok płaczące dzieci pół roczne i 3 letnie, nie wzbudziły żadnej sensacji. Chyba się się z wujem na głowę zamieniłeś.

Ad

I jeszcze gdzieś wyczytałeś, że bez kontaktu ze światem a to, że moje stwierdzenie o braku sensacji dotyczyło kierowców z 0,21 prom., już Ci umknęło??. Brawo za czytanie ze zrozumieniem!

A ten gościu był zupełnie bez kontaktu czy trochę bez kontaktu ze światem?

AndrzejD

Tutaj wyczytałem: “na chodniku zauważyła leżącego kompletnie pijanego mężczyznę” – skoro leży na chodniku kompletnie pijany i nie reaguje na płacz własnego dziecka, to oznacza to że nie ma kontaktu ze światem. Człowiek mający kontakt ze światem raczej nie leży na chodniku (choć może bywa że ty leżysz i uważasz że to normalne)
Gdzie wyczytałeś w tym artykule że dotyczy on pijanych kierowców ?
Brawo za czytanie ze zrozumieniem!

lol

może i pijany a może leżał z innego powodu nie jesteś internistą

Olaboga

tragedia w tragedi:” wystawione wprost na intensywne promieniowanie słoneczne.” takie budowanie napiecia stucznego przez uzywanie takich opisow: intensywne promienie sloneczne mnie dobijaja… trezba bylo przy okazji dzwonienia na policje dziexciatkow w pierwsezj kolejnosci od tego intenmsywnego slonca odwrocic…

666

Ciekawe czy dzieci zostaną adoptowane za kasę do Włoch, Hameryki a potem to już wiadomo, zawsze kontakt się urywa.

Greg70

Lepiej tam niż wrócić do tej patologii.

euroentuzjasta

Najlepiej do jednopłciowej rodziny wyznawców proroka i zostanie wychowane w jedynie słusznej ideologii multikulti.

The Tiger@

Jeśli taka rodzina jest im w stanie zapewnić opiekę, to jest lepsza od narodowej patologii.

euroentuzjasta

Zawsze eurokołchozowa patologia jest lepsza od narodowej, bo europejska.

The Tiger@

Nie, patologia to patologia, tak samo jak fundamentalizm to zawsze fundamentalizm – obojętnie czy katolicki czy inny.